Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1101
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Hasznáé valaki ilyet? Mik a tapasznyalatok?

Selle Italia NT1

Feltöltött kép

#1102
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Ahogy elnézem azt a nyerget, van rajta bemélyítés, de elég domború orra van. Jó helyen ülsz rajta?
Ha a nyereg elõre-hátra tologatásával sem javul a helyzet, akkor vegyél egy ugyanilyen széles, de középen jobban kimélyített, vagy kivágott közepû nyerget.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1103
hypno

hypno

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
A bringámon egy KBix Driveline nyereg van.

Nagyon kényelmes ülés esik rajta, azzal semmi gond, viszont a fészekalját zsibbadtra maszírozza egy óra tekerés alatt.

Valaki aki ért hozzá mondja már meg, hogy ez a nyereg hibája, a (betétes) nadrágé, vagy én hordom rossz helyen a koronaékszereket?

#1104
julyus

julyus

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Bocs, ha mar szoba kerult korabban; tud vki helyet ahol nyereg athuzasaval foglalkoznak?

#1105
automi

automi

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Pár hete vettem egy Specialized Indie XC nyerget. Nagyon megvagyok vele elégedve, mert szerintem annyira nem drága és nagyon kényelmes. Több órát is rajta ültem egyhuzamban és semmilyen fájdalmaim nem voltak. Csak ajánlani tudom. :)

#1106
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Én sokáig Spec Aliassal mentem,sosem tudtam megszokni,lehet nem az én hátsómra tervezték.Most egy BBB anatomic race "kivágott nyergem van.A boltban nagyon készségesek voltak és felszereltek pár nyerget a bringára hogy biztos a nekem megfelelõt válasszam./Pedál Gyöngyös/.Na ez olyan jól sikerült,hogy ez egy jó darabig biztos rajta marad.Terepen kényelmes jól tart, jól irányítható a bringa.Országúton ahol azért sokat ülsz rajta 120 km után sem sajgott a hátsóm.Szóval én azt ajánlom,nyerget így érdemes választani.

#1107
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
Megvettem végre a speci indie xc nyergemet, végre ezzel együtt kukázhattam a velo-t. Tesztelgetem, és majd írok milyen. Lenne egy orbitálisan hülye kérdésem. Lehet egyértelmû, de nekem sajnos nem az. :S
A GT Ruckos-om nyeregcsõ bilincse nem is bilincs tulajdon képpen, hanem a vázon van elhelyezett szem, és abba megy bele egy gyorszáras tengely. Sokan 31.6-os csövet javasoltak, én inkább 31,8-ast hazsnálok, ez jóval kevésbé kotyogott benne. Szeretném cserélni mostmár ezt a "bilincset" is, mivel a gyári GT rövidke, és nem is túl formás, nem valami jó megfogni, használni stb. A kérdésem az, hogy bátran cseréljem e más kialakításúra, akár hosszabbra is? Nem fogok semmit elrepeszteni, letörni, akármi? (mi szerint válasszak majd, van valami spéci méret ehhez?)

Valami ilyesmi kialakításúra gondoltam a GT helyére:

-- Bikemarket.hu -- Longus

#1108
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Van valakinek tapasztalata a Selle Italia X2 Trans Am nõi nyeregrõl?

Túrásabb ülõhelyzethez is megfelelõ?

#1109
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
hasznalt vki thudbustert? ill van ossztelossal valo osszehasonlitasi alap?
elvileg nem razza szet az ember belet egy ht cangan, de a tekeresi hatekonysag nem igen romlik.

#1110
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás
Wtb Vigo-ról van valakinek tapasztalata? Xc-re, hosszabb túrákra szeretném használni, mert az elõzõ nyergem elviselhetõ volt merevfarún, de a fullyn rendesen feltöri a hátsómat, mert kevesebbet helyezkedek rajta.

#1111
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás
SokadikX: sajnos nem. de azért köszönöm a felajánlást.


#1112
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
selle italia x2 trans am.kivágott,hibátlan.bármennyi idõn át képes vagyok rajta ülni.szaladgálós bicajomon egy egyszerû velo nyereg van,2 km után már minden bajom van tõle,pedig 2-3 éve még azzal a nyereggel jártam át egerbe(oda vissza kb 120 km),szóval szerintem ez is csak szokás kérdése

#1113
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Azért az egyik kivágott nyereg nem olyan mint a másik...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1114
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

SokadikX:
Bennem is pont emiatt merült fel a kérdés ahogy ránéztem a kivágásra.


Ha budapesti vagy, esetleg kölcsönadhatom egy-két napra - feltéve, hogy megígéred, vigyázol rá. ;)

Egyébként most egy Selle Royal Lookin nyerget használok és akárki akármit mond, nekem eddig ezek jöttek be a legjobban.

#1115
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Nyílván nem ezen múlik de biztos hozzá tud tenni avagy elvenni a kényelembõl.
A Ritchey-nél ez a "lyukas" széria road kategóriában van.
Gondolom a hosszabb távú ülésnél jelent ez nagyobb elõnyt.
Am van vkinek tapasztalata Ritchey nyereggel?


Volt és van is kivágott nyergem. Meg Speci Indie XC is, ami nem kivágott. Mind közül ez utóbbi a legkényelmesebb.

RBálint is mondta anno, hogy neki a kivágottak kényelmetlenek, akár SokadikX-nek.

X

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1116
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás
SokadikX:
Bennem is pont emiatt merült fel a kérdés ahogy ránéztem a kivágásra.


#1117
zaqrack

zaqrack

    vendég

  • fórumtag
  • 226 hozzászólás
Szerintem egy nagyobb mélyedésnek van ugyanannyi pozitív hatása, mint egy ilyen kivágásnak, a lényeg, hogy ne nyomjon ahol nem kell.
Viszont a csajok a kivágásos nyergen klasszul fel tudnak fázni a menetszéltõl (családi tapasztalat, azóta én használom a nyerget a városi gépen és nem volt vele gondom)

#1118
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Az ilyen anatómiai kivágással készült nyergeknek mennyire van értelme?
Komfortosabb tõle vagy inkább csak ront rajta?
Kép


Nekem egy ilyenem van a szekrényben. Egy héten át próbáltam meggyõzni magam, hogy jobb, mint a többi, de nekem épp a kivágás pereme okozott gondot.

#1119
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás
Nyílván nem ezen múlik de biztos hozzá tud tenni avagy elvenni a kényelembõl.
A Ritchey-nél ez a "lyukas" széria road kategóriában van.
Gondolom a hosszabb távú ülésnél jelent ez nagyobb elõnyt.
Am van vkinek tapasztalata Ritchey nyereggel?


#1120
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Inkább ezek pont hogy nehezebbek szoktak lenni, legalábbis pl. Selle Italia SLR-nél pont a lukas modellek nehezebbek, persze nem azért mert lukas. És biztos van értelme, elég elterjedt dolog, nem egy múló divat hóbórt.