Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kona

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4204 hozzászólás a témában

#4121
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Köszi! :)
Végre valaki segített. Ez sokat változtat a helyzeten, mivel a fõbb cuccokat szinte "ingyé" elpasszolva (Hussefelt, 2db F219 Tiogával, DJIII, Hayes - és már -215e) már kb 200 nál járok, és van még egy komplett Deore, LX hajtásláncon, meg tucat apróságom (stucni,kormány,nyeregzet etc).
Hát akkor marad a gyûjtögetés, aztán viszem picit bontva. ;)

#4122
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Andix

Most voltam a Hajduban, és azt mondták, hogy 200 körül (plusz-minusz 10 ezer) lesz a Stinky váz (150-et mozog) sima Fox Vanilla-val, ami most is benne van. (nem állítható, csak az elõfeszítés)

#4123
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Na jó majd meglátjuk, ha meglesz egyáltalán a pénz rá... Azon gondolkoztam, hogyha 7.875"x2.0" es rugóstag helyett egy 7.875X2.25" kerülne bele, vajon gáz lenne?
De azért már lelki szemeim elõtt lebeg a Stinky, benne egy 03as PsyloXC tullioval, Chris King sötétkék kormánycsapággyal, D321el, sznobarany Holzfellerrel.... ;D 8)


#4124
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Nyugodtan kivetetheted belõle ami nem tetszikm ert azt levonják a vételárból. Ráadásul lehet, hogy jobban jársz, mintha vennél egyí vázat. Amikor én vettem 360 volt a váz, 510 a komplett gép. Kivetettem a telót, meg a fékeket és megkaptam a maradékot 380-ért. 8)

Bár most szívom a fogam mert a full gép kerül ennyibe. ::)

#4125
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Akkor most 418 a full Stinky, de mennyi lenne a csak a váz? (Mert ha én elkezdeném bontani akkor nem örülnének, mert igazából csak a Hayes fékek kellenének, a többi cuccból van jobb már most is, vagy mást szeretnék, mint amivel adják (Psylo/Sherman a DjIII helyett. Vagy legalábbis valami átütõs))..

#4126
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Na ja, azt már én is tudom, hogyha valamit akarok, akkor nem kerékpárboltba megyek, hanem a Gyapihoz, vagy D-Fox-hoz. :D

Modjuk, most találtam egypár képet amitõl megrémültem:

http://kep.tar.hu/en...178&pid=1578222

Ráadásul ez egy stab himbakar, ami egy picikét megrepedt. Pedig úgy tudtam, hogy a négyforgáspontosoknak nem ez a leggyengébb láncszeme.

#4127
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Nem akarlak elkeseríteni, de én is SW-be kerestem rugót, és egyet találtam mindössze, ami nekem megfelelt. Állítólag Gyapi tud bármilyen méretben szerezni kompletten SW-t, de én azért kételkedem ebben az állításban, mindenesetre érdemes õt felhívni elsõ körön.

#4128
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Szerintem az lesz, hogy ha már lúd, legyen kövér alapon rugóstagot is cserélek, mondjuk egy SW DH-ra és abba elméletileg már tudok rugót szerezni.

#4129
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
A rugócserében nem az ára a gond, hanem, hogy nehéz megfelelõt találni. Legalábbis, ha az átlagosnál hosszabb vagy erõsebb rugót szeretnél.

#4130
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Az elõfordulhat, hogy ha eddig nem tudtad felkoppantani, mostmár majd sikerül, de ezt egy rugócserével (4500 HUF) meg lehet oldani. Az új Stinkyben is amúgy ugyanez a rugóstag van (Fox Vanilla) és mégsem nincsen baj belõle....

#4131
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
David007: Mi az a Kisokos ??

Andix: nem is rosz ötlet, nyomok neki egy privit.

Rob: ha megnövelem az áttételt, akkor azzal növekedni fog a rugóstagra ható erõ is, nem ? Akkor elméletileg nem ártana beszerezni egy erõsebb rugót, esetleg valami komolyabb, túlfolyótartályos csillapítással rendelkezõt is ? Ilyeneken gondolkodtam, mert ez viszont már tényleg nagyon megdobná az árat.

#4132
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
a KISOKOS ban van egy-két CNC-s hirdetés... asszem a boritoján(hátul) is

#4133
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Endroo, DFox nem tud neked ilyet hozni? Szerintem külföldön árulnak ilyesmit. Persze lehet jobban megéri házilag gyártani.

#4134
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Szerintem nem lenne annyi rendelés, amiért ezt megérné sorozatban gyártani. Annyi Kona nem futkos Mo-n sajna.

#4135
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
30 cm..... ehh..... az naagyon nagy... abba már a schiver is kicsi... mentem gy Bájkal, ami 26-t mozgott... és aaz is eléggé durva volt.... kiprobálnám a Nicolai 50 cm-ét..... vagy még azt megtuningolni ;D

#4136
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Na mostmár látom, és igazat kell adjak, tényleg igazán szép darab. Bár ilyet szinte minden marós tud csinálni. Nem lenne rossz biznisz ilyet csinálni kisüzemben.... Mondjuk 10 e HUF, és kapsz 20-30 mm rugóutat cserébe.

#4137
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Remélem most már látod. :)

És itt van még egy, hogy teljesen elmenjünk a sufnituning felé.

http://kep.tar.hu/en...178&pid=1570700

#4138
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Endroo

Nem látom a képet...

De szerintem, ha Atom-ot, vagy áttételesen Parát vagy zOrg-ot megkérded, az eksönben levõ Mongoose-ra hol csináltattak másik himbakart, akkor nyerõ lehetsz.
Igazából most én is CNC maróst keresek, csak nekem már a rajzok is megvannak. Ha találtam valaki megbízhatót, szólok, OK? (mondjuk ehhez nekem rajz kellene Tõled, de a többit már privátban)

#4139
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Na ez viszont már szép is:

Feltöltött kép

(Csak tudnám, hogy hol lehet ilyet csináltatni ???) ??? :) Azt gondolom, hogy ez inkább tuningcég terméke és nem egyedi darab.


#4140
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Rob: köszi a felvilágosítást, de amiket leírtál már mind tudom. 8) Az áttétel 1:2,5 13 cm rugóúttal. Növelni tudnám egy hosszabb rugóstaggal, 2" -> 2,5" így már lehetne olyan 14-15 cm.
Engem igazándiból az érdekelt volna, hogy [glow=red,2,300]HOL[/glow] ?? lehet a képen látható himbakarhoz hasonlót csináltatni. ??? A CNC-s címe, telefonszáma, anyja neve, stb... :)

Én is olvastam az állítási lehetõségekkel kapcsolatos lehetõségeket és mivel ilyen nincs a gyárin, ezért gondoltam, hogy a gyártottat már ki lehetne ilyen okosággal egészíteni.