Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1481
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Egy 8000 forintos nyeregcsövön ne kelljen már félnem, hogy 'túl lett e húzva?'


na ezen meg en mosolyodtam el. attol mert valami draga mar nem is lehet tonkretenni? nekem egy cirka 35 ezer forintba kerulo Thomson Masterpiece nyeregcsovem van, de ha akarom en is el tudtam volna barmolni


oke, lehet hogy tenyleg hibas peldanyod volt, de

most ez nagyon ugy volt beallitva, hogy a te hibad semmikeppen nem lehet akarmilyen nyeregcsovet veszel. kozbe meg ott se voltal amikor be lett szerelve

sok sikert a jovoben, de ugy erzem fognak meg erni csalodasok.

lol
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1482
Sphere

Sphere

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Igen pontosan õ az. Mindegy kaptam csere csövet. Jövõhétre pedig kicserélik.
Kedves Rapax véleményét is felvetettem és egy nagy mosoly lett az eredménye. Errõl ennyit.

#1483
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
@Sphere:
Ha errõl lenne szó, akkor nem csoda hogy eltört, más fórumon olvastam hogy többeknek megadta magát a csavar...

http://www.chainreac...x?ModelID=26880
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1484
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
hali

én is kérdeznék.
178 magas és 120kg-ra kéne nyereg
valakinek van ilyen súlynál tapasztalata.
csak hogy milyeneket nézegessek azt a boltban úgy is valahogy kipróbálom vagy valami :D
közép hosszú távra kellene hegyi terep meg laza beton úton való tekerésre!
az ár meg hát nem sok 5-10 között!

#1485
Sphere

Sphere

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Én most nem kezdek el veled vitatkozni.
Eltört és kész. A körülményeket leírtam illetve azt is, hogy elõtte egy noname nyeregcsõ ami fix, hogy nagyon sokszor lett nagyon túlhúzva se tört el (és szintén alu volt). Egy 8000 forintos nyeregcsövön ne kelljen már félnem, hogy 'túl lett e húzva?'. Kéne legyen egy tûréshatára ugyanis azért nem erõkarral lett befeszítve. Simán kézzel kisimbusszal.
Továbbra is tartom amit mondtam. 90kiló vagy afeletti súlyhoz a Race Face nyeregcsõvekbõl nem vennék megint 1 csavarosat. (és ezzel nem lehúztam a terméket és a gyártót csak úgy érzem nem erre súly kategóriára lett tervezve... egy 70-80 kilós embernek biztos 'örök darab' vagy csak én voltam olyan szerencsétlen és anyaghibás cuccot kaptam)

#1486
Rapax

Rapax

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás

Az igaz, hogy legutóbb haveromra bíztam, hogy meghúzza a csavart így az is lehet, hogy a kelleténél jobban betépte, minden esetre ez egy igen kellemetlen dolog egy Race Face cucctól.
Aki 90 kiló körüli vagy a feletti 1 csavaros Race Face nyeregcsövet ne vegyen.


Pontosan elolvastam. Ennek ellenére beírod azt, ami a fenti - hozzászólásodból kiemelt - idézetben szerepel. Ezek után "magyarázhatod a bizonyítványt," de nem jössz ki jól a dologból.

#1487
Sphere

Sphere

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Tán ha elolvasnád a kommentet láthatnád hogy bele van írva...lehet hogy túl lett húzva, de mivel nem voltam ott mikor meghúzták ezért nem tudom, hogy ez volt e a hiba.
Mindenesetre az elõtte lévõ noname 'szutyok' gyári csövem érdekes mód nem tört el (azt pedig rendesen betéptem nem egyszer). Race Facetõl ezt akkor se vártam volna. Mindenesetre maradok ennél de a 2 csavarosra cserélem.

#1488
Rapax

Rapax

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás
Vannak alkatrészek, melyeknél a gyártók - nem véletlenül - megadják, hogy mekkora nyomatékkal kell meghúzni az egyes csavarokat. A Race Face is ezen gyártók közé tartozik. Mielõtt nekiállnál leszólni a termékét, nem ártana elõször elgondolkodni ezen.

#1489
Sphere

Sphere

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Gondoltam megosztom a tapasztalatomat a Race Face Evolve XC nyeregcsövemrõl. Ugyanis tegnap egy sima laza tekergetésnél egyszer csak eltört benne a csavar. Yeah! Alíg 3 hetes a cucc és még se egy 1000 forintos 'csõ'! (amúgy maga a tartó résznek semmi problémája csak a csavar pattant el)
Az igaz, hogy legutóbb haveromra bíztam, hogy meghúzza a csavart így az is lehet, hogy a kelleténél jobban betépte, minden esetre ez egy igen kellemetlen dolog egy Race Face cucctól.
Aki 90 kiló körüli vagy a feletti 1 csavaros Race Face nyeregcsövet ne vegyen. Most ha lesz lehetõségem én is kicseréltetem ugyan erre csak a 2 csavaros verzére és remélem többet ilyen nem lesz pláne mondjuk akkor ha épp nem a környéken lézengek.

#1490
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
70-75,eddig laza terepen+egyszer Bükk

#1491
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
hány kiló vagy, és milyen terepen használod?

ha megkérdezhetem:)

#1492
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
én x2-t használok.nekem eddig bevált,igaz nem sokat mentem még vele.eddig a legtöbb 60 km volt amit egyhuzamban mentem vele,érzed hogy ott van,de nem vészes.

#1493
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
két nyerget néztem ki:


selle italia X2 trans am

http://www.lanchaloz...o_adatlap=&ar=0


selle italia xo trans am

http://www.lanchaloz...o_adatlap=&ar=0

tapasztalata van valakinek?

most egy wtb shadow van, tûrhetõ, de hosszabb távon kényelmetlen, próbáltam san marco blaze pro-t, az meg széles, nyom, és a combom belsõ részét súrolja

a két italiát ahogy megnézem, súlyban kb ugyanannyi, de az x2-es nem olyan magas. lehet, hogy az x0 kéynelmesebb?

ki használ ilyet esetleg?

#1494
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
BBB compdesign/anatomicdesign 225gramm.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1495
exit69

exit69

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Keresek egy nagyon könnyû nyerget, ami lehetõleg olcsó is. a montimra kéne, nem ülök rajta sokat, de mivel össztelósra váltottam a jelenlegi wtb comp helyett mindenképp könyebbet akarok.

#1496
Bubuka

Bubuka

    vendég

  • fórumtag
  • 170 hozzászólás
Helló!

Látott már valaki Ritchey Comp vagy Pro Biomax nyerget?:chin:
Katalógusokban és honlapokon is csak a WCS-t látni az meg nem az én pénztárcám.:no: Ugyanolyan lehet a Comp meg a Pro is csak súlyban különböznének? Fehér színben érdekelne a dolog.:D

#1497
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Ilyet használ valaki? outira kellene. asszem CJ mintha ilyet használna.
Mindenesetre az ára igen baráti és a súlya sem rossz, kérdés, hogy beválik-e.

http://www.bikemarke...eszlet&tid=2295

#1498
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
nekem az ilyen lapos, deszka nyergek jöttek be. elég vékony vagyok. 175/55 .p
bikepositive/velo road nyereg nekem bevált
http://www.bikemarke...eszlet&tid=1284

ha márkán belül akarsz maradni, akkor esetleg nézd meg a WTB Rocket V-t. az is ilyen keskeny típus.

#1499
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
hali!

nyeregvásárlás elõtt állok, egy dema ferrara-m van 5-6.000 ft-ot szánok rá.

most wtb van

185/70 vagyok, tehat nincs nagy seggem. 60-80 km-es hegyi túrákra kellene nekem valami kényelmes, mégis könnyû nyereg.

mit javasoltok?

#1500
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
mi lenne ha felhivnal egyet?

aranyoldalak
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F