Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gázló Teljesítménytúra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
698 hozzászólás a témában

#241
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

off
Hmm... azért a Körtvélyes se piskóta (Törökmezõ után a mûútra felvezetõ emelkedõ a kéken). ;)
on


Ott simán fel lehet menni. Akkor már inkább a kék Hegyes-tetõ alatt, miután keresztezte az erdészeti murvást, de az kerülhetõ.:)


#242
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hali!
Itt egy jó példa, hogy nem a szakág számít...
Atesz, aki világ életében outizott, és nem épp 20 éves, már réges-rég abbahagyta a versenyzést, pár maraton kivételével sosem montizott igazán, sõt egy jó montishoz képest lassú a lefelékben... Eljött a gázlóra és edzett egy jót az idei Iron Man-re... Ment egy 4:24-et és jól érezte magát... Nem rossz idõ egy outistól ugye?


Kár, hogy nem tudtam kettészakadni vasárnap... :)


Atesz maga az õserõ, erre született, mi lenne ha még jobb lenne a technikája a terepen.


A sebesség mindent megold.

 


#243
WRC

WRC

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
Hali!
Egy apró szösszenet az Outi kontra Montihoz...
Felesleges azon elmélkedni, hogy ki és miben jobb, ráadásul következtetni meg pláne nem... Például ott a Kusztor esete. Szerintem, ha menne még két-három maratont, valószínû, hogy nem kapna az elejétõl 10 percnél többet. Viszont a Buruczki sem lenne utolsó egy outi mezõnyversenyen....
Itt egy jó példa, hogy nem a szakág számít...
Atesz, aki világ életében outizott, és nem épp 20 éves, már réges-rég abbahagyta a versenyzést, pár maraton kivételével sosem montizott igazán, sõt egy jó montishoz képest lassú a lefelékben... Eljött a gázlóra és edzett egy jót az idei Iron Man-re... Ment egy 4:24-et és jól érezte magát... Nem rossz idõ egy outistól ugye?

#244
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

A Magyarkút - Dobogókõ közötti szakaszon egy olyan hely van, ahol tolni kell egy kicsit, (Visegrád felett, a Moli pihenõ elõtt), minden egyéb részen felmész.


off
Hmm... azért a Körtvélyes se piskóta (Törökmezõ után a mûútra felvezetõ emelkedõ a kéken). ;)
on

#245
Mukunda

Mukunda

    vendég

  • fórumtag
  • 179 hozzászólás

Munkunda: sztem sem általánosítható, ezért írtam, hogy "nekem". :)
Egyébként amikor kezdtem az outit, ugyanez volt a problémám. Gyenge kis térdem nem bírta a nagy megerõltetéseket. Ezért aztán rájöttem, hogy a fokozatosság elve nálam sokszorosan számít. Azóta minden oké. :) No, de ez már elég off...


"Azért 7:15 bruttó idõ körül beértünk (nettó kb 1 órával kevesebb), defekt is volt a csapatban."

Jó ez ! :)

Én múlt héten aszfalton lenyomtam edzésnek kb: 230 km-t montival (kis futás minden nap kellett vóna még) , a Gázlón meg nem vedeltem sokat + kicsit zabáltam , + a saját tempómban tekertem a 140 km-t.
Amit máshogyan csinálnék: nem tökölnék a víznél , fel a vállra a bringát aztán átfutás a Gázlókon ! :)
Idén már nem tekerek sokat terepen az bisztos ( FÚJJ... ) !!! :D :D :D

#246
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Nem is ezzel van a baj, csak nem szeretem a bringát cipelni, meg utálom a benõtt ösvényeket és a kidõlt fákat (az idei viharok után biztos van elég), plusz az sem szimpatikus, hogy egy idõ után nem lesznek pontõrök.


A Magyarkút - Dobogókõ közötti szakaszon egy olyan hely van, ahol tolni kell egy kicsit, (Visegrád felett, a Moli pihenõ elõtt), minden egyéb részen felmész. A további szakaszról informálódj a Túrák Mo-n topicban, de szerintem ott se lesz gondod. Mivel az útvonal frekventált turistautakon megy (közel 2/3-a az országos kéken), nem nagyon lehetnek a haladást akadályozó egyéb tényezõk, de tény, hogy hogy a nyár eleji viharok következményei miatt érdemes informálódni az útvonal állapotáról.
A pontõrök hiánya azokat érintheti, akik nagyon lassúak vagy nagyon gyorsak, de egy fotóval (telefon) simán igazolható, hogy ott voltál az ellenõrzõ pontnál.

Egyébként, ha rendes idõben indulsz, és idõben érsz a nagymarosi komphoz, akkor világosban teljesíthetõ a túra.


#247
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ne parázz! Simán lenyomod.:)


Nem is ezzel van a baj, csak nem szeretem a bringát cipelni, meg utálom a benõtt ösvényeket és a kidõlt fákat (az idei viharok után biztos van elég), plusz az sem szimpatikus, hogy egy idõ után nem lesznek pontõrök.
Ha tényleg csak szivatásból áll akkor kihagyom, én kerékpározni szeretek. Mondjuk az is lehet hogy csak eltúlozzák a beszámolókban. :)


OFF
Jani!
Azért lámpát vigyél magaddal. ;)


Annyit semmikép nem tekerek, hogy rámsötétedjen, akkor inkább feladnám.


A sebesség mindent megold.

 


#248
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
OFF
Jani!
Azért lámpát vigyél magaddal. ;)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#249
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Így, hogy olvasgattam a beszámolókat nem biztos, hogy akarok menni. :)
De még megkérdezek róla másokat is.


Ne parázz! Simán lenyomod.:)


#250
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Van a témának topicja, így ha affinitást érzel rá, ott találsz neked megfelelõ erõsségû partnereket:), ha feldobod a kérdést.


Így, hogy olvasgattam a beszámolókat nem biztos, hogy akarok menni. :)
De még megkérdezek róla másokat is.


A sebesség mindent megold.

 


#251
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Tervbe van véve, csak kéne egy hozzám hasonlóan gyenge ember, aki tudja az utat és akkor 8órán belül biztos meglenne :) .


Van a témának topicja, így ha affinitást érzel rá, ott találsz neked megfelelõ erõsségû partnereket:), ha feldobod a kérdést.


#252
Mukunda

Mukunda

    vendég

  • fórumtag
  • 179 hozzászólás
Ciklokrosszt is kõne gyakorolni !!! :)

" Ha megnézünk egy ciklokrossz versenyt, nem gyõzünk álmélkodni azon, hogy milyen elegánsan, egy folyamatos mozdulattal szállnak le a versenyzõk a kerékpárról, szökkenve emelik át kerékpárjukat is azon, majd ugyanazzal a lendülettel már vissza is pattantak a nyeregbe, és száguldanak, mint azelõtt. Alig veszítenek a sebességükbõl és lendületükbõl. Sok olyan helyzet van montizás közben, amikor pont ilyen technikára lenne szükség. Íme egy másik rémálmom, kezdõ montis korszakomból:

"Az elsõ montis versenyemen hajtok. Egy meredek lejtõ alján egy farönköt helyeztek el keresztbe az úton. (Mindig ilyen dolgokkal nehezítik a montisok életét!) Koncentrálok, hogy pontosan a rönk elõtt álljak meg. Lassítok, leteszem az egyik lábam, leszállok és átlépem a rönköt és átemelem a gépet. Ahogy visszaszállnék, Thomas Frischknecht fénysebességgel száguld el mellettem, és úgy veszi az akadályt, mintha az ott se lenne. Amire felszállok, már alig látom, mivel befordult a következõ kanyarban. Már megint leköröztek! A francba ezekkel a ciklokrosszosokkal!" :)

#253
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

és az hogy van, hogy pl. tihany kupán az elsõ 3 helyezett montis vagy montis múlttal rendelkezik? :)
szerintem ezt nem lehet általánosan megmondani, hogy az országútis vagy a montis az erõsebb...


Azt nem is mondtam, hogy az országútisok erõsebbek (egyébként erõsebbek világviszonylatban, abban van a pénz), de Kuszti erõsebb, mint bármelyik montis itthon.

Eredménytõl és kockakeréktõl függetlenül csupán arra kívántam rávilágítani, hogy a Jankó által emlegetett sporttársnál nem az lehetett a fõ gond hogy nem ment még terepen (cimborám márciusban vette a kerékpárját, totál hobbiként bringázik, mégsem kellett fellocsolni sehol). Kell a terepedzés, de ha valakit úgymond komoly edzésmúlttal 70-80km közepes nehézségû terepezés után fel kell locsolni, ott alapvetõ melléfogás történt valahol a tempóválasztás, vízutánpótlás, ad absurdum Vinyén túlzott bezabálás terén.


Értem. Egyértünk abban, hogy nem a tereppel volt baja.

Aki kihívást keres, hasonló mûfajban annak ajánlanám a BEAC-Maxit. Az ekkora távon 2x ennyi szint, és technikás is rendesen.

Tervbe van véve, csak kéne egy hozzám hasonlóan gyenge ember, aki tudja az utat és akkor 8órán belül biztos meglenne :) .


A sebesség mindent megold.

 


#254
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Aki erõs, annak mindegy.
A Gázló nem különösebben nehéz TT, nem is technikás és végig tekerhetõ.
(Tulajdonképp ettõl szerethetõ: lehet nézelõdni a szép helyeken, és viszonylag egyenletesen haladni.)
Ezért jó ez országutisoknak is.
Aki kihívást keres, hasonló mûfajban annak ajánlanám a BEAC-Maxit. Az ekkora távon 2x ennyi szint, és technikás is rendesen.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#255
Jazzos

Jazzos

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás
Munkunda: sztem sem általánosítható, ezért írtam, hogy "nekem". :)
Egyébként amikor kezdtem az outit, ugyanez volt a problémám. Gyenge kis térdem nem bírta a nagy megerõltetéseket. Ezért aztán rájöttem, hogy a fokozatosság elve nálam sokszorosan számít. Azóta minden oké. :) No, de ez már elég off...
"Jah, és még annyit, engem is sokáig zavartak a biciklisek, meg a motorosok, meg a gyalogosok, meg a többi autós. Aztán megtanultam vezetni. "

#256
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Eredménytõl és kockakeréktõl függetlenül csupán arra kívántam rávilágítani, hogy a Jankó által emlegetett sporttársnál nem az lehetett a fõ gond hogy nem ment még terepen (cimborám márciusban vette a kerékpárját, totál hobbiként bringázik, mégsem kellett fellocsolni sehol). Kell a terepedzés, de ha valakit úgymond komoly edzésmúlttal 70-80km közepes nehézségû terepezés után fel kell locsolni, ott alapvetõ melléfogás történt valahol a tempóválasztás, vízutánpótlás, ad absurdum Vinyén túlzott bezabálás terén.

#257
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Dunán messze Kuszti volt a legerõsebb és mégis fél órát kapott az elsõtõl, ez sok mindent elárul, lefelé úgy ment mintha szögletesek lennének a kerekei és a technikás emelkedõkön is voltak gondjai. Egyébként bármelyik országúti versenyzõbõl lehet montis csak meg kell tanulnia bicklizni terepen és persze kellenek a lejtõzéshez szükséges adottságok. És bárkinek aki komolyabban bringázik, legyen akár országútis vagy montis, nem a maraton teljesítése a cél, mert az egyaltalán nem kihívás.

és az hogy van, hogy pl. tihany kupán az elsõ 3 helyezett montis vagy montis múlttal rendelkezik? :)
szerintem ezt nem lehet általánosan megmondani, hogy az országútis vagy a montis az erõsebb...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#258
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hát, lehet hogy más mûfaj (én nem tudom, Isten õrizz, hogy ráüljek egy outira), de azért Kusztor Péter csak lenyomta nemrég a Dunát, szóval más lehetett ott a gond. Meg idén is találkoztam néhány outissal.


Dunán messze Kuszti volt a legerõsebb és mégis fél órát kapott az elsõtõl, ez sok mindent elárul, lefelé úgy ment mintha szögletesek lennének a kerekei és a technikás emelkedõkön is voltak gondjai. Egyébként bármelyik országúti versenyzõbõl lehet montis csak meg kell tanulnia bicklizni terepen és persze kellenek a lejtõzéshez szükséges adottságok. És bárkinek aki komolyabban bringázik, legyen akár országútis vagy montis, nem a maraton teljesítése a cél, mert az egyaltalán nem kihívás.


A sebesség mindent megold.

 


#259
Mukunda

Mukunda

    vendég

  • fórumtag
  • 179 hozzászólás

Nálunk szintén volt térdprobléma. Pont én futottam bele. Így aztán 2 barátom, akikkel együtt indultunk, végig mellettem unatkozott. :D Nekem csak annyi volt a baj, hogy a 0-ból egybõl belevágtam a lecsóba egy montis 110km-es távval. 1 éve nem ültem már ilyenen. Országútin nyomom rendesen, de annak más a geometriája, hátrébb van a hajtómû, így más terhelésre áll be az ember térde. Kellett volna montis is fokozatosan egy 1000 km idén, hogy ne legyen ilyen gond. Azért 7:15 bruttó idõ körül beértünk (nettó kb 1 órával kevesebb), defekt is volt a csapatban.
A szervezés jó volt, nem volt semmi gond. Nekem a gázlók utáni részen a dagonya nem tetszett, de sztem ez csak az országútis igényeskedésem miatt van. :D


Nekem nincsen ilyen tapasztalatom ( road bike edzés , utána terep túra montival ) , de kikértem a tapasztalt outis bringás véleményét ! :)

"Szerintem ez nem általánosítható. A Gruppettoval nagyon sokan csak outiztunk, aztán vettünk mindenféle mountikat buliból, és pl. végignyomtunk egy csilebérci 24 órást.
Én 3 gázló hoszútávon mentem végig egy merevvillás, acélvázas ezeréves pusztulat mountival, (az egyiken elsõ váltó nélkül középtányéron) Look pedállal, cipõvel (nem nagyon lehet benne tologatni a bringát, tekerni kell) minden gond nélkül úgy, hogy nem mentem 500 km-t összesen egész évben terepen. Ha van kondi, állóképesség, akkor szerintem teljesen mindegy, legalább is az ilyen Gázlóhoz hasonló nem túl technikás pályán, ahol különösebb rutin nélkül erõbõl végig lehet menni."

#260
Mukunda

Mukunda

    vendég

  • fórumtag
  • 179 hozzászólás

Az bizony más mûfaj. (Magam is ûztem pár évig. Még úttörõként kezdtem az átkosban a gyõri MÁV DAC-ban...) Valamelyik Gázlón nyomta mellettem egy outis kolléga, aki saját bevallása szerint 180-250 km-es távokon edzett aszfalton. Aztán egyszer minden elõzmény nélkül lepihent a homokba Porva és Szépalma közöttt. Eldõlt egy szót sem szólva, akár a krumpliszsák. Rázta a hideg, magáról sem nagyon tudott, minden baja volt. Locsoltam egy kicsit kulacsból, aztán jobban lett. Majd megállapította, hogy az outizás meg a montizás nem ugyanaz.

fecco: Köszi a tippet!


Ciao ,ciao Jankó !!! :D

Nem csoda,hogy sokkot kapott !!! :(
A sok csodállatos + fantasztikus országúti kerékpározás után ,letekerte a Gázlót a nehéz + lassú + vastag traktor gumis montival ??? :(
A sok por , gazos ratyi út , sár, víz, nagy kövek ,nagy zörgések, rángatózás !!! :(
Szegény outis !!! :(
Csoda hogy nem halt bele szegényke !!! :( Nem tisztességes kerékpárosoknak való ez !!! :D :D :D