Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6406 hozzászólás a témában

#221
Hurkamurka

Hurkamurka

    fórumtag

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás

Sziasztok!

 

Gondolkodom, hogy a közeljövőben megvásárolni kívánt villámba ahead csillag helyett Hope Head Doctort tennék. Van valakinek ezzel tapasztalata? Külföldi fórumokat olvasgatva elég vegyesnek tűnnek a vélemények. Esetleg tipp nem Hope temékre ami bevált? Illetve ha esetleg maradnék a Hope-nál abba szabvány méretű vajon a csavar (nem a sajátjával szeretném használni hanem egy Pinhead zárókupakkal)?

 

Előre is köszi!



#222
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás

kb akkora rizikót vállaltál, mintha vettél volna egy 1500 forintos zoggie szutyadékot. 

A cinizmust értem, de ha ki is fejted, azt megköszönöm. ;) Nekem az számít, hogy működjön, és méret pontos legyen. Nyilván le kell mérnem előtte majd. Most vettem egy 2002-es Stumpy FSR XC Pro vázat, és meg van benne a gyári kormánycsapágy, de sajnos a záró idomok nélkül. Max ha annyira szar lesz, össze rakom vegyesen ha tudom..



#223
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Sziasztok.

 

Lehet előkerült téma már itt, de vajon mennyire vállaltam nagy rizikót, hogy rendeltem ebay-ről aluminium, ipari csapágyas kormánycsapágyat? Normál 1 1/8.-os méret, nem integrált. Nem egész 2000 Ft volt. Linket nem tennék be, mert nem reklám a cél, csak érdekelnének a tapasztalaitok.

kb akkora rizikót vállaltál, mintha vettél volna egy 1500 forintos zoggie szutyadékot. 



#224
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás

Sziasztok.

 

Lehet előkerült téma már itt, de vajon mennyire vállaltam nagy rizikót, hogy rendeltem ebay-ről aluminium, ipari csapágyas kormánycsapágyat? Normál 1 1/8.-os méret, nem integrált. Nem egész 2000 Ft volt. Linket nem tennék be, mert nem reklám a cél, csak érdekelnének a tapasztalaitok.



#225
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Itm alcor 80 ha kicsi a kéz. 70/125.

Vagy hasonló

Nekem c1 Cannondale van, az is kis kompaktka, meg a deda kormányok jók nagyon.

Az ergonova kevésbé jól sikerült hajlitasu szerintem.

Itm alcort itthon pl tuttibringatol tudsz venni olyan 25 EUR körül, telefonon v emailben tudsz tőlük kérni ajánlatot

#226
Feri84

Feri84

    újonc

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

Országúti gépemen kellene kormányt cserélnem. Valami kompakt hajlításúra gondoltam ami a kisméretű tenyeremnek is jó lenne és nem horror áron megy. Tudnátok ajánlani ilyet?

3T Ergonova Pro típussal szemezek, esetleg használ valaki ilyet?


Canyon Ultimate CF SL DISC 8.0 - 2018

Ex: Focus Culebro SL 2.0  - 2014


#227
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Ne üssél bele rózsát, mert tönkreteszed. Ilyen zárókupakot keress: http://g01.a.alicdn....Head-font-b.jpg


  • (ex)Cat kedveli ezt

#228
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Karbon villanyakba, beütős kormánycsapágy(at) (záró kupakot) bele lehet tenni, vagy kárt okozhat benne?



#229
Lórájder

Lórájder

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Országúti kerékpáron szeretnék cserélni kormányt, de manapság a 31,8-as átmérőjűek vannak, nekem meg a régebbi fajta van. De ugye akkor már a stucnit is cserélni kell. Ez eddig stimmel. A kérdésem az, hogy a kormánycsapágyat is kell cserélni? És a fékváltókarnak a bilincse?

#230
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Headset dust cap-re keress rá.
  • albertfish kedveli ezt

#231
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

Ez így nem jó. Hiányzik a felső kupak. Tudsz csinálni egy fotót az összes alkatrészről, ami a vázhoz van?

 

Sajna ennyi volt a dobozban :(

 

Tudsz linkelni egyet hogy mi hiányzik?


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#232
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Ez így nem jó. Hiányzik a felső kupak. Tudsz csinálni egy fotót az összes alkatrészről, ami a vázhoz van?

#233
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

A csapágy jól áll. Felső porvédő kupak megvan?

 

Köszönöm, hát van ez: 13101508_1716935161852267_1366458923_n.jpg de furán áll így


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#234
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Sziasztok!
 
Lenne egy kérdésem, ami egy Specialized Stumpy vázhoz kapcsolódik, aminek tapered fejcsöve van. 
Valahogy sehogy nem áll normálisan össze a kormánycsapágy, alul minden ok, de fent kilóg a csapágy a vázból. Pár távtartón kívül nem kaptam semmit a vázhoz, bár elvileg szétbontott gépről van szó, az előző tulaj szerint ennek így kell állnia.
 
13045488_1714667485412368_1105202086_n.jpg itt a kép a felső csapágyról
 
Ötlet?
 
Az ugye esélytelen hogy a kb semmit nem használt Acros kormánycsapágyam ebbe használni tudjam? /akkor eladó :) /


A csapágy jól áll. Felső porvédő kupak megvan?

#235
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem, ami egy Specialized Stumpy vázhoz kapcsolódik, aminek tapered fejcsöve van. 

Valahogy sehogy nem áll normálisan össze a kormánycsapágy, alul minden ok, de fent kilóg a csapágy a vázból. Pár távtartón kívül nem kaptam semmit a vázhoz, bár elvileg szétbontott gépről van szó, az előző tulaj szerint ennek így kell állnia.

 

13045488_1714667485412368_1105202086_n.jpg itt a kép a felső csapágyról

 

Ötlet?

 

Az ugye esélytelen hogy a kb semmit nem használt Acros kormánycsapágyam ebbe használni tudjam? /akkor eladó :) /


albertfish módosította - 2016. május 03. - 13:17

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#236
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Ránézésre a mostani fejcsapágyadnál biztosan találsz alacsonyabb építésűt. És nézd meg az FSA stucnikat, azok elvileg csak 35mm magasak az átlagos stucnik 40mm-e helyett.



#237
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

Na, azt hiszem megszívtam. Épp belegóztam egy Fox Vanillát a vázba, amikor az előzetes körülbelüli mérésemre rácáfolva kiderült, hogy az amúgy sem túl magas befogójú syncros stucnimnak épphogy csak a bő feléig ér a szép rövidre vágott villanyak. Egy ilyen bikefun csapágy van a vázban. Létezik ennél legalább fél centivel alacsonyabb profilú? Lehet még vmivel bűvészkedni vagy esélytelen? (Pont ott van a villanyak teteje, ahol ráadásul ki is van könnyítve a kormányszár.)


husevotelefonfulke módosította - 2016. április 22. - 18:28


#238
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

van itt a praxisomban egy alu stucni és egy krómozott acél kormány, 25,4-es. a gond az, hogy kormány elfordul a stucniban, akárhogy is ráhúzom a csavarokat. én mondjuk 75kg vagyok, a majdani használója meg mondjuk 55kg, de akkor is jó volna úgy odaadni, hogy biztosan tudom, nem fog lecsuklani alatta. mit ajánlanátok megoldásként?

A stucni véletlenül nem 25.8-as, 26-os befogójú outi darab?

 

biztos tippet sajnos nem tudok adni, a karbonpaszta ilyenkor jó szokott lenni (könnyu alukormanyoknal szoktak is hasznalni, hogy kis nyomatekkal eleg legyen meghuzni a csavarokat)



#239
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

van itt a praxisomban egy alu stucni és egy krómozott acél kormány, 25,4-es. a gond az, hogy kormány elfordul a stucniban, akárhogy is ráhúzom a csavarokat. én mondjuk 75kg vagyok, a majdani használója meg mondjuk 55kg, de akkor is jó volna úgy odaadni, hogy biztosan tudom, nem fog lecsuklani alatta. mit ajánlanátok megoldásként?


  • Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#240
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

http://www.ebay.com/...2AAAOSwUuFW1wUM

 

:) ha 31.8 vagy 26-os befogó lenne, most nyomnék rá egy licitet.

 

Igaz, a városim ilyen befogójú kormányt használ, de arra most vettem valami patkány 135-ös förmedvényt.

 

A kedvencem ezekben a syntace kormányszárakban a remek merevség (mondjátok, hogy beképzelem, de igenis merevebb 135mm-esben az F139, mint a planet-x) és a remek dizájn. Szvsz pontosan ez az, ami leginkább univerzálissá teszi őket: alig észrevehető diszkrét, apró feliratocska, visszafogott kinézet.

 

Nagyon szépen harmonizál egy karcsú acélvázzal

 

12799117_949569045133719_700817600662029
 
És pár száz km után boldogan mondhatom, hogy a bandázs alá ragasztott zselés csíkok is pont teszik a dolgukat. Néha elgondolkodom, hogy jó lenne OS befogós kormány a coralra, de kb. szükségtelennek tartom egyelőre, mivel, minél több kormányt fogok kézbe, annál jobban szeretem a Deda formáját. Az ívet nagyon eltalálták, mert pont kitölti a tenyered, ha a fékváltókar alatt fogsz a hajlatban. Vagy csak nekem van ráillő kezem.