Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gázló Teljesítménytúra

- - - - -

  • Please log in to reply
698 replies to this topic

#261
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 posts
Hát, lehet hogy más mûfaj (én nem tudom, Isten õrizz, hogy ráüljek egy outira), de azért Kusztor Péter csak lenyomta nemrég a Dunát, szóval más lehetett ott a gond. Meg idén is találkoztam néhány outissal.

#262
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts
Szeretném jelezni, hogy a topik címe fölött eljárt az idõ. A 90/130 már nem aktuális...
(Sem szervezõ, sem topiknyitó nem vagyok, így nem kérem/kérhetem a módosítást, de aki teheti, az update-elhetne, mert ebben a formában megtévesztõ.)


#263
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts

Országútin nyomom rendesen, de annak más a geometriája, hátrébb van a hajtómû, így más terhelésre áll be az ember térde.


Az bizony más mûfaj. (Magam is ûztem pár évig. Még úttörõként kezdtem az átkosban a gyõri MÁV DAC-ban...) Valamelyik Gázlón nyomta mellettem egy outis kolléga, aki saját bevallása szerint 180-250 km-es távokon edzett aszfalton. Aztán egyszer minden elõzmény nélkül lepihent a homokba Porva és Szépalma közöttt. Eldõlt egy szót sem szólva, akár a krumpliszsák. Rázta a hideg, magáról sem nagyon tudott, minden baja volt. Locsoltam egy kicsit kulacsból, aztán jobban lett. Majd megállapította, hogy az outizás meg a montizás nem ugyanaz.

fecco: Köszi a tippet!


#264
Jazzos

Jazzos

    vendég

  • fórumtag
  • 155 posts
Nálunk szintén volt térdprobléma. Pont én futottam bele. Így aztán 2 barátom, akikkel együtt indultunk, végig mellettem unatkozott. :D Nekem csak annyi volt a baj, hogy a 0-ból egybõl belevágtam a lecsóba egy montis 110km-es távval. 1 éve nem ültem már ilyenen. Országútin nyomom rendesen, de annak más a geometriája, hátrébb van a hajtómû, így más terhelésre áll be az ember térde. Kellett volna montis is fokozatosan egy 1000 km idén, hogy ne legyen ilyen gond. Azért 7:15 bruttó idõ körül beértünk (nettó kb 1 órával kevesebb), defekt is volt a csapatban.
A szervezés jó volt, nem volt semmi gond. Nekem a gázlók utáni részen a dagonya nem tetszett, de sztem ez csak az országútis igényeskedésem miatt van. :D
"Jah, és még annyit, engem is sokáig zavartak a biciklisek, meg a motorosok, meg a gyalogosok, meg a többi autós. Aztán megtanultam vezetni. "

#265
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 posts
Utána sem elég. :)

#266
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts
Gázló elõtt 2óra alvás nem elég.
jövõre többet alszok majd:)

#267
fecco

fecco

    vendég

  • fórumtag
  • 121 posts
Szia Jankó!
Nekem is ízületi problémáim vannak, amit köszönhetek 8 év enduro és motocrossnak, valamint a terepfutásnak. Ezeket a sportokat mellõzöm az kívánságlistámról és csak a kerékpározás jöhet szóba amit fanatikusan ûzök és sajnos elõjöttek az ízületi fájások, amit köszönhetek fent leírtaknak.
Sajna kúra szerûen Scitec Arthroxon-t zabálok(zabáltam), aminek napi 5-6 biz-basz beszedése ajánlott, de egy doboz szedése után ráálltam napi egyre és ha az is elfogy, akkor hanyagolom ameddig nem jelentkezik újra a fájás, vagy talán nem is fog. Kb egy hét után valamicske javulás volt érezhetõ, de egy hónap után semmi sem fáj a térdemben és tudom nyomni a pedált mint egy állat korlátlan mennyiségben. Ízülettel az a rossz, hogy borzalmasan lassú az anyagcseréje és ha fájni kezd valamilyen oknál fogva és erre intenzíven rádolgozik az ember akkor sokáig el lehet szenvedni vele és ez szezon derekán elég kellemetlen ha nem tud az ember egy kellemeset hajtani. Nekem bejött ez a holmi.

#268
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts

Egy rossz volt csak,hogy akadt némi térd probléma a bandában de azért teljesítette így is a távot a srác.


Asszem rólam van szó... Bakonybélben kaptam egy gyors balzsamos térdápolást László Tamástól, akinek ezúton is szeretnék köszönetet mondani! (A felajánlott autós hazaszálltásért, amit végül is nem vettem igénybe - szintén!) A krémtõl csökkent annyira a fájdalom, hogy a Hajagot (90%-ban gyalog) sikerült megmásznom, és így 9.19-es idõvel beérnem.

Amúgy az odaút 23. kilométerénél fagyott le valami a térdemben hátul-kívül, és nagyon megszenvedtem az egész távot. A két fájdalomcsillapító, amit bevettem, semmit sem ért. Szóval ha láttatok valakit, aki néha-néha megállt, és kitépett csalánnal csapdosta a saját lábát, az nem a napszúrás okozta agybaj miatt volt, hanem kínomban így próbáltam segíteni magamon. :D (A módszer részben mûködik, de még mindig bizsereg, viszket és zsibbad az agyoncsalánozott vöröslõ bõr.)

Volt már hosszabb távú Gázlóm, volt már szintesebb és gyorsabb is, de mégis ez a rajtszám lesz a legkedvesebb (valszeg keretezve kerül majd a többi közé a garázs falára), mert ezért kellett a leginkább megküzdenem. :D De mint tudható: "Pain heals, chicks dig scars, glory lasts forever."

Ezzel együtt is nagyon jó Gázló volt, az idõjárás nem is lehetett volna ideálisabb. A szokásosnál kicsivel több sárért kárpótolt a jóval kevesebb por, és a Cuha vízhozama. Megjegyzem, szépen átrendezte a közelmúltban a turistautat... Hiába, azért a víz az úr!

És ha már a köszönet szóba jött, akkor ismételten köszönet a szervezõk munkájáért!
Valamint köszönet a Kineto energiaitalért is az Imune kapszulákért annak, akit illet! ;). Mindegyik cucc ötösre vizsgázott nálam, elnézést az elõzetes szkepticizmusért!

Jövõre veletek ugyanitt!!!

Ui: Ha valaki tud hatásos fájdalomcsillapítót ízületi fájdalmakra, amit nem kúraszerûen, hanem pl. verseny alatt lehet alkalmazni, azt kérem, ne tartsa vissza az információt!


#269
hentitomi

hentitomi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 321 posts
Köszönet a túra szervezésért!A pálya jelölés hibátlan volt.Egy rossz volt csak,hogy akadt némi térd probléma a bandában de azért teljesítette így is a távot a srác.Jövõre remélem ismét találkozunk!

#270
Kömi

Kömi

    vendég

  • fórumtag
  • 43 posts
A legjobb TT volt eddig amin az idén részt vettem, ezúton is gratulálok a szervezõknek!
Jó szervezés, tökéletes útvonalkijelölés, a Bakony gyönyörû tájai és a túra fénypontja a Gázlók....
A Kõris hegyi mászás jó volt és a Hajag se volt olyan gyilkos mint az emlékeimben élt.
A célban gratuláció, kitûzõ és szép emléklap. Jövõre itt a helyem!
Jó, ha van egy végcél, amely felé utazunk; de végül is az utazás a cél. (Ursula K. Le Guin )
http://picasaweb.google.com/KomiErdhttp://www.kellysklub.hu

#271
hofbrau

hofbrau

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
Csatlakozom az elõttem szólókhoz, köszi a szervezést! A pálya kijelölés tökéletesen sikerült, egyszer sem kellett keresgélni az utat. Jövõre biztosan újra megyünk!

#272
Nagi

Nagi

    vendég

  • fórumtag
  • 19 posts
Köszönöm én is a szervezõnek, már a tavalyi is nagyon tetszett, de szerintem idén minimum a pályakijelölés tekintetében még egy fokkal jobb volt a szervezés. Az idõ tényleg pöpec volt, csak egy gázlóba estem bele (3. :D), és még életemben nem hajtottam meg így a hajagi emelkedõt.

Remélem jövõre is hasonló élményben lehet részünk.

#273
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts

A szervezõnek gratulálok, nagyon flottul ment minden :)
Az idõre egy szavunk nem lehet, ennél jobb nem igazán várható el: se túl meleg se túl hideg, sehol a poros utak...
Anélkül a pici dagonya nélkül pedig nem is lett volna izgalmas :)

Ja igen: az elveszett Astana sapkáért ezúton jelentkezem...


DNS te is puhánykodtál mint Matti?
Én a Rudy projet szemüvegem hagytam el a 4. gázlónál, szerencsére idõben észrevettem, visszamentem és meglett.:)

#274
Déenes

Déenes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,256 posts
A szervezõnek gratulálok, nagyon flottul ment minden :)
Az idõre egy szavunk nem lehet, ennél jobb nem igazán várható el: se túl meleg se túl hideg, sehol a poros utak...
Anélkül a pici dagonya nélkül pedig nem is lett volna izgalmas :)

Ja igen: az elveszett Astana sapkáért ezúton jelentkezem...
www.magicteam.hu

#275
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 posts
Szuper volt az idei gázló.
Az idõjárásra nem volt panasz, mivel végig verõfényes napsütésben tekertünk
Idén nem tévedtünk el az útbaigazító "pöttyök"nek hála.
A cuhában volt egy "kevés" víz a puhányoknak elég nagy fejtörést okozva.../nekem is :)/
illletve pár helyen a sár is nehezítette a résztvevõk dolgát.
A táv abszolválása után a helyi bisztroban ettünk egy pizzát, ajánlani tudom mindenkinek...
Jövõre ismét jövünk.

#276
hentitomi

hentitomi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 321 posts
A Mecsekben ma egész nap esik az esõ.:(teljesen lehangoló.alig várom a reggelt hogy megkezdjük a gázlót.

#277
Merida-harcos

Merida-harcos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 posts
Nagyon helyes !! :)

A képes beszámoló elérhetõ a honlapon.

Továbbra sem indokolt az esõnapra halasztás.



#278
gazloman

gazloman

    vendég

  • fórumtag
  • 109 posts
  • LocationVeszprém
A képes beszámoló elérhetõ a honlapon.

Továbbra sem indokolt az esõnapra halasztás.
gazloman
www.gazlo.hu
"Ésszel bele, ész nélkül kifele..."

#279
iMagination

iMagination

    újonc

  • fórumtag
  • 8 posts
Huh, hát szép is lett volna. A szállás már rég lefoglalva...

#280
gazloman

gazloman

    vendég

  • fórumtag
  • 109 posts
  • LocationVeszprém
A Bakony-Balaton Bikers topikon közzétettem a linket a közleményhez az esõnapról. A lényeg: egyelõre nem indokolt az esõnap megtartásaA közlemény olvasható itt.
gazloman
www.gazlo.hu
"Ésszel bele, ész nélkül kifele..."