Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3138 hozzászólás a témában

#521
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Megbizhatosagra is jo? Mert a userek alapvetoen dicserik az m8000et, de szerintem ki sem probaltak hidegben :) ha nem negyevszakos fekkent hasznalnam, lehet nem is panaszkodnek ra.

Shimanobol meg kell varni a 12es szeriat.

#522
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ár-érték arányában messze a legjobb most: https://www.bike-dis...msen-set-641450

 

A friss, 05/0219-es Bike-ban fékteszteken nagyon szépen szerepelt. Csak példaképp: Deore, Deore SLX és Deore XT sehol sincs ehhez képest. És még az XT-nél is könnyebb (ha ez számít).

Az új, méregdrága SRAM G2 Ultimate-et is tesztelték (4-dugattyús), hát inkább nem írok semmit... Viszont a két Trickstuff az nagyon ott van a szeren! (Offtopic, tudom, de a Piccola spéci, C41-es verziója viszont uhh, nagyon komoly!)



#523
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Az alap karbon 2700€-ért teljesen rendben van, a hegesztési varratok nélkül jobban néz ki kb ennyi a különbség. Nekem a jobbik AL jó lenne, a fék meg mindegyiken cserés...

Igen, szerintem is a jobbik alu az ár/érték bajnok a kategóriában, ezért is nem értettem, hogy miért ennyire mellőzött. Valamint, hogy miért teljesen más a vázkialakítás a karbonhoz képest? 

A 700 eurónyi plusz a karbon vázért cserébe nem hangzik rosszul, sőt, ugyanakkor mégis kicsit indokolatlanul sok annak fényében, hogy érdemben mit is ad hozzá az élményhez? Oké, a középrész valószínűleg érezhetően merevebb, de más most nem jut eszembe, amit előnyként sorolhatnék. 

Az occam-ból am vagy tr? Írnál pár sort a tapasztalatokról? 

A canyon fékjeit meg nem értem, illetve az ár szempontjából igen, de egyébként...?

Ha már fék, neuron szerű bringára milyen féket ajánlotok most, mit érdemes venni? Egyre többen jönnek elő a négydugattyús megoldásokkal is, illetve pl a magurának van ilyen hibrid megoldása, hogy elől négy de hátul kétdugattyús. 

Látva a 8000-es xt vesszőfutását, nem nagyon van bizodalmam az új shimano fékekben (vagy a többi típus nem érintett?), ugyanakkor más gyártótól melyik típussal lehet nyugodtan és megbízhatóan megállni manapság? 



#524
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Az alap karbon 2700€-ért teljesen rendben van, a hegesztési varratok nélkül jobban néz ki kb ennyi a különbség. Nekem a jobbik AL jó lenne, a fék meg mindegyiken cserés...



#525
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Kint a kb 2-3000 euros kategoria megy a legjobban. Ebbe mi fer bele... karbon ossztelosbol azert mar egyre kevesebb. En ossztelosnal sok elonyet mar nem karbonnak.

arn módosította - 2019. április 07. - 20:38


#526
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

a karbont sokkal tobben teszteltek mint az alut. ( Amugy ezt nem ertem h miert van? )

Azért mert rohadt jó az ára amit tôlünk nyugatabbra könnyen kicsengetnek érte. Az alut arrafelé kb csak kezdôk veszik - amivel természetesen semmi probléma sincs. Nekem tökéletes lenne ha nem cseréltem volna le a Nerve-t egy Orbea Occam-ra.



#527
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Valojaban az erdekelt csak, hogy megbizhatoan es szerethetoen viselkedik-e.
Szerintem is az uj neuron mar mas dimenzio, hosszabb rugoutak, valamint egy mm egyezes sincs a geoban es a szogek is elteroek.
A neuron cf es az uj neuron al egesz hasonlo geometria, meglepo modon az alu verzio meg kicsit agresszivabb, maibb geometriaju mint a cf. De mindkettorol csupa jot olvasok, igaz, a karbont sokkal tobben teszteltek mint az alut. ( Amugy ezt nem ertem h miert van? )


Mindig a topmodell fele tendalo dbokat tesztelik. Nekem 27.5os volt, 2016os, de nem sikerult megszeretni, fel ev utan eladtam.

arn módosította - 2019. április 07. - 18:41


#528
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Ha ujabb neuront vennel, foleg a cf verziot - sok koze nincs mar a regi geokhoz (szerencsere).

Valojaban az erdekelt csak, hogy megbizhatoan es szerethetoen viselkedik-e.
Szerintem is az uj neuron mar mas dimenzio, hosszabb rugoutak, valamint egy mm egyezes sincs a geoban es a szogek is elteroek.
A neuron cf es az uj neuron al egesz hasonlo geometria, meglepo modon az alu verzio meg kicsit agresszivabb, maibb geometriaju mint a cf. De mindkettorol csupa jot olvasok, igaz, a karbont sokkal tobben teszteltek mint az alut. ( Amugy ezt nem ertem h miert van? )

#529
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ha ujabb neuront vennel, foleg a cf verziot - sok koze nincs mar a regi geokhoz (szerencsere).

#530
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Az aláírásomban is benne van, 2014-es. (8.9-es, azaz full XT Avid fékekkel).
Nekem nagyon bejött, ahogy öregesen mászkálok, néha pár maratonra eljutok vele, arra igen jó, főleg ha vannak rázósabb szakaszok. Ezeken mászni is jobb vele, mint a hardtailemmel. Nem igénylem és nem is kedvelem az agresszív tartást, ez még a "régi iskola" geo-ja. Felfelé is lehet vele haladni, nem mozog durván, pláne ha a telók jól vannak beállítva. Messze többet tud mint amit én és nagyon kezesen reagál amikor tesztelem a határaimat. Megnyugtató, önbizalmat ad ahogy átmegy mindenen amit én elsőre el sem hittem. :)


Ja, bocsanat, az alairast nem lattam, hetvegen telefonrol vagyok, itt pedig nem lathato.
Koszi az osszefoglalok, csupa jokat irsz, biztatoan hangzik! :)

#531
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

A nerve-bol melyik evjarat/ felszereltseg? Hol, milyen terepen hasznalod? Szivesen olvasnek ezzel kapcsolatban par sornyi tapasztalatot, ha van, es persze, ha van kedved megosztani. Koszi!

Az aláírásomban is benne van, 2014-es. (8.9-es, azaz full XT Avid fékekkel).
Nekem nagyon bejött, ahogy öregesen mászkálok, néha pár maratonra eljutok vele, arra igen jó, főleg ha vannak rázósabb szakaszok. Ezeken mászni is jobb vele, mint a hardtailemmel. Nem igénylem és nem is kedvelem az agresszív tartást, ez még a "régi iskola" geo-ja. Felfelé is lehet vele haladni, nem mozog durván, pláne ha a telók jól vannak beállítva. Messze többet tud mint amit én és nagyon kezesen reagál amikor tesztelem a határaimat. Megnyugtató, önbizalmat ad ahogy átmegy mindenen amit én elsőre el sem hittem. :)


  • Kisherceg kedveli ezt

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#532
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Ha jó a vázméret, a GrandCanyont is át tudod lépni. Még nekem is megy, pedig nálam kevés merevebb csípőjű van. :)
De tény, hogy ez is lehet szempont, érdemes kipróbálni, ha van rá lehetőség. A monti felsőcső magassága akkor jó, ha két lábbal fölé tudsz állni, különben lehet kellemetlen meglepetés. :)

A gravel szerintem jó móka, de nem annak aki eleve keveset megy. nem rutinis és gyerek szállítást is tervez. Ilyen felhasználásra nincs előnye, csak hátránya (ill. az előnye nem számítanak, a hátrányai viszont igen).

 

nem akarom rontani a postások boltját meg off is de én gyereküléshez ha monti akkor valami újabb keletű konát (esetleg rockmachine-t ) vennék.

a mélyre tett felsőcső elég praktikus tud lenni hogy ne a gyerek feje előtt húzd el a lábad felszálláskor. (vagy egy splice dlx ha crosstrekking)

 

 

azért lehet a többséget még nem kapta el a gravel láz.

utóbbi 2-3 évben végigültem kb 10 gravel bringát, (622-est is meg 584*47 est is) kb ingyen se kéne egyik sem.


Szepy_lc8 módosította - 2019. április 06. - 20:32

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#533
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Köszi, egyenlőre elöl utazik a gyerkőc, nem foglalkoztam eddig mi lesz később, de most hogy látom van konzolos, biztos, hogy arra fog esni a választás.
Ez a Pathlite új termék vagy miért nem találok róla csak elvétve tesztet?

Lehet, hogy unalmas és nem kelti fel az újságírók érdeklődését ;) ?

nem akarom rontani a postások boltját meg off is de én gyereküléshez ha monti akkor valami újabb keletű konát (esetleg rockmachine-t ) vennék.

a mélyre tett felsőcső elég praktikus tud lenni hogy ne a gyerek feje előtt húzd el a lábad felszálláskor. (vagy egy splice dlx ha crosstrekking)

 

 

a vazas-gyerekuleshez nem ertek, de a tobbivel nem ertek egyet :) anno volt ilyesmi crossbringam, en gravelt vennek - sokkal elvezetesebb bringa. vmivel biztos dragabb most, de jobb felszereltseguek is. ha csak kozlekedni kell, akkor arra szerintem felesleges ennyiert is, kell egy varosi bringat venni.

azért lehet a többséget még nem kapta el a gravel láz.

utóbbi 2-3 évben végigültem kb 10 gravel bringát, (622-est is meg 584*47 est is) kb ingyen se kéne egyik sem.

(tudom a nuroadról írtam hogy egész jó de azért az se kéne)


Bikertigger módosította - 2019. április 06. - 20:29

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#534
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

...és a össztelós Nerve...


A nerve-bol melyik evjarat/ felszereltseg? Hol, milyen terepen hasznalod? Szivesen olvasnek ezzel kapcsolatban par sornyi tapasztalatot, ha van, es persze, ha van kedved megosztani. Koszi!

#535
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Szerintem ez nagyon egyéni kérdés. Nekem eszembe nem jutna gravel/CX gyerekszállítós univerzális bringának. Ha keveset megyek, akkor valószínűleg a sebesség nem cél. Gyerekkel meg pláne fontos a stabilitás (kevés rutinnal a koskormány + gyerek nem biztos, hogy jó kombináció) és úgyszintén barátságosabb egy monti. Lassabb persze, de ez kit érdekel? Csavarogni elég.
Áttétel sem mindegy, ha valaki nincs edzésben és +15-20kg-mal kell hegyet másznia.

Nekem így lett a karbon outi és a össztelós Nerve mellé egy Grand Canyon. Kifejezetten gyerekszállítós/mászkálós családi bringának. Meg a környéken az össztelót nem igénylő földutakon mászkálni.

Van egy szett sima "pufi" gumim aszfaltra / száraz sima földútra és egy szett Nobby Nic mocsarazni. Konzolos Thule gyereküléssel.


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#536
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

mert jelenleg vázon van a gyerekülés, ami koskormánnyal érdekes lenne. :) illetve azért is, mert:

- az egyenes/riser kormány kb mindenhol jobb irányítást ad, mint a koskormány (szerintem)

- az egyenes/riser kormányon lévő fék-/váltókarok használhatóbbak mint a brifterek (bármelyik fogásban)

- a teló használhatósága pénzkérdés, de cserélheti merevre is, a jobb irányíthatóság akkor is megmarad

- ha cross cangikat (esetleg montit) nézeget, valszeg nem akar hasalni

- nem úgy tűnik, mintha sportolni/edzeni akarna, akkor minek CX?

- a gravel, mint jelenleg divatos cucc, ár/értékben kevesebbet fog adni ugyanazért a pénzért

 

kb ezért. :)

 

a vazas-gyerekuleshez nem ertek, de a tobbivel nem ertek egyet :) anno volt ilyesmi crossbringam, en gravelt vennek - sokkal elvezetesebb bringa. vmivel biztos dragabb most, de jobb felszereltseguek is. ha csak kozlekedni kell, akkor arra szerintem felesleges ennyiert is, kell egy varosi bringat venni.



#537
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

mongy off

 

de miért kell csomagtartóra kerülni a gyerekülésnek ?

ugyanannyi a teherbírása mint a konzolosnak, csak a gyerkőcnek sokkal szarabb a csomagtartós.

 

 

nekünk konzolos Hamax volt (qrva drága amit karakoram linkelt, pedig kb ua.). amíg "kicsi" volt a benneülő, addig jó volt csomagtartó nélkül, de mikor megnőtt (kb12-13kg felett), kénytelen voltam áttenni a csomagtartós városi bicajra az ülést, mert lenget. a komfort miatt a gyerekülés és a csomagtartó között hagytam kb 5-6 cm helyet, ide egy lazán feltekert polifoamdarab került. így már nem lengedezett a gyerek és némi kényelem is jutott neki. persze sokkal jobb, mióta saját bringán tekernek. :)

 

karakoram: nem baj hogy divatos a gravel (végülis az, nem?*), de nyilván drága is, pont emiatt (is).

 

*mókás, hogy tizenévesen az ndk "országútimmal" mentem tökön-paszulyon, nem számított, hogy tél van vagy nyár, mai értelemben véve gravelbicajoztam, before it was cool.  B)

 

tetszik ez a pathfinder pathlite vagy mi...


Kisherceg módosította - 2019. április 05. - 15:44

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#538
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Ha jól emlékszem 2017-ben jött ki. 

Ennél a bringánál (és az 5.0 modellnél) is azt látom, hogy még mindig megéri a Canyon. 

Nehezen tudok belekötni az alkatrészekbe, könnyebb mint a Cube, Kellys, jobb a felszereltség (azonos kategóriát nézve) egyértelműen.  

A merev XC bringám mellé akarok valamit majd. Ha rendelnél és nem probléma akkor szólj nekem kérlek, szívesen megnézném. Téli edzések miatt is sokkal jobb lenne a számomra egy gravel de az 2x ennyibe kerül és két bringával egyelőre soha nem voltam jóban ami teljesítményre orientált, mindig csak az MTB maradt meg. Télen meg elvagyok a futó edzésekkel  :) (ezt most megbeszéltem magammal :wacko:). 

Teszek be egy képet mert szerintem jól néz ki (a pedál tartozék ebben az esetben, 800 €):

469538f41c90405a0f5413912ef43.jpg


karakoram módosította - 2019. április 05. - 15:35


#539
Puliaction

Puliaction

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

Hamarosan hasonló cipőben fogok járni mert a karbon Canyon 29-es bringára nem tudok ülést tenni (vagy a párom cipeli majd a gyereket a bringán). Sima cross treking bringát vennék vagy gravel/all round félét. Lehet mondani, hogy divatos de nagyon hatékony és élvezetes meg jó cuccok a gravel féle kerékpárok. Én valószínűleg az utóbbit veszem majd. 

 

Az esetedben a Pathlite lehet a jó választás, tapasztalatom az nincsen vele (szerintem itt senkinek). MTB biztosan nem kell, azt hiszem ebben egyetért itt a csapat. Miért nem jó hátul a gyerkőc? Nem kell csomagtartóra tenni, vannak 20-25 kg-ig terhelhető gyerekülések melyek a vázat terhelik: 

https://herbalyauto....es-sotetszurke/

 

Köszi, egyenlőre elöl utazik a gyerkőc, nem foglalkoztam eddig mi lesz később, de most hogy látom van konzolos, biztos, hogy arra fog esni a választás.
Ez a Pathlite új termék vagy miért nem találok róla csak elvétve tesztet?

Lehet, hogy unalmas és nem kelti fel az újságírók érdeklődését ;) ?



#540
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Hamarosan hasonló cipőben fogok járni mert a karbon Canyon 29-es bringára nem tudok ülést tenni (vagy a párom cipeli majd a gyereket a bringán). Sima cross treking bringát vennék vagy gravel/all round félét. Lehet mondani, hogy divatos de nagyon hatékony és élvezetes meg jó cuccok a gravel féle kerékpárok. Én valószínűleg az utóbbit veszem majd. 

 

Az esetedben a Pathlite lehet a jó választás, tapasztalatom az nincsen vele (szerintem itt senkinek). MTB biztosan nem kell, azt hiszem ebben egyetért itt a csapat. Miért nem jó hátul a gyerkőc? Nem kell csomagtartóra tenni, vannak 20-25 kg-ig terhelhető gyerekülések melyek a vázat terhelik: 

https://herbalyauto....es-sotetszurke/

 

 

 

Sziasztok!
Kerékpár vásárlás előtt állok.
Elég keveset tekerek egy évben, azt is részben vázon lévő gyereküléssel, később valószínű hátra kerül csomagtartóra, bár azt nagyon nem várom..
75% úton, 25% erdei ösvényen használnám
Pathlite 5.0-t néztem ki, alternatíva talán a Grand Canyon..
Van tapasztalatotok a Pathlite-tal kapcsolatban?
Üdv