Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#301
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

amugy szvsz tularazott, kiegyensulyozottabbnak tunik a cube:

https://www.cube.eu/...uenyellow-2020/



#302
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

jo volt a tippem :D



#303
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Ha jól látom, csak eldugták az akksit, még csak a geometria sem változott.... Volt így ennek értelme? Személy szerint nekem az előző még jobban is tetszett, furcsán durung lett így teljesen rejtetten. 

Nagy Canyon hívő vagyok, de villanyfronton sokkal inkább fordulnék a speci, vagy akár a merida felé is, igaz, ezeket már próbáltam, a Canyont meg még értelemszerűen nem. 



#304
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

https://www.pinkbike...ronon-emtb.html



#305
Feri84

Feri84

    újonc

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

Nezegettem mar egy joideje a canyon orszagutikat, de csak nem lett tobb hely a gumiknal. Az me'g aranylag elfogadhato lenne, hogy a felnifekes meg a nagyon versenysenyzos modelleknel nem csinalnak tobb helyet, de hogy a tobbinel is maradt a 25-28-as gumi, az elegge nevetseges. Pedig nem tavaly kezdodott a szelesebb gumi mania, siman kovethettek volna ezt az aranylag ertelmes trendet. Az ujrakaphato grail AL meg egy rossz vicc azzal az arral, inkabb kerestem mast.

Nekem 2018-as Ultimate CF SL DISC van ott az idei modellre 30 mm-t ír max szélességnek, annyit ránézésre simán bele is mernék tenni (mondjuk én 28 fölé nem akarok menni). Annál szerintem nem is változott 2018 óta a váz így szerintem ez az adat jó lehet a sajátomhoz is.


Canyon Ultimate CF SL DISC 8.0 - 2018

Ex: Focus Culebro SL 2.0  - 2014


#306
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

errol beszelek... a cubehoz kepest a canyon ebikeok nagyon retronak neznek ki :)

 

viszont hogy a rossebbe lehet igy bringazni? atmegy csak mindenen agy nelkul. ebikeon gondolkodom par ev mulva, de ha ennyire tolerans mindennel szemben, igy sok elvezet nem lehet benne egy kicsit is lightosabb terepen, csak kapaszkodni kell a kormanyba.



#307
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Eltűnődtem egy ilyenen, de a 30 mm gumi és szélesebb kormány lehetőségét el bírnám viselni.

Nezegettem mar egy joideje a canyon orszagutikat, de csak nem lett tobb hely a gumiknal. Az me'g aranylag elfogadhato lenne, hogy a felnifekes meg a nagyon versenysenyzos modelleknel nem csinalnak tobb helyet, de hogy a tobbinel is maradt a 25-28-as gumi, az elegge nevetseges. Pedig nem tavaly kezdodott a szelesebb gumi mania, siman kovethettek volna ezt az aranylag ertelmes trendet. Az ujrakaphato grail AL meg egy rossz vicc azzal az arral, inkabb kerestem mast.

blash módosította - 2020. március 05. - 15:04


#308
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Sima xt lesz, csak alu tanyerral a shimano helyett (30t + 10-51).

#309
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

nem volt korabban ez a link mar? jo par eve elerheto.

 

ezeket a "puttonyos" akkus megoldasokat szvsz azert akarjak kiszorni, mert jonnek az alsovazcsobe epitett akkus, sokkal szebb megoldasok (mint a yt, vagy a speci). igy ugy nez ki, mint mint vmi korabbi generacios ebike. de fejlesszek csak, az exceed utan ugyis vmi ilyesmit veszek.

 

most kihagyom a luxot, az exceed kap egy 1x12es frissitest, es kesz a kov par evre.

 

Melyik szettre esett a választás? 

 

Pont én is a ray-ralph kombót tervezem feltenni 2,35-ös méretben, miért ne alapon. Szerintem a 25-30mm-s felnikre már nem hogy lehet tenni, hanem sokkal inkább való rá ez a méret. Főleg belső nélküli használattal várok tőle pozitív fejleményeket a 2,2-hez képest. 

 

Belső nélkül használom a külsőket. Nem biztos, hogy a 25 mm elég ahhoz, hogy a 2.2 és a 2.35 között a különbségek kiugróak legyenek. 2.4 körül lehet már a 30 felé kellene legyen az a belső szélesség. De én is kíváncsi vagyok!

 

Hát elég szűkös az akciós kínálat! Persze nem fogják azokat a modelleket kirakni, amiket viszik mint a cukrot:)

 

Amúgy német fórumon is olvastam 2.35ös gumiról az exceedben, de ott se volt konkrét válasz. Én HT-ben feleslegesnek tartom, de ha ráguglizol mekkora a szélessége, akkor könyebb eldönteni, mennyire passzolna.

 

Olvasgattam én is. Volt akik nem éreztek különbséget nagyon, viszont a keréknél a többlet grammokat igen (ettől én is tartok mert nem grammozok, de a könnyű kerekeket fontosnak találom mert a bringa élvezhetőségét nagyon javítja (szóval nem a másodpercekről van szó)).  



#310
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nem volt korabban ez a link mar? jo par eve elerheto.

 

ezeket a "puttonyos" akkus megoldasokat szvsz azert akarjak kiszorni, mert jonnek az alsovazcsobe epitett akkus, sokkal szebb megoldasok (mint a yt, vagy a speci). igy ugy nez ki, mint mint vmi korabbi generacios ebike. de fejlesszek csak, az exceed utan ugyis vmi ilyesmit veszek.

 

most kihagyom a luxot, az exceed kap egy 1x12es frissitest, es kesz a kov par evre.


arn módosította - 2020. március 05. - 13:04


#311
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Nekem pont elfogyott hátul a Racing Ralph, arra gondoltam felteszek előre a merev villába egy 2.35-ös Racing Ray külsőt és így megnézem hátul is elférne-e a 2.35-ös külső (a jelenlegi első Racing Ray-t addig elkoptatom fordítva felrakva hatul). Elvileg 2.25 a max az Exceed-be

25 mm széles (belső szélesség) felnire még talán van értelme 2.35-ös gumit húzni  :P  B)  :rolleyes:, jól gondolom? Amúgy nincs rá szükség csak miért ne....   

 

Amúgy vannak akciók mától: https://www.canyon.c...gndate=20200305

Hát elég szűkös az akciós kínálat! Persze nem fogják azokat a modelleket kirakni, amiket viszik mint a cukrot:)

 

Amúgy német fórumon is olvastam 2.35ös gumiról az exceedben, de ott se volt konkrét válasz. Én HT-ben feleslegesnek tartom, de ha ráguglizol mekkora a szélessége, akkor könyebb eldönteni, mennyire passzolna.



#312
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Nekem pont elfogyott hátul a Racing Ralph, arra gondoltam felteszek előre a merev villába egy 2.35-ös Racing Ray külsőt és így megnézem hátul is elférne-e a 2.35-ös külső (a jelenlegi első Racing Ray-t addig elkoptatom fordítva felrakva hatul). Elvileg 2.25 a max az Exceed-be

25 mm széles (belső szélesség) felnire még talán van értelme 2.35-ös gumit húzni  :P  B)  :rolleyes:, jól gondolom? Amúgy nincs rá szükség csak miért ne....   

 

Amúgy vannak akciók mától: https://www.canyon.c...gndate=20200305

Pont én is a ray-ralph kombót tervezem feltenni 2,35-ös méretben, miért ne alapon. Szerintem a 25-30mm-s felnikre már nem hogy lehet tenni, hanem sokkal inkább való rá ez a méret. Főleg belső nélküli használattal várok tőle pozitív fejleményeket a 2,2-hez képest. 



#313
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Nekem pont elfogyott hátul a Racing Ralph, arra gondoltam felteszek előre a merev villába egy 2.35-ös Racing Ray külsőt és így megnézem hátul is elférne-e a 2.35-ös külső (a jelenlegi első Racing Ray-t addig elkoptatom fordítva felrakva hatul). Elvileg 2.25 a max az Exceed-be

25 mm széles (belső szélesség) felnire még talán van értelme 2.35-ös gumit húzni  :P  B)  :rolleyes:, jól gondolom? Amúgy nincs rá szükség csak miért ne....   

 

Amúgy vannak akciók mától: https://www.canyon.c...gndate=20200305



#314
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Elmehet a Canyon a francba, kitehetné ezt az infót minden bringa mellé... Simán SL helyett az SLX-re mentem volna. Ezt az információt kerestem anno és nem találtam meg, ismerősnél láttam, akinek SLX-e volt, hogy 28-as gumi elfér.

Na, az enyémben nem. 25-ös külsőkkel jött és nem fér el nagyobb. Elől biztosan nem, hátul határeset.



#315
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
A tarcsas fekekkel inkabb a gyarton es az aeron mulik, mennyit engednek. Trek, scott jobban koveti ezeket a szelesgumis trendeket.

De kicsit tul van lihegve. Aki csak aszfalton kozlekedik, boven sok a 25, foleg,hogy gyakran tul is meretezik. Gordules szempontjabol sem egyertelmuen elonyos, ha ugyanakkora a sag. Szvsz as vegyen szelesrbb gumit, aki lightos terepen vagyon nagyon szar uton hasznalja, amugy ertelmetlen, csak plusz suly es rosszabb aero.

En gyk hasonlo terepeken szoktam menni, mint anno a cxel, sotter, szaraz parkerdo... Oda jo kompromisszum a 32es orszaguti slick.

arn módosította - 2020. március 05. - 08:30


#316
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Köszi szépen! Nem is tudtam, hogy ilyen van a Canyon oldalán, de nagyon hasznos.

30mm-t látok, ami egy ilyen országútitól szerintem nagyon jó, reméltem, hogy legalább ennyi hely van benne.



#317
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

@ Zsolt, ha jól látom, Neked van viszonylag új Canyon Ultimate CF bringád. 

A gumiknak elől-hátul mekkora hely van? Gyárilag ha jól láttam 28 mm-sel szerelik jelenleg ezeket, de mondjuk egy 32-es minimál mintás vagy minta nélküli gumi elférne még benne? 

Illetve az látom még, hogy mintha idén integrált stucni-kormány kombó lenne ezekben, viszont még XL méretben is azt látom, hogy 110-410 mm amiből logikusan a kormány a 410. Ennyire keskeny lenne, nem szűk az nagyon?

 

https://www.canyon.c...hmenfarbe=BU/WH

 

Eltűnődtem egy ilyenen, de a 30 mm gumi és szélesebb kormány lehetőségét el bírnám viselni. 

https://www.canyon.c...yon-frames.html

 

a 105os szett nagyon jo. tavaly nalam azert esett ki a canyon (igaz az endurance), mert a scott tok ugyanilyen arban volt, csak 32es gumi is elfer ott (meg talan a 35os is).


arn módosította - 2020. március 04. - 18:32

  • Kisherceg kedveli ezt

#318
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

@ Zsolt, ha jól látom, Neked van viszonylag új Canyon Ultimate CF bringád. 

A gumiknak elől-hátul mekkora hely van? Gyárilag ha jól láttam 28 mm-sel szerelik jelenleg ezeket, de mondjuk egy 32-es minimál mintás vagy minta nélküli gumi elférne még benne? 

Illetve az látom még, hogy mintha idén integrált stucni-kormány kombó lenne ezekben, viszont még XL méretben is azt látom, hogy 110-410 mm amiből logikusan a kormány a 410. Ennyire keskeny lenne, nem szűk az nagyon?

 

https://www.canyon.c...hmenfarbe=BU/WH

 

Eltűnődtem egy ilyenen, de a 30 mm gumi és szélesebb kormány lehetőségét el bírnám viselni. 



#319
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

nem is tudtam, hogy a planet-x/on-one és a canyon ugyanott gyártat(ott). :P :D

Meg a Trek (bocs az offert)



#320
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.884 hozzászólás

Nem vagyok se pro, se kontra (bar igen szellemesnek tartom Hambini csatornajat es szemelyes szakmai emailjeimre is reszletes, alapos valaszt adott). De ez robbantani fog, raadasul a Canyon korabban meg is hivta Koblenzbe (van video a latogatasrol), talan egy kis reklamban remenykedve, Hat most megvan a reklam, de a negativ fajtabol :)

Amugy egy 5-6 eves modell valami korabbi gyarbol, nem a Quest altal jelenleg gyartott SLX vonal.

https://www.youtube....h?v=kDIaNEeyU0w

 

nem is tudtam, hogy a planet-x/on-one és a canyon ugyanott gyártat(ott). :P :D 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"