Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Élõláncos demonstráció az Óbudai szigetért!

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
233 hozzászólás a témában

#181
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
"semmi értelme tiltakozni..."
...

" 2006.06.30.
Körülbelül százan gyûltek össze az óbudai polgármesteri hivatal elõtt, hogy tiltakozzanak az óbudai sziget beépítése ellen. Népszavazást, népszavazást – skandálták a résztvevõk. A szervezõ attól tart, hogy a szállodák, apartman hotelek, kaszinók és üzletközpontok megépítése miatt csökkenne a zöld terület és veszélybe kerülnének a még feltáratlan római kori leletek is.
Az óbudai Hajógyári-sziget beépítése ellen tüntettek pénteken délelõtt népszavazást követelve...
Elbit Medical Imaging Ltd tulajdonosa korábban bejelentette: hatezer szobával 8-10 szálloda, 4 apartman szálló, 1 jacht kikötõ, 150 asztalos kaszinó, több rendezvénycsarnok, egy ötezer fõs elõadóterem, egy háromezer nézõt befogadó operaház, valamint egy negyvenezer négyzetméteres kereskedelmi centrum épül.
"

"
Ti hol szerettek bringázni? Háztömbök körül, vagy esetleg... ?

Akkor hogy-hogy nem tudjátok értékelni a zöld területek jelentõségét?"

"A zoldek meg menjenek inkabb a Margitszigetre, Varosligetbe, Nepligetbe, es szedjek a szemetet, hordjak az avart, gondozzak a viragokat ha ennyi idejuk van. /Vole"

Szerintem Budapest legszebb része a MOM parknál meg a Kálvin térnél lévõ üvegház... még több ilyet!
hajrá!:clap:


:mybad:

#182
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Vole: ne haragudj, de ne ferdítsd el, amit írtam!!! Én arról írtam, hogy mennyit ér egy kikötés és egy garancia itthon!

Nem azt mondtam, hogy minden nap oda jártam, és az volt a szívem csücske! Azt írtam, hogy úgy kaptak építési engedélyt, hogy azt megcsinálják egy sétánynak. A part szakasz nem az övék, mert azt nem lehet megvenni. Gondolkodj! A cél az volt, hogy azért kötötték ki, hogy meg kell csinálni, hogy az ott lakók használják?

Vagy ferdítsem ki én is a dolgokat és mondjam azt, hogy ha ebben az esetben a park rendezését és sportlétesítmények rendberakását megcsinálja az építtetõ, akkor azt majd csak a kaszinósok használhatják?!

/Egyébként voltam ott eleget, a "Népszigeten" kajakoztam../

#183
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"Építenek egy szép Duna-parti kórzót.. Elkészült, csak nem lehet lemenni oda.. Végülis megcsinálták, nem?"

Ha a sajat penzembol megcsinalnam a sajat parkomat a jelenlegi szmeetdomb helyen, hogy a sajat parkomba koltozo embereknek szep legyen, akkor en sem engednem be a sok allatot, hogy szetcsesszenek mindent.

Hanyszor jartal azon a partszakaszon ezelott? Jah, egyszer sem? Valszeg azert nem, mert csak szemet volt ott. Akkor most miert hianyzik annyira? Ez inkabb amolyan irigyseg, hogy ok mehetnek, te meg nem.

Es mielott azt mondana valaki, hogy vigyaznanak az emberek arra a szep kornyezetre, az nezzen korul barmelyik uj nyilvanos helyen a varosban hogy hogy nez ki.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#184
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Nem a város közepén kellene. Ez így utopisztikus.

#185
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Ocsem is kint dolgozik. Most eppen itthon van, de kedden megy vissza. Nem azert mert szerencses, hanem mert ki akart menni. Csak akarat kell hozza, semmi mas.

A zoldek meg menjenek inkabb a Margitszigetre, Varosligetbe, Nepligetbe, es szedjek a szemetet, hordjak az avart, gondozzak a viragokat ha ennyi idejuk van.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#186
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Ti hol szerettek bringázni? Háztömbök körül, vagy esetleg... ?

Akkor hogy-hogy nem tudjátok értékelni a zöld területeket jelentõségét?

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#187
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Nem tudom, hogy van-e értelme tiltakozni, azt sem, hogy mi fog ott pontosan történni, nem ismerem a teljes képet, így véleményt megfogalmazni sem lenne ildomos.

Biztos fontos dolog, hogy lesz munkahely, meg a közlekedést is fejlesztik, bla, bla..

De Paul azt írod kötelezettség vállalás. Ez lehet, hogy külföldön jelent valamit, de itt sokszor csak egy olyan dolog, ami miatt késõbb perelhetsz egy céget, aminek nem sok értelem van, még akkor sem, ha az állam teszi, illetve csak tenné, mert õt olyankor már nem érdekli.
Csak egy-két példa. Ha már szóba került a Marina-part. Építenek egy szép Duna-parti kórzót.. Elkészült, csak nem lehet lemenni oda.. Végülis megcsinálták, nem?

Vagy az istenített M0. Kijelöltek egy útvonalat, ami pont Csömör és Árpádföld között megy el. Kb 4-500 méter a távolság. Kötelezettség vállalás ott is volt, hogy 20 méteres erdõsávot építenek. Az utolsó infók szerint lesz egy sor fa és néhány bokor. És mi van amikor a hõbörgõ f*sz helyi lakosok megkérdezik, hogy ez hogy is lehet, akkor mindenki mutogat. Érdekes..

Kb ennyit ér a garancia.

Persze, itt és most lehet, hogy más lesz..

#188
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Tamáska!

Cinikus vagy, de nem baj, onnan megteheted. Nekünk itt kell élnünk és itt kell boldogulnunk, mert mindenki nem mehet ki Londonba dolgozni.
Úgy hogy ne fikázdd a mi felelõs és jó szándékunkat.


Szállj már le külföldrõl netezõkrõl!!!! Feltöltött kép
Tam sem akarja az életét kint tölteni és PV sem. Ugyanolyan magyarok, mint TE, vagy én.
És igenis, csak elhatározás kérdése, hogy ki megy külföldre dolgozni.

Egyébként meg nem kapcsolódik a témához.

#189
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás
Ha ez kell, hát ez kell.

Sajnos oszd meg és uralkodj van csak nem látjuk be emberek!
Itt is az megy. Egy téma és két tökéletesen ütközõ szemlélet.

Amig itt vitatkozunk az érdekeltek ugyis véghezviszik amit akarnak.
Az egyik felet ez nem érdekli, mert nem itt él, itt él de nem érinti a dolog, a másik fél meg nem tud ellene tenni, pedig itt él és zavarja.

Le merem fogadni hogy meg fog épülni ez a kaszinó vagy mi akárhogy is tiltakoztok(unk). Karvalytõke hmmm;)

Gondolom majd a nép nagyrészt itt fogja mulatni az idejét, hiszen ugyis jobban élünk mint négy éve ugye! ;)

Amugy meg ha már itt indexet idéztek.

http://index.hu/vele.../jegyzet/graff/

Minek ide bármi is mikor a többség nem becsül semmit.
Bár akik ezt a helyet látogatják azok elenyészõ hányada lesz hazai polgár.
És igen itt jön az érv: Hát majd milyen jó lesz hogy a sok gazdag külföldi ide lapátolja a pénzét!

És tényleg! De jó lesz! Nekik! Egyik zsebbõl a másikba.

Én nem hiszem azt hogy ide áramoltatni kell azt a nagyratartott külföldi tõkét.
Inkább a hazait kellene bent tartani.
Mert akinek itthon van befektetendõ pénze az is kiviszi és ott fialtatja.
Aki ebbe az országba manapság pénzt hoz, az szerintem spekulatív jelleggel teszi.

Ez az én véleményem. Lehet utálni meg nem. Kész.

p.s.: Te*co parkolót mindenhova!

#190
élõlánc

élõlánc

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Tamáska!

Cinikus vagy, de nem baj, onnan megteheted. Nekünk itt kell élnünk és itt kell boldogulnunk, mert mindenki nem mehet ki Londonba dolgozni.
Úgy hogy ne fikázdd a mi felelõs és jó szándékunkat.

#191
élõlánc

élõlánc

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Kedves KillerTom!

Szerintem, van már elég pláza Budapesten, hogy kedvedre válogass.
Én nem érzem szükségét annak, hogy a szigeten is megjelenjen a plázakultúra.
Nézz utána hogy kinek az érdeke /elsõsorban gazdasági-anyagi/ a projekt megvalósítása.

Elsõ fejezet elsõ felvonás.

Néhány adat: a befektetõ 320.000 nm -t vett meg a sziget területébõl 4.6 milliárd Ft -ért. Osszál szorozzál, és ha jól számoltál, akkor kiderül, hogy e páratlan fekvésû és a jövõ generációja szempontjából stratégia fontosságú területhez négyzetméterenként potom 14,375 Ft -ért jutott hozzá.
Mondj még nekem Budán, egy olyan helyet ahol 14,375 Ft -ért kapsz meg 1nm ingatlant.
Ezt a szigetet ellopták a Magyar emberektõl. Az 1991 -es névértéken nyílvántartott érték töredékéért adták el 2003 közepén ezért az összegért.
Utassy József XX. századi költõnk erre mondta, hogy jognak asztalánál lopnak népek nevében.
Így indult útjára az Óbudai sziget ügye.

Második felvonás.

3 évig nem is tudhatta a nyílvánosság, hogy mit terveznek a szigetre.
Ergo, nem lehetett tiltakozni miatta.
Amikor tudomásunka jutott a nyílvánosságra hozáskor, akkor pedig hiába tettünk meg mindent, még egy vesszõt sem módosítottak az elõre lefektetett tervek írásos anyagában. Hol itt a demokrácia?

Harmadik felvonás.

A befektetõnek nincs ennyi pénze, ezért csak spekulációs célokra akarja felhasználi az egész szigeti projektet.
Ahogy megkapja az építési engedélyt, abban a pillanatban viszi a londoni tõzsdére és számításai szerint 800 millió dollárért eladja az egészet.
Akkor most számoljuk együtt egy kicsit. Vette 4.6 milliárd forintért, belefeccõlt még 400 milliót, az egyenlõ 5 milliárd forinttal, ami úgy kb 25 millió dollár. És eladja 800 millió dollárért. Valóban neki jó üzlet. De õ veszi a kalapját és elmegy innen, mi meg itt fogjuk szívni áldásos tevékenysége okán a bûzt és teszik élhetetlenné a környezetünket.
Budapest forgalma meg fog bénúlni!!!!!!!

Negyedik felvonás.

Most van egy utólsó lehetõségünk arra, hogy mindezt megakadályozzuk és visszafordítsuk e folyamatot.
A szeptember 10 -ei népszavazás errõl szól!
És arról is, hogy a politikusok tisztában vannak az emberek közönyösségével és abban reménykednek /sajnos jó okkal/ hogy a népszavazáson nem lesz kellõ részvételi arány és így az elbukik. Egyébként az eredeti népszavazási idõpontot szeptember 12 keddi napra tették, mert az látszott a leg alkalmatlanabbnak. Aki nem hisz nekem, az nézzen utána pl a

www.napi.hu/default.asp?cCenter=article.asp&placein=hirkereso_cimoldal%20&nID=298061 honlapon.

Higgyetek nekünk, mi ezen dolgozunk hónapok óta önzetlenûl és tisztán elvbõl, a KÖZ -ért és mindenkiért.
Ebben az országban 40 évig hazudtak nekünk, és sajnos hazudnak még most is. Sokan mindent elhisznek amit a média leír vagy mond. Kérlek benneteket, ne higgyetek nekik, mert hazudnak.

Én minden szavamat vállalom. Toplak Zoltán 70/291-87-00


Ui: A szigeten 1992 januártól 2002 áprilisig folyamatos rekultivációs munka zajlott. Teljesen felújították az azóta már mûemlék épületté vált épületeket, és kitakarították a szemetet. A szigetnek ezen a területén több mint 1200 db, több évtizedes korú faállomány van. Úgy gondolom, hogy kár lenne értük.
És még egy utólsó adat. A szigetet kezelõ Hajógyári SZiget Vagyonkezelõ Kft az utólsó 4 évben évi 800 millió forintos árbevételre tett szert és az adózás utáni eredménye több mint 140 millió forint volt. Tehát egy gazdaságosan és rentábilisan üzemelõ "céget " herdáltak el. A nagysziget egyébbként fõvárosi kezelés alatt van, és az olyan amilyen a fõvárosunk vezetése.


Üdvözlettel: Toplak Zoltán Óbudai lakos

#192
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nem hogy orulnetek hogy valakinek meg van kedve menni abba az orszagba. majd mikor a szlovakoknal 3 ev mulva bevezetik az eurot, es az osszes kulfoldi multi atrohan hozzajuk, mert ott nem lesz arfolyamkockazat, sokkal biztonsagosabban lehet befektetni.

es majd szazassaval ezressevel fognak megszunni a munkahelyek. nem akarok cinikus lenni, erdekel majd az a koszos poros hajogyari sziget, a zold fuvevel, meg gyonyoru arnyekos fajaval, ha nem birsz a gyerekednek kajat venni? mert nem lesz mibol?

sarkitok, tulzok, de igy van

YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#193
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Jönnek az érvek...

#194
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

.. a gazdasági fejlõdést nem a multinacionális kereskedelemi cégek határtalan terjedése, hanem az ésszerû és fentartható fejlõdés figyelembevételével beruházó - elsõsorban termelõ ágazatok valósíthatják meg...


A multinacionális kereskedelemi cégek akkor lennének haszontalanok, ha nem használnánk Öket!

Ésszerû, és és fentartható fejlõdés pedig relatív, ha figelembe vesszük több mint 6 milliárd ember él a földön.

-Ha mindig mindent átgondolnánk (1000x) mit gondoltok mi történne?
-Ha mindig, mindenki megálna a stoptáblánál?!..valószínûleg megbénulna a világ.
-Nincs az a "pistabá" aki reggel felkel megeteti a tehenet.stb..stb..stb..-mégegyszer 6 milliárd ember (!)- végül eladja termékét és jól lakik a világ
-nincs -a világon- annyi földieper, mint amennyit egyszerre a joghurtokban találunk.

Ami eladható, arra van igény, abbol lesz pénz, ott lesz munkahely..azt kell építeni! Értelmes, értékes, mindegy..ha valaki veszi akkor kell!

Mi az ami jó..relatív, ülhetünk egy erdõ közepén étlen-szomjan, és játszhatjuk a magyar himnuszt, sõt zászlót is húzhatunk fel, aból nem élünk meg.

Megkérdezem, az Óbudai embereknek mivel lesz jobb az életük, ha marad a régi lepusztult sziget?
, és mivel lesz rosszabb ha megépül a komplexum?
..........................................
Hány új munkahelyet alakítanak ki? 100, 1000? 10000? Valószínüleg ez nem érdekel egy olyan embert aki egy bürokrata irodában közalkalmazottként dolgozik, hisz neki biztos az állása. Azonban aki volt -vagy éppen van- munkanélkül Óbudán, mit gondol erröl?
( . ) ( . ) \l/ 8====O

#195
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Charon: én is! :)

Egyébként én is haldoklom néha, sõt tegnapelõtt még a 20 k terep is sok volt.

Egyébként meg a CM-et is rengetegen támadták, és még most is sokan tartják értelmetlennek. Pedig igenis van jó hatása.

"Ergo bele kell gondolni, hogy mivel mit lehet elérni, és mivel érdemes foglalkozni."
Ezt mindenki maga dönti el. Én érdemesnek tartom kimenni majd a Hajógyárira és ottlétemmel legalább kimutatom, mit gondolok az egészrõl.

Egy egész sor egyéb értelmetlen dolgot szoktam még mûvelni. Pl.:

- Néha ültetek fát
- megköszönöm az autósnak, ha átengedett, pedig nekem volt elsõbbségem
- lekapcsolom a villanyokat, nem folyatom a csapokat és még lehetne sorolni.

Ezek mind olyan dolgok, amirõl azt lehet mondani, semmi értelme nincsen. Viszont az ellenkezõjét se tudjátok bebizonyítani, mert én nem látom pl.annak sem az elõnyét a saját életemben, hogy a külföldi tõke áramlik be az országba.

És annak se fogom hasznát látni, hogy a szomszédomban egy újabb területet akarnak elrontani. Igaz mondhatnám, hogy köpök rá, mert hamarosan mi is el fogunk költözni egy jobb helyre. Ám hiába is húnynék szemet fölötte, bárhol vagyunk is, sorsunk összeköt minket. És ez a kapcsolat mostanában egyre erõsebbé válik.

"Ahogyan fent, úgy lent" by Trismegistos.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#196
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Lens - metaforikusan értendõ a maraton.

OFF
(Egyébként egy százas Pilis tekeréstõl egy hétig haldoklok. Nincs idõm tekerni, nincs erõm, fizikai állóképességem. Hétvégén is dolgozok, napot ritkán látok, a bringa egy hete felnin áll, egy rohadt defektet megjavítani sincs idõm.
Az akaraterõ megvan, hogy elinduljak és végigcsináljam, /mint anno a BEACot Rással/ de ennek is van szintideje és nem várnap napokig rám. Ugyanígy késõinek gondolom ezt a megmozdulást is. A népszavazást nem.)

A CM-re gondolva viszont láttam benne fantáziát, tavaly óta szervezõként is részt veszek benne/rajta. Ergo bele kell gondolni, hogy mivel mit lehet elérni, és mivel érdemes foglalkozni.

#197
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Ez nem az érdektelenségrõl szólt, hiszen aki hozzászólt, az mind foglakozott a témával. Egyszerûen azt mondta druszám, hogy ez ellen nem tiltakozna, mert maga a füst nagyobb mint a láng. Nem mondta, hogy nincs "láng".
szvsz


Nekem nem úgy tûnt a hozzászólásaiból. Olyan mintha mindenrõl lemondott volna már.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#198
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Miért vagy olyan biztos benne, hogy nem csinálnád végig? Sõt, ismerve téged, szerintem igenis végig tudnád csinálni. Persze nem Karl Platt tempóban. Amíg nem próbáltad, addig nem is tudhatod, hogy mire vagy képes. Én se tudtam, míg meg nem tettem. És kiderült, hogy nem is annyira nehéz, mint az elsõre gondoltam. A fájdalom és nehézségek mellett rengeteg pozitív dologgal lett tõle gazdagabb az életem. Nem sajnálom sem a pénzt, sem az idõt, sem a sebeket, amit arra költöttem, hogy kint lehessek egy ilyen megamaratonon. Mégpedig azért nem, mert jobb lett tõle az életem: több, szebb és teljesebb.

Álljon az egyik oldalon a piaci érdek, én mindig is a másik oldalt fogom képviselni és halálomig fogom azt védelmezni. A végén úgyis mind meghalunk, ami nem mindegy az a hogyan. Nem akartam volna úgy meghalni, hogy ne járjam végig egy 8 napos megamaraton poklát és mennyét. Nem akarok úgy meghalni, hogy tehettem volna egy csomó mindent a világunkért, és még csak század annyira megerõltetõ se lett volna mint egy maraton (mert csak oda kellett volna gurulni, esetleg nem a kukába dobni, hanem a szelektívbe, stb...), de mégse tettem meg.
De ez az én véleményem, az én világom, ezt a nézetet rátok tényleg nem erõltethetem. Én azokhoz szólok inkább, akiknek világai kicsit hasonlóak az enyémhez.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#199
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Túlzol Lens Te is, mint mindenki.

A piaci érdek áll. a civilekkel szemben. A játszótér viszont éppen a befektetõk hazai pályája. Nem egyenlõek az erõviszonyok, és van amiért érdemes küzdeni, de van amiért nem. Pl. nem indulok neki a Transalpnak sem, mert tudom, hogy esélyem sincs végigcsinálni.

Ez nem az érdektelenségrõl szólt, hiszen aki hozzászólt, az mind foglakozott a témával. Egyszerûen azt mondta druszám, hogy ez ellen nem tiltakozna, mert maga a füst nagyobb mint a láng. Nem mondta, hogy nincs "láng".
szvsz

edit: zOrg - zsíír

edit 2.: a 10 éves dolgot lens meg már enyhe politikának veszem, inkább ne menjünk bele

#200
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Nem az, mert:
(...) az Álom Sziget elnevezésû projektnek (...)

Laza. Hegyeshalomnál meg táblacsere lesz: "Csodaország" (Ez copyrighted by jómagam.)
"...mert nyaralni visz az álomhajóóóóó..." :D
"In idem flumen bis non descendimus"