Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

SR Suntour

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1107 hozzászólás a témában

#141
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
nekem van egy magányos fejcsövû, pattintsd bele nyugodtan :D

#142
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
lakk alatti matricák, szép kidolgozottság, q-lock istenkirály! tad szimpatikus, márcsak váz kell amibe belepattan és mmmm..

#143
alligator

alligator

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Nesztek képek! :
Suntour-Durolux Photo Album - Page 1 - Pinkbike.com

Rövid próba alapján remek darab,meg szép is,merev is,örülök is...:)
beerdrinking,rákkenróóll,frírájddánhillenduromontenbájking:D

#144
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Kösz a tippet, az a gondom, hogy a villa egy hetes, kb. 35 km van benne.
Nem vártam csodákat ebben az árkategóriában, de sikerült alulmúlnia a várakozást.
Egyébként melyiket javasolod, ami elérhetõ áron van, mondjuk max. 50 ezerig, és normálisan mûködik? Nem akarom bántani az XCM-et, de elég "tescos" minõségnek tûnik így használat közben.

Üdv.


Nézni Kell az Aprót. Ott sokszor van ilyen 45 körül Recon Sl, azért a 302-es Toránál szebben moccan, mert a Recon alu perselyes nem mûanyag.

#145
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

300g az nagyonsok ;)
kcs-t sztem úgy is meg tudod oldani, hogy sima 1.5öst veszel. fölülre meg szerzel óccsó nem syncros szûkítõt

mármint 1/8adost veszel és alulra szûkítõ. na. sorry :$

tudom, hogy sok a 300g. érzem, amiatt fogok majd elvérezni fölfelé: )
ööizé.. 1.5ös kcs+taper villa, akkor fönt kell szûkítõ. vagymi.

#146
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
300g az nagyonsok ;)
kcs-t sztem úgy is meg tudod oldani, hogy sima 1.5öst veszel. fölülre meg szerzel óccsó nem syncros szûkítõt

mármint 1/8adost veszel és alulra szûkítõ. na. sorry :$

#147
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

taperes villa könnyebb is, nem?
ha nem olyan hû de para a kcs, akkor lehet bevállalnám. max veszel két kormánycsapágyat :)
merevségrõl szerintem nem fogok sokat nyilatkozni. alattam sose hajlik semmi semerre :D
najó, azért a kempingeknél észreveszem, hogy kolbász .)


kb 300g a súlyelõny. kcsból syncros fbi kb ami szóba jöhet, bár nehéz mint a sár: ) ha taper, akkor meg össze kéne hozni egy olyat, hogy syncros 1.5lent és fbi fönt. dehát ez meg csak nekem lenne jó..
amúgymeg, ha ez az összeállítás is annyit és úgy fog menni mint a roki, akkor nálam sem lesz probléma a merevséggel. aztán ha lekerülök Pécsre, lehet elmegy az eszem: )

#148
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

nemtom melyik legyen. taper tetszene az állítólagos merevsége miatt. viszont kománycsapágyilag kicsit megbonyolítaná a helyzetet. ha összejön, kíváncsi leszek mit mondasz majd a merevségérõl. Ali is a tapert támogatja, én viszont hajlok a normál felé..


taperes villa könnyebb is, nem?
ha nem olyan hû de para a kcs, akkor lehet bevállalnám. max veszel két kormánycsapágyat :)
merevségrõl szerintem nem fogok sokat nyilatkozni. alattam sose hajlik semmi semerre :D
najó, azért a kempingeknél észreveszem, hogy kolbász .)

meg elég merev is


függõlegesen is elég merev volt :)
mondjuk ha kétszer annyi kiló lennék lehet mozgott volna szebben.

#149
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

gyanítom, hogy régebbi és olcsóbb típusok voltak...

Rockshoxnak is ott van a dart meg volt a pilot meg az újabb judyk, amik max papírnehezéknek jók.


A Dart-al mi a problémád?Teljesen jó kis villa.A papírnehezék inkább a cross bicajomban lévõ Suntour M2000.Na az semmire sem jó.A Dartban legalább van normális állítható csillapítás,meg elég merev is.Maradjunk annyiban,hogy a Suntour rengeteg kirakat telót csinál,amit bele raknak a 200 ezres kategóriáig a bringákba,mert ezzel a kategóriával más gyártó nem foglalkozik.

#150
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
nemtom melyik legyen. taper tetszene az állítólagos merevsége miatt. viszont kománycsapágyilag kicsit megbonyolítaná a helyzetet. ha összejön, kíváncsi leszek mit mondasz majd a merevségérõl. Ali is a tapert támogatja, én viszont hajlok a normál felé..

#151
Right Rider

Right Rider

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás

gyanítom, hogy régebbi és olcsóbb típusok voltak...

Rockshoxnak is ott van a dart meg volt a pilot meg az újabb judyk, amik max papírnehezéknek jók.


Az egyik volt SR tulaj új bicójában dart 3 van... Nem zeng ódákat a srác:D

#152
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
pont most hívott :)

kezdek elcsábulni.
hétvégén lefotózom a pikeot aztán megy apróba és jöhet egy nagyvilla .)

#153
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
nekem pedig suntour villám lesz:) mert "kipróbáltam" Aliét, és aztak.vaaaaaa!

#154
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
gyanítom, hogy régebbi és olcsóbb típusok voltak...

Rockshoxnak is ott van a dart meg volt a pilot meg az újabb judyk, amik max papírnehezéknek jók.

#155
Right Rider

Right Rider

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
Valóban nincs saját tapasztalatom SR téren, de 4 havernak van/volt Suntour villája és érdekes módon semelyikük sem volt vele elégedett. Pld: kotyog, csattan kifele, koppan befele, nem mozog csak 1-2 centit, ha nem zsírozod,pucolod 2 hetente(szétszedés), télen merev villa... Ezek jutottak eszembe hirtelen. Nálam fenn sem állt az a veszély, hogy Suntour villát vegyek.
DE amelyik villa nem olaj kenésû, hanem zsíros=bullshit. RST, Manitou zsíros villám már volt, tehát van némi tapasztalatom. Amikor elõször próbáltam ki a Torámat, akkor jöttem rá , hogy miért is parasztvakítás a zsíros, (olaj)csillapítás nélküli teló. Pedig a Tora csak 1 középkategóriás teló.

#156
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

SR Suntour: parasztvakítós teló!!! Valahogy még kinéznek, de én jót még nem hallottam róluk


es te mindent elhiszel amit hallasz? Sajat tapasztalatod is van? ;)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#157
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Az Epicon-ok kifejezetten jók...

#158
Right Rider

Right Rider

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás

Kösz a tippet, az a gondom, hogy a villa egy hetes, kb. 35 km van benne.
Nem vártam csodákat ebben az árkategóriában, de sikerült alulmúlnia a várakozást.
Egyébként melyiket javasolod, ami elérhetõ áron van, mondjuk max. 50 ezerig, és normálisan mûködik? Nem akarom bántani az XCM-et, de elég "tescos" minõségnek tûnik így használat közben.

Üdv.


Hello!
Ha 50 ezret szánsz telóra, nyugodt szívvel ajánlom ezt: Bikepro - Rock Shox Tora 302 U-Turn Lock Out (2009) teleszkóp
3 éve használok ilyet, és szimering cserén kívül semmi problémája nincs, pedig kap rendesen
SR Suntour: parasztvakítós teló!!! Valahogy még kinéznek, de én jót még nem hallottam róluk

#159
Danez

Danez

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Kösz a tippet, az a gondom, hogy a villa egy hetes, kb. 35 km van benne.
Nem vártam csodákat ebben az árkategóriában, de sikerült alulmúlnia a várakozást.
Egyébként melyiket javasolod, ami elérhetõ áron van, mondjuk max. 50 ezerig, és normálisan mûködik? Nem akarom bántani az XCM-et, de elég "tescos" minõségnek tûnik így használat közben.

Üdv.

#160
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
sajna az egy ilyen villa. szet kell szedni es kipucolni, ujrazsirozni, de sokkal jobb soha nem lesz. Amig megy hasznalod, aztan csere valami jobbra.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F