Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3138 hozzászólás a témában

#561
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Az hogy lehet, hogy nem akkor fizetted ki, mikor megrendelted? Hogy működik ez? Azonnal zárolják az összeget megrendeléskor a számláról, de le csak akkor vonják majd, ha már náluk van a bringa és küldhető állapotba kerül? 

 

Utalásos fizetést választottam, megadták, meddig kell átutalni a vételárat. Ettől függetlenül elindult a gyártás, vagy raktáron volt, nem tudom, lényeg, hogy én hamar megkaptam.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#562
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás
Én utalással fizettem mindhárom alkalommal € számláról. Volt amikor rendelés után azonnal mert a gép elérhetô volt, amikor várnom kellett rá akkor meg szállítás elôtt küldték a számlát.
A jó az, hogy a rendelés fizetés nélkül is él, a Commencal-nál pl nem így van. Ott elôrendeltem és utaltam, de amíg nem ért oda a pénz addig nem volt lefoglalva a gép, és mire a számlájukra került (hétvége miatt tovább tartott) elfogyott elôrendelésben, meg kellett várnom a következô gyártást.

#563
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

en mindig paypallal fizettem, igaz euros szamlarol.



#564
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Köszönöm a részleteket!
Ez a bankkártyás fizetés dolog csak azért furcsa kicsit, mert így gyakorlatilag határozatlan időre nyitva kell hagyni a kártyán a napi limitet egy viszonylag magas összeggel ami nem olyan megnyugtató. Valamint ha a rendelés után ingadozik a kártyán az egyenleg az mennyiben érdekli őket, avagy csak azt nézik, hogy amikor levonják, akkor rendelkezésre áll-e az adott számlán a keret?


Nem érdekli őket az egyenleged. Amikor szállítás közeli a helyzet zárolják a pénzt, hogy legyen a szállításra biztosítékuk.
Őszintén szólva nem emlékszem, hogy megoldható-e, de ha van utalásos megoldás, azzal kivédheted ezt az aggályodat. Vannak olcsó utalásra megoldások, olyannyira, hogy olcsóbb mintha kártyával vásárolnál. Pl. mert nem rabló módon váltják a pénzt.

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#565
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

1. Ha bankkártyával fizetsz, akkor nem rendeléskor zárolják a pénzt, hanem amikor már közel van a szállítási határidő (gondolom amikor az alkatrészek beérkeztek a gyárba). Konkrétan a pénz levonására a leszállításkor kerül sor.
2. Ha eleve raktáron van a gép, akkor persze azonnal zárolják.
3. Határidő: 5 gépből kettő csúszott, három valamivel előtte volt. A legbosszantóbb az volt, amikor három hétre ígért szállítású gépet folyamatosan 1-2 hetente csúsztatva 2,5 hónap után szállítottak le. A másik esetben 1 hónapra ígért gépnél 2 héttel a rendelés után zárolták az árát, majd egy hétre rá megírták, hogy csúszni fog kb. 5-6 hónapot! Persze a zárolást nem oldották fel, azt idővel "ha nem nyúlnak hozzá", a bank feloldja. Banktól függően. Ez sem volt túl elegáns.
Vagyis a folyamataik rugalmatlanok, gyengék, de legalább foggal-körömmel ragaszkodnak hozzájuk.

Ha nincs semmilyen szállítási gondjuk, akkor tartják a tervezett határidőt, sőt pár nappal előbb is megkaphatod, de a biztos csak az, ami raktáron van.

Ha valami tényleg kell, annak ne várj a rendelésével. Ezeknek a dátuma nem azt jelenti, hogy akkor megkapja mindenki, hanem értelemszerűen rendelési sorrendben elkezdik kiszállítani. Simán lehet, hogy már előrendelve elfogy az a szín/felszereltség abban a méretben. Eléggé szűkre szabják a terveiket, éppen emiatt nem sok modell szokott maradni az akciókra, a legtöbbet előrendelve értékesítik. Raktárra nem szeretnek gyártani.

Köszönöm a részleteket! 

Ez a bankkártyás fizetés dolog csak azért furcsa kicsit, mert így gyakorlatilag határozatlan időre nyitva kell hagyni a kártyán a napi limitet egy viszonylag magas összeggel ami nem olyan megnyugtató. Valamint ha a rendelés után ingadozik a kártyán az egyenleg az mennyiben érdekli őket, avagy csak azt nézik, hogy amikor levonják, akkor rendelkezésre áll-e az adott számlán a keret? 



#566
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Az hogy lehet, hogy nem akkor fizetted ki, mikor megrendelted? Hogy működik ez? Azonnal zárolják az összeget megrendeléskor a számláról, de le csak akkor vonják majd, ha már náluk van a bringa és küldhető állapotba kerül? 

1. Ha bankkártyával fizetsz, akkor nem rendeléskor zárolják a pénzt, hanem amikor már közel van a szállítási határidő (gondolom amikor az alkatrészek beérkeztek a gyárba). Konkrétan a pénz levonására a leszállításkor kerül sor.
2. Ha eleve raktáron van a gép, akkor persze azonnal zárolják.
3. Határidő: 5 gépből kettő csúszott, három valamivel előtte volt. A legbosszantóbb az volt, amikor három hétre ígért szállítású gépet folyamatosan 1-2 hetente csúsztatva 2,5 hónap után szállítottak le. A másik esetben 1 hónapra ígért gépnél 2 héttel a rendelés után zárolták az árát, majd egy hétre rá megírták, hogy csúszni fog kb. 5-6 hónapot! Persze a zárolást nem oldották fel, azt idővel "ha nem nyúlnak hozzá", a bank feloldja. Banktól függően. Ez sem volt túl elegáns.
Vagyis a folyamataik rugalmatlanok, gyengék, de legalább foggal-körömmel ragaszkodnak hozzájuk.

Ha nincs semmilyen szállítási gondjuk, akkor tartják a tervezett határidőt, sőt pár nappal előbb is megkaphatod, de a biztos csak az, ami raktáron van.

Ha valami tényleg kell, annak ne várj a rendelésével. Ezeknek a dátuma nem azt jelenti, hogy akkor megkapja mindenki, hanem értelemszerűen rendelési sorrendben elkezdik kiszállítani. Simán lehet, hogy már előrendelve elfogy az a szín/felszereltség abban a méretben. Eléggé szűkre szabják a terveiket, éppen emiatt nem sok modell szokott maradni az akciókra, a legtöbbet előrendelve értékesítik. Raktárra nem szeretnek gyártani.


Szepy_lc8 módosította - 2019. február 25. - 12:52

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#567
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

2017. május 15-én rendeltem a bicajt, május 24-én fizettem ki és május 31-én már nálam volt.

Az hogy lehet, hogy nem akkor fizetted ki, mikor megrendelted? Hogy működik ez? Azonnal zárolják az összeget megrendeléskor a számláról, de le csak akkor vonják majd, ha már náluk van a bringa és küldhető állapotba kerül? 



#568
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Arról esetleg van tapasztalat, hogy ezeket a dátumokat mennyire tartják? 

 

 

2017. május 15-én rendeltem a bicajt, május 24-én fizettem ki és május 31-én már nálam volt.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#569
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

ha új xtr-el rendelsz valamit, simán csúszik 2 hónapot. ne tedd:)

 

support nagyon rendes, ~1 napon belül válaszolnak. Ha megkérdezed, adott modellnél + méretnél mire számíthatsz, valós-e, amit az oldalon látsz. Legrosszabb esetben azt írják, nem tudják vagy akár megírják a valósághoz közelítő dátumot. Írnék nekik a helyedben



#570
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Ezúttal én biztosra mennék, és szerintem pár héten (2-3) belül rendelek, még úgy is, hogy most éppen május 25-re ígérik a beérkezést.
Arról esetleg van tapasztalat, hogy ezeket a dátumokat mennyire tartják?
Az oldalukon az olvasható, hogy a kiírt dátumon biztosan készen áll a bringa és már csak a szállítás van hátra. Az oké, hogy onnantól még kb. 10 nap míg ideér.


Miért nem rendeled meg most? Ha vársz még 3 hetet lehet hogy ugyanúgy május lesz vagy akár július.
A dátum tájékoztató jellegû, próbálják tartani de ha egy beszállító esetleg csúszik akkor a szállítás is.

#571
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Köszi szépen, akkor nem kattogok ezen.
Vicc, hogy vannak olyan modellek (mtb-t nézek, most az kellene) amik 2019-es létükre jó, ha júniusra elérhetőek lesznek. Ezt nem tartom túl jó politikának, de abban azért biztos vagyok, hogy júliusban ezekre még akció biztosan nem lesz. Vagy, egyből árleszállítással kezdenék el árulni? :D na, az tetszene, de nyilván nem. :)


Ez nem ‘politika’ hanem beszállítói/gyártási kapacitás. Kb minden márkánál így van, hacsak nem boltban veszel és tavaly szeptemberben elôrendelték a kinézett modellt és már beérkezett.

#572
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

ez nekem is fura, a gravel bringajukra voltam rakattanva - de azt is vmikorra nyarra igerik, aztan meg gondolom augusztusra meg nem lehet kapni. megtehetik :) azota inkabb megint az endurancet nezegetem.

Ezúttal én biztosra mennék, és szerintem pár héten (2-3) belül rendelek, még úgy is, hogy most éppen május 25-re ígérik a beérkezést. 

Arról esetleg van tapasztalat, hogy ezeket a dátumokat mennyire tartják? 

Az oldalukon az olvasható, hogy a kiírt dátumon biztosan készen áll a bringa és már csak a szállítás van hátra. Az oké, hogy onnantól még kb. 10 nap míg ideér. 


  • 950sm07 kedveli ezt

#573
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ez nekem is fura, a gravel bringajukra voltam rakattanva - de azt is vmikorra nyarra igerik, aztan meg gondolom augusztusra meg nem lehet kapni. megtehetik :) azota inkabb megint az endurancet nezegetem.



#574
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Ez inkább arra lehetett, amíg lehetett venni az oldalukon ajándékutalványt. Nem tudom, hogy ezt mikor szüntethették meg, de már nyomát sem találom. A kupongyűjtőoldalakon sincs semmi hasznos, jobban jársz, ha feliratkozol a hírlevelükre, nézegeted néha az outletjüket. A nagy országúti körversenyekkor szoktak leárazást tartani, de mintha tavaly már csak az országúti bringákat akciózták volna... És még mindig nem lehet paypallal fizetni, ha Magyarországot választom.

 

couponbirds.com/codes/canyon.com

 

dealscove.com/coupons/canyon.com

Köszi szépen, akkor nem kattogok ezen. 

Vicc, hogy vannak olyan modellek (mtb-t nézek, most az kellene) amik 2019-es létükre jó, ha júniusra elérhetőek lesznek. Ezt nem tartom túl jó politikának, de abban azért biztos vagyok, hogy júliusban ezekre még akció biztosan nem lesz. Vagy, egyből árleszállítással kezdenék el árulni? :D na, az tetszene, de nyilván nem. :) 



#575
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Canyonnál a megrendelés végén beírható kupon/vócser/utalvány kódot hogyan lehet szerezni? Előző vásárlás mellé jár adott összegű vásárlás felett, vagy ilyesmi? Egyébként milyen mértékű kedvezmény szokott ez lenni? 

 

Ez inkább arra lehetett, amíg lehetett venni az oldalukon ajándékutalványt. Nem tudom, hogy ezt mikor szüntethették meg, de már nyomát sem találom. A kupongyűjtőoldalakon sincs semmi hasznos, jobban jársz, ha feliratkozol a hírlevelükre, nézegeted néha az outletjüket. A nagy országúti körversenyekkor szoktak leárazást tartani, de mintha tavaly már csak az országúti bringákat akciózták volna... És még mindig nem lehet paypallal fizetni, ha Magyarországot választom.

 

couponbirds.com/codes/canyon.com

 

dealscove.com/coupons/canyon.com



#576
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

van ilyen? :D ar/ertekben jo a canyon, ev vegi learazasokban es kedvezmenyekben kevesbe.


  • Mars kedveli ezt

#577
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Canyonnál a megrendelés végén beírható kupon/vócser/utalvány kódot hogyan lehet szerezni? Előző vásárlás mellé jár adott összegű vásárlás felett, vagy ilyesmi? Egyébként milyen mértékű kedvezmény szokott ez lenni? 



#578
Bagameri

Bagameri

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Mi az oka annak, hogy a Canyon nem szállít kis hazánkba (és sok más országba se) e-bikeot?



#579
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Oh, vannak uj yt modellek? Nekem szimpibb a jessfy :)

Csak a karbon Jeffsy új az AL nem változott.



#580
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Oh, vannak uj yt modellek? Nekem szimpibb a jessfy :)