Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#2401
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 hozzászólás

szia
sajnos abban nem tudok segíteni, h hol kapsz. viszont sztem te a WTB Rocket V Comp-ot keresed, mert a race 8e az ebikon
http://ebike.hu/termekek/nyereg/411
http://ebike.hu/termekek/nyereg/412
esetleg még ezt nézd meg:
http://ebike.hu/termekek/nyereg/3765
nekem ilyenem van, egyetlen problámám vele, h olyan 60km után kicsit dörzsöli a combom belsõ felét, de lehet bennem v az öltözékemben van a hiba


azt én is néztem hogy ebike-on 8e de 3 másik boltban meg csak 3,5
viszont elfogytak :)

#2402
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás
szia
sajnos abban nem tudok segíteni, h hol kapsz. viszont sztem te a WTB Rocket V Comp-ot keresed, mert a race 8e az ebikon
http://ebike.hu/termekek/nyereg/411
http://ebike.hu/termekek/nyereg/412
esetleg még ezt nézd meg:
http://ebike.hu/termekek/nyereg/3765
nekem ilyenem van, egyetlen problámám vele, h olyan 60km után kicsit dörzsöli a combom belsõ felét, de lehet bennem v az öltözékemben van a hiba

#2403
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 hozzászólás
segítsetek pls!

kinéztem magamnak a WTB Rocket V Race nyerget de
sehol nem találok (ma végigjártam egy csomó boltot).

ajánljatok pls valami hasonló (szlesebb, kényelmes, de sporos)
nyerget ebben az árkategóriában (3500 körül)

vagy ha valaki lát egy ilyen wtb-t vhol akkor szóljon pls :)

#2404
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Épp a Trekem ilyen nyilvánvalóan városi/trekking felhasználásra tervezett nyerget használok - és nem én egyedül, ismi is, fórumon is többen használjuk mtb-re (maraton-hosszabb túrásko szintén,akiknek sok km-t rajta a seggük...)
http://forum.bikemag...9&postcount=436
Ha azt kiszedem az idézetbõl kíváncsi vagyok hogy honnan vágja le vki hogy erre szánták(?)...

Feltöltött kép



A 2 másik nyereg egyike sem szívja magába a vizet? Anatomic Race az oldalán pl? (az olcsóbb BBB-nek a prosztatavédõ része volt kevés, ezért lett ez az egyik kiszemelt...)

Egyéb alternatívák???


Zselés, (nem ázik, van rajta -ha nem is nagy- töksivédõ rész, sín jelölt) Xsenium burkolat (jónak tûnik, most is ilyen burkolatosom van ugye, plusz oldalt is van védõ mûanyag rajta ha falnak támasztom....) B+ BikePositive Freeway HF 3,5K
Feltöltött kép

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2405
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
McPite: ha AM/maraton felhasználásra keresel nyerget, akkor miért nézegetsz nyilvánvalóan városi/trekking felhasználásra tervezetteket? A "vastag poliuretán habszerkezet" amellett hogy nehéz, 1-2 óra után fájdalmasan fog nyomni mindenhol, ráadásul a vizet szépen magába szívja majd, és egy kellemes szivacsként fogja az elsõ esõ után áztatni a hátsód, amíg ki nem szárad...
A prosztatát meg sztem akkor kell védeni, ha nyomja valami, amire ezek a vastag, szivacsos nyergek a legalkalmasabbak.

#2406
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

B+ Contour Gel Xsenium (4,5K)
Leírás: Magas minõségi kategóriás treking, és city kerékpárokra szánt comfort nyereg, ergonomikus felületkialakítás, kettõs rezgéscsillapító rendszer: géltöltéses ülõfelület, valamint elasztomeres rezgéscsillapítás a legnagyobb terhelési pontokon, Royal Vakuum System gyártási technológia, amely biztosítja a magas minõséget. (pálcán mérõrésszel, szeressük...)
Feltöltött kép
..


ezt már magadtól is kizárhattad volna.. ;)

a szivacsra meg nem jellemzõ, hogy kiülné az ember.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2407
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Ha már pörög a topic jövök kérdezni :)
Szal amim most van az B+ Contour Gel Xsenium, idáig szeressük, amit nem szeretünk benne hogy picit nyikorog néha mert 1×-2× nem túl finoman kaptam fel a bringát a nyeregnél is fogva (szerintem legalábbis ettöl). Bár másik ismi aki szintén ezt használja ott teljesen jó.

Másik hogy a kettõs rezgéscsilalpító rendszer már nem annyira fontos, mert nem merevseggû gépen lesz, szal a rugó/elasztomer elhagyható.
Prosztatavédõ és zselé/hab/szivacsszeûség még feltétel természetesen és a kényelem az elsõdleges, szal nem ilyen 20 dekás lapokra gondolok nyereg alatt. AM/Maraton felhasználás, 5K max keret. Jah, olyan burkolat legyen rajta ami víz(sár) álló...



BikePositive Comfort (2,5K)
Leírás: Ergonómikus tervezésû MTB hobby kerékpáros nyereg. Vastagabb poliuretán habszerkezeténél fogva nagyobb komfortot nyújt, SideGuard mûanyag védõburkolat elöl-hátul,Fulcrum rugózási rendszer, Double Density héjszerkezet, O-zone technológia.
Sín: Acél Tömeg: 410g
Feltöltött kép

B+ Contour Gel Xsenium (4,5K)
Leírás: Magas minõségi kategóriás treking, és city kerékpárokra szánt comfort nyereg, ergonomikus felületkialakítás, kettõs rezgéscsillapító rendszer: géltöltéses ülõfelület, valamint elasztomeres rezgéscsillapítás a legnagyobb terhelési pontokon, Royal Vakuum System gyártási technológia, amely biztosítja a magas minõséget. (pálcán mérõrésszel, szeressük...)
Feltöltött kép

+1
BBB BSD-04/05 Anatomic Race (7K :( )
Leírás: • Komfortos formatervezés.• Anatómikus nyílás kialakítás.• Szuperkönnyû szivaccsal.• Könnyû CrMo szatén pálcák mérõrésszel.• Kevlár betét a tartósságért.• Matt fekete koptatók az oldalvédelemért.
Weight: 268 grams.
Feltöltött kép


Sztetek? Vagy egyéb alternatívák?
Egyébként a szivacs a BBB-be/B+ idõvel nem fog... szal nem fogom kiülni? Mert akkor csak zseléseket nézek...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2408
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Utóbbi engem is érdekelne.
Elsõsorban WTB Devo Race nyerget keresek.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#2409
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 hozzászólás

melyik pesti boltban van sokfajta wtb nyereg?


:bell:

#2410
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Itthon nincs, Iljics se tudott szerezni, így rendeltem angolországból (CRC), 55£ - nagyjából 20k forint.


#2411
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

170gr

és mennyibe fáj? itthon van forgalmazója?

én most amugy 2 nyerget használok, felváltva.
egy selle slk-t és egy wtb race v kevlar-t.
a selle 199g a wtb meg 243g
a wtb kicsit kényelmesebb rövid távon, de ez 40-50km után megbosszulja magát, és kicsit jobban nyom mint a selle, ami 40 km után is éppen csak annyira kényelmes/kényelmetlen, mint az elsõ méteren. tulajdonképpen nem is érzem semmilyennek, szerintem ez a legjobb.
kiváncsi vagyok a flite-ot mikor ülöm ki annyira, hogy kényelmes lesz. mindeki azt mondja, hogy sokat kell vele menni mig "betörik"

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2412
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Az SLR-XC az eddigi legjobb nyergem.
Egy percig sem volt kényelmetlen.
:)


ennek örülök!

#2413
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

az nemrossz:)
még a Toupe-t néztem, csak az számomra nagyon nem kényelmes:(

nekem meg egy ilyen kék/fehér team kéne, ha nem tartanék tõle hogy iszonyat kényelmetlen....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2414
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Az SLR-XC az eddigi legjobb nyergem.
Egy percig sem volt kényelmetlen.
:)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#2415
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
az nemrossz:)
még a Toupe-t néztem, csak az számomra nagyon nem kényelmes:(

#2416
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
170gr


#2417
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
VV: mennyi az annyi?


én az SLR xc-re leszek kiváncsi:)

#2418
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Aki nem tart a kemény nyergektõl, azoknak kíváló választás lehet:
http://www.sdgusa.co.../tifly600px.jpg
A mért súlya is annyi, amennyi írva vagyon.


#2419
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Nem találtam nyeregcsöves topickot, ezért ide irom:

A nyeregcsõ méretrevágását hogy szoktátok megejteni? Simán essek neki egy vasfürésszel, és utánna egy reszelõvel, vagy van ennek valami spéci technikája?
Egyébként a nyeregcsõ amit le akarok vágni egy Ritchey Pro


vannak célszerszámok, de ahogy irod, ugy is meg lehet oldani ;)

én meg szereztemmagamnak egy selle italia flite classic-ot. full fekete, titánsin, bõr boritás.
thx to thommey :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2420
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 hozzászólás
melyik pesti boltban van sokfajta wtb nyereg?