Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Marzocchi

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2845 hozzászólás a témában

#61
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.694 hozzászólás

sztem a 20mm QR Torque Axle-ra gondolt, de majd õ megmondja a frankót :)


így van!! :)

szóval ezzel azóta sem boldogultam, erõszakoskodni nem akartam vele..

ötlet?!
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra

#62
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

sztem a 20mm QR Torque Axle-ra gondolt, de majd õ megmondja a frankót :)


Megeshet :)

#63
TaaT

TaaT

    vendég

  • fórumtag
  • 148 hozzászólás

pl a visszaút állító tekerõ


sztem a 20mm QR Torque Axle-ra gondolt, de majd õ megmondja a frankót :)
XC Fully

"Kussolj Brian!" :D

#64
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

jaja gondoltam..

másik kérdés hogy a tengelyt ami elvileg ilyen "racsnis" és már nem "racsnizik" mit tudok csinálni hogy újra "jó" legyen?


Ha jól értem azt akarod kérdezni h pl a visszaút állító tekerõ kattogva mozgatható?
Ha igen, akkor vagy teljesen koszos és beragadt a golyó ami a kattogást biztosítja, vagy elhagytad a golyót belõle.

#65
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.694 hozzászólás
jaja gondoltam..

másik kérdés hogy a tengelyt ami elvileg ilyen "racsnis" és már nem "racsnizik" mit tudok csinálni hogy újra "jó" legyen?
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra

#66
Mtbsrác

Mtbsrác

    vendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
A progresszivitást viszont csak azonos, nem emelkedõ/csökkenõ sûrûségü rugóval fogod megoldani sajna.

#67
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.694 hozzászólás
lehet hogy nem írtam egyértelmûen -ebédeltem közben- szóval minden mûködik, minden tekerentyû érzehetõ változást hoz, csak ez a túlzott progresszívitás ami amúgy szerintem a villa sajátja ne lenne...de ezért eladni nem akarom mert az sx-be ennél jobbat úgysem tudnék most venni
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra

#68
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

2008as

amikor olajat cseréltem akkor mivel elég trükkös volt szétszedni, sikerült mindent baszkurálni benne,akkor úgy tûnt hogy minden jó, bár az feltûnt hogy a rugesz eléggé sûrûsödik http://www.petracycl...=250&w=250&zc=1

ez:
http://www.google.hu...ma6uSV8m2bkb0_Q segítene..talán?


Az h változó menetemelkedésû a rugó természetes. Ezek szerint ebbe progresszív rugó van, ami azt jelenti h elõbb a ritkább menetû kezd el összenyomódni, és utána a keményebb ritkább emelkedésû.
De a csillapítást kipróbáltad?

#69
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.694 hozzászólás

Hali

Melyik évjáratú rc3?

Egyébként elsõ körben ki kéne szedni a patront, és egy pohár olajban megnyomkodni, h ott kimozogja e vajon a teljes útját. Ha már ki van szedve a csillapítás akkor üresen a villát is érdemes lenne megnyomkodni, h nem e ott van vmi bibi.

Elsõre kb ennyi.

Sok sikert!


2008as

amikor olajat cseréltem akkor mivel elég trükkös volt szétszedni, sikerült mindent baszkurálni benne,akkor úgy tûnt hogy minden jó, bár az feltûnt hogy a rugesz eléggé sûrûsödik http://www.petracycl...=250&w=250&zc=1

ez:
http://www.google.hu...ma6uSV8m2bkb0_Q segítene..talán?
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra

#70
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

hali

mondjatok nekem valami okosat..
pár hete küzdök egy 66rc3-al ami nem mozogja ki a 18cm bõl kb 2,5 útnyit /kb 5cm/ és kurvaidegesítõ hogy mindene iszonyat érzékeny beül kb a saját súlya alatt,de még versenyen sem moccan végig. értem én hogy atom progresszív,de minden tekerõ kitekerve, levegõ sincs benne, pinkbike/nsmb fórum alapján le mertem menni a gyári 3,2dl olajból 2,3 decire és így is.

ötlet?!


Hali

Melyik évjáratú rc3?

Egyébként elsõ körben ki kéne szedni a patront, és egy pohár olajban megnyomkodni, h ott kimozogja e vajon a teljes útját. Ha már ki van szedve a csillapítás akkor üresen a villát is érdemes lenne megnyomkodni, h nem e ott van vmi bibi.

Elsõre kb ennyi.

Sok sikert!

#71
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.694 hozzászólás
hali

mondjatok nekem valami okosat..
pár hete küzdök egy 66rc3-al ami nem mozogja ki a 18cm bõl kb 2,5 útnyit /kb 5cm/ és kurvaidegesítõ hogy mindene iszonyat érzékeny beül kb a saját súlya alatt,de még versenyen sem moccan végig. értem én hogy atom progresszív,de minden tekerõ kitekerve, levegõ sincs benne, pinkbike/nsmb fórum alapján le mertem menni a gyári 3,2dl olajból 2,3 decire és így is.

ötlet?!
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra

#72
hetton

hetton

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás
Üdv Mindenkinek!
Teleszkóp vásárlását tervezem.
Az érdekelne, hogy ki mit tud a Marzocchi Z1 sport (2009) teleszkópokról?
Érdemes megvenni vagy kerüljem mint a leprást?
Fõleg az érdekelne, hogy ez még a gagyi olajpatronos vagy már rendes villa?
Elõre is köszi!

#73
hputyi

hputyi

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Helló!

Segítséget kérnék.2009-es 55 ata2 tst micro telóba olajat szeretnék cserélni. Melyik lábba mennyi olaj kell?
Jó lenne leírás a teljes szét és összeszerelésrõl,a gyári lapon nem találtam,esetleg video is jólenne.

Elõre is köszönöm.

#74
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Vagy a teló nyaka a vállban...ezerminden lehet.

#75
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás
Ez inkább éles pattanás hang. Másik gyanúsított a kormánycsapágy, mert nem kell a telót mondjuk félig benyomni, hogy elõhozzam eme csodás zajt, hanem pl. az elsõféket behúzom és meglököm a bringát (közben nem ülök rajta) akkor is reccsen egyet. Vagy mondjuk nekitolom egy lépcsõnek felfelé.
Húztam kicsit a kormány csapágyon, hátha segít, de semmi.
Nem elképzelhetetlen hogy akár a váz recseg a fejcsõnél, de ott meg alul-felül egy plusz erõsített rész van behegesztve gyárilag, így azt most kizárnám.
Az is lehet hogy a villanyak és a váll találkozása reped vagy csak mozog egy kicsit, és attól jön ez a hang?
Az a baj, hogy ezeket röntgen nélkül nem lesz egyszerû diagnosztizálni, ha nem a villa belsejébõl jön a recsegés.

#76
adamrc

adamrc

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás

Sziasztok!

Kérdésem a következõ lenne:
Adott egy marzocchi 44 tst2 2010 villa, minden szépen mûködik rajta, lock is, csillapítás állítás is.
viszont az utóbbi idõben egyre többet kattog, ma már majdnem minden nagyobb beüléskor egy elég határozott és hangos kattanást produkált.
Mitõl lehet ez?
Mennyire fossak hogy szétesik nekem az erdõben valamikor?
A legnagyobb gond hogy még másfél hétig nem is leszek otthon, hogy valakivel megnézessem, mert épp németországban gyilkolom a paripát. Mennyre féljek vele menni?


Helló!!
Nekem a Z1-em kattogott amiatt hogy lazán volt csak ráhúzva a záróanya a láb alján és a csillapítás ide-oda mozgott oldalirányban, beleért mindig a becsúszó aljába amikor legalább félig bemozgott a villa, szétszedtem, meghúztam és teljesen halk lett! Egyébként olyan volt a hangja mint amikor a láncterelõnek csapódik a lánc.... Nem tudom a tiédnek milyen hangja van, de szerintem szét kéne szedni átnézni.

#77
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás
Sziasztok!

Kérdésem a következõ lenne:
Adott egy marzocchi 44 tst2 2010 villa, minden szépen mûködik rajta, lock is, csillapítás állítás is.
viszont az utóbbi idõben egyre többet kattog, ma már majdnem minden nagyobb beüléskor egy elég határozott és hangos kattanást produkált.
Mitõl lehet ez?
Mennyire fossak hogy szétesik nekem az erdõben valamikor?
A legnagyobb gond hogy még másfél hétig nem is leszek otthon, hogy valakivel megnézessem, mert épp németországban gyilkolom a paripát. Mennyre féljek vele menni?

#78
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc

Ok. csak valahol olvastam hogy csapágyboltban 600Ft-ért vett valaki olajzáró szimeringet! Látom hogy itt minden méretben lehet kapni minden fajta szimeringet, de nekem melyik kell ezek közül? annyit tudok hogy 35mm átmérõjû kell de a mellette lévõ számok mit jelentenek?


Belsõ átmérõ X külsõ átmérõ X magasság
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#79
adamrc

adamrc

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Ok. csak valahol olvastam hogy csapágyboltban 600Ft-ért vett valaki olajzáró szimeringet! Látom hogy itt minden méretben lehet kapni minden fajta szimeringet, de nekem melyik kell ezek közül? annyit tudok hogy 35mm átmérõjû kell de a mellette lévõ számok mit jelentenek?

#80
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Ok, kösz az info-t! Ja és még lenne egy kérdésem: Csapágyboltban lehet venni hozzá való szimeringet? olajzáró kéne mert a jobb oldala nem zár rendesen,más baja nincs......


Ne csapágyboltba vegyél, mert ott nem lehet teleszkóp szimeringet venni. Náluk vegyél: Germalex