Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#661
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,190 posts

A rugóst, szerintem úgy értette hogy rugózik....


valóban, de sokadikX-nem itt egy "rugós":

Posted Image
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#662
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

A rugóst, szerintem úgy értette hogy rugózik....


Hát nem tudom, a manapság kapható Brooks nyergek milyenek, amilyenen gyerekkoromban ültem egy-két alkalommal, az kb. úgy rugózott, mint egy jobbfajta rugósmatrac. Ahhoz képest a zselésnyereg... hát kb. egy betondarab rugalmasságával vetekszik. (még1x: ahhoz képest! - A régebbi nyergem is, meg a mostani is SR Lookin, csak az új kicsit sportosabb fazonú, nagyon kényelmesek, de nem rugóznak...)

#663
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
A rugóst, szerintem úgy értette hogy rugózik....

#664
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

egyébként nem csak a Brooks gyárt rugós nyerget, pl. selle royal:

Bocs, de szerintem ez nem rugós. Ez egy zselés nyereg, amit gumibakok tartanak a "pálcán"

Ez a rugós: :-)
Posted Image

Csak baromi ronda... :-(

#665
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,190 posts
egyébként nem csak a Brooks gyárt rugós nyerget, pl. selle royal:

Posted Image
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#666
adamsss

adamsss

    vendég

  • fórumtag
  • 45 posts

mire akarod használni? úgy értem reggel elmenni melóba, vagy hegyen tekerni egy százast? :)


Reggelenként melóba, meg összevissza városi rohangálásra használom. A közelmúltban volt egy kisebb gerincsérülésem, de most már azt mondta a doki, hogy most már újra tekerhetek, de lehetõleg vmi jól rugózott sámlival. Ez a nézelõdés oka...

De ahogy írjátok a lesújtó véleményeket a rugós nyeregcsövekrõl, és ahogy nézelõdtem, egyre inkább azt érzem, hogy csak a 20-30k+ kategóriában találnék vmi használható megoldást, amit egyébként is hegyi és nem városi használatra találtak ki.

Szóval egy Brooks az esélyesebb, azzal meg az baj, hogy nem illik feelingben a bringához, de bum neki, valszeg az lesz a befutó.

Van esetleg valakinek városban jól teljesítõ 10k- árban lévõ rugós csõvel tapasztalata? Vagy ilyen nincs is? :)

#667
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,954 posts
Abból kiindulva hogy a narancsárga Fizik tesztnyergek kb 8kért megvehetõk kisemberek számára boltoknak szerintem max 3-4ezerbe fáj egy ilyen tesztnyereg. Így meg tuti biznic. Sõt ha a németek is kiárulják a tesztnyergeket akkor a magyarok is simán megtehetik, így meg már fõleg tuti üzlet. A vevõnek is mert ha nem zavarja hogy Tesztnyereg van a bringán, akkor potom összegért kaphat igen jó nyerget, igaz ha leszáll róla az már kicsit ciki lesz..

Adamsss: felhasználási terület illetve a bringa stílusa alapján válassz.
11:38:11 IM 2012

#668
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Sziasztok! Szerintetek mi a kényelmesebb és legfõképp gerinckímélõbb: egy Selle SMP TRK + belépõszintû rugós nyeregcsõ vagy egy nagy hátsórugós Brooks nyereg? Van valakinek személyes tapasztalata ezekkel? Thx, Ádám


rugós nyeregcsõ felejtõs. mindig kilötyögõsödik. mire akarod használni? úgy értem reggel elmenni melóba, vagy hegyen tekerni egy százast? :)

#669
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

nincs logikai defekt számomra (nem tudod mennyit kellett fizetni a teszt nyergekért ;) )
a drága nyereg az, amit ki akarsz próbálni, mert nem olyan, hogy megveszed-nemjó-eladod
olcsó nyergen nem lehet nagyot bukni ha nem válik be.


azért ezzel vitatkoznék

egyrészt én sem adok kb. 10 ropinál többet egy nyeregért, mert nekem nem kell sem a titán pálca, sem a valódi bõr nyereg, mikor elég gyakran szétázik a bicó nyergestõl

viszont 10 ezrekért meg nem akarok találomra kísérletezni, ha nem muszáj

#670
adamsss

adamsss

    vendég

  • fórumtag
  • 45 posts
Sziasztok! Szerintetek mi a kényelmesebb és legfõképp gerinckímélõbb: egy Selle SMP TRK + belépõszintû rugós nyeregcsõ vagy egy nagy hátsórugós Brooks nyereg? Van valakinek személyes tapasztalata ezekkel? Thx, Ádám

#671
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Ha jól rémlik a felsõbb kategóriás nyergek szerepelnek a tesztszettben. Itt van a logikai deffekt. Nagyon sokan ennyiért akarnak bicajt venni, nemhogy nyerget. Itt a boltok többsége az alacsonyabb kategórás bicajokból él meg. Majd hülye lenne 30 rugós nyergekbõl 4-5 darabot megvenni tesztre. Érted. Logikusabb lenne ha ilyen 10-15ezer alatti nyergek szerepelnének, vagy esetleg azok is.

nincs logikai defekt számomra (nem tudod mennyit kellett fizetni a teszt nyergekért ;) )
a drága nyereg az, amit ki akarsz próbálni, mert nem olyan, hogy megveszed-nemjó-eladod
olcsó nyergen nem lehet nagyot bukni ha nem válik be.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#672
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,146 posts
Van egy fehér selle italia shiver nyergem. Csak kb 5 km-ert volt használva(ki lett próbálva). Valaki nem cserélné el valami hasonlóra,de feketére? :D

#673
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 posts

Ha jól rémlik a felsõbb kategóriás nyergek szerepelnek a tesztszettben. Itt van a logikai deffekt. Nagyon sokan ennyiért akarnak bicajt venni, nemhogy nyerget. Itt a boltok többsége az alacsonyabb kategórás bicajokból él meg. Majd hülye lenne 30 rugós nyergekbõl 4-5 darabot megvenni tesztre. Érted. Logikusabb lenne ha ilyen 10-15ezer alatti nyergek szerepelnének, vagy esetleg azok is.

Tudok egy boltot Bp-n, ahol vannak olcsóbb nyergek és ha nem válik be, akkor 2héten belül visszaviheted.mondjuk sztem ennyi idõ alatt nem lehet megismerkedni egy nyereggel.
Zeezo köszi a nyerget, holnap teszt, ha nem zuhog!

#674
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts

ezek a nyergek tuti nem kerülnek sehová, a teszt szettet meg kell vennie a boltnak. bõvülés elképzelhetõ, de az érdeklõdés nem ezt mutatja. sajnos a keleti országrészben nem igazán hisznek abban, hogy a dolog mûködik, pedig pont a kollega irta le fentebb, hogy sikerrel zárult a teszt. (és feltételezem, hogy elképzelhetõ nem is vett volna ilyen nyerget, ha nincs ez a teszt...)


Ha jól rémlik a felsõbb kategóriás nyergek szerepelnek a tesztszettben. Itt van a logikai deffekt. Nagyon sokan ennyiért akarnak bicajt venni, nemhogy nyerget. Itt a boltok többsége az alacsonyabb kategórás bicajokból él meg. Majd hülye lenne 30 rugós nyergekbõl 4-5 darabot megvenni tesztre. Érted. Logikusabb lenne ha ilyen 10-15ezer alatti nyergek szerepelnének, vagy esetleg azok is.

#675
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 posts

tudomásom szerint nincs sl kit carbonio, az sl az egy középkategóriás nyereg... más a forma is.


szia,
Weight Weenies • View topic - SOLD Selle Italia SL Kit Carbonio
gondolom oem lehet. különbség az olcsóbb pálca mellett a szélessége lehet, az slr 131, az sl 143, így válaszoltam is magamnak:)
üdv, tg

#676
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,190 posts
Vagy ha nem válik be akkor vesz ott egy másikat. ez is üzletpolitika csak ez nem mi érdekünket szolgálja.
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#677
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

teszthelyekben késõbb lesz változás? mármint hogy esetleg átkerül más városokba? vagy bõvítés?

ezek a nyergek tuti nem kerülnek sehová, a teszt szettet meg kell vennie a boltnak. bõvülés elképzelhetõ, de az érdeklõdés nem ezt mutatja. sajnos a keleti országrészben nem igazán hisznek abban, hogy a dolog mûködik, pedig pont a kollega irta le fentebb, hogy sikerrel zárult a teszt. (és feltételezem, hogy elképzelhetõ nem is vett volna ilyen nyerget, ha nincs ez a teszt...)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#678
cocoon

cocoon

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
Kosz

#679
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

mármint Gyõrbõl?


jah

#680
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
itt a topikja:
http://forum.bikemag...vagy-bent-1209/