Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#2421
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Nem találtam nyeregcsöves topickot, ezért ide irom:

A nyeregcsõ méretrevágását hogy szoktátok megejteni? Simán essek neki egy vasfürésszel, és utánna egy reszelõvel, vagy van ennek valami spéci technikája?
Egyébként a nyeregcsõ amit le akarok vágni egy Ritchey Pro

#2422
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
agnevo: nincs magasra állítva a nyereg (esetleg túl hátra)? az elõre döntött nyereg a kart terheli meg annyira, hogy hosszabb távon nem is lehet tekerni. A nyeregbeállítás akkor jó, ha vízszintes, nagyjából legalábbis, és csak nagyon kicsi eltérés ajánlott lejt/emelkedésben. EGyébként a nyergeket szokni is kell, nem a kényelemre vannak. A legfontosabb, hogy a prosztatát és a heréket ne nyomja (ne legyen zsibbadó érzés), ha máshol tör abból nem lesz semmi gond.

#2423
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Igen, pozitív és nem nyom "ott".


A sebesség mindent megold.

 


#2424
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

Igen sikerült. :)
Tapasztalatok: az elején nyomott, kényelmetlen volt, aztán jobb lett, de leszállásnál a végén is éreztem enyhe fájdalamat, az a furcsa nekem benne, hogy ez az elsõ anatómiai kivágásos nyergem és szoknom kell hogy középen alig támaszt, viszont abszolult nem zsibbadtam. 20-25perc bringázás után már észre sem vettem hogy nyom csak a leszállásokat éreztem meg. Nem egy fotel... de szerintem meg fogom szokni (idén elõször voltam városon kívül, az 1szeri januári alkalmat leszámítva, szerintem minden nyereg nyomott volna). Ja , és a legfontosabb nem törte fel a seggem, másnap is simán rá tudtam ülni.


Tehát akkor összességében pozitív kép alakult ki ennyi használat után?
És "ott" akkor nem nyom? :)
Több kérdésem nincs, bíró úr!
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#2425
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Igen sikerült. :)
Tapasztalatok: az elején nyomott, kényelmetlen volt, aztán jobb lett, de leszállásnál a végén is éreztem enyhe fájdalamat, az a furcsa nekem benne, hogy ez az elsõ anatómiai kivágásos nyergem és szoknom kell hogy középen alig támaszt, viszont abszolult nem zsibbadtam. 20-25perc bringázás után már észre sem vettem hogy nyom csak a leszállásokat éreztem meg. Nem egy fotel... de szerintem meg fogom szokni (idén elõször voltam városon kívül, az 1szeri januári alkalmat leszámítva, szerintem minden nyereg nyomott volna). Ja , és a legfontosabb nem törte fel a seggem, másnap is simán rá tudtam ülni.


A sebesség mindent megold.

 


#2426
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás

Ma vettem egy wtb devo-t, 211g, jõvõ héten írok tapasztalatokat is.


hello
gondolom a hosszú 7végén sikerült tesztelni a nyerget;-)
1-2 infóval meglephetsz minket
köszi

#2427
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

Ma vettem egy wtb devo-t, 211g, jõvõ héten írok tapasztalatokat is.


Ezt már megvárom :)
Különben meg köszi mindenkinek a segítséget, információt!
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#2428
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Ma vettem egy wtb devo-t, 211g, jõvõ héten írok tapasztalatokat is.


A sebesség mindent megold.

 


#2429
agneovo

agneovo

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Vettem a bringámra egy új ülést. ÚJ nyereg

A régivel nem volt gondom, de kopott volt illetve kicsit nehéz ezért lecseréltem. A fenti új ülést viszont nem tudom jól beállítani mert ha vizszintes akkor a gólyóimat nagyon nyomja, ha kicsit megdöntöm elõre akkor jó viszont kellemetlen elõre csuszó érzésem van mintha le akarnék csúszni a nyeregrõl (mondjuk az ülés is elég csuszós felületû ami lehet hogy jó mert nem dörzsili a ......).

Hogy érdemes állítani ? Esetleg egy pár kör után bekopik az ülés és nem csuszik annyira, vagy hozzászokom csak újdonság hatása van ?

#2430
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Nekem BBB compdesign van és szeretem
nem ua mint az Acor, és nem hajlik el a pálcája a 90+-om alatt sem

A Compdesign nem kivágott, szal végülis tényleg nem ua.
Az Acor és a titánpálcás anatomicdesign mûanyag teste és pálcája 100% ua. Itt van pár fotó egy Compdesign-ról meg egy Acor-ról.
1.
2.
3.

Az Acoron talán hajszálnyival több a szivacs, meg más a huzat.

#2431
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Múltkor nyomogattam egyet, elég keménynek tûnt.


A sebesség mindent megold.

 


#2432
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás

Hmmm. Ez a Devo Race nem is néz ki rosszul. Asszem vetek rá egy pillantást a lokál bringaboltban (ha van persze). Tapasztalatod van már vele? Nagyon kemény?


nem tudok semmit mert még nem vettem meg:D

#2433
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Hmmm. Ez a Devo Race nem is néz ki rosszul. Asszem vetek rá egy pillantást a lokál bringaboltban (ha van persze). Tapasztalatod van már vele? Nagyon kemény?
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#2434
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás
segít a betétes gatya persze.. sõt még a kényelmesebb nyergeknél is elkell az, fõleg a hosszú mókázásokkor..

ált. az igazán könnyû nyegeken elõszöris ugye könnyebb a sín (Mn,Ti), aztán kevesebb a bélelõ anyag, ill van amin nincs is :) és talán 1 kicsit keskenyebbek is.

Persze tuti van olyan akinek egy extra könnyû verseny nyereg tökéletes akár egy 100km-es tekerés alatt végig.

#2435
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás

Nézegettem õket, én is jókat hallottam róluk, de nemigazán tetszenek.
Nehéz döntés.... Úgyis csak élesben fog kiderülni, hogy jót választottam-e :(
Szívesen fogadok tapasztalatokat, mindamellett, már vagy 20 oldalt visszaolvastam :)


szia

A 7en elkezdtem egy régi bringával egyetemre járni. B+ nyereg van rajta. Az elsõ sarkon értettem meg mekkora mázlista vok, h a serpensemen wtb van. ki is néztem egy új wtb-t h a városira átkerüljön a régi, ami 3-4e kategória, de ég és föld. az új egy devo race, link
(az utolsó elötti)
a másik kiszemeltem egy specialized rival volt.
bikertigger arról jókat írt, csak sokallom a 10et érte, meg elégedett vok a wtb-vel

ja igen,U.I.: a tavalyi felsõkategóriás xc gépek tesztjében szereplõ pyxisen ilyen nyereg volt, ott is dicsérték (asszem májusi szám, ha jól rémlik)

#2436
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

nekem az egyik bringámon XO Trans AM nyereg van. Ha nem vagy gramm mániás, ill. hosszabb távra is egy viszonylag kényelmes nyerget szeretnél, én ezt tudom ajánlani, bár ez is olyan, hogy van akinek bevált, van akinek tuti kényelmetlen.. Ha minél könnyebb nyerget szeretnél, akkor készülj fel, hogy nem biztos hogy egy 1napos túra vége felé szeretni fogod a szuper könnyû nyerged :) Amúgy 3. hónapja használom, ez idáig nem lett semmi komolyabb baja, bár nagyon durván nem is estem szerencsére.


Betétes gatya sem segít azon, hogy hosszabb távon egy könnyebb nyereggel is kényelmesen lehessen tekerni?

BBB Anatomic Lite nyereggel tapasztalata valakinek van?
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#2437
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Nekem is csereérett lett a nyergem, részben, mert szakad itt-ott, részben, mert meguntam és fõleg, mert kõnehéz :)
Node mit is vegyek? XC/Maraton lenne a cél, kb 71 kg-val.
Szóba jött a BBB, abból is ezek:
http://ebike.hu/termekek/nyereg/3542
http://ebike.hu/termekek/nyereg/3540
nagyon netán ez (bár drágább):
http://ebike.hu/termekek/nyereg/3541

Aztán meg a Selle Italia is:
Selle Italia
Ezek közül az XO Genuine Gel és az XO Trans AM

Melyiket tehát? Vagy ha valaki tud jobbat mondani, hasonló súlyban és max egy 10-esig, az szóljon bátran! :)
Szempont a kényelem, a tartósság, nomeg hogy kibírjon.


nekem az egyik bringámon XO Trans AM nyereg van. Ha nem vagy gramm mániás, ill. hosszabb távra is egy viszonylag kényelmes nyerget szeretnél, én ezt tudom ajánlani, bár ez is olyan, hogy van akinek bevált, van akinek tuti kényelmetlen.. Ha minél könnyebb nyerget szeretnél, akkor készülj fel, hogy nem biztos hogy egy 1napos túra vége felé szeretni fogod a szuper könnyû nyerged :) Amúgy 3. hónapja használom, ez idáig nem lett semmi komolyabb baja, bár nagyon durván nem is estem szerencsére.

#2438
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Nekem BBB compdesign van és szeretem
nem ua mint az Acor, és nem hajlik el a pálcája a 90+-om alatt sem

#2439
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

WTB-ben nem gondolkodtál? Sokan esküsznek a márkára. Én mondjuk nem vagyok hanyattesve tõle, de ez szubjektív. Rengeteg pozitív tapasztalatot hallani róluk.


Nézegettem õket, én is jókat hallottam róluk, de nemigazán tetszenek.
Nehéz döntés.... Úgyis csak élesben fog kiderülni, hogy jót választottam-e :(
Szívesen fogadok tapasztalatokat, mindamellett, már vagy 20 oldalt visszaolvastam :)
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#2440
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Nekem is csereérett lett a nyergem, részben, mert szakad itt-ott, részben, mert meguntam és fõleg, mert kõnehéz :)
Node mit is vegyek? XC/Maraton lenne a cél, kb 71 kg-val.
Szóba jött a BBB, abból is ezek:
http://ebike.hu/termekek/nyereg/3542
http://ebike.hu/termekek/nyereg/3540
nagyon netán ez (bár drágább):
http://ebike.hu/termekek/nyereg/3541

Aztán meg a Selle Italia is:
Selle Italia
Ezek közül az XO Genuine Gel és az XO Trans AM

Melyiket tehát? Vagy ha valaki tud jobbat mondani, hasonló súlyban és max egy 10-esig, az szóljon bátran! :)
Szempont a kényelem, a tartósság, nomeg hogy kibírjon.

WTB-ben nem gondolkodtál? Sokan esküsznek a márkára. Én mondjuk nem vagyok hanyattesve tõle, de ez szubjektív. Rengeteg pozitív tapasztalatot hallani róluk.