Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#681
cocoon

cocoon

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok! Segitsegre van szuksegem vonohorogra szerelheto bringaszallitoval kapcs. A Vateran hirdet x egy fajtat, ket bicikli fer ra es utana neztem a neten, a dobozara ez van irva: 407 Peruzzo new cruising mond ez valakinek vmit? Nekem amugy ez lokal balatonra kene csak, komolyabbat majd kesobb vennek. Ha tudtok segitsetek legyszi, en nem annyira ertek hozza. Ja es tizenezer forintert adja x.

Koszi,

Hajni

#682
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Nézegettem rugós nyeregcsöveket. Van értelme?


nincs
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#683
crix

crix

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Nézegettem rugós nyeregcsöveket. Van értelme?

#684
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

ok koszi :) ez a nyeregprobalgatas nekem eddig nekem olyan misztikus dolog volt, es innen kivitelezhetetlen.



mármint Gyõrbõl?

#685
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ok koszi :) ez a nyeregprobalgatas nekem eddig nekem olyan misztikus dolog volt, es innen kivitelezhetetlen.

#686
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás
"igen koszi! ebben az esetben hogy lehet nyerget probalni? vannak kulonbozo meretek?

en eddig mindig vettem egyet, aztan vagy jo volt, vagy nem. "

hali!

én most teszteltem Szegeden a prologban egy selle italia max flite gel flow-t. letettem 25ezer pénzt foglalónak, adtak róla pöcsétes papírt, ez pénteken volt, hétvégén tekertem nagyokat, aztán tegnap bementem, hogy oké, kell a nyereg mert baromi kényelmes volt, mondták, hogy akkor rendelik, a héten megjön, de addig maradjon nálam a tesztnyereg. ennyi volt a procedúra. innentõl csak arra kell vigyázni, hogy semmi baja ne legyen a héten.

#687
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
teszthelyekben késõbb lesz változás? mármint hogy esetleg átkerül más városokba? vagy bõvítés?

#688
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

sziasztok,
mi a különbség az sl és az slr között? csak a tömeg?
hétvégi tapasztalat sl kit carbonio és canyon vcls nyeregcsõ kombinációról, hogy kényelmesebb volt országútin 60km-en, mint ugyanott sima slr use alien carbon csõvel montin 2,5barral. menet közben is baromi kényelmes volt, azt meg otthon konstatáltam, hogy semmi fájás meg nyomás...
üdv, tg

tudomásom szerint nincs sl kit carbonio, az sl az egy középkategóriás nyereg... más a forma is.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#689
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

igen koszi! ebben az esetben hogy lehet nyerget probalni? vannak kulonbozo meretek?

en eddig mindig vettem egyet, aztan vagy jo volt, vagy nem.

nincs különbözõ méret, adott nyereg csak egy méretben készül, ez alól csak az sl superflow a kivétel, de az nem tesztelhetõ.
viszont az eltérõ típusok itt eltérõ szélesek és eltérõ formájúak nem ugy mint a specinél, hogy minden 130-as nyereg 130 széles... szóval itt van értelme több típust is megpróbálni. hivatalosan kapsz egy szines (kék-piros-sárga) nyerget, ami a teszt nyereg, kipróbálod, majd ugyanazt megveheted rendes (általában fekete, fehér) szinekben. hogy pontosan hogy zajlik a teszt, azt érdemes a boltokban személyesen leegyeztetni.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#690
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
sziasztok,
mi a különbség az sl és az slr között? csak a tömeg?
hétvégi tapasztalat sl kit carbonio és canyon vcls nyeregcsõ kombinációról, hogy kényelmesebb volt országútin 60km-en, mint ugyanott sima slr use alien carbon csõvel montin 2,5barral. menet közben is baromi kényelmes volt, azt meg otthon konstatáltam, hogy semmi fájás meg nyomás...
üdv, tg

#691
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

végleges Selle Italia teszt centerek:
Kerékvár (Hattyú utca) Probike, Alpin Bike, Nella, Hajtány - mind Budapest, Diósd Bike, Györe Cegléd, Tópari KRP Tata, Velosport Salgótarján, Prolog Szeged, Imperator Pécs, Peppe Gyõr.
ezek a nyergek vannak kinn: Flite GelFlow, új SLR TT, új SLR KitCarbonio Flow, SL XC, Max Flite GelFlow
remélem valakinek hasznára lesz :)


igen koszi! ebben az esetben hogy lehet nyerget probalni? vannak kulonbozo meretek?

en eddig mindig vettem egyet, aztan vagy jo volt, vagy nem.

#692
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
végleges Selle Italia teszt centerek:
Kerékvár (Hattyú utca) Probike, Alpin Bike, Nella, Hajtány - mind Budapest, Diósd Bike, Györe Cegléd, Tópari KRP Tata, Velosport Salgótarján, Prolog Szeged, Imperator Pécs, Peppe Gyõr.
ezek a nyergek vannak kinn: Flite GelFlow, új SLR TT, új SLR KitCarbonio Flow, SL XC, Max Flite GelFlow
remélem valakinek hasznára lesz :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#693
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

BP. XIII. dunaplacentánál lakom a sört nem, de a pálészt szeretem :)

Jó ember vagy, ezzel én is így vagyok!;)
Sajna nekem csak fél 7 után jó, mert 18h-ig melózom az Etelén és kb.így érnék oda, ha ez nem gond.Jövõ7 bármelyik napja jó, azt Te mondd meg, h mikor.A telszámodat is elküldheted privátban, ha valami nem lenne ok.Almapálesz jó lesz?Havernak van 400 fája és amit nem tud eladni, abból pálesz lesz sajnos:cool2: Elõre is köszönöm!

#694
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
BP. XIII. dunaplacentánál lakom a sört nem, de a pálészt szeretem :)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#695
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

Hogy raktad át a pálcát? Most cseréltem egy Selle Flite-ot újabbra, és jó lenne átrakni a titánpálcát valahogy, de nem mertem nekiállni.

Na hát az két emberes meló volt.Egy satu és egy csõfogó kulcs kellett hozzá.A nyereg orrát befogtuk óvatosan a satuba (igazából elég, ha támasztja normálisan) és a pálcát a csõfogóval beleerõltettük.Hangyányit megsérült a pálca, de nem vészes.Lehet van egyszerûbb módszer is, de mi ezt találtuk ki, másképp nem ment.

A Silverado lapos, nem túl sok rajta a szivacs. Nekem nagyon bejön, de ez teljesen egyéni.

Külsõre ez még be is jön, lehet õ lesz a következõ nyergem, de a Specik jobban tetszenek igazság szerint.Ha nem jön be a Speci, akkor Õ lesz a következõ,

Próbáld ki a speci toupét egyet tudok is kölcsön adni hogy ki próbáld.

Az nagyon jó lenne, ha kölcsön tudnád adni.A phenom után a toupe az ami még szimpi.Ezt hogy tudnánk lezongorázni?Jársz esetleg Bp-n?Vagy posta?Meghálálnám mindenképp valahogy.A sört szereted?Pálesz?:P Vagy amit gondolsz, bizonyos határokon belûl:D
Tudok én is kölcsön adni tesztre Selle I slr nyerget (acél pálcával) vagy a Gobit, ha érdekel valakit.

#696
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

---Mondjuk 320g-os nyerget azért nem szívesen vennék a 140g-os S Italia vagy a 225g-os Gobi (beleraktam a Selle pálcáját) után...

Hogy raktad át a pálcát? Most cseréltem egy Selle Flite-ot újabbra, és jó lenne átrakni a titánpálcát valahogy, de nem mertem nekiállni.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#697
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
A Silverado lapos, nem túl sok rajta a szivacs. Nekem nagyon bejön, de ez teljesen egyéni.

#698
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Próbáld ki a speci toupét egyet tudok is kölcsön adni hogy ki próbáld.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#699
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

Én Flite-ról váltottam egy WTB Rocket-V nyeregre. Nekem nagyon bejött de hát ez ügye egyéni dolog. Itt vettem az apróban egy használt nyerget 2 ezerért. Gondoltam, nagyot nem bukok vele még ha kényelmetlen is.
Sokra mész egy könnyû nyereggel ha az kényelmetlen. Az én WTB-m az alap modell, 320gr súlyú. A Flite 250gr körül van de ha 2 óránál többet nem bírtam ki rajta, akkor sokra megyek a súlyával. Most õszintén ! Kb. 70gr a különbség de azóta nagyobb öröm a bringázás. Hát nem megéri ?
A csúcsmodell titán extra stb. WTB-k nem is olyan drágák. Nézd meg a Selle Italia nyergek árait !

Köszi a tippeket!
Külsõre igazából annyira nem jönnek be a WTB nyergek, de ha azt mondjátok, hogy jók, akkor lehet megérné ez a kis kompromisszum.Mondjuk 320g-os nyerget azért nem szívesen vennék a 140g-os S Italia vagy a 225g-os Gobi (beleraktam a Selle pálcáját) után.Próbáltam a bringámat könnyû cuccokkból megépíteni az évek alatt és 100-200g-ot nem szívesen pakolnék vissza.Bár látom a WTB Silverado pl. 190g vagy a Devo is hasonló súlyú.Ezekrõl esetleg valami vélemény?

#700
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.655 hozzászólás
Én Flite-ról váltottam egy WTB Rocket-V nyeregre. Nekem nagyon bejött de hát ez ügye egyéni dolog. Itt vettem az apróban egy használt nyerget 2 ezerért. Gondoltam, nagyot nem bukok vele még ha kényelmetlen is.
Sokra mész egy könnyû nyereggel ha az kényelmetlen. Az én WTB-m az alap modell, 320gr súlyú. A Flite 250gr körül van de ha 2 óránál többet nem bírtam ki rajta, akkor sokra megyek a súlyával. Most õszintén ! Kb. 70gr a különbség de azóta nagyobb öröm a bringázás. Hát nem megéri ?
A csúcsmodell titán extra stb. WTB-k nem is olyan drágák. Nézd meg a Selle Italia nyergek árait !
Marci