Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Élõláncos demonstráció az Óbudai szigetért!

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
233 replies to this topic

#141
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts

A magyar nép ebbõl a szempontból is egyedülálló. Rendkívül szar körülmények között sem ugat sokat, olyankor sem, amikor a franciák már rég lángba borították volna Párizst. Sõt az sem jellemzõ hogy dobbantana az átlag magyar a "tutiba". Ez azt jelenti hogy a magyaroknak jó a tûréshatára, elég sok mindent meg lehet velük tenni anélkül hogy para lenne.

Látod, most legalább vannak akik felemelik a szavukat valami ellen, ami nekik nem tetszik, nem csak lapítanak és félnek. Jobb lenne ha felgyújtanák a beruházó irodáját?

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#142
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,570 posts

KillerTom, úgy tudom, hogy te egri vagy, így nem mondhatom azt, hogy menj ki és nézd meg egyszer.


Volt szerencsém hozzá, hiszen járok ki hetente. Nem láttam egy árva lelket sem, igaz munkaidõben volt amikor mindenki dolgozik. Azonban még most is érdekel hány ember keresi fel kikapcsolódás céljából.

Egy százast felteszek rá hogy 200 fõ megállítja!
( . ) ( . ) \l/ 8====O

#143
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts
Könyörgöm, olvassátok már el, hogy a Sziget melyik területe lesz beépítve! Aki nem szeret olvasni, térképet is talál, össze lehet hasonlítani a google earth-en található mostani álapottal, azt annyi.

Tudom, a térkép hamisítvány, a multi mindenkit lefizetett, az üdülõközpont meg környezettszennyezõbb mint egy olajfinomító, stbstb...

Egyébként tök jól kiderül ebbõl a topikból hogy ki realista, és ki dönt az érzelmei alapján, nem mintha ez bármit is számítana, csak érdekes.

OFF
Az "aki Angliában él, az minek hõzöng" , illetve a "nem mindenki teheti meg hogy kimenjen" dologhoz annyit fûznék hozzá, hogy a magyar nép ebbõl a szempontból is egyedülálló. Rendkívül szar körülmények között sem ugat sokat, olyankor sem, amikor a franciák már rég lángba borították volna Párizst. Sõt az sem jellemzõ hogy dobbantana az átlag magyar a "tutiba".

Ez azt jelenti hogy a magyaroknak jó a tûréshatára, elég sok mindent meg lehet velük tenni anélkül hogy para lenne. Mások ezt biztos hazaszeretetnek nevezik, de szerintem nagyrészt a beletörõdés.
lensver: nem hiszem hogy akaratgyengeségbõl jöttem ki, inkább azt látom hogy rengeteg ismerõsöm azért nem jön ki...
ON
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#144
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,570 posts

Remélem csak viccelsz!

Usában már támogatják a farmterületeket, és ha belépsz a Green Acre programba, a területeden nem építhetnek többé semmit, mert örökre zöldnek kell maradnia.


Ha jól emlékszem Manhattan területe, sõt egész NY City egy nagy erdõ volt. Most meglehet számolni a félszigeten hány darab fa van!

A két ország pedig nem ugyan az, hiszen Ott óriási területek vannak még mindig szabadon. (next stop 240 miles) egy ilyen tábla mellett elrobogva olyan mintha Magyarországot átutaznánk, egy nagy levegõ vétellel.
( . ) ( . ) \l/ 8====O

#145
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts

Ha így értesz a számokhoz, miért nem veszed -vetted- meg a szigetet, így megmaradna magyar kézben és maradna zölden.


Remélem csak viccelsz!

Egyébként pedig a Hajógyári szigetre igenis sokan járnak edzeni, sétálni, továbbá a Lovarda is sok embernek, plussz gyereknek okoz örömöt.

MO-gal sajnos az a baj, hogy még senki se jött rá, hogy az ország zöld területei fogynak és értékesek. Usában már támogatják a farmterületeket, és ha belépsz a Green Acre programba, a területeden nem építhetnek többé semmit, mert örökre zöldnek kell maradnia. Ilyenrõl nálunk még csak nem is beszélnek, mert mi még ott tartunk, hogy mindent ki kell szipolyozni, amennyire csak tudunk.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#146
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
KillerTom, úgy tudom, hogy te egri vagy, így nem mondhatom azt, hogy menj ki és nézd meg egyszer.

Többen járnak oda futni, tájfutó és tájbringás versenyeket, edzéseket rendeznek ott, illetve bármikor kimész, fogsz találkozni sportoló emberekkel, gyerekekkel a játszótéren.

Továbbá való igaz, hogy nincs a legjobb állapotban, viszont pár M ráfordításával kitûnõ lenne, lehetne. Hacsak nem építik be. Akkor soha többé.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#147
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,570 posts

"semmi értelme tiltakozni..."

Ti hol szerettek bringázni? Háztömbök körül, vagy esetleg... ?

Akkor hogy-hogy nem tudjátok értékelni a zöld területek jelentõségét?"
:


A Zöld az jó, de kíváncsi lennék hányan keresik fel a hajógyári szigetet kikapcsolódás céljából naponta :)
( . ) ( . ) \l/ 8====O

#148
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,570 posts

Kedves KillerTom!
Néhány adat: a befektetõ 320.000 nm -t vett meg a sziget területébõl 4.6 milliárd Ft -ért. Osszál szorozzál, és ha jól számoltál,


Élõlánc!

Se idõm, se enegriám osztani-szorozgatni. Én a saját házam táján söprögetek!
Ki, mit mennyiért ad-vesz én nemtudom szabályozni.
Ha így értesz a számokhoz, miért nem veszed -vetted- meg a szigetet, így megmaradna magyar kézben és maradna zölden.
( . ) ( . ) \l/ 8====O

#149
Cseya

Cseya

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
Élõlánc:

Abból mi igaz, hogy ha az óbudaiak leszavazzák a kezdeményezést, akkor még nagyobb terület beépítése válik lehetõvé?

http://video.hirado....0816/03_100.wmv

#150
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

Hmm.. Pl szívesen venném, ha a budai és pilisi hegység egy-két ingatlanját egy laza dózerral lenyomnák, hisz biztos, hogy törvénytelenül került oda. DE nekem még élnek a szüleim, a tesvérem, most született gyermekem és félõs vagyok, nem merném ezt a döntést meghozni, mert nincs kedvem összetûzésbe kerülni a "pénzzel". Te megmernéd tenni?
Engem fenyegetett meg már olyan építettõ, aki nekem dolgozott!!! Törvény, ugyan már.. A törvényt nem pusztán betarttatni kell, hanem kell hozzá egy társadalom, ahol meg van az igény arra, hogy betartsák. Miért szídja mindenki a politikát, amikor a társadalom egy jórésze piciben ugyan azt csinálja? Lop-csal, ahol tud..

Tudom kicsit off....

Ez mind igaz, csak ahogy a mondás tartja: "A fejétõl bûzlik a hal". Állítólag...
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#151
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts
Hmm.. Pl szívesen venném, ha a budai és pilisi hegység egy-két ingatlanját egy laza dózerral lenyomnák, hisz biztos, hogy törvénytelenül került oda. DE nekem még élnek a szüleim, a tesvérem, most született gyermekem és félõs vagyok, nem merném ezt a döntést meghozni, mert nincs kedvem összetûzésbe kerülni a "pénzzel". Te megmernéd tenni?
Engem fenyegetett meg már olyan építettõ, aki nekem dolgozott!!! Törvény, ugyan már.. A törvényt nem pusztán betarttatni kell, hanem kell hozzá egy társadalom, ahol meg van az igény arra, hogy betartsák. Miért szídja mindenki a politikát, amikor a társadalom egy jórésze piciben ugyan azt csinálja? Lop-csal, ahol tud..

Tudom kicsit off....

#152
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts
Nem konkrétan neked írtam, csak tartalmilag ahhoz kapcsolódott...az meg, hogy ilyen átlátszó dolgokkal ki lehet játszani a törvényeket/elõírásokat, amiket aztán nem tartatnak be, az a fatökû országunkat, és még töketlenebb (és megvehetõ) vezetõit jellemzi. És ezen a ponton én is egyet értek PV-vel, amikor az országot "szidta"...
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#153
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

Akkor miért nem az önkormányzatot vagy a fõvárost (vagy aki eladta) szidja mindenki? Ha nem kérik számon az elõírtakat, akkor aki engedi, az legalább annyira hibás...szerintem.

Én nem mondtam, hogy kit kell szídni, csak arra akartam rámutatni, hogy Paul által említett kötelezettség vállalás sokszor semmit nem ér.
Így azok az érvek, hogy de ott a környezeti tanulmány és a garancia, meg minden szép és jó, hiszen engedélyeket kaptak, az sokszor semmit sem jelent.. Az M0-nál is sok helyen volt környezetvédelmi tanulmány, ami saját magának mondott ellent és ahol meg egyértelmûen problémára hívta fel a figyelmet, azt is sikerült sok esetben elmosni mindenféle igérgetéssel.

Edit: Jja, még egy dolog. Valószínûleg a partot nem vették meg, hisz nincs joguk hozzá, stb.. Csak esetleg úgy építik meg, mint a Marinát, hogy nem lehet csak rajtuk keresztül megközelíteni, és így nem lehet odamenni. Vagyis nem az övék, csak ellehetetlenítik a lejutást. Pedig valószínûleg azt sem korlátozhatják..

#154
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Ha egy vagy több cég elég gazdag és elég befolyásos, és pont a Pilisben látna meg valamit, ami neki tetszik, akkor azt is meg tudná venni, mert el tudná intézni.


ne aggódj azt én fogom megvenni rövidesen....csomagban a börzsönnyel :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#155
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
A fõvárost kéne kizárólag szídni, mivel ami megvehetõ, azt meg is veszik.
Csak az a baj, hogy minden megvehetõ, és minden áthátgható.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#156
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

Nem vehetik meg a partot. Illetve a törvény elõír valami szabad parthasználatot..
Edit: legalábbis, ha jól tudom van valamekkora sáv, ami nem elidegeníthetõ..

Akkor miért nem az önkormányzatot vagy a fõvárost (vagy aki eladta) szidja mindenki? Ha nem kérik számon az elõírtakat, akkor aki engedi, az legalább annyira hibás...szerintem.
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#157
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
De azt a területet már eladták nem????? Már több éve!
Ha most esetleg valakik meghiusítanák az építkezést akkor mi a faszom lesz ott? 800 millió dolláros dzsindzsás, meg földkupac?

#158
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts

Halkan mondom, ott is lehet magyar terméket kapni...
és megszokott minõségben...
meg kvázi olcsón...


Oké, oké, tudom, minden összefügg. Most jöttem meg a piacról, és csak magyar termelõktõl vásároltam egy csomó mindent. :)

ON: milyen elszomorító, hogy egy ilyen dolgon egyáltalán vitatkozni kell. Szinte véditek azokat a rohadékokat, akik egy egész szigetet ki akarnak zsákmányolni és magántulajdonba pakolni.

Ha ugyanez történne a Pilisi parkerdõvel akkor is lenne egy csomó ember, aki azzal jönne, hogy minek ezellen tüntetni meg hogy inkább örülnünk kéne, mert mindenkinek tök jó lesz, hogy ott egy magánrezervátumot hoznak létre turistakomplexumokkal.

Ha egy vagy több cég elég gazdag és elég befolyásos, és pont a Pilisben látna meg valamit, ami neki tetszik, akkor azt is meg tudná venni, mert el tudná intézni. Akkor is lehetne ezzel a szöveggel jönni, hogy "de hát megveszik, az õ saját területük, hadd kezdjenek már vele azt amit akarnak".

De ez nem így van. Sem a Pilis, sem egy olyan kisebb hely, mint az Óbudai-sziget nem egy telek, amit csak úgy meg lehetne venni! Bp és környéke már egyébként is fuldokló sziget, amelyben folyamatosan tûnnek el a zöld területek, amik az embereknek kellenének, mert a parkok jót tesznek az emberrel. Az embernek nincs hova kimenni sétálni, minden beton vagy magánterület, az ember gyerek is inkább már a computer elõtt játszik, mint kint a fûben - ami már úgysincs, mert max a pláza gyepén játszhatna.

Az ilyen tevékenységet nem védeni kellene, hanem országos, hatalmas felkeléseket rendezni ellene, meg élõláncot alkotni a területek körül.

Egyébként meg totál egyetértek LCS-vel meg Raycoonnal! :)
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#159
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
semim politika nem volt itt:)
élõlánc megkérte az embereket hogy jelenlétükkel mutassák fontosnak a szavazást.
meg merem kockáztatni, még a nem-el szavazóknak is örülnek, hisz mint minden szavazásnál, itt is kell egy minimum létszám, hiába van 500 igen, ha egy nem sincs, de a létszám nincs meg...
mi arra vagyunk most felkérve, hogy mutassuk, hogy IGEN LESZ SZAVAZÁS, MENJ EL TE OTTÉLÕ!

ne fulladjon érdektelenségbe.

a véleménnyilvánítás pedig az óbudaiak reszortja, más csak a szavazás mellett tud kapmányolni, nem az igen-nem mellett.

#160
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts


bocs, lcs, nem hozongok, de tudod, nyilvanos forum, mindenki kifejtheti a velemenyet akar pro, akar kontra ;) amig nem anyazunk, csak elmondjuk a gondolatainkat, addig sztem rendben van a dolog.

hát nem is Te lépted át a jóizlés határát, hanem PV


ez az elso-masodik x-ik felvonasos tanmese meg nagyon szep, de nem szol semmi masrol, csak arrol, hogy valaki vett valami olcson [plusz csuszopenz] es eladja dragan. ezt akarjatok megakadalyozni?

ezekszerint még mindig nem tiszta.
nem Zoliék akarják közvetlenül megakadályozni, hanem megkérik az óbudaiakat, hogy menjenek szavazni, ha már sikerült kiharcolni a szavazás - a _véleménynyilvánítás lehetõségét_, mert a beruházás legközvetlenebbül az óbudai lakosokat érinti.


hol voltatok a karpotlasnal? meg ugy az egesz privatizacional?

ehhh, kicsoda hol volt? hogy jön ez most ide?
a privatizáció nem nyilvános árverés.


miert erzem ugy, hogy a politikai-eszmei vonulata sokkal erosebb ennek az egesznek,

hát ezt nem értem én sem, miért érzitek így;)
lehetne ezt politika mentesen?