Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kona

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4203 hozzászólás a témában

#4141
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
osztom az elhangzott véleményeket. Sokkal-sokkal inkább Stinky, bár szerintem annyira nem csúnya a Mongoose, és végülis az se kisebb világmárka, mint a Kona, de a Stinky csodaszép... :-* ;D

#4142
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Ja és ha megvan a Stinky, már csak gyûjteni kell egy jó 8.5"es 2.5"útú rugóstagra és máris 18at mozog a kicsike.

#4143
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
David: szerintem nem képezheti gondolkodás tárgyát, hogy Stinky, vagy NX DH. Egyértelmû, hogy Stinky. Az a Mongoose elég ropi, ráadásul randa. Így szubjektíve.

#4144
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
olyan szinben van az az NX DH mint tamaska-nak a 2. képe... asz a szép CnC-s

#4145
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Milyen jó ez a [glow=red,2,300]KONA[/glow] topic !! :) :) :)

#4146
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Hogy néz ki ez a Mongoose? Nincs vkinek képe róla?


valaki a nevemen szólított... ;D

ehune:

http://www.bikemag.h...se-nxdhteam.jpg
http://www.bikemag.h...e-nxdhteam2.jpg

mostmár tiszta? ;)

#4147
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Tényleg felnyomták a Stinky árát 420-ra, úgyhogy szerintem tavaszra megint fél milla fölé kerül. >:(

Rob:
igazából olyasmi kellene, mint ami a 2003-as Stinkyn van, mert hiányzik még pár centi a rugóútból. De amikor rákérdezetm a faktorban, hogy tudnak-e hozatni olyat, csak ködösítettek, ezért gondolom, hogy talán egyszerûbb lenne gyártani egyet.
Konkrétan ilyesmire gondolok:
http://www.bikemag.h...hp&image_id=929
Persze nem ilyen nagy áttétellel, mert ez már egy monsterhez lett kialakítva. Nekem tökéletesen megfelelne az 1:3 arány. Esetleg megspékelve némi állítási lehetõséggel a rugóstag poziciójába.

#4148
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Hogy néz ki ez a Mongoose? Nincs vkinek képe róla?

#4149
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
most láttam az MDM-ben Mongoose NX DH-t és a haveromnak is ilyen van és naagyon király--- amitöl félnék az a támvilla alja, mert az piszokvékony, asszem 210.000 a váz rugostaggal... ha lenne 210.000 -em akkor biztos nem tudnám eldönteni melyiket vegyem.... habár...talán a Mongooset... vagy nem??? szerintetek??( huu de jo lenne, ha lenne ennyi pinzem... ha nyerek a lotton akkor majd választhattok ;) )

#4150
amc

amc

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
sziasztok !én új vagyok a fórumon!Nekem most még giant freeride-om van.mostanság szeretnék valami újjat venni dh vagy freeride-ot.én a stinky-re gondoltam.tudom,hogy nem dh bringa,de kis átalakítások végett lehet belõle dh gépet csinálni.biciklis kultuszfilmekben található ilyen gép (lásd:new world disorder 1,2 )kérem írjatok ehez hozzászólásokat.
elõre is köszönettel
aMc

#4151
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Endroo biztos Stinky volt DjIII-mal és Hayessel volt és ez így 418 ezer a gyerek aki vette neki lett volna 380 de õ nem kérte a Hayes-t és így lett 280 ezer. Szóval ami most a hajdúban van 418 ezer!

#4152
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Tudom, hogy igazam van :)

Endroo

Kérdezted valahol, hogy lehetne-e csinálni Neked a Konára olyan lengõkart, amitõl többet mozogna. Nos igen. Lehet csináltatni. Sõt, ha Németorsazágban élnénk, vehetnél is...
De: Úgy változna meg a geometria, hogy szerintem nem éri meg. Valószínûleg a támvillát is módosítani kellene az optimális eredményhez. Ha adsz pontos adatokat, szívesen kiszámolom, milyen, és mekkora is kellene.

Ami a JR T-ket illeti: könnyû eldönteni, mikorról származnak, 2000-ben még 130 mm és mart fékhíd, 2001-ben 150 mm, és M fékhíd, 2002ben 170 mm, és 2.7"ig kompatibilis M fékhíd.

#4153
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Néhány Stinkyt láttam már Marzocchi JuniorT2-vel, ami valami páér éves (2000?) JuniorT újrakiadva!.

#4154
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Tbertalan: nem lehet, hogy az DeeLux ? Azt Junior T-vel szerelik, úgyhogy ha duplavállas volt akkor csak az lehetett. De akkor t..kön szúrom magamat.

380 ezer a sima.

200 a váz
80 a DJ 3
100 a Hayes

Akkor a többi alkatrész ingyé kapod ? Akkor én csak azokat kérem. :)
Mondjuk tavaly 360 volt csak a váz és én annyiért kaptam meg a villa és fékek nélkül, szóval lehet ebben az ingyenes dologban valami.

#4155
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Hát azt gondoltam én még csak 3 láttam. A Hajdú kapásból kettõt hozott és egy ki van rakva majdnem a bejáratnál. 418 ezer. Tegnap még kevesebbet mondtak..

#4156
Szálka

Szálka

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Rock Shox Judy XLC-rõl mit tuttok?
Fasza teló?
Bírja?
Véleményeket tessék!!


THX

#4157
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Ejjj. Igaza van Rob bátyónak, utánais jártam, és a Stinky 2.0"es, a DeeLux, meg a Primo 2.5"es útú rugóstaggal jön.

Viszont ha tényleg tényleg ilyen olcsók lesznek a Konak, akkor spórolok egy Stinky DeeLuxra..
(Csöpp..csöpp: http://www.konaworld...dlx_300x4in.jpg)

#4158
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Rob: pontosan. Eddig 1:2,5 áttételt használtak a Stinkyknél, de most átálltak az 1:3-ra, így a hosszabb rugóstag miatt nõ meg az út.

Tbertalan: azért még van egy pár Stinky az országban ;)

#4159
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Andix

Mivel, ha a hátsó háromszög változatlan (legalábbis Te ezt állítod, én még nem néztem), szóval akkor a Konáknak kb 3szoros az áttétele. Mármint a freeride Konáknak. A cc Konáknak még több, kb 3.5 (az egyhez, persze). Szóval: a sima Vanilla, és a Vanilla R 190-es hossz mellett 2"-et, azaz 50.8 mm-t mozog. A nagyobbik (200-as, és felfelé a többi) meg többet. Ha már csak egy fél collal többet mozog (az ~12.7 mm), akkor kiszámolhatod, hogy ez háromszorozva, már meg is van a 30 mm.

#4160
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Én valamit nem értek, erre rájöttem.. ;D
Igazából már hosszú perceket tanulmányoztam a 03as Stinkyt, meg Stinky Deeluxot képen, és én abszolút nem találtam különbséget a himbakarban!! Mégis mitõl mozog, a Deelux 3centivel többet? Vagy ez csak a jobb rugóstag miatt van?