Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Élõláncos demonstráció az Óbudai szigetért!

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
233 replies to this topic

#101
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
igen, azt a nevetseges az egeszben, hogy az egesz ellenallas olyan mesterkelt, olyan szinpadias... miert szerepel elolanc minden hozzaszolasaban a luxus szo? demagog, uszito, csopogos.

konkretumokat meg mindig nem tudunk, hogy most akkor mi lesz es hogy. valaki azt mondja, hogy csak a lerozzant gyarepuletet bontjak le, valaki hogy eldozeroljak az egeszet, es LUXUSszallodat epitenek. (mindek 6000 szoba arra a szigetre? azt ugye tudjatok, hogy az rengeteg?) de ezek olyan LUXUSszallodak lesznek, ahova csak unszimpatikus emberek mehetnek majd, csunyak es koverek, es csakis sokat fogyaszto negykerekhajtasu autokkal kozlekednek.


ertelmetlen ez az egesz itt en ugy latom :P

YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#102
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,570 posts

szabad sajtó nincs.



Ajánlom a Szuperinfó laphálózatot. Garantáltan megjelentetik a cikket, és ingyenes minden postaládába!!
( . ) ( . ) \l/ 8====O

#103
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,570 posts

Mert sokaknak vállalhatatlan teher lesz már a parkolási díj is. És mert, azt minden évben lehet majd emelni, és az nem az önkormányzat, hanem valamelyik csókos magánparkoló társaság kizárólagos hasznát fogja majd képezni.


Miért lehet azt, hogy minden hozzászólásodban az irigyletet érzem az iránt, hogy más tesz, vesz, épít.. a luxus hotelek, a felsõtízezer...stb.

Nem lehet az hogy nem is a zöld a baj, hanem inkább az hogy "Õk" már megint jól érzik majd magukat? Minden a pénz körül forog ezért hívjuk PÉNZ-nek. Vannak kapcsolatok, vannak sokat akarók. Mindenki gondolkozzon el azon mikor felszált egy tömegközlekedési ezközre! Nem sietett egyszer sem ülõhelyet keresni? ..legalább egyszer az életben? Ha igen akkor már megbukott az az elmélet, hogy ki milyen érdekek alapján ténykedik. Vannak kis emberek, és van aki nagyban utazik, ez utóbbi általában polgár pukkasztó de az elv ugyan az. Magának akar valamit -ülõhely a buszon, egy darabot a szigetböl, több profitot stb..- meg teheti, hiszen befizette a jegyet!!

De nem kell a "nagyokig" elmenni. Nagynyámnak is jó kapcsolatai vannak, a faluban mindenki ad neki tojást ha kifogy, azonban a szomszédasszonyával nem ez a helyzet. Más az érdek, más a szemlélet, szidjuk Õt is a kapcsolatai miatt?

Azt hiszem én is kiszálok..azonban ha valaki reagálni szeretne E-mailben válaszolok mindenre.

Üdv: sok szerencsét a szigethez!
( . ) ( . ) \l/ 8====O

#104
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

...az utólsó zöld terület...

Azért ez egy picit erõs, nem gondolod?:chin:
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#105
Cseya

Cseya

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
Hát az valószínûleg Londonból jöhetett és elfeledte, hogy itt jobbkézszabály van.

#106
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts
"Kedves hallgatóink!

Megszakítjuk adásunkat egy rendkívüli közleményért. Egy õrült az M1-esen a Tatabánya - Budapest szakasz között a forgalommal szemben közlekedik! Kérjük, ha tehetik kerüljék el az érintett útszakaszt!

-Egy????? MIND!!!!" ;)

nem árulom el kihez szól:D
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#107
élõlánc

élõlánc

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
Kedves Cseya!

Túl sokat nem tudok tenni az ügy érdekében, a legtöbb hogy ott leszek és viszek magammal két kereket.

Nekem ennyi pont elég lesz tõled. Köszönöm!!!


Üdv, Toplak Zoltán

#108
Cseya

Cseya

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts

Az tény, hogy a szigetet NEM tehetik fizetõvé és NEM zárhatják el.


Bizony-bizony. Én is csak ámultam-bámultam, mikor a módszerváltás után nem is olyan sokkal beugrót kellett fizetni a Citadellába meg a Halászbástyára, ahová azelõtt sosem.

#109
Cseya

Cseya

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
Az M0 körgyûrû, a négyes metró, meg az északi híd meg nem építése jó tréfa. Ha én lennék a felelõs érte és nagyon nem akaródzana megcsinálnom, akkor dobnék pár misit ilyen-olyan Zõd Bagázsnak, hogy ugyan verjék már a nyálukat kissé...

Lé a zsebben, van kire mutogatni, az emberek nem ránk haragszanak, mert hát ugye a környezetvédõk... Dolce vita.

#110
Cseya

Cseya

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
Élõlánc:

Sajnos még mindig ott tartunk mint a Kádár rendszerben. HAZUDNAK, HAZUDNAK és HAZUDNAK !!!!!!


Azért azt ne felejtsük el megemlíteni, hogy ezt a rendszert ugyanazok csinálják, mint anno a Kádár-rendszert.

Elnézést ha elvittem a gondolatomat a politika irányába.


Engem aztán nem zavar, még a politikusok által is elismert közhely, hogy Magyarországon a politika mindent átszõ. Valamiért mégsem tetszik nekik, ha holmi gebin megoldásokkal összefüggésbe hozzák õket, ki érti ezt?

Túl sokat nem tudok tenni az ügy érdekében, a legtöbb hogy ott leszek és viszek magammal két kereket.

#111
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 posts

Reményeink, álmaink és terveink szerint a sziget használati funkciója megegyezik majd a New York -i Central Park -kal. Ahol jó minõségû utak vannak, minden átlagos sporttevékenységre alkalmas, ahol van búja növényzet, és ahol a szegény és a gazdag között eltûnik a társadalmi különbség. Ahol tudsz a csajjal randevúzni, ahol tudsz majd unalmadban kavicsot pattogtatni a vízen és ahol el tudsz bújni a világ elõl ha fáj "ott bent" valami.


Ez miért váratott eddig magára? mióta az eszemet tudom a Hajógyári sziget pusztul lefelé, kiskölök koromban még emlékszem az utak állapotára amiket mára szinte benõtt a gaz és gyom.
Lehet rossz szemszögbõl látom a dolgot, de van egy olyan érzésem, hogy mikor ott van valami akkor szarunk rá, de mikor valaki tervez oda valamit akkor észbe kapunk, hogy hohóóóó, más kéne ám oda...

S a pusztulás meg hanyatlás sztm szépen megfigyelhetõ a Margitszigeten, népligetben, Városligetben és Bp legtöbb közparkjában is... csak majd ha azokat is eladogatják, hogy ne csak a kutyaszar termelõdjön rajtuk akkor lehet már késõ lesz azokra is Central Park-ot álmodni...

én nem szeretnék itt most senki álláspontjával szembe helyezkedni, csak így érzem hirtelen.

#112
élõlánc

élõlánc

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
Kedves PTamás!

Ez egy bölcsebb válasz volt.


Üdv, Toplak Zoltán

#113
élõlánc

élõlánc

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
Kedves PTamás!

Mert sokaknak vállalhatatlan teher lesz már a parkolási díj is. És mert, azt minden évben lehet majd emelni, és az nem az önkormányzat, hanem valamelyik csókos magánparkoló társaság kizárólagos hasznát fogja majd képezni. Ezért megfizethetetlen az élet a többség számára.


Üdv, Toplak Zoltán

#114
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts
Na kiszállok a vitából, kezd értelmetlenné válni. Még egyszer átbújom az elérhetõ terveket, tanulmányokat, aztán majd szavazok.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#115
élõlánc

élõlánc

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
Kedves PTamás!


Én mindig kiírom a nevem, - sõt még az elérhetõségemet is megadtam már egyszer - mert nem bújok álarc mögé. /nem rád gondoltam/ Minden szavamat vállalok. Õ rajtuk mit tudsz majd számonkérni mondjuk 2, 3, vagy 5 év múlva. Semmit. De addigra a "hajó" már elmegy.

Kár, hogy ennyie hitetlen vagy velem, velünk szemben.



Üdv, Toplak Zoltán 70/291-87-00

#116
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts

Kizárólag vagy futni vagy kerékpározni, vagy kutyát fûrdetni járok oda. Autóval max 5x voltam ott eddig, de annak más oka volt.

Akkor mi a gond a fizetõ parkolóval?
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#117
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts
Persze. Nem perelték be a zöldek azokat, akiket kellett... Az sokat húzott a dolgon. De én sem akarok ezzel foglalkozni.
Szerintem túlreagáljátok a dolgot. És mielõtt valaki azt hiszi: én is imádom a természetet!
Viszont mindenki nézze meg a linket, amit írtam, és majd döntsön mindenki maga.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#118
élõlánc

élõlánc

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
Kedves PTamás!

Kizárólag vagy futni vagy kerékpározni, vagy kutyát fûrdetni járok oda. Autóval max 5x voltam ott eddig, de annak más oka volt.


Üdv, Toplak Zoltán

#119
élõlánc

élõlánc

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
Kedves PTamás!

A híd építése - ismereteim szerint - azért húzódott el, mert a híd le és felhajó csomópontjainak a költségét és forgalomtechnikai megoldásának részleteit az érintett /3. és 4. / kerület nyakába akarták varrni. De errõl nem akarok a továbbiakban vitát folytatni, mert én nem ezt képviselem.
Téged meg kérlek, hogy godold végig magadban hogy ki hazudik ebben az esetben? Az önkormányzat vagy Mi? NEKÜNK NEM ÉRDEKÜNK!


Üdv, Toplak Zoltán

#120
élõlánc

élõlánc

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
Kedves Olee!

Akkor gyere tarts velünk, segítsd a köz érdekét a jelenléteddel.


Üdv, Toplak Zoltán