Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3133 hozzászólás a témában

#741
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

Egy xtr fc-m9000-2 -ről van szó,  erre 158mm-et írnak. Már megrendeltem (most jött meg ebben a pillanatban), mire láttam, hogy gyárilag az fc-m9020 -at szerelik canyonéknál. Igazából eszembe sem jutott, hogy egy xc race hajtómű egy xc bringához nem lesz jó :)

 

Vajon miért nem ajánlják a kis q-faktort? Ha beleér a vázba akkor értem, de ha van hely?

 

 

Megj.: meggyőztem magam és nem kisérletezem, cseréltetem m9020-ra...

Pedig alapvetően ha elfér a váztól, akkor jónak kell lennie. Ez csak a karok távolságát variálja, a lánctányérok helyzetét nem, szóval az tuti nem fog emiatt beleérni a vázba. Nekem is volt xtr karom, és az xt-hez képest sokkal jobb (keskenyebb) q-faktorral rendelkezik , és nekem pl az sokkal jobb volt érzésre is. Szerintem, ha érzékeny a szélességre a térded, és már amúgy is Nálad a keskeny kar, akkor megérné bedugni a vázba, és ha elfér, akkor jól jársz vele. 


  • pajesz kedveli ezt

#742
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.308 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

en is azt hittem, hogy most kicsit jobban megy a tekeres, aztan visszaneztem 5-7 eves stravas logokat, es hasonloan szamolva 30%al kevesebb wattot tudok atlagban :( kb most a hosszabb emelkedonel megy annyi, mint korabban az egesz tekeresen.

Meghíztál és a menetidő lett hosszabb, vagy ténylegesen a Watt alacsonyabb?

Ilyen mértékű visszaesés egyébként közel sem szokványos. Vérképed rendben van, nincs valamilyen vitaminhiányod vagy vashiányod?



#743
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

en is azt hittem, hogy most kicsit jobban megy a tekeres, aztan visszaneztem 5-7 eves stravas logokat, es hasonloan szamolva 30%al kevesebb wattot tudok atlagban :( kb most a hosszabb emelkedonel megy annyi, mint korabban az egesz tekeresen.


arn módosította - 2018. május 29. - 10:45


#744
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

es fiatalabb is voltal :D

Ne is mondd  :)



#745
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Régen nem is fájt a térdem...
Ezt a “terpeszben” tekerést biztos meg lehet szokni, de outiról átülve elég nagy a difi. Na majd a boost ezt is megoldja

 

es fiatalabb is voltal :D


  • pajesz kedveli ezt

#746
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Bizony ! Ezzel a radikális változtatással perceket fog javulni mindenki teljesítménye ! :D :P
(és ezt nem neked írtam, Zsolti)
Agyalunk itt fél mm-eken, miközben a régi, négyszögtengelyes bringákon centikkel volt rövidebb a Q-faktor. (csak úgy mondom)

Régen nem is fájt a térdem...
Ezt a “terpeszben” tekerést biztos meg lehet szokni, de outiról átülve elég nagy a difi. Na majd a boost ezt is megoldja😃

#747
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.639 hozzászólás

 

Tipp: egy kis ügyeskedéssel a SPD stoplik oldalra tologatásával lehet nyerni 0.6mm - 0.8mm-t, ha nagyon ragaszkodsz a jobb Q-faktorhoz. Pedálból az XTR vagy a csúcs XPedo-k minimálisan jobb Q-faktort adnak, de ennek nézz utána, lehet, rosszul emlékezem!

Bizony ! Ezzel a radikális változtatással perceket fog javulni mindenki teljesítménye ! :D :P

(és ezt nem neked írtam, Zsolti)

Agyalunk itt fél mm-eken, miközben a régi, négyszögtengelyes bringákon centikkel volt rövidebb a Q-faktor. (csak úgy mondom)


marton módosította - 2018. május 28. - 23:31

Marci

#748
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Valószínűleg 156-ot akartál írni. Canyon nem ajánlja, 168-as a jó.

Tipp: egy kis ügyeskedéssel a SPD stoplik oldalra tologatásával lehet nyerni 0.6mm - 0.8mm-t, ha nagyon ragaszkodsz a jobb Q-faktorhoz. Pedálból az XTR vagy a csúcs XPedo-k minimálisan jobb Q-faktort adnak, de ennek nézz utána, lehet, rosszul emlékezem!

Egy xtr fc-m9000-2 -ről van szó,  erre 158mm-et írnak. Már megrendeltem (most jött meg ebben a pillanatban), mire láttam, hogy gyárilag az fc-m9020 -at szerelik canyonéknál. Igazából eszembe sem jutott, hogy egy xc race hajtómű egy xc bringához nem lesz jó :)

 

Vajon miért nem ajánlják a kis q-faktort? Ha beleér a vázba akkor értem, de ha van hely?

 

 

Megj.: meggyőztem magam és nem kisérletezem, cseréltetem m9020-ra...



#749
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.308 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sziasztok!

 

Használtok Exceed-en rövid q-faktoros hajtókart, 158mm környékén? Ahogy nézem "gyárilag" vagy 176mm fc-m8000 -el vagy 168mm fc-m9020 -al szerelik. Megmértem, elvileg elfér a 158mm is, csak nem tudom, hogy mekkora ötlet...

 

Köszi!

Üdv.,

Valószínűleg 156-ot akartál írni. Canyon nem ajánlja, 168-as a jó.

Tipp: egy kis ügyeskedéssel a SPD stoplik oldalra tologatásával lehet nyerni 0.6mm - 0.8mm-t, ha nagyon ragaszkodsz a jobb Q-faktorhoz. Pedálból az XTR vagy a csúcs XPedo-k minimálisan jobb Q-faktort adnak, de ennek nézz utána, lehet, rosszul emlékezem!



#750
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Sziasztok!

 

Használtok Exceed-en rövid q-faktoros hajtókart, 158mm környékén? Ahogy nézem "gyárilag" vagy 176mm fc-m8000 -el vagy 168mm fc-m9020 -al szerelik. Megmértem, elvileg elfér a 158mm is, csak nem tudom, hogy mekkora ötlet...

 

Köszi!

Üdv.,



#751
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Uj kepek (MvdP Canyonja + uj XTR szett)

https://bikerumor.co...u-van-der-poel/

 

wow... vegre 12es? :) mar csak a bugs tarcsafekeket kellene megoldani (remelem megtortent)... jovore talan lesz uj xt.

erdemesebb lesz az egesz bringat cserelni, annyi valtozast hoz magaval.


arn módosította - 2018. május 28. - 10:18


#752
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Uj kepek (MvdP Canyonja + uj XTR szett)

https://bikerumor.co...u-van-der-poel/



#753
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

A szalszakadast szerintem gyartasi hibaskent ertettek, nem ha kivagod vmivel.

 

Nem vágtam ki. Semmi nem látszik a gumin kívülről, belülről van egy érdekes csík.

Megpróbálom, írok nekik levelet, csatolom a képet és videót.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#754
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Valószínű, hogy szálszakadt lett a hátsó gumim (Maxxis), nagy 8-as van benne.
 
Ma hoztam el az új külsőt (Schwalbe), a boltban megemlítették, hogy egy év garancia van rá, szálszakadásra is.
 
A Maxxisra is van vajon? Ha igen, a Canyon hogy intézi az ilyen ügyeket? Van valakinek ilyenben tapasztalata?


A szalszakadast szerintem gyartasi hibaskent ertettek, nem ha kivagod vmivel.

#755
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Valószínű, hogy szálszakadt lett a hátsó gumim (Maxxis), nagy 8-as van benne.

 

Ma hoztam el az új külsőt (Schwalbe), a boltban megemlítették, hogy egy év garancia van rá, szálszakadásra is.

 

A Maxxisra is van vajon? Ha igen, a Canyon hogy intézi az ilyen ügyeket? Van valakinek ilyenben tapasztalata?

 

 


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#756
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Lux 2019: www.brujulabike.com/canyon-lux-2019-doble-suspension/


Tetszik, hogy két kulacstartónak van hely, de a forgáspontok csavarjait cserélhetnék végre torxra.
 
 
repasibalint: többnyire jó a canyon méretezés ajánlója, de ha épp két méret közt vagy, akkor valószínű, hogy a kisebbet ajánlja. Szoktak nagyobb versenyek közben 100-200 eurót akciózni, bár az idei Giro alatt csak az országúti cuccokat akciózzak. Fura, úgy rémlett korábbról, hogy minden másból is engedtek valamennyit. Kíváncsi leszek a Tourra...



#757
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.308 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Lux 2019: https://www.brujulab...ble-suspension/

 

Canyon%20Lux_3524-1000.jpg

Canyon%20Lux_3535-1000.jpg

Canyon%20Lux_3539-1000.jpg

Canyon%20Lux_3537-1000.jpg

Canyon%20Lux_3527-1000.jpg

Canyon%20Lux_3528-1000.jpg

Canyon%20Lux_3529-1000.jpg



#758
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
A neuron a korabbi nerve

#759
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
Sziasztok, pár év után ismét új bringavásárláson gondolkodom, és most a végére egy Canyon a legvalószínűbb választás. Van valakinek a fórumon Neuron-ja? Milyen tapasztalataitok van vele? Neten keresgéltem, de nem túl sok teszt van róla, illetve méretezéses ajánló a gyártó honlapján mennyire szokott jó lenni?

#760
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

765x1495x265 mm a külső szélesség

 Köszönöm, akkor kicsit alacsonyabb, de ugyanennyivel hosszabb és szélesebb is - talán jó lehet. Tennék vele egy próbát - PM-ben megkereslek!


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016