Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3127 hozzászólás a témában

#821
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Nem. Az outletben talalni alaposan kiprobalt es majd visszakuldott bringakat. Gondolom, hogy ezeknel nem a teljes vetelarat fizettek vissza. Meg a visszakuldes dijat is neked kell allnod. Kar, hogy nem lehet paypallal fizetni itthonrol, mer akkor visszafizethetne ezt a paypal.

 

nahát, ezek szerint üzemeltetnek kölcsönzőt is? :) tök jó! ;)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#822
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

de ez csak "méretpróba", nem?


Nem. Az outletben talalni alaposan kiprobalt es majd visszakuldott bringakat. Gondolom, hogy ezeknel nem a teljes vetelarat fizettek vissza. Meg a visszakuldes dijat is neked kell allnod. Kar, hogy nem lehet paypallal fizetni itthonrol, mer akkor visszafizethetne ezt a paypal.
  • Kisherceg kedveli ezt

#823
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

 

Hogy "on" legyen - a Canyon-t ha megvetted, kipróbáltad és nem jó, 30 napig visszaküldheted. :)

 

de ez csak "méretpróba" nem? 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#824
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

az 2008ig volt , azóta a merida. meg az említett S többségi tulajdonosa is .

 

 

pedig tud lenni .

arról nem beszélve, hogy ha onnan indulunk hogy a bringa lelke a váz. és hiába nem űrtechnika egy merev váz pár mili a geóban qrva sokat tud számítani komfortérzetben. tök jó hogy ülök egy bringán amin 1000 euróval olcsóbban van xtr szett, csak nem érzem jól magam rajta. van akinek ez megéri, nekem pl nem. na (bocs ittlakók :) ) ezért nem vennék soha canyont sem (csakogy on is legyek) illetve semmit amir nem tudtam kipróbálni.

fullinál meg hatványozottan érvényes ,

 

Mit értesz kipróbálás alatt? Egy kör a parkolóban, ismerôs bicaja, vagy odaadja az üzlet egy rendes tesztkörre mielôtt megveszed? Mert amit mondasz az rohadt jól hangzik de a realitáshoz sajnos nem sok köze van. Ha van egy specifikus márka és modell ami érdekel, akkor az nem biztos hogy ott fog ott állni az üzletben pont a méretedben és a kívánt felszereltséggel hogy kedvedre kipróbálhasd, tesztelhesd és utána eldönthesd hogy megveszed-e. A realitás inkább az hogy megrendeled, és amikor megjön kifizeted és elviszed...

Hogy "on" legyen - a Canyon-t ha megvetted, kipróbáltad és nem jó, 30 napig visszaküldheted. :)



#825
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Csak annyiban nincs igazad hogy a 90% nagyobbik része Taivan nem Kína... :) Ha jól emlékszem a Giant a legnagyobb beszállító (pl a Specialized vázak stb.)

az 2008ig volt , azóta a merida. meg az említett S többségi tulajdonosa is .

 

 

[OFF]Szerintem vicces azon vitatkozni, hogy melyik "gyártó" bringája, vagy kiegészítője a jobb, mikor a vázakat 90%-ban ugyanabban a 20 milliós kínai zsákfaluban gyárják, vázak terén fejlődés évek óta nem történt, a MTB gyártók azon izzadnak, hogy a villatávot növeljék e idén 5mm-el, vagy a kerékméretet 1/4"-al, esetleg egy új középcsapágy szabvánnyal "forradalmasítsák" a modern montikat, csak hogy a fogyasztónál sikerüljön triggerelni a birtoklási vágyat...

 

Komolyan elhiszi valaki, hogy ha adott a normális quality control, akkor két brand ugyanabból a gyárból származó váza/kiegészítője között lesz minőségi különbség? 

 

;)[/OFF]

pedig tud lenni .

arról nem beszélve, hogy ha onnan indulunk hogy a bringa lelke a váz. és hiába nem űrtechnika egy merev váz pár mili a geóban qrva sokat tud számítani komfortérzetben. tök jó hogy ülök egy bringán amin 1000 euróval olcsóbban van xtr szett, csak nem érzem jól magam rajta. van akinek ez megéri, nekem pl nem. na (bocs ittlakók :) ) ezért nem vennék soha canyont sem (csakogy on is legyek) illetve semmit amir nem tudtam kipróbálni.

fullinál meg hatványozottan érvényes ,


Bikertigger módosította - 2018. február 04. - 15:14

  • Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#826
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

kizart dolog, mer ez a video foglalja ossze a legjobban a kerekparipart:

Ja, az új SRAM DUB 28,99 is így születhetett... :)



#827
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

A legjobb videó amit láttam a témában és elég jól összefoglalja a dolgokat:
https://youtu.be/vfgTXFx4Ins

kizart dolog, mer ez a video foglalja ossze a legjobban a kerekparipart:


blash módosította - 2018. február 04. - 12:01

  • 950sm07 kedveli ezt

#828
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

[OFF]Szerintem vicces azon vitatkozni, hogy melyik "gyártó" bringája, vagy kiegészítője a jobb, mikor a vázakat 90%-ban ugyanabban a 20 milliós kínai zsákfaluban gyárják, vázak terén fejlődés évek óta nem történt, a MTB gyártók azon izzadnak, hogy a villatávot növeljék e idén 5mm-el, vagy a kerékméretet 1/4"-al, esetleg egy új középcsapágy szabvánnyal "forradalmasítsák" a modern montikat, csak hogy a fogyasztónál sikerüljön triggerelni a birtoklási vágyat...

 

Komolyan elhiszi valaki, hogy ha adott a normális quality control, akkor két brand ugyanabból a gyárból származó váza/kiegészítője között lesz minőségi különbség? 

 

Ilyen technikai stagnálás mellett szinte tökmindegy mit veszel, valaki az ár/érték arány alapján választ bringát, valaki szín alapján, és vannak a hívők ;)[/OFF]

Csak annyiban nincs igazad hogy a 90% nagyobbik része Taivan nem Kína... :) Ha jól emlékszem a Giant a legnagyobb beszállító (pl a Specialized vázak stb.) a Santa Cruz/Kína, Sram gyártás szintén Taivanon van.

Valóban a QC-n áll vagy bukik a dolog. Canyon pl három CT scannert használ ázsiában, és van egy sajátja németországban.

https://www.bikebiz....sites-for-flaws

 

A legjobb videó amit láttam a témában és elég jól összefoglalja a dolgokat:
https://youtu.be/vfgTXFx4Ins



#829
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

[OFF]Szerintem vicces azon vitatkozni, hogy melyik "gyártó" bringája, vagy kiegészítője a jobb, mikor a vázakat 90%-ban ugyanabban a 20 milliós kínai zsákfaluban gyárják, vázak terén fejlődés évek óta nem történt, a MTB gyártók azon izzadnak, hogy a villatávot növeljék e idén 5mm-el, vagy a kerékméretet 1/4"-al, esetleg egy új középcsapágy szabvánnyal "forradalmasítsák" a modern montikat, csak hogy a fogyasztónál sikerüljön triggerelni a birtoklási vágyat...

 

Komolyan elhiszi valaki, hogy ha adott a normális quality control, akkor két brand ugyanabból a gyárból származó váza/kiegészítője között lesz minőségi különbség? 

 

Ilyen technikai stagnálás mellett szinte tökmindegy mit veszel, valaki az ár/érték arány alapján választ bringát, valaki szín alapján, és vannak a hívők ;)[/OFF]


Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#830
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Jó, akkor tegyük ezt tisztába !

A Newmen céget 2016-ban csinálta meg Michi Grätz, a Syntace egyik alapítója, aki személyes okokból kilépett a cégből.

Szóval én kb lesz@arom a nevet ha tudom, hogy egy évtizede minden alkatrész törésteszt győztes márkájának egyik korábbi vezére csinálta azt az új márkát. Biztos vagyok benne, hogy itt is a minőséggel akar majd kitűnni a sok-sok tucat alkatrész közül.

 

A Canyon meg olyan, mint kezdetben volt nálunk pl. a Tesco. Bevezették a márkát csak online kereskedelmükkel és kiváló ár-érték arányukkal. Bejött nekik, kedveltek lettek, így szép lassan lehet az árakat is emelni. Persze vigyáznak, hogy ár-értékben még mindig jók legyenek de rajtuk kívül sok más cég is elkezdte ugyan ezt a vonalat - több-kevesebb sikerrel.

Ma már tucatnyi ilyen cég van, Radon is erős, Transalp Bike, YT Bikes,.....Hát körbe kell nézni, úgy választani.

Tôlem lehet akár a világon a legjobb a Newmen, "lesz@rom" hogy ki csinálja, nekem beváltak a Renthal meg a Hope cuccai, elvagyok velük.

 

Valahol mindegyik gyártó elkezdte, a Specialized pl. gumit gyártott elôször. Valóban tucatnyi direct sales márka van, nem is állítottam hogy a Canyon az egyetlen, csak azt hogy jelenleg globálisan a legismertebb. A Radon nagyrészt csak az áraival erôs, a YT gépei viszont teljesen rendben vannak, csak a kulacstartó problémás náluk, a Capra-ra nem lehet rakni, a Jeffsy-re meg csak kicsit... :)



#831
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

a newmen cuccoknak nezz utana, valoban jonak tunnek. 2006os, igy sok reputacioja nem lehet. 

 

Semmi bajom a Cube-bal, de manapság a marketing sokat számít egy márka ismertségében, megítélésében. A Cube (világszinten) ebben sehol sincs a Canyonhoz, szerintem ez tény, de cáfolj meg nyugodtan. Ettôl még nem fog a Sram/Shimano fék/hajtáslánc, Fox/RockShox villa jobban mûködni egyikben sem és bármelyik bicaj lehet jobb a másiknál, de ez szinte mérhetetlen... A "newmen" nekem már a névnél elbukik, nekem olyan mint a "baddog" meg a "badcat". Lehet hogy fantasztikus az összes de nem akarnám a bicajomon látni, akkor legyen inkább márkajelzés nélküli. :)

 

Jó, akkor tegyük ezt tisztába !

A Newmen céget 2016-ban csinálta meg Michi Grätz, a Syntace egyik alapítója, aki személyes okokból kilépett a cégből.

Szóval én kb lesz@arom a nevet ha tudom, hogy egy évtizede minden alkatrész törésteszt győztes márkájának egyik korábbi vezére csinálta azt az új márkát. Biztos vagyok benne, hogy itt is a minőséggel akar majd kitűnni a sok-sok tucat alkatrész közül.

 

A Canyon meg olyan, mint kezdetben volt nálunk pl. a Tesco. Bevezették a márkát csak online kereskedelmükkel és kiváló ár-érték arányukkal. Bejött nekik, kedveltek lettek, így szép lassan lehet az árakat is emelni. Persze vigyáznak, hogy ár-értékben még mindig jók legyenek de rajtuk kívül sok más cég is elkezdte ugyan ezt a vonalat - több-kevesebb sikerrel.

Ma már tucatnyi ilyen cég van, Radon is erős, Transalp Bike, YT Bikes,.....Hát körbe kell nézni, úgy választani.


marton módosította - 2018. február 03. - 20:10

Marci

#832
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Visszaneztem, maga a valasz sebessege eleg hektikusan valtozik, egyket naptol kb 10 napig. A legpozitivabb tapasztalatom az volt veluk kapcsolatban, hogy kuldtek a vazhoz atalakitot ingyen.

Nekem az utolsó garis ügyem egy Fox villa volt, csütörtöki napon írtam nekik és hétfôn válaszoltak. Paul-Lange hoz akartak küldeni amit én nem kértem, az elsô emailtôl számítva másfél hét után kaptam meg a UPS-tôl a cimkét a csomaghoz. A feladástól számított 20.-ik napon érkezett vissza a villa de úgy hogy nem jelezték hogy feladták. Az itthoni garanciális ügyintézéssel sincs jobb tapasztalatom, egyszer másfél hónapot vártam egy CTD patron cserére.


950sm07 módosította - 2018. február 03. - 18:23


#833
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

amelyiket olcsobban adjak, azt veszem. nalam semmit sem jelent, hogy canyon vagy vmi mas nemet marka van rairva. bar igaz, engem mindig a mogottes ertek erdekelt, es sose a brand. a cannondale sem azert erdekelne, mert cannondale, hanem mert szuper geo, lefty, etc... az exceed vegre megmozditott vmit, a nervenel viszont ha lecserelik a logot, en siman elhiszem, hogy ez az, egy abszolut sotlan bringa.

 

a canyon inkabb annak koszonheti az ismertseget, hogy eddig joval olcsobb volt, es az emberek mar ugy allnak hozza, bevalt, meg tuti olcsobb meg - azt keresik. kicsit a hasonlatod nekem olyan, mintha a f1es szereples alapjan hasonlitanad a peugeot, renault es mercedes autokat. most hiaba sikeresebb es hiresebb a renault ezen a teren mint a masik francia brand, az utcai autoikat mashogy itelik meg.  a canyon akkor fog felnoni arra a szintre, amit irsz, ha ok diktaljak a trendeket. egyelore ugyanolyan ovatoskodo trendkovetok, mint a tobbi nemet marka, kesobb vezetnek be dolgokat. a speci, cannondale, stb vegigtud nyomni olyan dolgokat is, amik addig az emberek fejeben meg se fordult, hogy jo lehet. de valszeg ez osszefugg a piacukkal is, az amerikai piac mindig sokkal nyitottabb volt ilyesmikre, nem veletlenul onnan jonnek az ujitasok. ha majd amerikaban is tarolnak, akkor elobbutobb ok is kenytelenek lesznek erre, de meg nem tartanak ott. 

 

a newmen cuccoknak nezz utana, valoban jonak tunnek. 2006os, igy sok reputacioja nem lehet. 

Értem, ezzel sokan hasonlóan vannak sokan nem. Én pl a sosem vennék lefty-t kategóriába tartozok, de attól még lehet überszuper. A logo lecserélését sok bringánál el lehetne játszani az túl sokat nem jelent a szememben, de tény hogy pl a Cube a gémeskutat idézô himbáival igen egyedi, de a Haibike übereli. :)

A hasonlatommal semmi bajt nem látok, a tiedével viszont igen. Pár kattintással meg tudsz rendelni egy Aeroad/Exceed/Inflite/Strive/Sender stb.-t amivel Quintana, Lakata, Prevot, MvdP, Barnes, Brosnan stb. versenyzik, próbáld meg ugyanezt egy renault vagy mercedes F1-es kocsival... sok sikert hozzá.

Nem tudom milyen szintrôl beszéltem amire a Canyon még nem nôtt fel, azt mondtam hogy a versenysportban támogatott csapatok/versenyzôk, által globálisan egy jóval ismertebb márka mint a Cube... (ehhez még hozzáadhatjuk a GMBN/GCN youtube csatornájának szponzorálását is), nem azt állítottam hogy trendeket diktálnak. :)

A Cube más üzleti és marketing stratégiát követ, és mint cég az is eredményesen mûködik, tehát semmi baj sincs vele. Pinkbike-on olvastam egy interjút az alapítóval/tulajjal, nagyon szimpatikus a fickó.
https://www.pinkbike...rview-2016.html



#834
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

No egy egészen közeli új Canyon fully fotó (a képen C. Hynek):

DVGCf_HDW4_AAFF29.jpg



#835
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Visszaneztem, maga a valasz sebessege eleg hektikusan valtozik, egyket naptol kb 10 napig. A legpozitivabb tapasztalatom az volt veluk kapcsolatban, hogy kuldtek a vazhoz atalakitot ingyen.
  • sisqo kedveli ezt

#836
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Akkor az en 50 euros fekcseremen nem tudom miert ultek a bejelentestol masfel honapot, ugy hogy lepattintottak az elejen azzal hogy vigyem el becsbe egy uzletbe, ahol meg kirohogtek, hogy csinaljak amit akarok a netes bringammal. A telolock bugos, a hatsofelnin csalen fut a gumi, de ezeket a fek utan inkabb vissza se kuldom, mert ki tudja mikor latom, es hogy tortenne e vele vmi. Majd megoldom magam... en nem tapasztaltam sajnos azt a hozzaallast, amit itt irogattok. A valaszt sem szoltak elkapkodni ez a 24 oran beluli valasz es egy heten beluli alkatresz nekem az alom kategoria.

Amugy miert nem vitted vissza az uzletben ahol vetted? Van par hetuk kijavitani...

arn módosította - 2018. február 03. - 17:51


#837
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Van vki itt, aki nem cserelne el az exceedjet egy hasonlo felszereltsegu cannondale fsire pl? 

Én szívesen visszamennék az időben, hogy az F-Si helyett egy top Exceedet vagy Jealoust vegyek.
Nagyon szép a Cannondale, nagyon egyedi, de sok gond volt vele eddig úgy is, hogy alig használom.
Lefty 2.0 egy hulladék. Majdnem fél kilóval több az elődjénél, az első szériánál garantált típushiba 600-800 km között, utána lehet küldeni szervizbe.
Fél év alatt hoztak ki hozzá két javítást, jól átgondolt prémium termék :D 
2016-ban nem tudok indulni a Trophyn, ha nincs a németországi dr.cannondale és nem küldenek extra gyorsan pótalkatrészt.
2017-ben Lefty szerviz miatt ugrott a Mátra Maraton. Még itt Ausztriában is nehézkes a javítása, küldik Kitzbühelbe egy vagyonért 2-3 hét átfutási idővel.

Kerékcsere ááá nehogy egyszerű legyen, csak szimmetrikus felnivel lesz jó, az egész piacon létezik egy ilyen karbonfelni (newmen), amit be lehet szerezni.
A BB30-as csapágy állandóan kattog, tele a youtube ezzel is. 
Gyárilag nem tudják megoldani, hogy a fék- és váltókábelek ne tegyék tönkre a vázat vagy a villát. 

Supportjuk gyakorlatilag NULLA, alig lehet beszerezni gyári kiegészítőt, csak fél éves várakozásokkal. 

Ezzel szemben, ha a Canyonnak írok válaszolnak 24 órán belül és legutóbb is megjött a cserealkatrész egy héten belül.
  


dzsonhee módosította - 2018. február 03. - 17:18


#838
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Off:
Karakoram: fekete tetőkárpit? Ez létező dolog, vagy viccelsz? Sose láttam ilyet, el se tudom képzelni, milyen klausztrofób beltere lehet egy autónak vele?!
On

 

Off:

Természetesen létező dolog (valójában nagyon sötétszürke általában és nem fekete). Önmagában lehet "klausztrofób", de mondjuk elhúzható panoráma tetőablakkal már nagyon nem az  ;)  B)

Direkt nem BMW, Audi, VW vagy Merci  példát mutatnék (Fábiához valószínűleg nem rendelhető):

http://www.autoguide...Hunting-004.jpg

 

On



#839
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Az hogy neked vagy nekem mi tetszik és mi a véleményed/véleményem csak egy dolog, nekem a Cube talán a legfantáziátlanabb amit valaha láttam de attól a többségnek még lehet akár a legszebb a világon. Gondolom vannak eladási statisztikák, és látatlanban az lenne a tippem hogy ebike-on és cross/trekkingen kívül a Canyon többet adott el mindenbôl.

Miért árulnák az amerikai top brandek szintjén a bringáikat? Ha tennék akkor a Cube-al nem ugyanaz történne - csak kicsit elôbb?

 

Szerinted hányan cserélnének el egy Canyon Strive-ot egy Cube Stereo-ra vagy egy Sendert a Cube DH gépére? Menj egy egy bikeparkba vagy egy endúró vagy DH versenyre és nézz körül mibôl mennyit látsz. Az árak közelsége miatt akár 50/50 is lehetne az arány de valahogy nem az.

Hány országútisnak csorog a nyála egy Aeroad/Ultimate CF-re és hánynak egy Cube-ra?

 

Semmi bajom a Cube-bal, de manapság a marketing sokat számít egy márka ismertségében, megítélésében. A Cube (világszinten) ebben sehol sincs a Canyonhoz, szerintem ez tény, de cáfolj meg nyugodtan. Ettôl még nem fog a Sram/Shimano fék/hajtáslánc, Fox/RockShox villa jobban mûködni egyikben sem és bármelyik bicaj lehet jobb a másiknál, de ez szinte mérhetetlen... A "newmen" nekem már a névnél elbukik, nekem olyan mint a "baddog" meg a "badcat". Lehet hogy fantasztikus az összes de nem akarnám a bicajomon látni, akkor legyen inkább márkajelzés nélküli. :)

 

amelyiket olcsobban adjak, azt veszem. nalam semmit sem jelent, hogy canyon vagy vmi mas nemet marka van rairva. bar igaz, engem mindig a mogottes ertek erdekelt, es sose a brand. a cannondale sem azert erdekelne, mert cannondale, hanem mert szuper geo, lefty, etc... az exceed vegre megmozditott vmit, a nervenel viszont ha lecserelik a logot, en siman elhiszem, hogy ez az, egy abszolut sotlan bringa.

 

a canyon inkabb annak koszonheti az ismertseget, hogy eddig joval olcsobb volt, es az emberek mar ugy allnak hozza, bevalt, meg tuti olcsobb meg - azt keresik. kicsit a hasonlatod nekem olyan, mintha a f1es szereples alapjan hasonlitanad a peugeot, renault es mercedes autokat. most hiaba sikeresebb es hiresebb a renault ezen a teren mint a masik francia brand, az utcai autoikat mashogy itelik meg.  a canyon akkor fog felnoni arra a szintre, amit irsz, ha ok diktaljak a trendeket. egyelore ugyanolyan ovatoskodo trendkovetok, mint a tobbi nemet marka, kesobb vezetnek be dolgokat. a speci, cannondale, stb vegigtud nyomni olyan dolgokat is, amik addig az emberek fejeben meg se fordult, hogy jo lehet. de valszeg ez osszefugg a piacukkal is, az amerikai piac mindig sokkal nyitottabb volt ilyesmikre, nem veletlenul onnan jonnek az ujitasok. ha majd amerikaban is tarolnak, akkor elobbutobb ok is kenytelenek lesznek erre, de meg nem tartanak ott. 

 

a newmen cuccoknak nezz utana, valoban jonak tunnek. 2006os, igy sok reputacioja nem lehet. 



#840
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Off.

A Newmen cuccai technikailag és megbízhatóságban is a csúcsot képviselik. Még nem túl ismert márka, ennyi.

On.

Mint megannyi más ismert márka... nem kételkedem benne.