Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1081
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
A WTB valami ehhez hasonlót csinál. Ha megnézed, majdnem minden típusának van race, pro, team meg slt változata különféle extrákkal, de látszólag azonos formával (bõrbevonat, titánpálca, spéci koptató, stb).

Gondolkodtam is rajta mostanában, hogy le kéne dobnom a mostani deszkát, és kipróbálni egy pure v-t 7k HUF-ért. Ez még nem egy eget rengetõ összeg. Aztán ha mondjuk hosszútávon is bejön, akkor lehet gondolkodni a komolyabb változaton.

De végül hagytam :)

#1082
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
vagy a gyártók csinálhatnának kifejezetten olcsósított tesztnyergeket. Acél pálca, stb, és az egyes formákat és a méretet, keménységet lehetne próbálgatni rajta, nem a konkrét típust. Kb. pár forint lenne, de talán elvinnék a drágább nyergeket is. Én most biztosan nem vennék 10 rugó feletti nyerget vagy jó vagy nem alapon.

#1083
ricsárd

ricsárd

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás

több problémát is felvet:
- mivan, ha ellopják? a letét nem elég akkor semmire
- mivan, ha megsérül miközben használja? meg kell venni? ki az, aki egy sérült nyerget meg akar venni? (mégha õ is törte össze)
- mi lesz a nyereggel 2-3-5 hónap után? eladja a bolt használt áron? ha nézed az aprót, ez gyakorlatilag egyet jelent a nulla FT-al. ennyit senki nem szeret bukni.

Rob Te kereskedõ vagy...:D Értem én , értem de annyi kérdés felmerül a nyergekkel kapcsolatban és ilyen formán ez egy 'zsákbamacska' mert mindenkinek más jó. Annak idején én is érdeklõdtem nyereg után azt án bringával együtt vettem egyet és az abszolut jó. Erre mondják, hogy szerencse?

#1084
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.655 hozzászólás
Halkan mondom, hogy a WTB nyergekre van teszt-lehetõség. Nem tudom, hogy csinálják. Talán a gyártó adott a nagykernek teszt-nyergeket. A Récseiben voltam utoljára és ott van egy doboz tele teszt-nyergekkel. Fizetsz, viszed, kipróbálod, visszaviszed.
Érdeklõdj náluk:
Telefon: +36/1/460-36-95, +36/20/261-47-35
E-mail: recsei@ridebike.hu
Marci

#1085
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

plusz a legtöbb nyereg "kényelmessége" nem a nyergen magán múlik, hanem a többi kerékpáron pozíciót meghatározó alkatrész (vázméret, nyeregszár, stucni, kormány) helyes megválasztásán és beállításán - lásd speci body geometry


nagy +1
szélességre ki kell választani a megfelelõ típust aztán egy-két hétig szórakozni a nyeregbeállítással.
engem is tört egy Selle Italia XR nyereg, aztán elõretoltam 15mm és most meg mintha rám tervezték volna...

#1086
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ha ez lenne az egyetlen dolog, amit nem tudsz kipróbálni rendesen mielõtt megveszed, azt mondom igazad van
de sajnos ilyenek tömegével vannak, igy azt mondom ez van.
a legtöbb gyártó nem jött még ki tesztprogrammal, vagy ha igen, az nem mûködött (Selle Italia)
a Speci próbálkozik (piros/fehér nyergek), nem tudom, hogy az Avex lát-e benne fantáziát, hogy belekezdjen.
ez a piac marginális. 10.000 huf feletti nyerget a piac ~ 1%-a vesz itthon, bár lehet, hogy ezzel fölé saccolok, alatta meg nincs értelme tesztelgetni. nem kényelmes veszel egy másikat és kész.
plusz a legtöbb nyereg "kényelmessége" nem a nyergen magán múlik, hanem a többi kerékpáron pozíciót meghatározó alkatrész (vázméret, nyeregszár, stucni, kormány) helyes megválasztásán és beállításán - lásd speci body geometry

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1087
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

ennyit senki nem szeret bukni.

Ebben igazad van, de az normális dolog, hogy az ember gyakorlatilag vakon vesz egy olyan (sok esetben igen drága) alkatrészt mint a nyereg?
Mert ha egy kormány nem 100%-os, az még elviselhetõ, de egy nyereg nem jó... bár ezt a kockázatot leginkább a gyártóknak kellene bevállalni, mivel gyanítom, egy-egy nyereg amellett, hogy 20-40-100ezer forintokért árulják, gyanítom, kb. a fogy. ár. 1/100-áért legyártható.

#1088
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Lehetne mondjuk olyan üzlet ahol letét ellenében lehetne kölcsönözni nyerget. Így saját tapasztalat után tudnál venni magadnak újat.... Csak egy kósza gondolat.

több problémát is felvet:
- mivan, ha ellopják? a letét nem elég akkor semmire
- mivan, ha megsérül miközben használja? meg kell venni? ki az, aki egy sérült nyerget meg akar venni? (mégha õ is törte össze)
- mi lesz a nyereggel 2-3-5 hónap után? eladja a bolt használt áron? ha nézed az aprót, ez gyakorlatilag egyet jelent a nulla FT-al. ennyit senki nem szeret bukni.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1089
hypno

hypno

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás

Ahogy elnézem azt a nyerget, van rajta bemélyítés, de elég domború orra van. Jó helyen ülsz rajta?
Ha a nyereg elõre-hátra tologatásával sem javul a helyzet, akkor vegyél egy ugyanilyen széles, de középen jobban kimélyített, vagy kivágott közepû nyerget.


A nyereg teljesen hátra volt tolva. Most pár centivel elõrébb állítottam és kicsit döntöttem is rajta. Nem sokat, hogy ne csak támaszkodjak, hanem üljek is rajta.
Most kevésbé zsibbaszt, de nem olyan kényelmes. Majd még próbálkozom.
(Beb@szik, ha a végén stucnit és/vagy kormányt is cserélnem kell.)

#1090
ricsárd

ricsárd

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás

logikus, csak ez is veszteséges dolog ugye, mert azt a nyerget nem vag csak nagy veszteséggel lehet majd eladni....ami nem jó a bótnak


Na ja. Nyilván nem ez kéne hogy a fõprofil legyen de mint "mellékvágány" mûködhetne. Ez tényleg csak agyalás...nem vagyok kereskedõ:)

#1091
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Akarok venni egy jobb nyerget az outimra. Ami most van, az ilyen 40km-ig jó, de többet nem valami jó tekerni vele. Szóval a lényeg kellene valami jobb nyereg, tudom, hogy picsafüggõ, hogy kinek milyen a kényelmes. :D De azért csak vannak beváltak, aztán majd megnézem azokat. Olyan kéne ami tényleg kényelmes 60-80 km tekeréshez is és nem egy otromba nagydarab sz*.

Ár: 10-15ezer körül. Bár 10 alattinak jobban örülnék. De azért nyergen nem akarok spórolni.

#1092
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Igazából nem is értem. Ha már ilyen lehetõséget ajánlanak akkor miért csak egyféle termékbõl lehet választani. Minden esetre nehéz kérdés ez a nyereg dolog...:(


Bocs, elírtam: bringaland ahol én jártam. A liget másik végénél is van valahol egy bolt, szerintem róluk lehet szó.

#1093
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
logikus, csak ez is veszteséges dolog ugye, mert azt a nyerget nem vag csak nagy veszteséggel lehet majd eladni....ami nem jó a bótnak

#1094
ricsárd

ricsárd

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Lehetne mondjuk olyan üzlet ahol letét ellenében lehetne kölcsönözni nyerget. Így saját tapasztalat után tudnál venni magadnak újat.... Csak egy kósza gondolat.

#1095
ricsárd

ricsárd

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Igazából nem is értem. Ha már ilyen lehetõséget ajánlanak akkor miért csak egyféle termékbõl lehet választani. Minden esetre nehéz kérdés ez a nyereg dolog...:(

#1096
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Igen tudom. Nyilván az egyéni testi adottságok is sokat nyomnak a latban. A Dózsa György út környékén(Bp.) van egy üzlet ahol mintát vesznek a hátsó fertályról és a lenyomat alapján ajánlanak nyerget.


Na õket még nem találtam meg. A bike...-ban, a Városliget Keleti p.u. felõli végénél koppantam egy nagyot (szó szerint és képletesen is :D ) : csak és kizárólag Selle SMP nyergeket tartanak és hát... fotón sokkal szebbnek, jobbnak tûntek, mint élõben. Nem mertem megvenni. :(

#1097
ricsárd

ricsárd

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás

Nekem is van egy hasonló fazonú Selle Italiam (ez volt a bringán gyárilag), de 5km-nél többet nem bírok rajta... szóval önmagában a hasonló geometria, meg az, hogy neked(bárkinek) kényelmes, még nem sokat jelent :(

Igen tudom. Nyilván az egyéni testi adottságok is sokat nyomnak a latban. A Dózsa György út környékén(Bp.) van egy üzlet ahol mintát vesznek a hátsó fertályról és a lenyomat alapján ajánlanak nyerget.

#1098
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Nekem is selle italia nyergem van. Nem pont ilyen de nagyon hasonló a geometriája. Amíg másik nyerget használtam úgy 10-15 km után elkezdett fájni a hátsóm. Persze ilyenkor fészkelõdés , állva tekerés miegymás.... Amióta ez van azóta eszembe sem jut a seggfájás. Érdekesség még az is hogy minimális flexibilitása is van. Talán ez is befolyásoló tényezõ. Úgyhogy én csak ajánlani tudom...:)


Nekem is van egy hasonló fazonú Selle Italiam (ez volt a bringán gyárilag), de 5km-nél többet nem bírok rajta... szóval önmagában a hasonló geometria, meg az, hogy neked(bárkinek) kényelmes, még nem sokat jelent :(

#1099
ricsárd

ricsárd

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás

Hasznáé valaki ilyet? Mik a tapasznyalatok?

Selle Italia NT1

Feltöltött kép

Nekem is selle italia nyergem van. Nem pont ilyen de nagyon hasonló a geometriája. Amíg másik nyerget használtam úgy 10-15 km után elkezdett fájni a hátsóm. Persze ilyenkor fészkelõdés , állva tekerés miegymás.... Amióta ez van azóta eszembe sem jut a seggfájás. Érdekesség még az is hogy minimális flexibilitása is van. Talán ez is befolyásoló tényezõ. Úgyhogy én csak ajánlani tudom...:)

#1100
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
Használ itten valaki Ritchey WCS/Pro Biomax nyerget? Szerettem volna megnézni, de a boltban ahová direkt azért mentem, mert a weblap alapján azt hittem, van raktáron, csak annyit mondtak, hogy egy huszonötezres nyereg túl drága ahhoz, hogy készleten tartsák...
(az eladó srác, meg egyszerûen nem képes megérteni, hogy nem húsz centi vastag zselés nyerget akarok a fenekem alá, csak olyat, amint ülni is tudok... :D )