Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1441
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Nem tudom pontosan mennyi most a Speci Rival de nagyon kényelmes, többen használjuk a baráti körben,


kicsit több, mint 10e, de megéri. nekem is Rival van, nagyon kényelmes. ha meg jól be is van állítva, akkor meg még jobb - betétesben mintha semmi nem lenne a seggem alatt. sima rövidnadrágban is nagyon jó. mondjuk 6-7 óra terepezés vagy a balaton-kerülés végén azért fájt rendesen a seggem jópárszor, de nem azért, mert a nyereg kényelmetlen - egyszerûen nem szoktam annyit ülni egy huzamban, nem szoktam meg. de nem volt különösképpen zavaró...

Stevie: neked is a speci rival-t ajánlom elsõ körben...

#1442
Stevie1968

Stevie1968

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Megtört szívvel tudatom, hogy a mai nap reggel Selle San Marco Rolls nyergem 16 évi kemény szolgálat után megadta magát (nyeregpálca törés). A világ legszebb, legjobb nyerge volt....:-(. Temetés ma délután a bringaút mellett.
Most keresem az utódját. Mit ajánlanátok? Elég nehéz rider vagyok (95Kg), a Rollshoz hasonló kényelmes forma kellene, súly nem játszik, csak bírja a gyûrõdést. Árban max. 15eFt-is mennék.

#1443
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Haversrácnak van. Tán 2 is. Szerti.

#1444
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Ilyet használ valaki ?
http://www.bringabut...arlas/256/1526/
Elég jónak tûnik és árban is elfogadható. outira kellene.:)

#1445
AdLac

AdLac

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 724 hozzászólás
[IMG][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/090618/317852387DSC00607_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img] A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/IMG]


#1446
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Specialized Bg2 Sport nyereggel? Megéri-e a plusz költség a Bg Sporthoz viszonyítva? Max. 10e Ft-ig egyébként milyen nyerget ajánlatok XC felhasználásra, ami kényelmes hosszú távon is?

Köszi a segítséget!

tomq

Nem tudom pontosan mennyi most a Speci Rival de nagyon kényelmes, többen használjuk a baráti körben,

#1447
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
meg amûgy is mindenkinek más a kényelmes, attól h valakinek bejön neked még lehet, hogy töri majd a segged

#1448
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
de azert irkaljal ide 2 naponta attol majd biztos jobb lesz. :mybad:
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1449
homola_m

homola_m

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
A nyereg topikot úgy tûnik elég kevesen olvasgatják...:(

#1450
tomq

tomq

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Specialized Bg2 Sport nyereggel? Megéri-e a plusz költség a Bg Sporthoz viszonyítva? Max. 10e Ft-ig egyébként milyen nyerget ajánlatok XC felhasználásra, ami kényelmes hosszú távon is?

Köszi a segítséget!

tomq

#1451
homola_m

homola_m

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
Senki nem használ Ritchey WCS nyergeket?

#1452
homola_m

homola_m

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
Használ valaki Ritchey WCS Streem vagy WCS Marathon nyerget?

Ha igen, nagyon megköszönném ha megosztaná a tapasztalatait. Hosszabb távon is kényelmes, Marathon versenyzésre alkalmas nyerget keresek. Gondolom a plusz kényelem megéri a 20 g többletet, ezért inkább a Marathon modell felé hajlok.
Mivel 2009-es modellrõl van szó, a neten se találtam véleményeket róla, úgyhogy szívesen venném ha valaki írna róla, aki használta már...

Hogy mindenki tudja mirõl van szó, íme a Streem:

http://www.bringabut...arlas/256/5514/

ez pedig a Marathon:

http://www.bringabut...arlas/256/5520/

Elõre is köszönöm a válaszokat!

#1453
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
dh-zas kozben elofordulhat hogy jossz le a hegyoldalrol 50-nel es lecsuszik a labad a pedalrol. olyankor azert eleg nehez megallni. jonnek a fak szembe, a sziklak dobaljak a bringat ossze-vissza minden tok gyorsan tortenik. jol jon a nyereg, mert legalabb ra tudsz ulni, es segit hogy vissza tudd tenni a labaid a pedalra.

trialozas kozben ha nem jon be egy ugras vagy ilyesmi, max eldobod a gepet es leugrassz a foldre.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1454
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Meg egy "csöppet" segít irányítani a biciklit (combbal), Vannak szakaszok, ahol azért csak rá ül az ember pár pillanatra. S arról ne is beszéljünk mennyivel konfortosabb mikor a nyereg üti szét a hasad, segged, tököd, mint a nyeregvázcsõ "csonkja" vagy bármi más amire ráesnél, ha a nyereg nem fogna meg.

Szóval ja, ostoba kérdés... :)


Csak azért kérdeztem, mert a triálosoknak sincs ;)

#1455
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Meg egy "csöppet" segít irányítani a biciklit (combbal), Vannak szakaszok, ahol azért csak rá ül az ember pár pillanatra. S arról ne is beszéljünk mennyivel konfortosabb mikor a nyereg üti szét a hasad, segged, tököd, mint a nyeregvázcsõ "csonkja" vagy bármi más amire ráesnél, ha a nyereg nem fogna meg.

Szóval ja, ostoba kérdés... :)
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#1456
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
azért csak kényelmesebb a nyergen koppanni...

#1457
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Lehet, hogy ostoba a kérdésem, de DH versenyen miért nem veszik ki a nyerget és a nyeregszárat? Gondolom nem ülnek rajta túl sokat.....

#1458
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
en hosszabb utra nem tennek fel uj - kiprobalatlan - alkatreszt. ami fent van azt mar megszoktad, nagyjabol tudod hogy mit varhatsz tole. ne pont egy 80km-es turan kezdj el kiserletezni, mert konnyen pokolla teheted a turat.

mellesleg ez nagyon egyeni kerdes, nekem pl nem nagyon jon be a nisene, de valaki meg azt mondja hogy soha jobbat.

en flite-ot hasznalok montin is es orszagutin is, de ez meg nem feltetlen jelenti azt hogy neked is be fog jonni
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1459
zsolesz777

zsolesz777

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás
Balatonkerülõre megyek hónap végén.milyen nyerget javasoltok nap kb 80 km-hez?itt most nem feltétlenül márka meg konkrét nyereg kell, hanem inkább tulajdonság.széles?lyukas?stb...180 cm,75kg vagyok. ha valakinek van vmilyen konkrét tapasztalata az jöhet.
néztem:
Fi'zi:k Nisene Sport
PRO Eagle TA

esetleg ezekkel tapasztalat?
nagyon köszi!

#1460
iMaty

iMaty

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás

Én most juttattam hozzá jutányos áron Specialized Toupe 143as nyereghez Feltöltött képitt az apróban, az eredteti tulaj akart egy könnyü verseny nyerget, de csak kipróbálta és neki nem volt kényelmes nekem viszont nagyon kényelmes már kipróbáltam egy 120 és egy 70 km-es túrán


Zeezoltanonak hála, lehetõségem volt kipróbálni ezt a nyerget (géles változatban, CroMo pálcákkal) egy hétig. Próbáltam minél többet tekerni, hogy lássam, milyen hosszabb távon. Már az elsõ métereken lenyûgözött a Velómhoz képest. Aztán hosszabb távon (reggel 80, délután 50 km, közte a munkába 10) sem volt semmi bajom vele, valamit tényleg tudnak a Specinél. Az eddigiekhez képest egy fotel kényelmét adta. Nem tudom még, megkockáztassam-e a keskenyebb változatot, mert pont a határon mozgok, de a pénztárcám már bánatos, mert az biztos, hogy egy ilyenbe fogok beruházni. Zeezoltanonak hatalmas köszönet, hogy kipróbálhattam a Toupé-ját!
- egy bolygó, két kerék -