Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

SR Suntour

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1107 hozzászólás a témában

#101
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
örülök, hogy segíthettem:)
Feltöltött kép

#102
Tyler Durden

Tyler Durden

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Ok meggyõztél, mostani összeállításnál elhagyom a megszokott RS-Fox vonalat (:

#103
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
hát.. mondjuk azt, hogy enduro-zok vele. ez most divatos:) amúgy a Mecsekben megyek fölfelé sokat, hogy aztán csapathassak lefelé.
Ez pl egy tipikus "menjünk egyet gyorsan" kör, a legfaszább lefelével a végén.
Nekem nem hiányzik a lock. 160ról 120ra ül össze a villa és küszködés nélkül megyek föl vele bárhova. persze nem xc-s tempóban.. a korábbi 2 villámon(manitou splice super, fox vanilla rlc) is volt lock, de esetleg aszfalton használtam.
szerintem nem fogsz mellé nyúlni az epiconnal. ha esetleg valami javíthatatlan hiba jönne elõ, a következõ is durolux lenne.

#104
Tyler Durden

Tyler Durden

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Sorry elõbb rosszat linkeltem, ez a helyes: Kerékpár Webshop | Kerékpár Webáruház | Kerékpár alaktrész | Bicikli | MTB | Országúti | Bmx | bikes.co.hu

#105
Tyler Durden

Tyler Durden

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Milyen terepen használod? Lockolni lehet a villát, vagy gyakorlatilag csak a 2 állást között tudsz váltogatni? /ez esetben nem hiányzik a lockolhatóság?/
Erõteljesen agyalok azon, hogy beszerzek 1 ilyen villát, azt meglássuk mit bír..

#106
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
TAD-os Duroluxot használok rca egységgel megtuningolva és egészen kiváló. Útállításhoz a kart lenyomod, kormányra ráhelyezed a súlyt és flotty, már lent is van. Ha ki kell engedni, akkor sem állok meg, csak fölemelem az elejét, kar lenyom, visszaflotty és minden remek:) Még sosem kellett szétszedni, fingom sincs hogyan mûködik, de nem kell semmit sem tekergetni, elõtte megállni, stb.. Engem szépen szolgál a cucc, meg vagyok vele elégedve(nem csak az útállítással, hanem az egész villával. leszámítva a szériahibát, amit garancián túl is javítanak postaköltség fejében).

#107
Tyler Durden

Tyler Durden

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Itt láttam Sr Suntour EPICON RLD 15QLC - Kerékpár webshop
Vmi olyasmit írtak a TAD modellrõl, hogy insta utállítás, 150mmrõl 110-re és fordítva. Az a baj értelmes review-t sehol nem találok :S

#108
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás

Sziasztok!

Régi kerékpárom eladásra került és most szedem össze az újhoz az alkatrészeket. Olvasgattam a Suntour-ról és a régebbiekrõl elég sok volt a negatív kritika. A mostani típusok már megérik a pénzüket? Konkrétan ezzel a villával szemezek : SR SUNTOUR Cycling
Vélemények pro/kontra?

Elõre is köszönöm: Tyler


Ezt milyen árban adják? Amúgy ezeket a mostani suntourokat már nagyon dícsérik. Ár érték arányban lehet jobb mint egy RS. Én is ezért mertem megvenni ezt az Axont.
Tekerj egyet és feltárul elõtted a világ! :D
http://www.sports-tr...gmetjdai9sa4li9

#109
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás

Ha már ilyet kérdez miért nem nézitek/külditek a gyári oldalra az hogy "bírnia kell" az azért nem elég megbízható technikai tudás.
Egyébként bírja 185-ig
SR SUNTOUR Cycling
Alul van az owners manual EN PDF


Az RST gila T5öm is bírta a 180as tárcsát. :) Csak azért kérdeztem mert a suntour honlapján oda szokták írni a telók mellé hogy mekkora a max tárcsa, de ennél a típusnál pont nem volt. mármint az axonnál. hasznut-ra nem is gondoltam. sorry.
Tekerj egyet és feltárul elõtted a világ! :D
http://www.sports-tr...gmetjdai9sa4li9

#110
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Nézd meg ezeket is é nagyon megvagyok vele elégedve
Bikediszkont
A 2012 es Velvet RL2 DLA már kívülrõl útállítós azt nem tudom mikortól árulják, de forgalmazónál rákérdezhetsz.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#111
roar

roar

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
ezt a gobikert nem tudom honnan szedtem, a lényeg a Go CYCLE - premium bicycles and components :))

#112
roar

roar

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Szia
Igen a vámot kihagytam a matekból, de a webshopnak küldött emailre se nagyon reagálnak úgyhogy hanyagolom inkább :)
A GObiker, Motorradtouren, Motorradreisen, Bikertouren, gefhrte Motorradreisen, gefhrte Motorradtouren, Siegerland, Westerwald, Sauerland -n viszont van már 2012es is, csak az 140 postával.
árulnak 2010est is 100ért, bár lehet megéri a +40ezret az új amiben van már low/high speed kompresszió is

#113
Tyler Durden

Tyler Durden

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Sziasztok!

Régi kerékpárom eladásra került és most szedem össze az újhoz az alkatrészeket. Olvasgattam a Suntour-ról és a régebbiekrõl elég sok volt a negatív kritika. A mostani típusok már megérik a pénzüket? Konkrétan ezzel a villával szemezek : SR SUNTOUR Cycling
Vélemények pro/kontra?

Elõre is köszönöm: Tyler

#114
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Gyakorlati tapasztalat ~6000ft-ig vám és áfa mentes, ~42.000ft-ig áfa mentes a bringás cuccok. +ha már vámköteles akkor van vám eljárási díj és tessék figyelembe venni hogy a szállítási költség is hozzáadódik az áru értékéhez a vámolsnál.
pl
cucc 40000ft
szállitás 5000ft

vámalap 45000ft a vám legyen 10%
vám 4500ft
vám illeték legyen 2000ft
Áfa alap 47500ft
Áfa 27% 12825ft
Teljes ár 60325ft
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#115
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Ha jól tudom 60ezer forintig vám mentes, de az fölött már vámot kell rá fizetni, fõleg h nem EU országból jön majd.


Nem tudom, hogy a 60000,-Ft összeget honnan vetted. Itt lehet megtekinteni a nem kereskedelmi forgalom értékhatárait, ami egyébként EUR értékben van meghatározva. Vám- és Pénzügyõrség
Fontos dolog: elõfordulhat, hogy értéke alapján vámmentes az adott áru, viszont nem mentes az ÁFA fizetési kötelezettség alól, és ez a súlyosabb összeg.


#116
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ha már ilyet kérdez miért nem nézitek/külditek a gyári oldalra az hogy "bírnia kell" az azért nem elég megbízható technikai tudás.
Egyébként bírja 185-ig
SR SUNTOUR Cycling
Alul van az owners manual EN PDF
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#117
trezi

trezi

    vendég

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

Hello
suntour axon rld (2010es vagy 11es) mehet 180as tárcsával? Nem zúzós lejtõzés, inkább csak tempós túrázgatás a felhasználási terület. A suntour oldalán nem találtam erre infót, pedig az összes többi telóhoz oda van írva a specifications-be.


Mennie kell. Nekem ment 185-el.

#118
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Hello
suntour axon rld (2010es vagy 11es) mehet 180as tárcsával? Nem zúzós lejtõzés, inkább csak tempós túrázgatás a felhasználási terület. A suntour oldalán nem találtam erre infót, pedig az összes többi telóhoz oda van írva a specifications-be.


Hali

Hát ahogy nézem ebbõl van átütõs is, meg sima gyorszáras.
Ha átütõs akkor alap h bírni fogja, de szvsz a gyorszáras is simán kéne h tudja!

http://www.testbike....-rld?rvid=22816
Ha elolvasod Õ pl 203 massal használta, és nem volt semmi gondja.

#119
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
[quote name='roar']Sziasztok!
1-1/8 Duroluxot keresek egy ideje, és most találtam 2012-est egy taiwani webshopban, pofátlan áron. (84000 postával) Ez valami csapda, vagy szerintetek rendelhetek innen? :) nem tûnik lehúzós oldalnak, a kiszállításra viszont 3hetet írnak..



Hali

Ha jól tudom 60ezer forintig vám mentes, de az fölött már vámot kell rá fizetni, fõleg h nem EU országból jön majd. Ennek néz utána, mert ha még erre rárakod a vámot, máris nem lesz olyan jó áron :S

#120
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás
Hello
suntour axon rld (2010es vagy 11es) mehet 180as tárcsával? Nem zúzós lejtõzés, inkább csak tempós túrázgatás a felhasználási terület. A suntour oldalán nem találtam erre infót, pedig az összes többi telóhoz oda van írva a specifications-be.
Tekerj egyet és feltárul elõtted a világ! :D
http://www.sports-tr...gmetjdai9sa4li9