Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

RAdikális GYAlogos

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
127 hozzászólás a témában

#21
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás
sztem ez mozgólépcsõs dolog olyasmi lehet, hogy egyrészt nem figyelnek a közlekedésben résztvevõ többi gyalogosra, illetve néha azt érzem, hogy direkt hergelik a másikat, hogy az beszóljon neki, és akkor jól megmondhatja, hogy õ oda áll, ahová akar, és egyébként is... a magyar emberek jellemzõ pesszimizmusa és mert "annyira rosszabbul élnek" már idõtlen idõk óta, hogy azt a kis örömet ne vegyék el tõle, hogy õ oda álljon, a bal oldalra... legalább a mozgólépcsõn lehessen király egy fél perc erejéig, a munkahelyén úgyis õ a beosztott...

#22
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Mi levettük a gázról a lábat, amire a kocsi kissé lassult, de a mögöttünk jövõ nem. Ezért inkább lementünk jobbra. Jobb a békesség.

Zed ismerõsét azonban nem ilyen fából faragták. Miután autópályán merga elrongyolt mellettük 170-nel, ráadásul hozzájuk is meg a következõ áldozathoz is igen közel jött, ismerõs bedühödött, és saját járgányával tolni kezdte a mergát. A barna bõrû család 185-nél feladta és lehúzódótt, ismerõs meg elhúzott. Hát igy is lehet, csak jó lenne, ha se a vonóhorogra, sem gyorsulási versenyre nem lenne szükség.

A másik, hogy ha mindhárom sáv foglalt és nyomok egy satuféket, és a mögöttem jövõ totálkár lesz, lehet, hogy mások is megszívják. És nem szeretné senki normális érzésû ember, ha miatta mások halnának meg vagy lennének nyomorékok.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#23
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás

Hát igen, ez jó kérdés.
A múlt héten hajtottunk át Ausztrián, sokszor elõztünk le kis Toyotánkkal merciket, audikat, stb-t. Senki se idegeskedett emiatt. Ha pedig minket elõztek, nem másztak ránk. Ahogy átértünk MO-ra, a határ után kb. 20 perccel máris ránk mászott hátulról egy magyar mercis, annyira közel jött, hogy az elsõ lámpái már nem is látszódtak a visszapillantóban. Hogy ettõl mért érzi jól magát azt nem értem. Fõleg hogy egy ilyen játékba õ is belehalhat.


Nah, ilyenkor jon jol egy nagy SUV, vonohoroggal, satufek. Aztan gondolkozhat meg anyazhat miutan ronggya tort a kocsija, es a rendor elott sem magyarazza ki a dolgot soha ;)

Nekunk varosban csinalta ugyanezt egy marha. Sajnos havernak nem volt vonohorog, igy inkabb nem fekezett egy nagyot.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#24
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Ilyenkor rá kel lépni a fékre. Csak annyira, hogy az autó ne fékezzen, de a féklámpa már világítson!

#25
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hát igen, ez jó kérdés.
A múlt héten hajtottunk át Ausztrián, sokszor elõztünk le kis Toyotánkkal merciket, audikat, stb-t. Senki se idegeskedett emiatt. Ha pedig minket elõztek, nem másztak ránk. Ahogy átértünk MO-ra, a határ után kb. 20 perccel máris ránk mászott hátulról egy magyar mercis, annyira közel jött, hogy az elsõ lámpái már nem is látszódtak a visszapillantóban. Hogy ettõl mért érzi jól magát azt nem értem. Fõleg hogy egy ilyen játékba õ is belehalhat.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#26
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás

Aha, csak kitaláltuk miért különbözik a véleményünk. Én nem sokszor jártam Bécsben, de a látottak és hallottak alapján ott "kicsit" más a helyzet.


Hát igen. Talán ezért nem is értem igazán, miért kell idegesen, erööszakosan közlekedni. Errefelé tényleg udvariasak az autósok a gyalogosokkal, bringásokkal szemben. Lehet hogy azért mert sokuk, miután letette az autót, bringára pattan és kimegy tekerni egyet a zöldbe.
De a gyalogosok is udvariasak egymással, tudjátok, a mozgólépcsöön jobbra sorol be mindenki aki nem siet, hogy akinek sürgöös, az a bal oldalon gyorsan elmehessen.
Ezekhez a dolgokhoz nem kell pénz. Ebben kellene utolérni a "nyugatot", nem feltétlen a gazdagságban.
Azt tudom, hogy errrefelé a tanulóvezetööt simán megbuktatják, ha nem "hívja le" a zebrára a várakozó gyalogosokat. Errefelé is vannak dugók, itt is javarészt csak a soföör ül az autóban, szerintem akad BMW is szép számmal, hozzá való kigyúrt kopasszal, mégsem hallok anyázást, dudálást, motorböögetést. Miért?
Es miért nem lehet ez ugyanígy magyarországon? Egyszerüüen nem értem az embereket.

#27
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás
persze.. és ez nem is fog megváltozni egyhamar. Biztos van egy csomó olyan lobbi, amelyik a maga kedve/érdeke szerint irányítgatja az elefántcsonttornyokban a Demszky-sleppet és megmondja a frankót a közlekedésfejlesztéssel kapcsolatban..

Én a kollégáimon szoktam csodálkozni, hogy képesek a metró megálló mellett lévõ irodából egy másik metró megálló mellett lévõ céghez kocsival menni... és szörnyülködnek, hogy hihetetlen, persze mikor visszajönnek, akkor szidják a forgalmat, hogy milyen lassú minden.. ehh..

#28
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Akkor talán az lesz a megoldás, hogy a város végül önmagát állítja le. Amikor az ember már 2 órát áll egy helyben azért, hogy 2 metrómegállót menjen, talán hajlandó lesz nem az autót választani.

Egyébként a rendõri hozzáállás tényleg nagyon fontos lenne. Szigorítani kellene a szabályokon - ami gondolom a bringásokra is vonatkoznának - és büntetni kellene azt pl.ha valaki középen marad vagy nem áll meg a járda elõtt, stb...
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#29
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

Az nem Parizs?

Amugy szvsz nem az autokkal es autosokkal van a baj, mindenki szereti a kenyelmet.
Ha lenne sok melygarazs, lenne egy komplett elkrulo korgyuru Bp korul, rendes utak lennenek, lenne meg par metro es tobb villamos es meg par egyeb fontos dolog, akkor hasznalhato lenne a varos akar ennyi autosnak is.
De amig Bp -en foldut van meg nehany helyen, es a macskako is eleg gyakori, parkolohelyek pedig nincsenek, akkor eleg hallot dolog a belvarosban autokazni.


Már igy is tele van a varos bûzzel, ne akarjunk ennyi autot. Semmilyen szempontból nem képes Budapest ennyi kocsi eltartására. Ennek ellenére hatványozottan növekszik az autót vásárlók és használók száma.


Szerintem te félreérttetted a mondandómat. De nem baj, legalább jól kipanaszkodtad magad. Viszont tévedtél, nem tartozom az autós "középréteghez". Bécsben élek, nincs autóm, tömegközlekedek, és szép idööben meg hétvégente sportból biciklizem a környezöö dombokon-hegyeken.


Aha, csak kitaláltuk miért különbözik a véleményünk. Én nem sokszor jártam Bécsben, de a látottak és hallottak alapján ott "kicsit" más a helyzet.

#30
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

Bp-n - meg máshol is - jelentõsen kéne növelni a kötöttpályás közlekedést. Pl.a 4-es metró pénzébõl inkább fedett pályás külszíni villamosokat/hévet kellett volna telepíteni a városba. Ezt a VBB is felvetette annak idején. Ezzel több legyet üthettek volna egy csapásra, mint egyetlen metróval.


Igen, csak sajnos pont ellentétes folyamat van. Lásd Rákóczi út, Thoköly út.
Mindkét helyen villamos volt régen - felszedték. Hogy a nem kötöttpályás közlekedés jobban mehessen

#31
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Lenne azért itt még sok lehetõség a megoldásra.
Pl ahol a Ragya volt az egy kritikusan béna hely a lámpák szempontjából.
Gyakran megyünk arra kocsival és ha betartjuk a szabályt (ami tök alap lenne nálunk) akkor gyak. nem jutunk át, mert a Károly körút felé haladva még 3 db szarul beállított lámpa bénítja a Bajcsi felöl érkezõket. Egyszerûen nem férsz át a lámpán, ha nem mész be tök középre, vagy sajnos a zebrára.

A gyalogok zöldje meg olyan rövid, hogy gyors tempóban is piros, mire átérek gyalog, hátmég egy öregnéni. Ezt még tovább rontja az ottragadt autók kerülgetése. Elmebaj az a keresztezõdés! Mindenki szemszögébõl.

A közlekedés szervezõk, meg akik a hülye lámpákat beállítják, azt mondják, hogy ez így okés, sõt így "szabályozzák", hogy egyes területekre milyen ütemben érkezzenek a jármûvek.

De hogy megoldást is mondjak (nem én találtam ki) létezik forgalomfigyelõ lámpabeállítás valahol külföldön. Lehetne esetleg alkalmazni.

Vagy ha más, nem, nagyon sok helyen egyszerûen a szabályok BETARTATÁSA is megoldás lenne. Csak 1 rendõr kéne az ilyen kritikus helyekre az elrettentés végett. Ez abból is látszik, hogy amikor ebben a keresztezõdésben rendõri irányítás van - tehát intelligens forgalomfigyelés, renittensek megfékezése - akkor jobb a helyzet.

#32
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Jesszus atya úristen, nagyon sajnálom szegényt. Valószínûleg ez örök és kitörölhetetlen trauma lesz a gyerekeinek és neki is persze.

Bp-n - meg máshol is - jelentõsen kéne növelni a kötöttpályás közlekedést. Pl.a 4-es metró pénzébõl inkább fedett pályás külszíni villamosokat/hévet kellett volna telepíteni a városba. Ezt a VBB is felvetette annak idején. Ezzel több legyet üthettek volna egy csapásra, mint egyetlen metróval.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#33
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Ha mindenhova el lehetne jutni kötöttpályással az tényleg jó lenne. De ahol nincs buszsáv, meg egyéb alternatíva, ott néha jogosnak érzem, hogy az emberek kocsival próbálnak meg eljutni valameddig.


Egyik üzleti partnerem a múltkor panaszkodott, hogy a gyerekeinek villamossal kellet az iskolába mennie, mert az õ kocsija éppen szervízben volt. Egész nap azon rágódott, hogy most mit fognak gondolni róla az emberek.

#34
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás
dehogyis, nem vettem kötözködésnek! Én csak megjegyeztem, hogy a belvárosban csak bicajjal vagy metróval/villamossal lehet úgy közlekedni, hogy ne kapjon az ember idegbajt... :)

#35
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Jaj, ne érts félre nem kötözködés volt! Csak írtam. Amíg Bicskén laktam én is inkább tömegközlekedéssel jártam. Párszor jöttem be kocsival, de sokkal gyorsabb volt a vonat-metro-villamos kombó. Most, amíg itt Pesten lakom inkább tekerek.

#36
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás
én metrózom, oszt ennyi. :)

#37
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
A kötöttpályás járatok persze, hogy gyorsak. De a buszok, meg a troli ugyanazon az úton mennek ahol a sok kocsi áll a dugóban, illetve ahol az útfelújításokat végzik. Mellesleg nemrég voltam Ausztriában. Egy jegy tömegközlekedésre 50 eurocent volt. Ami a legmagasabb árfolyammal számolva is 140 Ft alatt van. A szolgáltatás meg.........

#38
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás
Persze, felesleges hasonlítgatni, de pl. én a metróban reggelente, ha nincs kedvem felszállni, akkor várok még 3 percet és jön a következõ, ugyanígy 4-6 villamos mondjuk, vagy a buszok.. én csak azt mondom, hogy egyáltalán nem annyira rossz, mint ahogy a kocsikból látszik... ;)

#39
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Hasonlítani a legjobbhoz vagy semmihez.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#40
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Azzal pedig nem teljesen értek egyet, hogy a tömegközlekedés annyira rossz lenne Pesten.. a panaszkodók menjenek egy vidéki városba, és várjanak akár 10 percet a megállóban, csúcsforgalomban.. Az a baj, hogy a pesti emberek hihetetlenül türelmetlenek és intoleránsak!

New Yorkban is elég sok ilyen ember megfordul rajta, és mégse degradáló az üzletembereknek bemenni a Wall Streetre metróval... szerintem.


Ebben teljesen igazad van. Én még csak Gyõrben éltem át azt, hogy egy csomót kell várni a buszra. Ráadásul valahova nem is lehet eljutni, ha nincs kocsid. A BKV tényleg nem annyira rossz, leszámítva reggel és délután, amikor heringek módjára préselõdünk össze. Persze lehet, hogy ez nem is olyan rossz dolog, s csak én érzem annak. Indiában is így közlekedik mindenki. Na de ott nincsenek is szabályok a városokban és mindenki úgy közlekedik, ahogy akar. Nekik Bp egy nagyon klassz szabályok szerint mûködõ város lenne, ahol hihetetlen biztonságos közlekedni és ahol az autósok nagyon elõzékenyek és szuperjó a tömegközlöködés.
Csak kérdés: mihez hasonlítsuk magunkat? Indiához, Iránhoz, Svédországhoz vagy Usához? És kell-e egyáltalán hasonlítgatunk?
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.