Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Marzocchi

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2845 hozzászólás a témában

#121
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Van benne valami,amit mondasz. Majd akkor keresek valamilyen megfelelõ alátétet. :)

#122
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

aham. nem is igazán tudom,h ezt hallom-e vagy érzem-e, kicsit olyan darálós,rezonálós a dolog. fura.


Tudod mi lesz ez?
AZ lesz kérlek szépen h mikor a rugót összenyomod akkor keletkezik egy forgatónyomaték is. És most mivel felül a rugó közvetlenül az alu kupakon fekszik fel, ezért mikor elmozdul a rugó, akkor ezen az alun súrlódik.
Ki kéne próbálni h egy mûanyag alátétet oda raksz akkor lesz e ilyen hangja.
Remélem érthetõ voltam :)

#123
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
aham. nem is igazán tudom,h ezt hallom-e vagy érzem-e, kicsit olyan darálós,rezonálós a dolog. fura.

#124
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
[quote name='forest']Fox 40 titán rugót raktam a 888 RCV-be! Eredmény -215 gramm! :)
A fox rugó tetejére végül nem került távtartó,mert az eredeti hosszhoz,csak kb 5-8 mm kellett volna,de a rugó felett 10mm hely volt a villában és a menetes kupak(vagy mi a neve) 13 mm-re lóg be,így 3 mm-t elõfeszít a rugón!
Ez vajon elég vagy kéne még odatenni valamit?
Érdekes,h mikor nyomkodtam a villát,akkor az utolsó 5 centi környékén kis rezonálás hang keletkezik. Ez vajon gáz? Vagy ha levegõ ráfújással keményítek rajta,akkor javul? Vagy tennem kéne egy kis zsugorcsövet a rugóra? Az eredeti gumit le kellett szednem,mert az már túl vastag volt és így megszorult,be se akart menni.
A rugók átmérõje nagyjából megegyezik,csak pár tized mm különbség van. Még arra gondolok,h a rezonálás lehet,h azért van,mert ez festett rugó?

Hát több hézagolást tuti h nem igényel.
Ezt a rezonálást meg nem igazán értem. ÉS csak akkor van ez amikor jobban összenyomódik?

#125
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Fox 40 titán rugót raktam a 888 RCV-be! Eredmény -215 gramm! :)
A fox rugó tetejére végül nem került távtartó,mert az eredeti hosszhoz,csak kb 5-8 mm kellett volna,de a rugó felett 10mm hely volt a villában és a menetes kupak(vagy mi a neve) 13 mm-re lóg be,így 3 mm-t elõfeszít a rugón!
Ez vajon elég vagy kéne még odatenni valamit?
Érdekes,h mikor nyomkodtam a villát,akkor az utolsó 5 centi környékén kis rezonálás hang keletkezik. Ez vajon gáz? Vagy ha levegõ ráfújással keményítek rajta,akkor javul? Vagy tennem kéne egy kis zsugorcsövet a rugóra? Az eredeti gumit le kellett szednem,mert az már túl vastag volt és így megszorult,be se akart menni.
A rugók átmérõje nagyjából megegyezik,csak pár tized mm különbség van. Még arra gondolok,h a rezonálás lehet,h azért van,mert ez festett rugó?
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép

#126
tld

tld

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
Köszi az utánajárást! Ahogy néztem neccesen de jó bele :D

#127
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

...ezek szerintem nem csak nekem jutott eszembe :D
Ha jó lenne bele a Fox rugó, akkor az Atából viszonylag elég olcsón lehetne csinálni RC3 WC-t. :D


Na fiúkák.

Pinkbike-on utána kérdetem és a Fox 40 tintán rugójának a külsõ átmérõje 32 mm!

#128
tld

tld

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
...ezek szerintem nem csak nekem jutott eszembe :D
Ha jó lenne bele a Fox rugó, akkor az Atából viszonylag elég olcsón lehetne csinálni RC3 WC-t. :D

#129
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
A fox 40 titán rugója vajon kompatibilis a 888-al? Vagy nem túl sanszos?

#130
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Köszi. 230 font????????????? Jesszus. pinkbike-on találtam 100 dolcsiért használtat. Az egy picit jobb ár,csak az használt is meg fene se tudja,h hogy érne ide amerikából. Egy boltban jobban bíznék,de ennyit nem ér a dolog.

#131
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
itt csak keményet találtam, leírás nélkül, de érdemes rájuk ereszteni egy emailt, hátha tudnak szerezni.
kb. '96-ig visszamenõleg van ott szinte minden mütyür marzohoz.

Marzocchi 888 Ti Spring Kit - Hard k6.5

#132
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Külön titán rugót lehet valahonnan szerezni 2009-es 888-hoz? A google nekem csak acél rugókat ad ki és a hivatalos marzo honlapon se találok. Pedig 3 keménységben van,tehát elvileg valahol lehet venni.

#133
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Nagyon állat már hívtam õket,van nekik és fele olyan áron mint máshol.
Kösz.
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#134
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Na kibeleztem....
Valószínûleg amikor raktam össze,és toltam bele a becsúszót begyûrtem a szimering belsõ peremét ami szépen leszakadt mindkét oldalon,ki is operáltam belõle mindkettõt,hol tudok venni és milyet vegyek ha lehet egyáltalán kapni.
Érdekes hogy elõtte két nappal csináltam egy ugyanilyen villát és annál nem követtem el ezt a hibát.


Germalex

#135
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Na kibeleztem....
Valószínûleg amikor raktam össze,és toltam bele a becsúszót begyûrtem a szimering belsõ peremét ami szépen leszakadt mindkét oldalon,ki is operáltam belõle mindkettõt,hol tudok venni és milyet vegyek ha lehet egyáltalán kapni.
Érdekes hogy elõtte két nappal csináltam egy ugyanilyen villát és annál nem követtem el ezt a hibát.
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#136
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Az már kijött,és már tisztán a telóolaj ömlik,de tényleg megnyomkodom és folyik le a lábon:(


Hát akkor eddig terjedt a távgyógyítás :S Látni kéne h vmi konkrétat mondjak.

#137
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Az már kijött,és már tisztán a telóolaj ömlik,de tényleg megnyomkodom és folyik le a lábon:(
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#138
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Úgy értem lehet túl sok zsírt raktam a porvédõ meg a szimering közé,koszosnak tuti nem volt koszos patikára takarítottam elõtte.....


Akkor meg még lehet h a fölösleges kenõanyagot dolgozza ki.

#139
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Úgy értem lehet túl sok zsírt raktam a porvédõ meg a szimering közé,koszosnak tuti nem volt koszos patikára takarítottam elõtte.....
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#140
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Bezsíroztam mint állat.
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro: