Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#641
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Én most vettem egy 9 éves cannondalt (gyakorlatilag újonnan) gyárilag velo nyereg van rajta a Mounty Special semmi fakszni azonban életem legkényelmesebb nyerge a sellére rá se tettem azóta a fenekem. Az alakja érdekes nagyon hirtelen keskenyedik el szinte átmenet nélkül, ja és 200gr alatt van :)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#642
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Kipróbálsz egy csomó nyerget, és akkor kiderül, hogy még csak szélesség mentén sem lehet kategorizálni, hogy mi a megfelelõ, lévén ahány nyereg annyi forma.

És amelyik a legkevésbé kényelmetlen, azt fennhagyod.

#643
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás

Hogyan tudom lemérni, hogy milyen széles nyereg nekem az ideális ?


Szerintem ez egy elég jó leírás nyereg ügyben: Kényelmes nyereg - Sport8
Lófarok József

#644
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Azt azért nem ártana tudni milyen széles nyereg kell neked.


Hogyan tudom lemérni, hogy milyen széles nyereg nekem az ideális ?

#645
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Azt azért nem ártana tudni milyen széles nyereg kell neked.

#646
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka
Sziasztok !

Nyereg vásárlás elõtt állók. 10-13000Ft-ot szánok rá. Összeszedtem párat ebben az árkategoriában. Tudnátok tapasztalatokat adni vagy esetleg más tipusokat javasolni. Az ülés egy Haibike Scream ösztelós bringára lenne. Jómagam 188cm magas és 82kg vagyok. Alkalmanként 80-100 km-t is tekerek úgyhogy nem ártana, ha hosszabb távon is kényelmes lenne az ülés.

Ritchey PRO Biomax (Nyereg | Nyereg) | Kerékpár Webshop

Selle Italia '10 XO Flow (Nyereg | Nyereg) | Kerékpár Webshop

Selle Royal Respiro Soft Moderate férfi (Nyereg | Nyereg) | Kerékpár Webshop

Sportourer X-Race Gel Flow lyukas (Nyereg | Nyereg) | Kerékpár Webshop

WTB Deva HP Pro (Nyereg | Nyereg) | Kerékpár Webshop

WTB Pure V Pro (Nyereg | Nyereg) | Kerékpár Webshop

WTB Pure V Race (Nyereg | Nyereg) | Kerékpár Webshop

WTB Rocket V Race (Nyereg | Nyereg) | Kerékpár Webshop

WTB Vigo Pro (Nyereg | Nyereg) | Kerékpár Webshop

http://ebike.hu/term...pro ambition fr

#647
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hát,hogy a sín elgörbült és a nyereg egyik fele teljesen lefelé áll.


Szerintem próbáld meg gariba kicseréltetni. Nem mehet tönkre ennyitõl.


A sebesség mindent megold.

 


#648
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Hát,hogy a sín elgörbült és a nyereg egyik fele teljesen lefelé áll.



az durva. én 88kg vagyok, selle nyergem van a montin (slr xc) adom neki az érzést rendesen, de semmi baja.

#649
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás

mit jelent pontosan a "szétcsoffad" kifejezés? :)


Hát,hogy a sín elgörbült és a nyereg egyik fele teljesen lefelé áll.
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#650
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

Sziasztok, a nyeregcsore szerelheto, 3-4 kilot elbiro csomagtartokrol erdeklodnek. Milyet erdemes beszerezni, hol lehet, mennyiert, es hasonlok. :) koszi

Nekem ilyen van, 7 kg mehet rá, kb 1/2 kg a tömege:
Topeak RX BeamRack w/Side Frame (V-Type) (az oldaltartó leszedhetõ).
Ára kb. 40 €.
Van hozzávaló táska is, hasznos, ez is vagy 40-50 €:
Topeak TrunkBags RX.

#651
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Sziasztok, a nyeregcsore szerelheto, 3-4 kilot elbiro csomagtartokrol erdeklodnek. Milyet erdemes beszerezni, hol lehet, mennyiert, es hasonlok. :) koszi
Ott virágozz, ahova elültettek!

#652
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Normális dolog,hogy egy Selle Italia nekkar nyereg egy laza Duna Maraton rövid táv alatt,a 68 kg-om alatt,egy össztelós bringán teljesen szétcsoffadt?
Vissza lehet ezt valahogy "alakítani" ?


mit jelent pontosan a "szétcsoffad" kifejezés? :)

#653
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Normális dolog,hogy egy Selle Italia nekkar nyereg egy laza Duna Maraton rövid táv alatt,a 68 kg-om alatt,egy össztelós bringán teljesen szétcsoffadt?
Vissza lehet ezt valahogy "alakítani" ?
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#654
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
sajnos olcson nem uszod meg, ha jot akarsz. a thudbuster elonye meg, hogy kevesbe valtozik a nyereg-pedal tavolsag.

#655
adamsss

adamsss

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás

thudbuster?[/url]


Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet. Nem találtam a magyar online boltok kínálatában így nem is gondoltam rá. Lehet, hogy ez az amit én kerestem. Paralelogrammás, rugós nyeregcsõ. Nem hal meg egy idõ után mint a sima rugós nyeregcsövek.

Viszont jó drága, nem fér bele a keretembe. A Suntour Nex2-õt és az NCX-et taltám csak ami talán kiváltja[?], és nem horror az ára.

Rugós nyergen is gondolkoztam, de nem találtam igazán jó olyat, ami lágyrészkímélõs és rugós is. Szóval valószínûleg valamelyik lesz a kettõ közül egy jó kis ergonómikus, sima nyereggel. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

#656
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Reggelenként melóba, meg összevissza városi rohangálásra használom. A közelmúltban volt egy kisebb gerincsérülésem, de most már azt mondta a doki, hogy most már újra tekerhetek, de lehetõleg vmi jól rugózott sámlival. Ez a nézelõdés oka...

De ahogy írjátok a lesújtó véleményeket a rugós nyeregcsövekrõl, és ahogy nézelõdtem, egyre inkább azt érzem, hogy csak a 20-30k+ kategóriában találnék vmi használható megoldást, amit egyébként is hegyi és nem városi használatra találtak ki.

Szóval egy Brooks az esélyesebb, azzal meg az baj, hogy nem illik feelingben a bringához, de bum neki, valszeg az lesz a befutó.

Van esetleg valakinek városban jól teljesítõ 10k- árban lévõ rugós csõvel tapasztalata? Vagy ilyen nincs is? :)


thudbuster? ha tul kemenynek erzed, akkor lagyabbra csereled a gumibetet.
Cane Creek Cycling Components :: Components :: Seat Posts

#657
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

Bocs, de szerintem ez nem rugós. Ez egy zselés nyereg, amit gumibakok tartanak a "pálcán"


Nem biztos. Van olyan nyereg a családban, ami rugós, plusz kívül egy ilyen gumiharang vagy mifene van rajta.

#658
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Kipage: Nekem is max flite gel flow van, fehérben, de sajnos mindegyiknek betegsége tudtommal h lehámlik róla ilyen hártya....ami semmilyen színben nem lesz szép, de én nem foglalkozom vele mert baromi jó nyereg.

#659
Troy

Troy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 252 hozzászólás
Azt hiszem vegre megtalaltam a szamomra tokeletes nyerget...SLR consumer voltam sokaig de vhogy sosem nottunk egymashoz...
Aztan jott o...:
Feltöltött kép

Parades, mar a 4ik tekeres utan azt mondhatom hogy o lesz az, nagyon merev megis baromi kenyelmes, nyilvan teljesen mas forma mint az SLR, ez is kozrejatszhat. Tomege 169 gramm, szoval nem annyira veszesen nehez..

Akinek az SLR vagy mondjuk Arione nem gyere be, egy probat megerhet :)

#660
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

A vevõnek is mert ha nem zavarja hogy Tesztnyereg van a bringán, akkor potom összegért kaphat igen jó nyerget, igaz ha leszáll róla az már kicsit ciki lesz..


ez se biztos. én sokkal sz0vesebben venném meg a max flite gel flow-ból a kéket (ha tényleg kék a teszt darab) mint fehéret vagy feketét.

http://bikemag.hu/im..._07-500x261.jpg
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való