Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

SR Suntour

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1107 hozzászólás a témában

#121
roar

roar

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Sziasztok!
1-1/8 Duroluxot keresek egy ideje, és most találtam 2012-est egy taiwani webshopban, pofátlan áron. (84000 postával) Ez valami csapda, vagy szerintetek rendelhetek innen? :) nem tûnik lehúzós oldalnak, a kiszállításra viszont 3hetet írnak..

Suntour Durolux RC2 20QLC Suspension Fork

itthon csak régebbi évjáratú és tapered nyakút találtam, 115k huf körül

#122
tbence

tbence

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 257 hozzászólás
Itthon milyen 29er Suntour teló kapható raktárról? Ha jól tudom most jött szállítmány (csak boltos haver nem bírja utolérni a forgalmazót)

#123
freeride96x

freeride96x

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
SR Suntour SF10 Epicon RLD tapasztalatok megosztása több mint 1év használat után:

Elõször is elsõ használat elõtt szétszedtem,kimostam a gyári zsírt,majd pótoltam Motorex-Manitou Prep-M zsírral,a szimmeringeket szilikonzsírral kentem,mindkét lábba 15ml 10w-s olajat raktam.
Eltelt közben egy év,használat közben hibát nem mutatott a teló,levegõt nem engedte el,lock out kar jól mûködött.
Több mint 1 év után szétszedtem,abból a szárból amibe az olajpatron van,szétszedéskor opálos tiszta nagyon sûrû anyag folyt ki(az olaj és a Prep-M zsír keveréke)a másik szárból viszont az anyag ami kifolyt az fekete volt(ez is a rátöltött olaj volt de a szárban lévõ felhasznált alu anyagok miatt színezõdhetett el),de nem volt szemcsés vagy koszos.
Olajpatron nyomórúdja szépen mozog,a szimmeringeknél sem volt semmi kosz vagy rendellenesség.
A fentebb leírt karbantartási mûveleteket újra megtettem,teló összerak és továbbra is öröm.A 43e ft-ot bõven behozta amit kiadtam érte újonnan.
Az RS Revelationomba meg már ilyenkor(1éves kora elõtt!) komplett Motion Controlt kellett cserélni garanciába mert nyomta az olajat a villaszár tetején magából....
Sztem jó vétel volt,nekem tökéletesen megfelel hazai xc,maraton,és túrázási felhasználási területre,és nem 45kg vagyok.
Remélem segítettem a tapasztalat megosztásban.

#124
útakadály

útakadály

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Sziasztok
az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet szétszedni a suntour xcm-v3-at mert a jobb láb alján lévõ csavar (hatszögletû ez nem imbuszos volt) nem akart megmozdulni
egyáltalán szét lehet szedni ha igen akkor mit érdemes rajta megcsinálni (karbantartás)

#125
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
kerultek mar elo SF12 modellek, XCR es Epicon vonalon, de Duroluxot eleg keveset adunk el, szal abbol max evente 1-2szer rendelek.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#126
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
megköszönném. ebayen szoktak feltûnni az ilyenek elõször, valahonnan távolkelet felõl... de eddig még ott sincs semmi.

#127
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
suntour nemetorszagot kell zaklatni ilyen ugyben. ha nekik van akkor a Neuzer tud rendelni neked szerintem

ha nekik sincs, akkor valoszinuleg meg nem is indult be a termeles. holnap ra tudok kerdezni ha gondolod
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#128
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
köszi, de engem a 2012-es érdekel.

#129
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

ki a magyar suntour forgalmazó? (és érdemes-e egyáltalán foglalkozni vele, vagy rendeljem meg a duroluxot külföldrõl?)


VILLA TEL. DUROLUX RCA 20QLC , KERKPROK, ROLLEREK, VZAK, VILLK, KERKPR VILLK, TELESZKPOS VILLK, SUNTOUR, Foldal - Neuzer Bike Kft. - Termkadatok
van nekik 3db ebbõl.
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#130
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
bakker...nekem kb. tegnapra kellett volna :)

#131
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
meg majd csak most fogom megrendelni, szal marcius korul kb.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#132
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
nézegettem neten, de a 2012est még sehol nem láttam. nálatok mikor lesz? ár esetleg van-e már rá?

#133
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
neuzer kft

nem hiszem hogy van nekik raktaron
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#134
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
ki a magyar suntour forgalmazó? (és érdemes-e egyáltalán foglalkozni vele, vagy rendeljem meg a duroluxot külföldrõl?)

#135
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
pinkbike is tesztelte a duroluxot, érdemes elolvasni!
SR Suntour Durolux RCA Fork - Tested - Pinkbike.com

#136
deed6

deed6

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a 150mm-es ruxot össze lehet e vhogyan húzni 100mm-es villává?

elõre is köszi a válaszokat!

#137
tmilan

tmilan

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Sziasztok! Teleszkóp vásárlása elõtt állok és kikérném a véleményeteket. Suntour Raidon RLD AIR 120mm telót nézegettem. 90 kg vagyok és 50-50% (aszfalt-terep) használnám. Vagy inkább adjak ki több pénzt egy Epiconra? Jah és majdnem elfelejtettem az átütõtengelyrõl mi a véleményetek?
Várom a válaszotokat. Elõre is köszönöm.

#138
Kisrozi

Kisrozi

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Sziasztok gondoltam megosztom, másnak hasznos lehet. Van egy max fél éves Raidon LOD -om. terepet max 30 KM-ert látott, és max 150 utcai KM van benne.(Munkába járni , alkalmanként) Mozgására nincs panaszom, finoman mozog, teszi a dolgát, Õszintén még ennyit se vártam tõle.Negatívum, hogy a bal becsúszóról pik-pak leugrott a fekete felületkezelés. Szerintem átlagon felül vigyáztam rá, soha nem maradt rajta piszok, sõt rendszeresen fújok rá némi kenést. Ugye belsõ kenése miután kinyomja azt az öt kiló zsírt amit beletuszkoltak gyárilag.Érdekes, hogy csak bal oldalt.(egyelõre).Elválik milyen lesz, de ez az esztétikai hiba, sokat levett nálam.....

#139
traby

traby

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok,

En nemreg vettem magamnak egy RAIDON X1 Air LOD telot. Meg nem erkeztem nagyon kitesztelni de a keveset amennyit mentem vele az alatt jol teljesitet.

Ha valakit erdekelne hogy nez ki kepeket is tehetek fel.

#140
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás
Sziasztok szép napot.
Lenne egy olyan kérdésem ami amatõr de nem volt még telós bringám.
Adott egy SR Suntour XCM-V3 HLO teló ami nincs egy hetes.
Normális dolog hogy az elõfeszítõ mûanyagot körbe lehet teljesen tekerni?
Kattanik egyet majd lehet tovább tekerni.
Eddig nem használtam az elõfeszítõt csak ma gondoltam állítok rajta és megnézem mit változik
De nem merem tekergetni nehogy gond legyen.
Tehát kattanás után bármennyit lehet rajta tekerni majd egy adott pontbab újra kattanás.
Segítségeteket köszönöm.