Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
2902 hozzászólás a témában

Hurkamurka

Hurkamurka

fórumtag

• fórumtag
  • 37 hozzászólás

Hellósztok!

Kicsit tanácstalan, így megosztom veletek a problémámat, hátha több szem többet lát alapon tudnék dönteni :)

Szóval az van, hogy szeretek kísérletezni a  bringán minden félével, most például úton van egy ilyen. Azonban mivel már elég viseltes a nyergem, meg némileg kényelmetlen is hosszabb távon, így elkezdtem nézelődni a neten és ebbe az érdekes dologba botlottam. Bár nincs sok tapasztalat a neten róla, de amiket találtam elég jó véleménnyel voltak róla.

Most márciusban tervezek menni Berlinbe egy pár napra, és arra gondoltam, hogyha lehetőségem lenne rá akkor kipróbálnám valamelyik bringaboltban. Kinnt Németországban ezt a lehetőséget találtam: http://www.comfort-l...ddles/relax-iq/. Elvileg ugyanarról a nyeregről van szó. Fel is vettem a kapcsolatot velük, ahol elirányítottak egy boltba ahol a comfort-line oldalon lévő öszes nyereg megtalálható, plusz végeznek nyeregmérést (saddle-fitting, nem tudtam jobban magyarra átültetni, bocsesz) is minden féle eszközökkel és kütyükkel, úgy kb 1 - 1 1/2 óra hosszan tartó procedúrával. Ez azonban 70 euro-ba fájna. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek megérne egy ilyen nyeregmérés ennyi pénzt? Most egy nagyobb bringafelújításon vagyok túl ami kicsit leapasztotta a pénztárcámat, de ha lenne értelme ennek a dolognak akkor kisajtolnám rá az összeget még az is lehet, hogy jól is járnék vele. Egyébként lenne lehetőség simán csak ráülnöm a nyeregre, próbálgatni, bár reménykedtem, hogy lenne lehetőségem egy pár kört tenni a környéken a nyereggel, bár lehet van görgőjük is. Szóval ha valakinek lenne ezzel kapcsolatban pár gondolta, vagy van olyan aki kinnt él és ismeri a boltot akkor azt szívesen meghallgatnám.

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.824 hozzászólás

Csak érintőlegesen tartozik a témához, de tegnap megint sikerült ráülnöm a felsőcsőre. Betétesnadrággal sem volt kellemes...

Létezik valami puha polifoam-szerű anyag, amit kifejezetten erre a célra lehet a felsőcsőre applikálni?

itt milyen kategória alatt lenne érdemes nézelődni?

http://www.bike-discount.de/

szerintem nincs

ajánlanám a szerelvényboltból a szürke csőhéjat, de sokkal jobb nem lesz....:)

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

j4ni

j4ni

vendég

• fórumtag
  • 327 hozzászólás
  • LocationBudapest

Csak érintőlegesen tartozik a témához, de tegnap megint sikerült ráülnöm a felsőcsőre. Betétesnadrággal sem volt kellemes...

Létezik valami puha polifoam-szerű anyag, amit kifejezetten erre a célra lehet a felsőcsőre applikálni?

itt milyen kategória alatt lenne érdemes nézelődni?

http://www.bike-discount.de/

Tekergek

Tekergek

🚲

• fórumtag
  • 1.219 hozzászólás

Ha valakit érdekel és nem tudta: a nyeregpálca (legalább a Selle Italia SLR vanox) nem tömör hanem cső, kb. 1 mm-es vastagságu oldalfallal. Ezt azért tudom mert eltörtem :lol:

Hallok egy pattanó hangot, nézek lefelé, mi volt ez, kűllő? Felni? Nem látok semmit, megyek tovább. Valahol nyeregnél fogva emeltem és feltűnt hogy mozog, aztán hogy furcsán hátrabillenve ülök :)

A nyeregcső rögzítés mögött közvetlen pattant el, de hozzá kell fűznöm hogy ez már hónapok óta meg volt roggyanva és több versenyen nyúztam tovább miután kapott egy nagyot amikor ugrattam és kioldott az SPD. Akkorát ültem hogy megrepedt a váz is a nyeregcső/felsőcső találkozásánál (azt mint az univerzumot, szigszalag tartja össze  ;)  B) ). A pálca páros a nyeregcső felfogatásánál meg nem felfelé hanem lefelé mutatott azóta. Ezt úgy oldottam meg hogy előre billentettem a nyerget. Kicsit kevésbe rugózott mint azelőtt, eddig bírta :)

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.034 hozzászólás

Köszönöm, megpróbálom ezeket.

WD40-et talán már fújtam bele egyszer még tavaly nyáron....

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.184 hozzászólás
Xiloplaszt.. 😀😀

simon23

simon23

törzsvendég

• fórumtag
  • 897 hozzászólás

......szilikon, vagy teflon spary, az befér.  ;)

simon23 módosította - 2016. május 10. - 13:41

Ridley Noah Fast

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.034 hozzászólás

Van egy Specialized Phenom Expert nyergem (a képen nem az Expert modell van, de a kialakítása pont ugyan ilyen) amin hátul a pálca és a héj találkozásánál (ahova a pálca be van vezetve) született egy kis kotyogás. Ennek megfelelően a nyereg recseg-ropog. Nem volt olcsó és nagyon kényelmes így meg szeretném reparálni. Mit tudok ezzel kezdeni? Annyira kicsi a kotyogása a pálcának a lukban, hogy nem jut semmi az eszembe amivel ki tudnám ékelni.

specialized_phenom.jpg  

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.245 hozzászólás
  • LocationBécs

tesztkeppen vettem egy ilyen nyerget (olcso, konnyu)...

http://www.wiggle.co...ce-road-saddle/

tenyleg nagyon kenyelmes cx bringan. amugy velo oem nyereg ez is, ha mas formaban latjatok. :) szkeptikus voltam, selle italia, es pro nyergeket nezegettem, de sokkal olcsobb volt.

arn módosította - 2016. április 22. - 09:30

• Vejne kedveli ezt

korab

korab

újonc

• fórumtag
  • 16 hozzászólás

Köszönöm mindannyiótok válaszát és ötletét! Első körben a stp1 által ajánlott satus megoldást próbálom meg.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.859 hozzászólás

sok értelme nincs visszakeresgetni, stp1 leírta a lényeget.

de ha már, akkor itt egy rövidéletű topic egy sikeres próbálkozásról:

http://forum.bikemag...gcsõ-kiszedése/

Kisherceg módosította - 2016. február 18. - 09:36

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.035 hozzászólás

Sziasztok,

előre is elnézést kérek, lehet, hogy már volt téma itt a következő probléma (nem böngésztem át minden hozzászólást).

Van egy 15 éves tracking bringám (Mongoose Crossway 250), aminek a nyeregcsöve teljesen beleoxidálódott a (króm-molibdén) vázba, vagyis se ki se be nem mozdítható egyetlen millimétert sem. Mindez persze alapból probléma, de most vált időszerűvé a nyeregcsere, és az új nyereghez feljebb kellene húzni a csövet. Kérdeztem már bringaszervizest: ajánlottak csőfogót, óvatos melegítést, kitartó olajozást (majd csak leszivárog és megindul), de semmi sem hatott. Többek véleménye, hogy ez már így marad... Szerintetek is?

Köszi, ha van valakinek egyéb ötlete.

Keress vissza ! Vagy gúgli ! Már volt róla szó. A nevemre keress vagy a hozzászólásaimra a topcban, én ajánlottam egy címet. (Most késő van,nincs erőm visszanézni)

Egy haveromnak volt ilyen gondja több bringával és egy szerviz rá van állva az ilyen beszorult csövek kioperálására. Valahol kelet-Pesten vannak. 

marton módosította - 2016. február 18. - 03:05

Marci

stp1

stp1

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.280 hozzászólás

Megpróbálhatod befogni a nyeregcsövet satuba és a vázat használva erőkarnak letekerni róla. Ennek a fordítottja, hogy megfúrod a nyeregcsövet keresztben szükséges átmérőre, aztán egy tetszőlegesen választott méretes betonvassal megtekered.
Vagy hosszában befűrészelni a csövet és összeroppantani.

A kitartó WD40-ezés sose árt.

stp1 módosította - 2016. február 17. - 21:22

• Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

korab

korab

újonc

• fórumtag
  • 16 hozzászólás

Sziasztok,

előre is elnézést kérek, lehet, hogy már volt téma itt a következő probléma (nem böngésztem át minden hozzászólást).

Van egy 15 éves tracking bringám (Mongoose Crossway 250), aminek a nyeregcsöve teljesen beleoxidálódott a (króm-molibdén) vázba, vagyis se ki se be nem mozdítható egyetlen millimétert sem. Mindez persze alapból probléma, de most vált időszerűvé a nyeregcsere, és az új nyereghez feljebb kellene húzni a csövet. Kérdeztem már bringaszervizest: ajánlottak csőfogót, óvatos melegítést, kitartó olajozást (majd csak leszivárog és megindul), de semmi sem hatott. Többek véleménye, hogy ez már így marad... Szerintetek is?

Köszi, ha van valakinek egyéb ötlete.

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 345 hozzászólás

Superflow nyergen ülve olyan érzése van az embernek, mintha nem is lenne alatta nyereg.  :)

Csak a nyeregcső? Kinek a pap, kinek a papné...

• Kisherceg és Vejne kedveli ezt

Alexander the Great

Alexander the Great

vendég

• fórumtag
  • 152 hozzászólás

max flite tesztnyergünk van (jó nyilván betétdíjas), meg főváros (ha jól értelmezem az neked nem esik űtba) de lehet még mindig kisebb bukás mint egy -nem is olcsó nyereg-.ami nem jó.

amúgy pl kivágott nyergek nekem is kényelmetlenek

márkában meg wtb és speci jött be eddig.

Superflow nyergen ülve olyan érzése van az embernek, mintha nem is lenne alatta nyereg.  :)

Alex

hátszelet

hátszelet

fórumtag

• fórumtag
  • 28 hozzászólás

Pestre feljutni, próbálni (bicóval együtt, ami még csak egy csupasz váz) visszavinni,- tényleg meddig lehet teszteni? 1 nap, 1 hét? Minimálisan kerülne kevesebb pénzbe, mint most megvenni, ha pedig vállalhatatlanul rossz, akkor van visszaküldési garancia. Én ebben bízom és a megérzéseimben (amik a legutóbb persze cserbenhagytak, de hát ilyen ez).

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.824 hozzászólás

Köszönöm a segítséget! Próbáltam a lehető legtöbb hasznos infót összegezni, végül két nyeregre maradt, amiket szívesen megrendelnék akár látatlanba is: Selle Italia Max flite gel flow és a Diva Gel flow. Nincs köztük markáns különbség, kivéve utóbbi "női" nyereg, 152 mm széles, míg a másik "csak" 145 mm.

A saját tapasztalásról annyit, hogy nem szívesen cserélgetném félévente vagy évente a nyergeket, ha nem muszáj (szakad el pl. esésnél). Két nyereg két különböző bicón elég volt, most jön a 3. és remélem az utolsó nyergestül-mindenestül. :)

max flite tesztnyergünk van (jó nyilván betétdíjas), meg főváros (ha jól értelmezem az neked nem esik űtba) de lehet még mindig kisebb bukás mint egy -nem is olcsó nyereg-.ami nem jó.

amúgy pl kivágott nyergek nekem is kényelmetlenek

márkában meg wtb és speci jött be eddig.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

hátszelet

hátszelet

fórumtag

• fórumtag
  • 28 hozzászólás

Nincs benne nagy bonyodalom, a legelső nyergem egy Speci Lithia Comp gel volt és nagyon szerettem, viszont a bicóval együtt eladtam. Miért nem veszek másik ugyanolyat? Jó kérdés, keresem az igazit.

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Köszönöm a segítséget! Próbáltam a lehető legtöbb hasznos infót összegezni, végül két nyeregre maradt, amiket szívesen megrendelnék akár látatlanba is: Selle Italia Max flite gel flow és a Diva Gel flow. Nincs köztük markáns különbség, kivéve utóbbi "női" nyereg, 152 mm széles, míg a másik "csak" 145 mm.

A saját tapasztalásról annyit, hogy nem szívesen cserélgetném félévente vagy évente a nyergeket, ha nem muszáj (szakad el pl. esésnél). Két nyereg két különböző bicón elég volt, most jön a 3. és remélem az utolsó nyergestül-mindenestül. :)

Mert genyó vagyok és bonyolítom a helyzetedet! :)  Speci is odafigyel a nyergeire, nem tudom forgalmazó, hogyan áll készletel.       

Országúti:

http://www.specializ...iathlon-saddles

Montis:

http://www.specializ...ens-mtb-saddles

Webshop:

http://shop.hauser.e...y/040000_040200