Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

RAdikális GYAlogos

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
127 hozzászólás a témában

#1
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 hozzászólás

Olvasd el az elsõ oldalát a topiknak meg utána párat...

Félreértesz, tudom, mirõl van szó és nem kérdezek anélkül, hogy ne olvasnék visszafelé. Csak az érdekelt, hogy a tv-ben mi volt errõl, mivel én nem láttam. Valszeg túl szûkszavú voltam.:)
www.montalk.net :matrix:

#2
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Balu1-tõl idézek:

Megvolt a mûsor és a végén csak 150 másodpercig volt szó közlekedésrõl.

A RaGya (RadikálisGyalogos) felvonulásról esett szó. Megszólaltak benne néhányan.
Az egyik autóban ülõ asszony mindenkit lebarmozott, hogy neki az autóval várakoznia kell pár percig.
Mondta, hogy szerinte "azért csinálják mert nekik nem telik autóra".
Megvan videón de azt nem tudom hova lehet feltölteni ilyen formátumot.
A tar.hu-ra szoktam képet tölteni de vidót oda nem tudok feltenni.


Szóval többeknek ez jött le: hogy azért tüntetünk, mert annyira csórók vagyunk, hogy nem tudunk autót venni és ezért zavar minket, hogy mások azzal járnak. Tipikusan intelligánciával nem rendelkezõ emberek gondolkodása... De pontosan ezért is kellett volna valahogy jobban az emberek tudomására hozni, hogy mi végbõl van a felvonulás.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#3
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Olvasd el az elsõ oldalát a topiknak meg utána párat...

#4
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 hozzászólás

Ezt kifejtenéd bõvebben? erre nem tok választ adni. :)

Hát hogy milyen riport volt, meg mi volt szerdán? Nálunk most más ment a tv-ben épp, meg valszeg szerdán is.
www.montalk.net :matrix:

#5
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Ezt kifejtenéd bõvebben? erre nem tok választ adni. :)

#6
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 hozzászólás

mtv1 most!!!

szerk: na hát nagyon kis szolid riport volt... a híradóban hosszabb volt szerdán. semmirõl nem maradt le aki nem látta...

?????????
www.montalk.net :matrix:

#7
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
mtv1 most!!!

szerk: na hát nagyon kis szolid riport volt... a híradóban hosszabb volt szerdán. semmirõl nem maradt le aki nem látta...

#8
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Na igen, van benne igazság! :)
Fõleg hogy ma megpróbált minket leszorítani egy utánfutós köcsög betonon, terepen meg majdnem nekünk jött szembõl három quados. No de ez már nem is a topikba tartozik. Vagy igen? A hozzáállás egyformán bunkó...

mondjuk az "erdei quados" sem hiszem hogy egyébként tömegközlekedik vagy gyalogol, netán kerékpárolna.....úgyhogy sztem befér
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#9
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Na igen, van benne igazság! :)
Fõleg hogy ma megpróbált minket leszorítani egy utánfutós köcsög betonon, terepen meg majdnem nekünk jött szembõl három quados. No de ez már nem is a topikba tartozik. Vagy igen? A hozzáállás egyformán bunkó...
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#10
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Eszembe jut egy horvát háborús veterán cimborám. (Kissé kiégett az arc, de igazi regényhõs-figura, utánozhatatlan stílussal.) Néhány pohár ital után teátrális mozdulattal az õt körülvevõ világra mutat, és így summázza véleményét: "Kurvák és gengszterek!"

#11
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Uuuupsz, nekem volt ismerõsöm, akit ezért buktattak meg, mert "csalogatta" a gyalogost!!!

na többek közt itt is van az eb elhantolva.....amig az oktató/vizsgáztató tahó, addig.....

az a baj a gyalogok is megszokták, és akkorákat tudnak csodálkozni mikor elengedem ....van hogy úgy kell integetni menjen má....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#12
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Uuuupsz, nekem volt ismerõsöm, akit ezért buktattak meg, mert "csalogatta" a gyalogost!!!

#13
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Akkor már itt, gyerekkorban elkezdõdnek a bajok. Kár, hogy oktatják is ezt a szemléletet.

#14
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
vezetõs oktatóbácsim azt mondta, hogy akkor kell megállnom a zebránál, ha a gyalog lelépett.
(hiába láttam, hogy ott van és jönne - ha nem lépett le a zebrára ~ordított a fickó, hogy menjek már :) )

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#15
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Nagyon jól tudom, hogy lehet másképp csinálni, mivel eleget vezetek autót, és soha egy bringást sem kellett kicentiznem, a gyalogosok átengedése sem okoz nagy lelki törést, sõt, ha az ember néha belenéz a tükörbe, a motorost is el tudja engedni. Viszont a budapesti közlekedéstõl már néha idegbajt kapok, mert mindenki egy kurvanagy akadálypályának tartja a várost és kuglibábúnak minden másik résztvevõt, legyen az autós, motoros, bringás, vagy gyalogos.
Regent, tök jó a hozzáállásod, tisztellek érte. Bár én is mindig így tudnék érezni. Én nem török tükröt, inkább kikerülök mindent, de sokszor felmegy bennem a pumpa.
Régebben udvarias világmegváltót játszottam, ha egy-egy bringaúton parkoló autóst rajtakaptam a verda mellett, odamentem, és megszólítottam: Jó napot, elnézést, ön tudja, hogy a kerékpárúton parkol? A válasz az esetek 90%-ában volt agresszív, és nem kevesebb, mint 50% már az elsõ körben azzal fenyegetõzött, hogy "szétveri a kibaszott pofámat". Õk sem BMW-ben ülõ kopaszok voltak, hanem békés kinézetû családapák, üzletemberek, és ki tudja, talán pszichiáterek, rendõrök, tanárok ;)
A legpozitívabb reakciót a nõi vezetõktõl kaptam, köztük is volt, aki ordibálni kezdett, de olyan is, aki elnézést kért és arrébb parkolt. Férfiak közül ezt senki sem tette meg.
Felnõttem és ráébredtem, hogy egyedül az ember gyenge, aki pedig udvarias, azt lenézik, gyengének tartják és félresöprik. Tényleg az erõsebb kutya baszik, és itt aki nagyobb és nehezebb, az az erõsebb. Kár, hogy nem tudom átvenni ezt a szemléletet, amikor néha beülök a céges Ivecoba. Én a balga fasz gyalogosokat engedek át a zebrán, és bringásokat kerülök ki nagy ívben, pedig még BMW X5 is fosik tõlem...

#16
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Pár éve jöttem valahonnan a Petõfi-laktanya mellõl (M1-M7 felhajtó) és mivel pont elment a túloldalon a busz, tudván, hogy ritkán jár, gondoltam teszek egy kisérletet. Kétszer két sáv, zebra, no lámpa, jó nagy forgalom. A tömeg miatt az autók is csak úgy 40-nel tudtak haladni, és nem is hullámokban jöttek, hanem folyamatosan. Gondoltam szerényen és szabályosan a zebra szélén megállva "áthaladási szándékomat egyértelmûvé téve" várom, hogy valamelyik autó megálljon, lassítson, vagy bármilyen formában jelezze, hogy hajlandó megadni az elsõbbséget. Stopper indult... 13 percig vártem,amikor megláttam, hogy a túloldalon jön a busz. ÉRTITEK? TIZENHÁROM PERCIG!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ezalatt egy, ismétlen EGYETLEN vezetõ sem adta jelét annak, hogy talán, esetleg. Utólagos számításom alapján ez kb 900 szabálysértõ volt. Nem kigyúrt kopaszok BMW-vel, hanem változatos korú, nemû, anyagi helyzetû emberek. Mivel már akkor is RaGya voltam nem okozott gondot átjutni, és csak egy Cherokee próbált közben eltaposni, de mit csinál egy idõs ember??? És ez a tizenhárom perc valóban csak tizenhátom perc? Hiszen ez csak egy rövid "mintavétel" volt a budapesti közlekedési kultúrából, de nem kizárt, hogy a következõ két órában sem állt volna meg senki, sõt joggal felételezhetõ, hiszen a teszt ideje alatt a szabálykövetõ autósok aránya egész pontosan NULLA százalék volt.

#17
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
A szélvédõmosás is mûködik. Semmi komoly, de tutira lemarad a lábasjószág...:)

Ilyenkor rá kel lépni a fékre. Csak annyira, hogy az autó ne fékezzen, de a féklámpa már világítson!



#18
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Sztem a rendõrség abszolút profitorientálttá vált, és minden erejét azokra a szabálysértésekre fordítja, amelyek könnyen bizonyíthatók (pl. trafival vagy szondával) és így minimális energiaráfordítással lehet a hõn áhított (és elõirányzott) profitot realizálni. A közúti veszélyeztetés (egy ismerõsöm szerint közúti terror) teljesen közömbös a számukra.

Régebben nagyon szerettem vezetni, de lassan megutálom. Már egy ideje folyamatosan készenlétben tartom a 10 kilós kínai kormányzárat az anyósülésen, mert ez az egyetlen meggyõzõ érv a köz- és önveszélyes barmik ellen. A munkahelyen, családban, szomszédságban megalázott és kizsákmányolt emberek az utakon élik ki elfojtott agressziójukat. Gondolkodás nélkül teszik kockára ennek érdekében nem csak a saját nyomorult életüket, de mindenki másét is. Legyen az nõ, férfi vagy gyerek.

Addig dögöljön meg mindegyik, amíg mást meg nem öl a butaságával és felelõtlenségével!

(Amúgy szeretem az embereket...:) )

Egyébként a rendõri hozzáállás tényleg nagyon fontos lenne. Szigorítani kellene a szabályokon - ami gondolom a bringásokra is vonatkoznának - és büntetni kellene azt pl.ha valaki középen marad vagy nem áll meg a járda elõtt, stb...



#19
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Az angolokról is mondják, hogy milyen elõzékenyek. Háát õk lehet,


Nem azok ;)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#20
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Húú, annyit írtatok, hogy alig bírtam végig olvasni.. :)

Egy-két dolog, amira emlékszem..
Egy virág nem változtat semmit. A virág egy nagyon nagy ötlet volt. Az embereket gondolkodásra kell kéztetni. Erre az egyik legjobb eszköz a meghökkentés. Ha már egy emberben változást idézel elõ, már nyertél. Akár többet is, mint egy ember, mert lehet, hogy a gyerekének is elmondja, lehet, hogy csak az ismerõseinek, de ez terjedhet..

Külföldön a mentalitás. Sajnos én azt vettem észre, hogy pl egy német otthon olyan, ahogy leírtátok, de én itthon sokszor tapasztalom, hogy amint kitették a lábukat Németo.-ból, olyanok lesznek, mint az állatok (nem mind). Elég sokat jártam a régi 5-ösön Szegedre és mindig volt egy-két barom. Lehet, hogy mind vendég munkás? Nem hiszem..
Az angolokról is mondják, hogy milyen elõzékenyek. Háát õk lehet, de ahogy északnak fordul az ember már nem ilyen rózsás a helyzet...

Egy ember-egy autó, élhetõbb város, mentális változás. Nos, errõl nekem eszembe jut egy történet, ami egy-két éve esett meg velem. Egy csinos 35-40 körüli nõ a 4-5 éves fiával oda jön az autóhoz és megkérdezi, hogy nem vinném-e el egy rövid úton õket, ami nekem is irányban van, mert az Állatkertbe megy a többi gyerektársával és késésben vannak. Elvittem õket, megköszönték, ennyi. Semmi extra, de azt hiszem olyan városban, országban szeretnék élni, ahol ez teljesen természetes. Remélem értitek mire gondolok... Azóta is, ha eszembe jut, mosolyognom kell..

Nati: öröm téged olvasni! Végre egy ember, aki nem csak beszél, nem csak gondolkodik, hanem annás sokkal többet "tesz". És itt nem a fizikai tettekre gondolok, mint a CM és a RaGya. De nem magyarázom, szerintem érted..