Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12562 hozzászólás a témában

#11921
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Mérd le a felnik belsõ átmérõjét. Ha egyezik akkor OK. Nincs sok menet a küllõkön így relatív nagy különbségnél kuka.

#11922
k.szabi

k.szabi

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
ahha .... rendbenm köszi.
namost a küllõk jók, és ugyanez a küllõzés marad.
csak azt nem tudom h milyen ez a méret izé.
merthogy egy elég érdekes, Kellys Razor felnit akarok lecserélni egy Bike Positive Zero-ra. Az elõzõrõl nem találok adatokat. tudnál nekem segíteni?

#11923
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás

Sziasztok !
Azt szeretném kérdezni, hogy ha egy új felnit szeretnék venni a bringa kerekére, akkor a küllõket is ki kell cserélnem? vagy a régieket rá tudják fûzni az új felnire? ...


Használható, ha:

-az igényelt méret (felni/agyfüggõ) megegyzezik az elõzõvel
-jó állapotban vannak a küllõk
-azonos a küllõzési szisztéma

Nem használható, ha:

-más hosszúságú küllõ kell
-össze van rohadva a cucc
-más küllõzéssel akarsz operálni

#11924
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
ha a régi és új felni egyforma magas, akkor nem. tehát, ha ránézésre nagyon azonos a felni magassága, akkor megér egy próbát

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#11925
k.szabi

k.szabi

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Sziasztok !
Azt szeretném kérdezni, hogy ha egy új felnit szeretnék venni a bringa kerekére, akkor a küllõket is ki kell cserélnem? vagy a régieket rá tudják fûzni az új felnire? ...

#11926
Oko

Oko

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Kicsit utánanéztem a sun rhino lite-nak, de nekem szélesnek tûnik. A DM24 cseréjének egyik oka épp az hogy a keskenyebb felnivel több sárférõhelyem lesz, nem lapul el a gumi, és 1,5 colos sárgumit is szeretnék feltenni. Valamint a súlykülönbség is határozottabb a Sun CR18 esetében (440 g). (A merevség valóban nagyobb szélesebb felni esetén - én is horpasztottam már motorháztetõt fémig karcolva úgy hogy a gyorszáras elsõkerék elmozdult a telóban de 8-ast sem kaptam.)
A Mach1MX-rõl még nem szereztem be infót, ha a paraméterei alapján megfelel (küllõhossz nem változna miatta) számításba jöhet.
Köszi a tippeket, és továbbra is várom a CR18 tulajok és extulajok valamint a kerékfûzés terén tapasztaltak véleményét...

#11927
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás

Sziasztok!

Alexrims Dm24-es felnire fûzött kerekeimet szeretném CC-síteni csak a felnik cseréjével (agyak, küllõk nagyon beváltak, de már nem ugrálok annyira). Olyan felnire lenne tehát szükségem ami nem magasabb profilú - kicsit kisebb lehet ahogy elnézem - elég merev egy 80kg-os rider alá agresszív xc-re, és 37 lyuk van rajta, amelyek közül az egyiken kifér az autószelep is.
A Sun CR18 ránézésre a katalógusban már csak baráti ára miatt is szimpatikus volt, de visszaolvasva a fórumon kissé elbizonytalanodtam.
Nagyon örülnék ha saját tapasztalatokat írnátok errõl a felnirõl, vagy alternatívákat 5000 huf/db-ig.
Elõre is köszi.


Arra, amit említesz jó lesz. Nekem Mach1MX van és hibátlan. Pedig 90kg-val terhelem.

#11928
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
a sun rhino lite szerintem egy jó és univerzális felni és nem is nehéz annyira (asszem 570 gramm a 26") 5 ezer alatt kapsz simán. nekem a dh gépemen van elsõ kerékbe beépitve 32küllõvel és 70 kiló vagyok, ülöttek már el úgy h az elsõ kerék fél métert csúszott oldalra és semmi baja nem lett. egy b+ átütõs aggyal és 2 milis dt küllõkkel van fûzve.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#11929
Oko

Oko

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Sziasztok!

Alexrims Dm24-es felnire fûzött kerekeimet szeretném CC-síteni csak a felnik cseréjével (agyak, küllõk nagyon beváltak, de már nem ugrálok annyira). Olyan felnire lenne tehát szükségem ami nem magasabb profilú - kicsit kisebb lehet ahogy elnézem - elég merev egy 80kg-os rider alá agresszív xc-re, és 37 lyuk van rajta, amelyek közül az egyiken kifér az autószelep is.
A Sun CR18 ránézésre a katalógusban már csak baráti ára miatt is szimpatikus volt, de visszaolvasva a fórumon kissé elbizonytalanodtam.
Nagyon örülnék ha saját tapasztalatokat írnátok errõl a felnirõl, vagy alternatívákat 5000 huf/db-ig.
Elõre is köszi.

#11930
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Sziasztok!
Érdekelne a véleményetek egy felnirõl, pontosabban BikePositive Zero - ról...
Leginkább, keményebb XC-re használnám... néha 1-1 ugratás . szerintek okos választás lenne?

igen.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#11931
k.szabi

k.szabi

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Sziasztok!
Érdekelne a véleményetek egy felnirõl, pontosabban BikePositive Zero - ról...
Leginkább, keményebb XC-re használnám... néha 1-1 ugratás . szerintek okos választás lenne?

#11932
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
üdv!
azt kérdezném h nekem a hátsó agyam gyorszáras és csavarosra akarom cserélni csak a tengelyt (4 iparis grimeca agy) és az lenne a bajom h bele akartam tenni egy standard 10 milis acéltengelyt de lötyögött, mert az eredeti tengely egy kicsit vastagabb a csapágyak felfekvésénél.
a fõ kérdés: lehet e ilyen tengelyeket kükön kapni vagy esztergáltassak?
ha esztergáltassak akkor a cr-mo jó?

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#11933
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
lényegében ugyanaz, és ugyanott is gyártják. a winmannban meg kell nézni hogy szép legyen az illesztés ha v fékkel akarod használni, de amúgy azonos
(mind2 volt, egyiket sem tudtam megnyírni)

#11934
tamaspc

tamaspc

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Az alex dm24-es vagy a weinmann dm30-as felni az erõsebb?? Eddig mindenkitõl mást hallottam. :confused:

#11935
szili

szili

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás

Szerintem én.... :(
De 622-es a kerék nem hiszem, hogy miattam lett volna ez.


Hát igen, használtan vettem az agyat, egy montiban volt, de én 622-es CR18-as felnivel használtam, tényleg csak aszfalton (kb.3 évig).

#11936
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Szerintem én.... :(
De 622-es a kerék nem hiszem, hogy miattam lett volna ez.
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#11937
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

A jó kis Brubz elsõ agyam eddig bírta.
Csak aszfaltra használtam, Sun cr18-as felnivel.
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg


Na ilyet se hallottam még... 3x elsõ agy, aszfalton... Azé' sorsszerû egy kicsit, hogy pont a MADE IN FRANCE felirat mellett szakadt széjjel;) Vettél volna japánt, az megbízható:D

1ébként ki építette? Talán sok lett a küllõfeszesség.

#11938
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

kerékfûzésnél baj, hogyha a küllõk végére nem raknak zsírt?

vagy ez nem fontos dolog, és csak néhány helyen csinálják?

-

excaliburra mi a legkisebb gumi, ami rárakható?
2,3? vagy a 2,1 -es is ráfér?

Én mindig zsírozom mert kicsit feszesebbre lehet húzni, késõbb jobb amikor centírozod és nem lesz összeszáradva meg a sár stb.
Vuelta DH excaliburra még rámegy az 1, 25-is csak annak kicsit 28" retro fílingje van.... :)
Szilárd! : Mer' egy állat vagy és mindent szíjjelvágol azér van ez. :)
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#11939
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
ha fûzöl bele egy 32 küllõs felnit, pont jó lesz! :D

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#11940
szili

szili

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
A jó kis Brubz elsõ agyam eddig bírta.
Csak aszfaltra használtam, Sun cr18-as felnivel.
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg