Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

RAdikális GYAlogos

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
127 hozzászólás a témában

#61
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
zebrán nem kell kocsisort kivárni, nem írja a kresz:)

ne hasonlítsuk ausztriát magunkkal(szép magyar mondat volt, nem tárgyas ragozás lesz hanem ez:D) dehát EU, meg a nyugati szomszédok. miért ne tehetnénk?

amíg hagyják magukat elnyomni az emberek addig változás sem lesz.


de amúgy fordítva is igaz. van zebra, a hülye gyalog mellette akar átmenni.tök viccesen reagálják néha le.

#62
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
ne hasonlítsátok már ide ausztriát...

és úgytûnik, hogy a zebrás dologgal pedig nem értünk egyet, de ez nem gond, vélemény, vélemény :)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#63
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

olyan szinten durva, amit itt a gyalogosokkal mûvelnek a zebránál pl, hogy itt, ebben az egész szituban csak a szerencsétlen gyalognak lenne joga pampogni.

ausztriában csak közelítettem az út széle felé (véletlenül pont a zebránál), erre mindkét irányban megálltak. még nekem volt kellemetlen, hogy igazából nem is akartam átmenni :)
máshol szintén ausztriában, már rutinosan, határozottan elindultam át a zebrán, erre egy BMW dudál mint állat, de nem fékez - visszaugrottam a járdára, utánanéztem, magyar volt.

ezek után csodálom, hogy a turisztok még életben vannak nálunk

egykori 2-3 évvel ezelötti sauh-is talin meglepõdtem. közelítettem az uttest széle felé, és megállt a sor. és többször eljátszották. ez pesten sose lesz sztem... sõt sehol. kint meg ez a normális...

#64
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Ausztriában így megy, mi nem nem figyeltünk és belegyalogoltunk egy négysávoson a pirosba, és mindenki megállt és szó nélkül megvárta míg átérünk.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#65
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
olyan szinten durva, amit itt a gyalogosokkal mûvelnek a zebránál pl, hogy itt, ebben az egész szituban csak a szerencsétlen gyalognak lenne joga pampogni.

ausztriában csak közelítettem az út széle felé (véletlenül pont a zebránál), erre mindkét irányban megálltak. még nekem volt kellemetlen, hogy igazából nem is akartam átmenni :)
máshol szintén ausztriában, már rutinosan, határozottan elindultam át a zebrán, erre egy BMW dudál mint állat, de nem fékez - visszaugrottam a járdára, utánanéztem, magyar volt.

ezek után csodálom, hogy a turisztok még életben vannak nálunk

#66
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Már elnézést, de zebrán a f..szom vár egy két percet akármekkora sor van:)
Ott egy autót várok ha várok és utána megyek és sosem szóltak be, csak néha "keménykedve" közeljönnek, de annyi.
Ahol nincs zebra, ott kivárom a sorom.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#67
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Most zebráról van szó?Vagy sima autóút?


részemrõl mindkettõ. (zebra-értsd: nem villanylámpás)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#68
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ez alap, kocsival is ez van. ha utsó vagyok, nem is állok meg, nem tartok fel semmit. bringával is kivárom ha sor jön, és végük van.
:)

sztem zebra az alapvetõ. mármint én arra írtam. máshol max nem fõutas keresztezõdésben lenne elsõbbsége gyalognak.

#69
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Most zebráról van szó?Vagy sima autóút?
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#70
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

amúgy meg ha már 1-2 percnél többet kell várni akkor jön a begyalogolás:)


nehogy megint félre legyek értve.
énis besétálok (finoman, körültekintõen, lassan, elsõbbéség ide vagy oda) 1-2perc után, ha ~kocsisor jön
de ha jönne még 2 autó és mögöttük "fél óráig" semmi, akkor nehogymá' ki kell elé lépni... (most nem rád céloztam, hanem a birka-részlegre)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#71
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
az az elsõbbbségem van ha' dolog ez jó szöveg amúgy csak erõsen szabályellenes, amit csak akkor tartok meg, ha nekem is lehet anyagi károm. kocsi vagy bringa

amúgy meg ha már 1-2 percnél többet kell várni akkor jön a begyalogolás:)

#72
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

és zebránál jogos. olyan szinten pofátlanul gyalogolok be látszólag körülnézés nélkül autók közé, hogy szinte nekem fáj.
és jogos. ottvagyok, elsöbbségem van. meg kell állniuk. beszólnak visszaszólok vigyorgok és megyek. úgyse ütnek el. és nem kell a közhely hogy egyszer elfognak, mert akinek van autója az tudja úgyis hogy nem üt el:)

ll:D
nyugi, csak nem lehet mindig csak az egyik oldalról nézni a dolgokat.


az odáig még tán oké, hogy neked van elsõbséged, de van egy olyan mondás, hogy elsõbbsége annak van akinek megadják.
másrészt, bár nekem nincs jogsim, így nem is értek a dologhoz (U know) de akár autó-autóval szemben, elsõbbséged van, FELTÉVE ha a másikat nem kényszeríted hirtelen fékezésre/megállásra, vagy tudomisén.. nem?
Amúgy nyugdot vagyok (illetve nem, de nem a téma miatt), és pont hogy két oldalról nézem a dolgot.

Jé: oks.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#73
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Lemaradt egy smiley.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#74
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
és zebránál jogos. olyan szinten pofátlanul gyalogolok be látszólag körülnézés nélkül autók közé, hogy szinte nekem fáj.
és jogos. ottvagyok, elsöbbségem van. meg kell állniuk. beszólnak visszaszólok vigyorgok és megyek. úgyse ütnek el. és nem kell a közhely hogy egyszer elfognak, mert akinek van autója az tudja úgyis hogy nem üt el:)

ll:D
nyugi, csak nem lehet mindig csak az egyik oldalról nézni a dolgokat.

#75
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Pécsen vazzeg. Itt sok helyen reggel fél 7-tõl este 6-ig állhatnál arra várva, hogy majd csak lassít vki a zebránál.


ugass le vazzeg.
köszi.

képzeld el hogy Pécsen is van ilyen hely, nem is járok arra. (szerencsés vagyok)
de te most sikeresen belekötöttél egy dologba, holott érzed, hogy mire gondoltam.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#76
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Pécsen vazzeg. :) Itt sok helyen reggel fél 7-tõl este 6-ig állhatnál arra várva, hogy majd csak lassít vki a zebránál.

amúgy is elgondolkodhatnának néha a gyalogos társak amikor kilépnek az autók _elé_
ha én tudok várni fél eprcet akkor õk is.


"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#77
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

amúgy is elgondolkodhatnának néha a gyalogos társak amikor kilépnek az autók _elé_
ha én tudok várni fél eprcet akkor õk is.
De majd az egyik marhát jól elcsapják és még körbe is táncolom..


jó persze, ökrök vannak köztük is bõven, márcsak azért is, mert eleve többen vannak, így az arány is rosszabb :)
de azt se feledd, hogy õk nem mindannyian olyan fiatal, ügyes, jó reflexû lények, mint mi vagyunk :), vagy amilyen a legtöbb autós.
sokuk más dimenzióban él, mint mi (fõleg az öregekre gondolok)

mindettõl függetlenül - és ez volt az alap félreértés - aki tüntet az eltiport jogaiért (az erõsebb kutya baszik elv áldozataként) vagy sztrájkol az nem demagóg.
az a demagóg (csak részben), aki szándékosan sarkítva és túlozva - gyakran megalapozatlanul vagdalkozik, ítél, jólmegmondó embert játszik, anélkül, hogy az okot kutatná.

#78
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

miért demagóg, aki "így" akarja megoldani? ha nem volt bejelentve, akkor tényleg ökrök, de amúgy.... ??


amúgy is elgondolkodhatnának néha a gyalogos társak amikor kilépnek az autók _elé_
ha én tudok várni fél eprcet akkor õk is.
De majd az egyik marhát jól elcsapják és még körbe is táncolom..

Lensver: persze, votlak törvénytelenbõl jó dolgok, de ha a CM-et hajlandóak voltak normálisan, tisztességesen megrendezni, akkor?..
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#79
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
fityisz: akkor végülis egyet értünk, csak máshogy közelítetted meg ;)

#80
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Ki tudja erre a választ?:
helyszin: város, nagy út
Balra szeretnék kanyarodni, van balra kanyarodó sáv.

54. § (4) Kerékpárral
a) a kerékpársávról - kivéve, ha jelzõtábla erre utasítást ad, továbbá ha a kerékpársávot a balra bekanyarodás céljából az úttest felezõ vonalának közelében helyezték el - vagy,
B) lakott területen kívül a fõútvonalról balra bekanyarodni vagy megfordulni, továbbá
c) a kerékpárútról a vele párhuzamos útra balra bekanyarodni nem szabad. A kerékpárosnak a kerékpárról le kell szállnia és azt tolva - a gyalogosok közlekedésére vonatkozó szabályok szerint - kell az úttesten áthaladnia.

Ez nem tiltja, hogy balra kanyarodó sávban kanyarodj. Valahol volt valami közvetlen és közvetett balra kanyarodás. Ott azt írták a közvetettrõl, hogy tovább mész egyenesen és beállsz az arra merõleges út átellenbe menõ sávjának elejére és onnan mehetsz egyenesen tovább, kvázi "balra".. De errõl semmit nem találtam a hatáyos jogszabályokban. Szóval lehet, hogy normál esetben a többi jármûre vonatkozó szabályok érvényesek. Vagyis kanyarodhatsz. (A közvetlen esetén pl besorolsz a sáv közepére és balra bekanyarodsz..)