Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1521
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

Igy van, de ugye nalunk sehol nem adnak egy nyerget, hogy tessek probald ki, delutan hozd vissza, ha nem kered.
Igy egyelore en is vakon veszek nyerget.


Létezik itthon is olyan bolt ahol ki lehet próbálni nyerget, az idézett módon. (persze nem árt ha törzsvásárló vagy és ismernek minimum 10 éve... ;)

#1522
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Ez NAGYON KEMÉNY!:D:D

Ezen a Selle XP-n én is gondolkoztam... már csak úgy kipróbálás, meg könnyítés céljából... nem mintha lenne valami bajom a mostani nyergemmel, dehát az a 115g mégis csak 115 GRAMM könnyítés:D. Aztán rájöttem, hogy minek? Nem fogom megérezni a különbséget(nem fogok versenyt nyerni tõle)... grammos vagyok én is, de már így is túlköltekeztem "kicsit".

#1523
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 hozzászólás

Mondjuk egy ilyen nyeregajánló teszten nem tudom mit csinálnék, ha kidobná a gép, hogy ilyen kell:
Posted Image



:lol1: :lol1: :lol1:
Meg kell venni.
Ezt dobta a gép :D

#1524
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Mondjuk egy ilyen nyeregajánló teszten nem tudom mit csinálnék, ha kidobná a gép, hogy ilyen kell:
Posted Image

#1525
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Próbáltad?
Vettél az alapján nyerget?
100km megmondja melyik a neked való :D


Igy van, de ugye nalunk sehol nem adnak egy nyerget, hogy tessek probald ki, delutan hozd vissza, ha nem kered.
Igy egyelore en is vakon veszek nyerget.

#1526
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 hozzászólás

Specializednek van ilyen, ha jol emlekszem, de hat az csak a szelesseget figyeli alapvetoen. Persze jo tampont.


Próbáltad?
Vettél az alapján nyerget?
100km megmondja melyik a neked való :D

#1527
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás
Specializednek van ilyen, ha jol emlekszem, de hat az csak a szelesseget figyeli alapvetoen. Persze jo tampont.

#1528
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 hozzászólás

Bizony nem. Es megis nem tudok egy helyet se, ahol lenne tesztnyereg flotta, pedig en szivesen fizetnek is erte.
Persze lehet ezt a bringasoknak kell(ene) megszervezni, ha mar a kereskedok nem csinalnak nalunk ilyet?



1ik boltban azt mondták a Bontragernek van-lesz vmi ülésteszt cucca, amire ha ráülsz, megmondja melyik nyereg lehet jó neked.
Na de hogy mikor lesz belõle vmi, és az tényleg kényelmes lesz-e az már kérdéses.

#1529
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Nem egyszerû a nyereg választás.
Fõleg próba nélkül.


Bizony nem. Es megis nem tudok egy helyet se, ahol lenne tesztnyereg flotta, pedig en szivesen fizetnek is erte.
Persze lehet ezt a bringasoknak kell(ene) megszervezni, ha mar a kereskedok nem csinalnak nalunk ilyet?

#1530
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 hozzászólás
Van valakinek tapasztalata SELLE SAN MARCO BLAZE01 BLAZE nyeregrõl?
cc-re kellene 65-68kg-hoz.
Könnyû, erõs, és olcsó nyereg :D
Nem egyszerû a nyereg választás.
Fõleg próba nélkül.

#1531
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Budaörsi Dekában Selle Italia Flite Classic Gel Flow 16.900,-!!!


Jo az ar, de ez erosen NOS, a 2008-as model orra egeszen mas. Ettol meg mondjuk tokeletes lehet. Probaltad mar?

#1532
Atikaaa

Atikaaa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
ezt a sellet néztem én is,csak olyan túl piros:D vagy csak igy képen...egy trek 8500ös mellé kéne..lehet ahhoz már túlzás, hogy izléses maradjon..lehet jobban örülnék fekete nyeregnek,piros betéttel..vmi ilyesmi formájában:)

#1533
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Szép is, jó is, piros is.

Posted Image

#1534
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

tudnátok vmi szép és jó nyerget ajánlani?vmi pirosas érdekelne,nem feltétlen kell hogy egész legyen piros, de azt sem zárom ki:)

wtb speed. van belõle feka/piros

nem egy sznob darab elég olcsó, viszont kényelmes és jó
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1535
Atikaaa

Atikaaa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
tudnátok vmi szép és jó nyerget ajánlani?vmi pirosas érdekelne,nem feltétlen kell hogy egész legyen piros, de azt sem zárom ki:)

#1536
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
Selle Italia X2 Man Trans Am vagy Selle Italia XO Trans Am ?
kinézetileg az elsõ jobban bejön,de tapasztalata van valakinek valamelyikrõl?

#1537
Kann Matti

Kann Matti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.458 hozzászólás

:):):)

Van már tanulság is! Elmesélem, hátha más is okul belõle:

Szóval ha már ilyen drága nyerget vettem, gondoltam vetek egy pillantást felszerelés elõtt a használati utasításra. Ebben azt írta a gyártó, hogy a sínek (oldalanként) legalább 2 x 8mm-en feküdjenek fel, ha nem akarom elbukni a garit. Eddig én ezzel soha nem foglalkoztam, de most megnéztem a nyeregcsövet, amit használni szándékoztam. Hát 2 x 3mm (!!!) az alátámasztás és erre felülrõl 2 x 6 mm fog rá (oldalanként).

Hát marha gyorsan levettem ám a Vateráról a jó öreg Pazzazomat, ami 30 mm-en (azaz a befogó teljes hosszában) támaszt alá, és ugyanennyit fog fentrõl (oldalanként), megrtiplázva (!) ezzel a felületet, amibe a vanox sín fogva van, és mellékesen spórolva 63 grammot.

Tanulság: nem csak az anyagot, súlyt, hosszt, átmérõt, falvastagságot, csavarszámot és a kiskutya farkát kell nézni nyeregcsõválasztáskor, de annak a felületnek a nagyságát is, amivel a sínek érintkeznek!


Látod látod, mondtam én neked, hogy Syncros Derivedet vegyél...:)
Kill the Hill:szok: vagy fordítva?
www.kannmatti.kepeim.hu

#1538
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

Látom likasat vettél..:)
Jöhet a 100-as :paininass


:):):)

Van már tanulság is! Elmesélem, hátha más is okul belõle:

Szóval ha már ilyen drága nyerget vettem, gondoltam vetek egy pillantást felszerelés elõtt a használati utasításra. Ebben azt írta a gyártó, hogy a sínek (oldalanként) legalább 2 x 8mm-en feküdjenek fel, ha nem akarom elbukni a garit. Eddig én ezzel soha nem foglalkoztam, de most megnéztem a nyeregcsövet, amit használni szándékoztam. Hát 2 x 3mm (!!!) az alátámasztás és erre felülrõl 2 x 6 mm fog rá (oldalanként).

Hát marha gyorsan levettem ám a Vateráról a jó öreg Pazzazomat, ami 30 mm-en (azaz a befogó teljes hosszában) támaszt alá, és ugyanennyit fog fentrõl (oldalanként), megrtiplázva (!) ezzel a felületet, amibe a vanox sín fogva van, és mellékesen spórolva 63 grammot.

Tanulság: nem csak az anyagot, súlyt, hosszt, átmérõt, falvastagságot, csavarszámot és a kiskutya farkát kell nézni nyeregcsõválasztáskor, de annak a felületnek a nagyságát is, amivel a sínek érintkeznek!


#1539
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 hozzászólás

http://picasaweb.goo...466001381867826

Budaörsi Dekában Selle Italia Flite Classic Gel Flow 16.900,-!!! Feketébõl még van pár, az utsó fehéret elhoztam.

Látom likasat vettél..:)
Jöhet a 100-as :paininass
Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#1540
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Posted Image[IMG]http://forum.bikemag.hu/%3Ctable%20style=%22width:auto;%22%3E%3Ctr%3E%3Ctd%3E%3Ca%20href=%22http://picasaweb.google.com/lh/photo/IyauTsyPE-xApNVSrwub3w?feat=embedwebsite%22%3E%3Cimg%20src=%22http://lh6.ggpht.com/_zujPj4ekLnE/SYRhQtYTQTI/AAAAAAAAAac/lr08wJNRs8s/s144/IMG_5214.JPG%22%20/%3E%3C/a%3E%3C/td%3E%3C/tr%3E%3Ctr%3E%3Ctd%20style=%22font-family:arial,sans-serif;%20font-size:11px;%20text-align:right%22%3ESz%C3%83%C2%A1rmaz%C3%83%C2%A1si%20hely:%20%3Ca%20href=%22http://picasaweb.google.com/bikebuddha/DropBox?feat=embedwebsite%22%3EF%C3%85%C2%91album%3C/a%3E%3C/td%3E%3C/tr%3E%3C/table%3E[/IMG]

Csak meglett... Én voltam a hülye, a Picasa album privátra volt állítva, nem nyilvánosra.... Elnézést!