Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#621
dualos

dualos

    vendég

  • fórumtag
  • 126 hozzászólás
Sziasztok!

Van tapasztalatotok nyereg újrakárpitozásában? Van e gyeléggé viseltes selle italia nyergem és sajnálnám kidobni, de néhol már teljesen lejött róla a felsõ bõr réteg és így nem lenne túl jó továbbhasználni. Szóval van aki már elvitte nyergét kárpitoshoz megújíttatni? :) Mennyire lenne tartós megoldás?

Köszi

#622
banany

banany

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Sziasztok!

Gyors segítséget kapkhatok?
Ritkán jutok el Bp.-re de most hirtelen adódott rá lehetõség.
Olyan helyeket tudnátok ajánlani ahol nagy a választék nyergekbõl, elsõsorban Spezialized érdekel.

Köszönet!

#623
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
szvsz nincs olyan nyereg, ami vkinek ne lenne kenyelmetlen :) ez a rocket v ugy nez ki, hogy bejon, de tenyleg el kellett telnie x hetnek, hogy hozzaszokjak. mar majdnem dobtam. ettol fuggetlenul nem csodalkoznek, ha lenne olyan nyereg, amit sokkal kenyelmesebbnek talalok.

#624
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Fizik Aliante és Gobi mindkettõ jól teljesít! Ha nyüzüge vagy, akkor inkább a Gobi, a másik kényelmesebb fenekeknek való. Használok Nisenet is, a háromból az a legkeményebb, de az is nagyon jó! SLR Gel Flow-t országúton használok, szerintem gyorsan viseltes lenne a montin, de kényelmes az is. Persze mindez fenék függõ

#625
gandros

gandros

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
Nekem a Zoncolan jó is volt és nem is.
Kényelmes volt kb 30-50 km közti távon, után már nyomott. Görgõzni kimondottan rossz volt, 20 percenként le kellett szállni a bringáról mert nyomott.
+ az nadrágjaim ülepét középen két csíkban kidörzsölte.
Na ezek után lecseréltem.

lassan 3. éve használok sanmarco nyergeket. volt egy zoncolan-om. nagyon jó volt, de 130km felett nem volt az igazi. nemrég lecseréltem egy aspide-ra. még nem tökéletes a beállítás és a 200 körüli távok is simán mennek. az SKN-nek is van "láv-csenel"-je mint a zoncolan arrowheadnek. utóbbival pont az volt a problémám, hogy ott picit jobban beült a nyereg mint a többi részen és egy idõ után pont emiatt kezdett nyomni a nyereg orra. az aspide-nak is van egy pici homorúbb része és így pont jó.
szerintem ha nem vagy 65kg alatt akkor úgy járhatsz mint én a zoncolannal. baromi kényelmes lesz, de egy idõ után pont ez lesz a rossz benne.



#626
andrejas

andrejas

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Sziasztok!

Egy könnyû merevfarú karbonbicóba nézegetek már egy ideje nyerget. Középtávú maratonokon, teljesítménytúrákon szertném használni. Szeretném ha 60-70 km-en is kényelmes maradna rajt a tekerés.
Elém került egy slr gel flow, és egy slr xc gel flow. Azt tudom, h az XC változat kifejezetten montizáshoz készült, de valszeg Cross Country-hoz inkább, mint maratonozáshoz.
Az slr gel flow kicsit nehezebb, mint xc társa, és ez lehet hogy párnázatban pozitívan érezhetõ.
Azt szeretném, ha segítenétek dönteni, kinek milyen tapasztalatai voltak a fent említett nyergekkel?

Eddig egy Selle San Marco Aero II volt a sejhajom alatt, csak a gõzborotva kicsit lenyúzta, de még jól használható.

#627
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

Most elkezdtem szimpatizálni a Selle San Marco SKN-nel. Valakinek van ilyenje (Google szerint Camping Joe-nak van, de õ már nem igazán fordul itt elõ)?

lassan 3. éve használok sanmarco nyergeket. volt egy zoncolan-om. nagyon jó volt, de 130km felett nem volt az igazi. nemrég lecseréltem egy aspide-ra. még nem tökéletes a beállítás és a 200 körüli távok is simán mennek. az SKN-nek is van "láv-csenel"-je mint a zoncolan arrowheadnek. utóbbival pont az volt a problémám, hogy ott picit jobban beült a nyereg mint a többi részen és egy idõ után pont emiatt kezdett nyomni a nyereg orra. az aspide-nak is van egy pici homorúbb része és így pont jó.
szerintem ha nem vagy 65kg alatt akkor úgy járhatsz mint én a zoncolannal. baromi kényelmes lesz, de egy idõ után pont ez lesz a rossz benne.
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#628
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Most elkezdtem szimpatizálni a Selle San Marco SKN-nel. Valakinek van ilyenje (Google szerint Camping Joe-nak van, de õ már nem igazán fordul itt elõ)?

#629
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Akkor már csak az a kérdés, hogy pontosan minek felel meg. Még nem volt dolgom Speci nyergekkel, de annyira rájöttem, hogy egy Toupe. Na de melyik? Annyi plusz infót tudok még, hogy cro-mo sínes volt.

#630
Gardner03

Gardner03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás
igen, ugyanazok. az eladásuk meg...
( idehaza nem is láttam speci tesztnyergeket)

#631
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Ma láttam egy boltban Specialized nyergeket "Test Saddle" felirattal. Megkérdeztem az eladót, hogy hogy lehetne kipróbálni, de azt mondta, hogy azok nem tesztelésre vannak, hanem (akciós áron) eladó darabok. Azt mondta, hogy a feliratot és a színt leszámítva teljesen megegyeznek a normál darabokkal. Ez tényleg így van?

#632
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

crc

Az lesz szerintem is.

#633
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

úgy néz ki errõl ennyit, wtb-kbõl idén már nem lesz semmi, majd csak jövõre érkezik újabb szállítmány, no comment...


crc
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#634
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Wtb Laser nyerget lehet valahonnan szerezni, nekem az a legkényelmesebb, a városin wtb rocket v van és az is jó de a laser a montira kéne.

Úgy néz ki errõl ennyit, wtb-kbõl idén már nem lesz semmi, majd csak jövõre érkezik újabb szállítmány, no comment...

#635
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás
Wtb Laser nyerget lehet valahonnan szerezni, nekem az a legkényelmesebb, a városin wtb rocket v van és az is jó de a laser a montira kéne.

#636
csabiuvb

csabiuvb

    vendég

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás
Kinéztem 2 nyerget. Salle Italia SLR TT és a Flite verziót. Flite sok jót hallottam. SLR még nem sokat. Érdekelne, hogy mennyire nagy külömbség van a 2 nyereg között kényelem szempontjából.

#637
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
a mostani szerintem az tok fizik rip: velo 1184 oem. http://www.velosaddl.../aero-1184.html

azt nezem amugy, hogy a velo eleg jo nyergeket csinal olcson... ez a nyerguk is egesz jo (a lovechn kivetelevel) ezeket pl kiprobalnam (elvileg 20-40 fontba kerulnek) - hol lehet oket beszerezni?
Senso
Senso
Senso

Feltöltött kép

#638
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

a bringahoz kapott oem velo nyereg joval kenyelmesebb, csak ezen mintha rossz helyen lenne a kivagas, es hosszutavon a lagy reszeket nyomja. kulon lovechannel nincs rajta. igy a legutobb harom-negy nyeregbol annyi korvonalozodik szamomra, hogy korprofilu nyereg kell, 130mm korul, lovechanellel.


Pacsi! Dettó nekem is kör profilú, keskeny nyereg jön be. Egy ideig egy Selle Italia Flight Titanium-ot használtam, az eddigi legkényelmesebb nyereg volt, amin valaha is ültem. Keskeny, kör profil, kényelmes párnázat. Persze piszok drága, de lehet érdemes lenne kipróbálnod. Alternatívaként még Fizik Aliante, vagy Gobi esetleg, de ezeket még nem próbáltam, csak a profilja hasonló a Selle-hez.

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#639
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
egy nyereg mennyi ido alatt torik be? rocket v racerol van szo - mindenutt azt olvasom, hogy egy honap meg ilyesmi. egy 100kmt mentem vele, nem rossz, de tori az ulogumoimat. hiaba 127mm keskeny, joval szelesebbnek tunik a lapos kialakitasa miatt.

a bringahoz kapott oem velo nyereg joval kenyelmesebb, csak ezen mintha rossz helyen lenne a kivagas, es hosszutavon a lagy reszeket nyomja. kulon lovechannel nincs rajta. igy a legutobb harom-negy nyeregbol annyi korvonalozodik szamomra, hogy korprofilu nyereg kell, 130mm korul, lovechanellel.

#640
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Viszont az sem egy életbiztosítás, hogyha megtalálod azt a nyerget ami jól áll Neked. Legalábbis én erre jöttem rá, mivel találtam egy nyerget ami bejött, gondoltam megveszem ugyanazt a másik bringámra is és a két nyereg között sajnos van különbség. Olyannyira, hogy az újonnan vásárolt nyereg gyakorlatilag nem jó. Selle Italia.
Lófarok József