Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Marzocchi

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2845 hozzászólás a témában

#81
adamrc

adamrc

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Ok, kösz az info-t! Ja és még lenne egy kérdésem: Csapágyboltban lehet venni hozzá való szimeringet? olajzáró kéne mert a jobb oldala nem zár rendesen,más baja nincs......

#82
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Igen ott van benne egy o-gyûrû és az szét van szakadva lehet azért szuszog.Nézek majd oda valami gumigyûrût ami megoldja ezt a problémát.... de viszont a csillapítással nem tudok mit kezdeni, azt sem tudom hogy van e valami baja vagy csak az állítója nem mûködik.Tudsz írni egy értéket hogy kb. mennyi olajat kéne bele tölteni száranként? Az is lehet hogy nem töltöttem bele eleget és azért nem mûködik!


Hát a marzo honlapján sajnos nincsen semmi adat. Viszont az egy jó kiindulási alap lehet h el kell h lepje a csillapításnak a partonját + egy picit felette is kéne h legyen. Akkor tuti h mûködnie kell, ha mûködõ képes. Utána max ha nem mozogja ki a teljes útját, egy picit veszel vissza.

#83
adamrc

adamrc

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Igen ott van benne egy o-gyûrû és az szét van szakadva lehet azért szuszog.Nézek majd oda valami gumigyûrût ami megoldja ezt a problémát.... de viszont a csillapítással nem tudok mit kezdeni, azt sem tudom hogy van e valami baja vagy csak az állítója nem mûködik.Tudsz írni egy értéket hogy kb. mennyi olajat kéne bele tölteni száranként? Az is lehet hogy nem töltöttem bele eleget és azért nem mûködik!

#84
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Na szétszedtem, és egy ml olaj sem volt benne, most töltöttem bele valamennyit aminek már hatással kéne lennie a csillapításra de még mindig semmi.
Ezen kívül a jobb láb teteje szuszog és fújja kifelé a levegõt :confused: Ez mi lehet? amikor szétszedtem annyit láttam hogy be van ragasztva az összes állítócsavar csak azt nem tudom hogy ki volt az az idióta aki ezt csinálta!!!??? Egyébként nekem a 2001-es van.


Több mint valószínû azért volt beragasztva mert szar az egész :S
Levegõt meg azért fúj ki mert hiányozhat belõle az a tömítés ami az állító és a kupak közt van. És ilyenkor mikor lenyomja az ember a telót a szárban lévõ levegõ ki be áramlik ezen a helyen. sõt ha fejre fordítod az olaj is ki fog rajta folyni SZVSZ.

Feltöltött kép

elég ratyi minõségben van meg csak a robbantott ábrája, de ha jól nézem a 11es számú alkatrész hiányzik belõle.

#85
adamrc

adamrc

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Na szétszedtem, és egy ml olaj sem volt benne, most töltöttem bele valamennyit aminek már hatással kéne lennie a csillapításra de még mindig semmi.
Ezen kívül a jobb láb teteje szuszog és fújja kifelé a levegõt :confused: Ez mi lehet? amikor szétszedtem annyit láttam hogy be van ragasztva az összes állítócsavar csak azt nem tudom hogy ki volt az az idióta aki ezt csinálta!!!??? Egyébként nekem a 2001-es van.

#86
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Sziasztok! A napokban vettem egy 2001 Shiver-t és lenne egy kérdésem: Milyen állítási lehetõségek vannak rajta? A tekerentyûket meg sem lehet mozdítani+ visszarúg, valószínû hogy nincs benne elég olaj mert egyáltalán nem hallom a szürcsögést vagy az olaj folyását! Azt tervezem hogy szétszedem és kitakarítom, hol kezdjem?milyen és mennyi olaj való bele?


http://www.windwave....VER_DH_race.pdf

2001:
- Available colors: polished
- Bomber Dual Crown - NEW inverted design
- 190mm Travel
- Open Bath Inverted Shiver Cartridge Design
- Coil Springs
- BAM Forged CNC machined Crowns and Drop-outs
- External Preload & Rebound Control
- 35mm Stanchions
- 20mm Dedicated Axle
- Weight: 8.25 lbs [incl. Easton steertube]
- Maximum turning radius

2002:
- Available colors: silver
- 170mm or 190mm Travel
- NEW Open Bath HSCV Valving
- NEW Multi-Circuit Damping Design
- Coil Springs
- External Preload & Rebound Control
- 35mm Aluminum Stanchions
- 20mm Dedicated Axle
- Handlebar Clamp (optional)



2003:
- Available colors: silver
- Dual HSCV Hydraulic Cartridges
- Adjustability: PL/R
- Dual external rebound adj.
- External preload
- Spring Type: Dual Coil
- Travel: 190 mm
- Top Crown: Forged Bam top clamp
- Lover Crown: Forged BAM lower clamp
- Arch/Sliders: CNC Alloy outer tubes
- Drop out CNC alloy
- Stanchions: 35 mm Alloy
- Steer Tube: Alloy FR
- Disc Brake Mount: DH INTL STD 8" Rotor Setup
- Drop Out Type: 20mm Dedicated Axle

Aztán a többi évjáratnál megegyezik a 2003 mas állítási lehetõségek.

Ha nem lehet állítani akkor ne CSAVARGASD, mert úgy fogsz járni mint a Z1-el!!!!

#87
adamrc

adamrc

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Sziasztok! A napokban vettem egy 2001 Shiver-t és lenne egy kérdésem: Milyen állítási lehetõségek vannak rajta? A tekerentyûket meg sem lehet mozdítani+ visszarúg, valószínû hogy nincs benne elég olaj mert egyáltalán nem hallom a szürcsögést vagy az olaj folyását! Azt tervezem hogy szétszedem és kitakarítom, hol kezdjem?milyen és mennyi olaj való bele?

#88
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Köszönöm!

Ebben nem látok nyomórudakat, ami nálam van, abban van 2, kb 50cm-es, kb 5mm, aluminium + nem csak 2, hanem 2*2 rugó van benne, szimetrikusan, az már a sufnitunig lenne?


Nem, az akkor Super -T / Super T Pro

http://www.windwave....uper T-QR20.pdf

Ha nem megy akkor szóljál, és összerakom, plusz van most hozzá vatta új persely készletem is!

#89
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás

gyz http://www.windwave....3/2003_Jr T.pdf
átütõs http://www.windwave....3_Jr T-QR20.pdf

szerk.:

olajszintek http://www.windwave....evel charts.pdf


Köszönöm!

Ebben nem látok nyomórudakat, ami nálam van, abban van 2, kb 50cm-es, kb 5mm, aluminium + nem csak 2, hanem 2*2 rugó van benne, szimetrikusan, az már a sufnitunig lenne?

#90
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
gyz http://www.windwave....3/2003_Jr T.pdf
átütõs http://www.windwave....3_Jr T-QR20.pdf

szerk.:

olajszintek http://www.windwave....evel charts.pdf

#91
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás
Sziasztok. Egy 2003-as Junior T robbantott ábra nincs valakinél véletlenül? Nálam egy robbantott villa van...:) Szétbarmolták, és most nekem kéne összerakni, de félek, hogy nem lesz szerencséjük. 1 próbát megér.

#92
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy jól sejtem-e, hogy a 2003-as 105 mm MX Pro-t 85-re alakítani kb. egyetlen alkatrész cseréjével lehet? Van esélyem elõre legyártani, hogy mikor szétszedem, már rakhassam is össze?

Marzocchi 2003 MX Pro travel reduction kit - Detailed item view - activesport.co.uk 01298 22002 / 01298 22006 email sales@activesport.co.uk

Az itt szereplõ ár alapján gondolom, aranyból van, de a tömege alapján inkább vmi PA66-ból leesztergálható cuccra gondolnék- ugyanakkor a 2003-as telepíthetõs Marzo szervízkatalógusban a robbantott ábrán nem találom a cixxámot - felteszem, az egy egységként kezelt balos csillapítón belül kellene keresgélni?


Konfúzióm másik oka, h a Marzo honlap szerint ez a villa csak 105-ösben volt (Tenneco Marzocchi Suspension - 2003 forks - MX PRO), ugyanakkor meg van egy ilyen termék is:

Marzocchi 2003 MX Pro travel extension kit - Detailed item view - activesport.co.uk 01298 22002 / 01298 22006 email sales@activesport.co.uk

Kérem, világosítson meg valaki! :)




Hali.

Hát több mindent kéne szerintem cserélni. Egész pontosan 2 darab rugót, két hézagolót.
http://www.windwave....MX Pro Coil.pdf . ezek a kitt-ek marzónéknál ha jól tudom két rövidebb pozitív, és két hézagolót tartalmaz.

#93
lrdr

lrdr

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy jól sejtem-e, hogy a 2003-as 105 mm MX Pro-t 85-re alakítani kb. egyetlen alkatrész cseréjével lehet? Van esélyem elõre legyártani, hogy mikor szétszedem, már rakhassam is össze?

Marzocchi 2003 MX Pro travel reduction kit - Detailed item view - activesport.co.uk 01298 22002 / 01298 22006 email sales@activesport.co.uk

Az itt szereplõ ár alapján gondolom, aranyból van, de a tömege alapján inkább vmi PA66-ból leesztergálható cuccra gondolnék- ugyanakkor a 2003-as telepíthetõs Marzo szervízkatalógusban a robbantott ábrán nem találom a cixxámot - felteszem, az egy egységként kezelt balos csillapítón belül kellene keresgélni?


Konfúzióm másik oka, h a Marzo honlap szerint ez a villa csak 105-ösben volt (Tenneco Marzocchi Suspension - 2003 forks - MX PRO), ugyanakkor meg van egy ilyen termék is:

Marzocchi 2003 MX Pro travel extension kit - Detailed item view - activesport.co.uk 01298 22002 / 01298 22006 email sales@activesport.co.uk

Kérem, világosítson meg valaki! :)

#94
MarciPX

MarciPX

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!
Lenne egy nagyon fontos kérdésem/kérésem.
Szeretném átalakítani egy marzo. 55r 2009-es teleszkópot patronosról olajfürdõsre, és aki tudja hogy kell azt megkérném írja le részletesen.
Elõre is köszi!

#95
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

találtam egy ilyet: Kifáradás (anyagé) - Wikipédia

a soft-tail vázak láncvilláját ezért készítik titánból.
a fogtechnikán is dolgoztunk ezzel a fémmel, de nem szerettük. rendkívül macerás volt az öntés: az öntõgépet 3szor át kellett "mosni" argonnal, ami eltávolította a rendszerbõl az oxigént, majd végig vákuum alatt kellett tartani az egész berendezést. és még így is volt, hogy megégett az öntés.



Ezt a kifáradást én megtaláltam. De sajnos nem találtam konkrét acél vagy titán Wöhler diagramot. Lehet konkrét ötvözetekre kéne rákeresni és akkor kidobna vmit a google.

#96
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Azért van ez a fórum is h mindenki "belevau-zon".
Az a baj h én ezeket külföldi fórumokon olvastam, aztán lehet h tök hülyeség az egész! Egyenlõre a google nem segített hozzá semmi döntõ bizonyítékhoz sem :S

találtam egy ilyet: Kifáradás (anyagé) - Wikipédia

Az anyag az ismétlõdõ feszültség nagyságától függõen nagyobb vagy kisebb N számú ismétlõdés után fáradt törést szenved. Az N törési ciklusszám valószínûségi érték, azonos körülmények között azonos anyagból készült próbadarabok különbözõ számú ismétlõdés után törnek el. Ezért a fáradt törési vizsgálatokat mindig több próbadarabon végzik el, az eredményeket statisztikai módszerekkel értékelik. Néhány anyag, például az acél és a titán esetében létezik olyan ismétlõdõ feszültségszint, melynél az anyag akárhány terhelési ismétlõdést törés nélkül kibír. Ez a feszültség a kifáradási határ.

a soft-tail vázak láncvilláját ezért készítik titánból.
a fogtechnikán is dolgoztunk ezzel a fémmel, de nem szerettük. rendkívül macerás volt az öntés: az öntõgépet 3szor át kellett "mosni" argonnal, ami eltávolította a rendszerbõl az oxigént, majd végig vákuum alatt kellett tartani az egész berendezést. és még így is volt, hogy megégett az öntés.

#97
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

bocs, hogy belevau, de izé.. a titánnak tudtommal nincs fáradása. így törni sem szeret.


Azért van ez a fórum is h mindenki "belevau-zon".
Az a baj h én ezeket külföldi fórumokon olvastam, aztán lehet h tök hülyeség az egész! Egyenlõre a google nem segített hozzá semmi döntõ bizonyítékhoz sem :S

#98
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

egy full belsõ :D , meg rosszabb esetben becsuszó csere( jobbról balra)


Így is van.
Aztán ezt meglehet oldani úgy is h bemész a boltba/fórumra és veszel egyet. Vagy csinálsz egyet.
Ha mazohista vagy meg van hozzá affinitásod, idõd, tudásod akkor a készítés jó móka nagyon :) Én most kísérletezem vele.
Az én 888 R-rõl 350 grammot lehet vele lefaragni, és akkor 29,, gramm lenne az össz. tömege.

#99
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
bocs, hogy belevau, de izé.. a titánnak tudtommal nincs fáradása. így törni sem szeret.

#100
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
egy full belsõ :D , meg rosszabb esetben becsuszó csere( jobbról balra)
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->