Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

RAdikális GYAlogos

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
127 hozzászólás a témában

#81
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
[quote name='legszebbcsavo'] ezt csak azért írtam, hogy lásd mennyire rosszul volt sarkos a hasonlatod.
[quote]

direkt volt sarkos a hasonlat... én se itélem el õket, csak nem tartom ezt jó és helyes megoldásnak. Te és sokan mások (én is) úgy látod/látják, hogy a gyalogos az ALAP, de sokan mások nem így érzik és egy ilyen "akció" után megfogalmazódhat bennük, hogy ök is hasonlóan szereznek érvényt az akaratuknak (pl a grafitisok telefestik a parlamentet, hogy felhívják a figyelmet a kevés falfelületre)... erre írtam azt amit írtam...

#82
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hihi, csak nehogy egymásnak essetek itt. ;)

Leslie, annak idején sok szép és jó dolog törvénytelenül indult. Sajnos a törvények nem tesznek mindent lehetõvé. De ez nem azt jelenti, hogy a törvények szuperek, hanem jelentheti azt is, hogy elavultak és meg kell õket változtatni.

Gondolok itt arra, hogy talán azért sem lett bejelentve ez a RaGya, mert mondjuk nem engedték volna meg. Éspedig azért nem, mert akadályozza a forgalmat. Vagy valami hasonló miatt, nem tudom. Ezt meg kéne kérdezni a szervezõktõl.

Ja tényleg. Errõl eszembe jutott egy másik dolog. Mert gyalog igy, gyalog úgy, mi mégis bringások vagyunk és én is inkább cangával közlekedek a városban mint máshogy.

Ki tudja erre a választ?:
helyszin: város, nagy út
Balra szeretnék kanyarodni, van balra kanyarodó sáv.
Fordulhatok-e igy: kezemet balra kitéve bekanyarodok a bal sávban.

Vagy pedig, bringáról leszáll, és járdákon át tologat, amig abba az utcában nem érek, ahova szeretnék menni?

Nekem rendõrök meg autót vezetõ emberek is azt mondták, hogy ez szabálytalan és tilos.
Ám másoktól meg azt hallom, hogy ez csak városon kivül szabálytalan. Most akkor melyik? Megbírságolhat-e a rendõr azért, mert az autókkal együtt besoroltam a bal sávba, és kézzel jelezve balra kanyarodom???
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#83
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
miért demagóg, aki "így" akarja megoldani? ha nem volt bejelentve, akkor tényleg ökrök, de amúgy.... ??

de egyébként azért volt rossz a hasonlatod, mert a gyalogos az ALAP, minden más csak az után jön, de a köcsög graffitisek ugyan ne lázadjanak már, hogy nincs nekik elég fal, azt azér fednek mindent - ezt csak azért írtam, hogy lásd mennyire rosszul volt sarkos a hasonlatod.

Az index helyett meg valami olyat olvass ami megtanít írni téged is...

valamit rosszul írtam? vagy az újságra gondolsz talán? mi a probléma?

#84
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

probléma alapja megértve, lényeg leszûrve, gratulálok, demagógia ON :icon_roll


probléma alapját értem, lényeget is leszûrtem, de nem hiszem, hpgy demagógabb vagyok annál aki így oldaná meg a problémáit....

Az index helyett meg valami olyat olvass ami megtanít írni téged is...

#85
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

Arra kiváncsi vagyok mi következik még. Radikális buszsöfõr? -Unod a sok szaladgáló utast akik tülekednek és nem kapaszkodnak? Ne engedd felszállni õket, ne nyiss ajtót!!
Vagy rdikális autós? - Unod, hogy nincs elég parkolóhely és a dugóban kell araszolnod? Használd a járdát, a közparkot, a sétálóutcákat!!
Bárki lehetne radikális az "ö" élhetõbb városáért ennyi erõvel....


mintha az indexet olvasnám.....
probléma alapja megértve, lényeg leszûrve, gratulálok, demagógia ON :icon_roll

#86
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

De akkor inkább ne csináljunk semmit? Ha igy közelítjük meg a dolgot, a CM is butaság.


de.
törvényesen, leszervezve, lehetõleg minél kevesebb összetûzésbe keveredve.
amúgymeg fityisznél a pont.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#87
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
lensver megelõzött, de én is azt akartam írni h radikális autós van, nem is egy fajta...

Tenni meg kell, mert ez a mostai sztem azt fogja eredményezni h hosszabb lesz az a zöld. Bár nagyon demagóg volt a faszi akik magyarázott h akkor kell indulni mikor zöldre vát és nem akkor amikor már zöld...

#88
DarkMole

DarkMole

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás

De akkor inkább ne csináljunk semmit? Ha igy közelítjük meg a dolgot, a CM is butaság.


Nos szerintem a legroszabb amit tehetünk, hogy nem teszünk semmit. Nem azt mondom, hogy az ilyen RAGYA és CM akciókkal meg lehet váltani a világot, de azt igenis el lehet érni, hogy az illetékesek - akiknek hatalmában áll tenni valamit - felfigyelnek a problémára.

Magyarországon ugyanis a közlekedés jelenleg totális káosz. Bringás, gyalogos, autós és tömegközlekedés szempontjából egyaránt! De ha nem teszünk semmit, csak tûrjük ezt, akkor az illetékesek azt fogják hinni, hogy mindez jó így, és nem tesznek semmit. Vagy ha tudják is, hogy gond van, amíg nem muszáj, addig nem hoznak radikális döntéseket ezzel a kényes üggyel kapcsolatban.

Tehát legyen nekik muszáj! Én nem azt mondom, hogy ezek a tüntetések jelentik a megoldást erre az országos szintû problémára, de azt igen, hogy ezek kellenek ahhoz, hogy végre elinduljon valami!

És én - bár lehet, hogy naív vagyok - meg merem kockáztatni, hogy ez a valami már el is indult!
We don't block the traffic, we ARE the traffic!

#89
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Unod, hogy nincs elég parkolóhely és a dugóban kell araszolnod? Használd a járdát, a közparkot, a sétálóutcákat!!
Bárki lehetne radikális az "ö" élhetõbb városáért ennyi erõvel....


Sajnos ez már zajlik. Ugyanis nap mint nap látom. A múltkor egy hatalmas jeep ment a járdán, mert dugó volt, de õ nem akart benne állni. :(

De akkor inkább ne csináljunk semmit? Ha igy közelítjük meg a dolgot, a CM is butaság.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#90
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Arra kiváncsi vagyok mi következik még. Radikális buszsöfõr? -Unod a sok szaladgáló utast akik tülekednek és nem kapaszkodnak? Ne engedd felszállni õket, ne nyiss ajtót!!
Vagy rdikális autós? - Unod, hogy nincs elég parkolóhely és a dugóban kell araszolnod? Használd a járdát, a közparkot, a sétálóutcákat!!
Bárki lehetne radikális az "ö" élhetõbb városáért ennyi erõvel....

#91
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
rákattintasz a konvertálás képre, és akkor behozza.

amúgy ha nem volt bejelentve (így hallottam), akkor ez nem tüntetés, hanem egy gyerekes lázadó akció volt szerintem..
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#92
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Tegnap este és most is megnéztem a linket de csak annyit látok képek helyett h konvertálás alatt... Csak én nem látom vagy vmi gáz van velük?

#93
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hú, azt nem tudtam, hogy bevitték a fõszervezõt!
Az Index egyébként elég cinikus hangú irást készített, - bár mit várok olyanoktól, akik mindent csak támadnak és semmit se dícsérnek - és hibásat is. Pl.azt állítja az író, hogy senki se tett kísérletet egy virág átnyújtására sem az autósoknak. Ez merõ hazugság, ugyanis ilyet csak én kb. négyszer láttam. Háromszor nõtõl, egyszer férfitól. Odamentek a várakozó autóstól, elmagyarázták, hogy miért vagyunk ott és odanyújtotta nekik a virágot.
Zed is látott ilyet, és õ más eseteket látott. Úgyhogy nem egyszer és nem is tízszer történt ilyen, hanem még többször.

Még hozzátenném, hogy több esetben láttam, amint az autóban ülõ ember bunkó volt és kivágta a virágot az ablakon, vagy csak udvariatlanul visszanyomta a nõ kezét. Ez milyen hozzáállás? Egyik alkalommal egy fickó elõször visszanyomta a virágot adó kezet, de miután két kamerás fickó is odarohant filmezni, duzzogva bevette magához az ülésre. Nem mindenki volt egyébként ilyen idióta, volt aki nevetve/mosolyogva vette el a virágot.

Sajnos megint világosan láthattuk, hogy az autósok azok, akik nem képesek tolerálni semmit, nem képesek várni, nem képesek elfogadni vagy elnézõen viselkedni.
Igaz, hogy itt is, mint a CM-nél, mi okoztuk a kavarodást, csakhogy a hétköznapok során mi naponta hányszor vagyunk toleránsak, satöbbiek az autósokkal szemben? Náluk állandóan bringás meg gyalogos ellenenes felvonulás van. Mi mégis tûrünk. Nekik párszor egy évben kell ezt elviselni, de mégsem képesek. Ez nagyon jellemzõ sajnos.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#94
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
A tényekben az volt h nem bejelentett és 3 perc helyett 7 lett és elvitték a fõszervezõt. Ja és azt hittem h kerékpárosok is lesznek rendesen nenm pedig sétafika zebráról zebrára...

#95
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Háát, errõl (is) lemaradtam, még dolgoztam, pedig direkt korábban akartam elindulni, mivel már 7 körül bent voltam.. :(

#96
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Képek itt: http://kep.tar.hu/natx/50284957#2
Csak a kep.tar egyelõre nem akarja õket megjeleníteni. :(
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#97
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Nyugi, mindennek eljön a maga ideje! :D

Rainman: mi mentünk és poén volt, de nem eléggé. A gondot az okozta, hogy mivel ez egy bejelentett tüntetés volt, a Bajcsy-Andrássy keresztezõdés lámpáit kikapcsolták és egy csomó irányítórendõrt tettek oda, hogy irányítsák a forgalmat. Igy a RaGya nem lehetett elég radikális, mert egy idõ múlva a rendõrök mindig átengedték a forgalmat. Persze így is volt dudálás meg fennakadás bõven. Valaki pl. ezt üvöltözte a kocsijából: "menjetek a q...a anyátokba"
Néhány képet hamarosan felrakok, majd belinkelem.

Egyébként az idõjárással semmi gond nem volt: az elején volt egy rövid zuhé, azt kész.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#98
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

A RAdikális GYAlogos éppen nem errööl szól. Szerintem legalábbis.


kerékpáros tüntetés a gyalogosok ellen mikor lesz? jönnék.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#99
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

"
Eredeti szerzõ Dig
Sok paraszt fasz aki beáll a zebra közepére, tükörtörés, élveboncolás.
"


Csak egyszer hagyd ott rossz helyen a bringádat, majd jól megkarcolom, meg kiszúrom a gumiját. Igaz arrébb is tehetném, vagy kikerülhetném de én inkább így vezetem majd le a feszültségem. Ugye érted mit akarok mondani.
Ha így reagálsz a bunkó autósokra, akkor te egy bunkó gyalogos/bicajos vagy. A RAdikális GYAlogos éppen nem errööl szól. Szerintem legalábbis.

soha nem hagyom ott sehol a bringámat õrizetlenül :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#100
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás
"
Eredeti szerzõ Dig
Sok paraszt fasz aki beáll a zebra közepére, tükörtörés, élveboncolás.
"

Ebben nekem segit az uj 2kg-os, abus zaram is. :)


Csak egyszer hagyd ott rossz helyen a bringádat, majd jól megkarcolom, meg kiszúrom a gumiját. Igaz arrébb is tehetném, vagy kikerülhetném de én inkább így vezetem majd le a feszültségem. Ugye érted mit akarok mondani.
Ha így reagálsz a bunkó autósokra, akkor te egy bunkó gyalogos/bicajos vagy. A RAdikális GYAlogos éppen nem errööl szól. Szerintem legalábbis.