Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Salzkammergut Trophy | Bad Goisern

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1873 hozzászólás a témában

#201
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Király, akkor majd menj előttem és ellesem a technikádat! :)

Majd a lejtőn kapaszkodj,mert könnyen ott hagy.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#202
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Érdemes 1-2 napot maradni még és akkor videózni, fotózni. Az útvonalak jelentős része versenyen kívül is szabadon járható kerékpárral. GPS-logok itt vannak, arra figyelj, hogy a "Trainingsstrecke 2014" alatti útvonalon járj csak, a tilos helyeken keményen büntethetnek! (Például Hallstatt szerpentin, a sóbánya alatti rész)

http://www.salzkamme...strecken-pid177

 

Felső lépcső nem vészes, mindig simán lejöttem rajta. A híd utánin meg mindig voltak előttem, bár idén lehet, ha nem lesznek előttem, akkor sem vállalom be, inkább igyekszem kerülni a kockázatos dolgokat. :)

Azt még én is simán vettem, szvsz te csukott szemmel.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#203
Dr. Gonzo

Dr. Gonzo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

Gyalog, szigorúan sarokra terhelve, talpra lépsz csúszik a stopli és orra esel! :)

Nyolc óra, akkor nagyjából együtt megyünk.

Király, akkor majd menj előttem és ellesem a technikádat! :)



#204
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Érdemes 1-2 napot maradni még és akkor videózni, fotózni. Az útvonalak jelentős része versenyen kívül is szabadon járható kerékpárral. GPS-logok itt vannak, arra figyelj, hogy a "Trainingsstrecke 2014" alatti útvonalon járj csak, a tilos helyeken keményen büntethetnek! (Például Hallstatt szerpentin, a sóbánya alatti rész)

http://www.salzkamme...strecken-pid177

 

Felső lépcső nem vészes, mindig simán lejöttem rajta. A híd utánin meg mindig voltak előttem, bár idén lehet, ha nem lesznek előttem, akkor sem vállalom be, inkább igyekszem kerülni a kockázatos dolgokat. :)

Én volt amikor megálltam a híd közepén és megvártam amíg letisztul a túlsó lépcső aztán uzsgyi! :)  Tavaly volt a legrosszabb valahogy nem jól jött ki a tekerés és nem a szokott bal láb elől pozícióban mentem neki, na az nagyon kellemetlen érzés volt fejben!



#205
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

..... Az is érdekelne hogy 2011 óta tiltották be, vagy neki engedélye volt a kormánykamerára, vagy csak szerencséje.

 

Mi ez a kamera dolog? Tilos használni a Salzon? Nálam tavaly végig fennt volt (a kormányon) és kutya nem szólt érte (v csak m nem látták)


ritchey p29er custom


#206
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Érdemes 1-2 napot maradni még és akkor videózni, fotózni. Az útvonalak jelentős része versenyen kívül is szabadon járható kerékpárral. GPS-logok itt vannak, arra figyelj, hogy a "Trainingsstrecke 2014" alatti útvonalon járj csak, a tilos helyeken keményen büntethetnek! (Például Hallstatt szerpentin, a sóbánya alatti rész)

http://www.salzkamme...strecken-pid177

 

Felső lépcső nem vészes, mindig simán lejöttem rajta. A híd utánin meg mindig voltak előttem, bár idén lehet, ha nem lesznek előttem, akkor sem vállalom be, inkább igyekszem kerülni a kockázatos dolgokat. :)


zscs módosította - 2014. július 04. - 10:04


#207
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Hmmm, ahogy ez beveszi a lépcsőt, valamit tud :) (másik videójában ott betorlódnak, ha ott épp valaki szerencsétlenkedik akkor mindakettőnek annyi) Gondolom nem először jár arra, jelez a csapat hogy mi van a pályán stb., de az biztos hogy így nem mennék le de fel aztán egyáltalán nem (35%  :blink: ). Kicsit kételkedek, egyik oldalról nagyon tetszik, másik oldalról sugdos a túlélő ösztön :) A 8,5 óra nekem vlszlg nem reális, nedvesben egyáltalán nem.

 

Az viszont jól látszik hogy az Ewige Wandnál nincs turistáskodás, ott nem lehet megállni fényképezkedni mert veszélyes a helyhiány miatt, és nem is nagyon ajánlatos hosszasan elnézni a menetiránytól ha fejkamerád van mert ahoz elég köves hogy ledobjon, ha peched van át a korláton. Az is érdekelne hogy 2011 óta tiltották be, vagy neki engedélye volt a kormánykamerára, vagy csak szerencséje.

Azért drukkolni szoktam, hogy ne legyen tumultus a lépcsőnél,  be lehessen adni tisztán tempóból, a közönség nagyon hálás tud lenni érte! :) Nem vészes amúgy, a híd másik oldalán levő ijesztőbb, nem kell csapat a jelzéshez, látszik amikor oda érsz minden. Nedvesben az Örök fal előtti és utáni rész problémás némileg a többi murvás dózer út, nekem vizesen jobban is fekszik.

Fényképezni előtte vagy utána következő napokon érdemes.


gaboca1 módosította - 2014. július 04. - 09:57


#208
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ettől jobb videót nehéz lesz készítened a B távról azt gondolom:  https://www.youtube....y2kGhfF3A#t=315

 

Hmmm, ahogy ez beveszi a lépcsőt, valamit tud :) (másik videójában ott betorlódnak, ha ott épp valaki szerencsétlenkedik akkor mindakettőnek annyi) Gondolom nem először jár arra, jelez a csapat hogy mi van a pályán stb., de az biztos hogy így nem mennék le de fel aztán egyáltalán nem (35%  :blink: ). Kicsit kételkedek, egyik oldalról nagyon tetszik, másik oldalról sugdos a túlélő ösztön :) A 8,5 óra nekem vlszlg nem reális, nedvesben egyáltalán nem.

 

Az viszont jól látszik hogy az Ewige Wandnál nincs turistáskodás, ott nem lehet megállni fényképezkedni mert veszélyes a helyhiány miatt, és nem is nagyon ajánlatos hosszasan elnézni a menetiránytól ha fejkamerád van mert ahoz elég köves hogy ledobjon, ha peched van át a korláton. Az is érdekelne hogy 2011 óta tiltották be, vagy neki engedélye volt a kormánykamerára, vagy csak szerencséje.



#209
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Én azt mondom tényleg kinek mi jön be. Engem a fel-le-fel-le tud felidegesíteni fejben. Ha tudom hogy 5km csak felfelé, az jobban megy. Tavaly az E-n voltam, és 3:20 körül mentem, ami jobb volt mint amiket itthon szoktam menni. Ezért most, hogy ne már csak 3 órát tekerjek, irány a B táv! :) 8 óra alatt szeretnék beérkezni. Egyedül a sóbányától a (30% meredekségű) parázok, ott nem tudom még hogy juttatom fel a bringát A-ból B-be. :)

Gyalog, szigorúan sarokra terhelve, talpra lépsz csúszik a stopli és orra esel! :)

Nyolc óra, akkor nagyjából együtt megyünk.


gaboca1 módosította - 2014. július 03. - 20:52

  • zeezoltano kedveli ezt

#210
Dr. Gonzo

Dr. Gonzo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

Azzal számolok hogy hosszabb távon (jóval) alacsonyabb az átlagom mert fáradok, főleg olyan táv/szintkülönbség kombinációban amit még nem csináltam (de a 3,3 km szint már jobban hangzik mint 3,8 :)). Egy 8,5 órát elfogadnék, ami 14-es átlag lenne (Duna 17, CRK 18+ átlag), de ha kiszámolom a limitidőket és naplementét (21:00) akkor akár 10-es átlag is belefér (11+ óra). Most már csak azt kéne kitalálni hogy a fejkamerát hogy rejtem el :)

Én azt mondom tényleg kinek mi jön be. Engem a fel-le-fel-le tud felidegesíteni fejben. Ha tudom hogy 5km csak felfelé, az jobban megy. Tavaly az E-n voltam, és 3:20 körül mentem, ami jobb volt mint amiket itthon szoktam menni. Ezért most, hogy ne már csak 3 órát tekerjek, irány a B táv! :) 8 óra alatt szeretnék beérkezni. Egyedül a sóbányától a (30% meredekségű) parázok, ott nem tudom még hogy juttatom fel a bringát A-ból B-be. :)



#211
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Azzal számolok hogy hosszabb távon (jóval) alacsonyabb az átlagom mert fáradok, főleg olyan táv/szintkülönbség kombinációban amit még nem csináltam (de a 3,3 km szint már jobban hangzik mint 3,8 :)). Egy 8,5 órát elfogadnék, ami 14-es átlag lenne (Duna 17, CRK 18+ átlag), de ha kiszámolom a limitidőket és naplementét (21:00) akkor akár 10-es átlag is belefér (11+ óra). Most már csak azt kéne kitalálni hogy a fejkamerát hogy rejtem el :)

Ettől jobb videót nehéz lesz készítened a B távról azt gondolom:  https://www.youtube....y2kGhfF3A#t=315



#212
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Nem technikás a terep felfelé, csak ahogy lentebb is írták mentálisan és fizikálisan is szokatlan nekünk a meredekség/hossz, ezért szoktam írni mások a dimenziók.

Viszonyítás képen nálam: Duna 04:14 Salz B 07:44 Duna 3.676 cal Salz 5.810 cal Duna: 1.690m Salz: 3.325m Duna: 17.4 km/h Salz: 15.6km/h

A szintek saját mérések.

 

Azzal számolok hogy hosszabb távon (jóval) alacsonyabb az átlagom mert fáradok, főleg olyan táv/szintkülönbség kombinációban amit még nem csináltam (de a 3,3 km szint már jobban hangzik mint 3,8 :)). Egy 8,5 órát elfogadnék, ami 14-es átlag lenne (Duna 17, CRK 18+ átlag), de ha kiszámolom a limitidőket és naplementét (21:00) akkor akár 10-es átlag is belefér (11+ óra). Most már csak azt kéne kitalálni hogy a fejkamerát hogy rejtem el :)



#213
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Kb. ugyanaz a táv és a szintkülönbség is mint a CRK-án. Akkor jóval nehezebb/technikásabb kell hogy legyen a terep (fölfelé) hogy nagyon féljek tőle. És akkor lehet hogy egy hosszabb de lazább táv pont jobb :) A C táv teli úgyhogy marad a B vagy E. mindkettőben van még kb. 200 hely.

Nem technikás a terep felfelé, csak ahogy lentebb is írták mentálisan és fizikálisan is szokatlan nekünk a meredekség/hossz, ezért szoktam írni mások a dimenziók.

Viszonyítás képen nálam: Duna 04:14 Salz B 07:44 Duna 3.676 cal Salz 5.810 cal Duna: 1.690m Salz: 3.325m Duna: 17.4 km/h Salz: 15.6km/h

A szintek saját mérések.



#214
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Aki a duna közepet lenyomja az ugyanolyan sőt inkább a magasabb átlaggal letekeri a B távot is. Hazai fogalmak szerint alig van benne terep, pár km terep mászás és talán 3-4 km terep csapatás van benne. A nagyon nagy része dózer és aszfalt. Ezért sem lehet összehasonlítani. Ott más fajta technikai tudás kell . Például sokan mondják a dózeren nem kell technikai tudás. Oké csak ő még nem ment 60-70km/h sebességgel lefelé 1000m -es szakadékkal az út szélén. E,mlékszem mikor 55-tel mentem lefelé elhúzott mellettem egy osztrák srác olyan 70+ tempóban egészen addig azt hittem hogy hasítom a levegőt. Pedig nem .

Nálam ez a magasabb átlaggal letekert B táv mint Duna közép valahogy soha nem jött még össze, pont fordítva alakul az átlag.



#215
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Nem hiszem, hogy nagyon kényelmesnek találnád az E távot, kétszer indultam rajta, mások a dimenziók mint itthon, több mint egy hazai középtáv.

 

Kb. ugyanaz a táv és a szintkülönbség is mint a CRK-án. Akkor jóval nehezebb/technikásabb kell hogy legyen a terep (fölfelé) hogy nagyon féljek tőle. És akkor lehet hogy egy hosszabb de lazább táv pont jobb :) A C táv teli úgyhogy marad a B vagy E. mindkettőben van még kb. 200 hely.



#216
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Aki a duna közepet lenyomja az ugyanolyan sőt inkább a magasabb átlaggal letekeri a B távot is. Hazai fogalmak szerint alig van benne terep, pár km terep mászás és talán 3-4 km terep csapatás van benne. A nagyon nagy része dózer és aszfalt. Ezért sem lehet összehasonlítani. Ott más fajta technikai tudás kell . Például sokan mondják a dózeren nem kell technikai tudás. Oké csak ő még nem ment 60-70km/h sebességgel lefelé 1000m -es szakadékkal az út szélén. E,mlékszem mikor 55-tel mentem lefelé elhúzott mellettem egy osztrák srác olyan 70+ tempóban egészen addig azt hittem hogy hasítom a levegőt. Pedig nem .

 

Hm, egyre jobban hangzik a B táv :) Távolsággal meg lefelével nincs bajom, az a 3,8 km szintkülönbség viszont kétszer annyi mint amihez szoktam. Ha összehasonlítod a Dunával akkor távolságban 70%-al több viszont szintben 90%-al, tehát "meredekebb", ami nem használ ha majdnem kétszer olyan hosszú is :) Kivéve ha a terepfajta könnyít, tehát nem rövid nagyon meredek szakaszok hanem sok lankásabb, dózer/murvás/aszfalt. Lefelé szeretem a murvás, köves, technikás pályákat, az nem gond. Voltam már egypár közel 80 km-es középtávon és azzal önmagában nincs baj, csak azokban nem volt annyi szint persze (pl. a tegnapi edzésem, Nagykopasz + HHH + Jánoshegy (kilátó elötti két szakaszon piros túrista úton fölfelé), 85 km/1500 m).



#217
Robooo

Robooo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 385 hozzászólás

Aki a duna közepet lenyomja az ugyanolyan sőt inkább a magasabb átlaggal letekeri a B távot is. Hazai fogalmak szerint alig van benne terep, pár km terep mászás és talán 3-4 km terep csapatás van benne. A nagyon nagy része dózer és aszfalt. Ezért sem lehet összehasonlítani. Ott más fajta technikai tudás kell . Például sokan mondják a dózeren nem kell technikai tudás. Oké csak ő még nem ment 60-70km/h sebességgel lefelé 1000m -es szakadékkal az út szélén. E,mlékszem mikor 55-tel mentem lefelé elhúzott mellettem egy osztrák srác olyan 70+ tempóban egészen addig azt hittem hogy hasítom a levegőt. Pedig nem .

 

 

Engem tavaly mikor először voltam, az időnként több mint egy órás mókus kerekes mászások viseltek meg a legjobban, mind fizikailag, mind fejben. 



#218
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Aki a duna közepet lenyomja az ugyanolyan sőt inkább a magasabb átlaggal letekeri a B távot is. Hazai fogalmak szerint alig van benne terep, pár km terep mászás és talán 3-4 km terep csapatás van benne. A nagyon nagy része dózer és aszfalt. Ezért sem lehet összehasonlítani. Ott más fajta technikai tudás kell . Például sokan mondják a dózeren nem kell technikai tudás. Oké csak ő még nem ment 60-70km/h sebességgel lefelé 1000m -es szakadékkal az út szélén. E,mlékszem mikor 55-tel mentem lefelé elhúzott mellettem egy osztrák srác olyan 70+ tempóban egészen addig azt hittem hogy hasítom a levegőt. Pedig nem .


  • Lipi kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#219
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sztem egy Duna közép sokkal keményebb mint az "E" táv.

Ízlés dolga, 54km-en 1470m vagy 72km-en 1690m szint, nekem az előbbi keményebb.



#220
Dr. Gonzo

Dr. Gonzo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

Nem hiszem, hogy nagyon kényelmesnek találnád az E távot, kétszer indultam rajta, mások a dimenziók mint itthon, több mint egy hazai középtáv.

Sztem egy Duna közép sokkal keményebb mint az "E" táv.