Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Marzocchi

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2845 hozzászólás a témában

#101
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Hogy full levegõs legyen? Nem tudom. Szeretném,ha ez rugós maradna. Amúgy mi kéne ahhoz,h full levegõs legyen?

#102
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Levegõ esetleg?

#103
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Még ezt a csapágyat megpróbálom. Hátha elég lenne neki. Ha nem,akkor megpróbálok marzo titán rugót szerválni. Az rövidebb és alacsonyabb a menetemelkedése,így gondolom nem tágul annyira.
Ha így megszorul a rugó,akkor törhet el is gondolom. Ezzel nem számoltam. Na mind1. Lesz ami lesz. :)

#104
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
Én is ezt irtam :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#105
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Miért van rendetlen is?
Fox 31,7 mm marzo 32,1 mm. Még a fox kisebb 4 tizeddel.

kiengedtem a levegõt a villából és így nyomkodva 17 centit tudok nyomni rajta. Valahol 14 centi mozgás után jön elõ ez az érzés. Lehet,h akkor az,h megnõ akkorra annyival az átmérõje,h súrlódik?



Hát vannak ilyen "hobbi" tolómérõk is, pl mûanyagból......
Hiába h kisebb az átmérõje a titán rugónak sokkal nagyobb a menet emelkedése, és e végett sokkal nagyobb lesz az alakváltozása is, átmérõ esetén. És igen az lesz az az érzés, akkor tapad a becsúszó belsõ falára a rugó, mert akkor már kitölti a rendelkezésre állót átmérõt.
Sajnos ezek szerint nem nyertél hangszórót ezzel a titán rugóval :S

#106
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás

Rendes tolómérõd van otthon?
Csak h lemérni h mekkora a méretbeli különbség, a két rugó átmérõjében.


Miért van rendetlen is?
Fox 31,7 mm marzo 32,1 mm. Még a fox kisebb 4 tizeddel.

kiengedtem a levegõt a villából és így nyomkodva 17 centit tudok nyomni rajta. Valahol 14 centi mozgás után jön elõ ez az érzés. Lehet,h akkor az,h megnõ akkorra annyival az átmérõje,h súrlódik?

#107
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

jaja, sima normál acél
nemsima a titán :D

titán a ritkább tekercselés miatt sokkal nagyobb csavarodásnak van kitéve, ott valszeg jobban elõjönne a csapágy elõnye


Elég sokat gondolkozom ezen a titán rugós õrületen, de nagyon sokan azt irták róla h rosszabbul mozog illetve hamarabb fárad is :S, ja meg ku..va drága.

#108
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc

Ezt a sima rugós rész nem értem.
Esetleg titán rugó a nem sima rugó?


jaja, sima normál acél
nemsima a titán :D

titán a ritkább tekercselés miatt sokkal nagyobb csavarodásnak van kitéve, ott valszeg jobban elõjönne a csapágy elõnye
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#109
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

enyém prototipus még v0.8, nyitott, de könnyen zártá tehetõ, csak egy uj központosító kell
sajna enyim is tesztelésre kölcsön van adva a fogasos társaságnak, sima rugónál kb 10% a javulás, én nem tudtam kipróbálni


Ezt a sima rugós rész nem értem.
Esetleg titán rugó a nem sima rugó?

#110
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
enyém prototipus még v0.8, nyitott, de könnyen zártá tehetõ, csak egy uj központosító kell
sajna enyim is tesztelésre kölcsön van adva a fogasos társaságnak, sima rugónál kb 10% a javulás, én nem tudtam kipróbálni

de ha érdekel kölcsön tudom adni

feltéva ha megvan még :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#111
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Rohadjon meg ez a rugó :) akár mit tesz az ember tényleg nõni fog az átmérõje :S

Marad akkor légrugó:) az legalább könnyû. meg személyre szabható könnyen.

@sala:

Amit elõbb írtál h van DHX-hez ilyen vertikális csapágyad, te használtál már ilyet? Esetleg vmi javulás észrevehetõ a mozgásban.
Illetve a por, kosz mennyire "zavarja". mert amiket én láttam eddig, azok nyitottak voltak.

#112
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Nem a rugón lévõ mûanyag miatt ment be nehezen,hanem a rugó közepén lévõ gumivédõ volt túl vastag. Azt levéve simán belecsúszott.
Akkor javasoljátok,h tegyek bele ilyen csapágyat?


Rendes tolómérõd van otthon?
Csak h lemérni h mekkora a méretbeli különbség, a két rugó átmérõjében.

#113
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
én sem a rugón lévõ szinterre gondoltam, hanem a közepén lévõ kopogás ellenire. ha már eleve nehezen megy bele, simán megszorul teljesen összenyomva

elõfordult, hogy egy villa amibe kicsit vastagabb zsugorcsõ került, ki sem rugózta az útját mert annyira beleszorult a rugó a becsúszóba
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#114
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Nem a rugón lévõ mûanyag miatt ment be nehezen,hanem a rugó közepén lévõ gumivédõ volt túl vastag. Azt levéve simán belecsúszott.
Akkor javasoljátok,h tegyek bele ilyen csapágyat?

#115
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
Ilyen vertical csapágy nálam is van otthon minden méretben, még dhx-re való is van, saját központosítóval.

Sajnos a külsõ átmérõ mindenképp megnõ, csapágy egy dologban segít, kevésbé terheli a rugót (titán ugye hajlamos törni), a mozgás kicsit finomabb lesz, mert ugye ha a két vége megvan rendesen támasztva, lásd tag, ott nemtud elcsavarodni egymáshoz képest, ergo felesleges feszültség keletkezik.
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#116
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Szerintem mivel már a rugón lévõ mûanyag miatt is nehezen ment bele, egyszerûen túl nagy a külsõ átmérõje.
Mikor összenyomod, nemcsak elcsavarodik, ahogy elõttem írták, hanem a külsõ átmérõje is megnõ, ergó egyszerûen beleszorul a becsúszóba.

szerintem


Én úgy gondolom ha megszüntetjük a csavarodást, akkor nem fog megnõni az átmérõje.
De ebben nem vagyok teljesen biztos, de szerintem ez okozza az átmérõ növekedést.

#117
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
Szerintem mivel már a rugón lévõ mûanyag miatt is nehezen ment bele, egyszerûen túl nagy a külsõ átmérõje.
Mikor összenyomod, nemcsak elcsavarodik, ahogy elõttem írták, hanem a külsõ átmérõje is megnõ, ergó egyszerûen beleszorul a becsúszóba.

szerintem
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#118
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

De ettõl amúgy lesz vajon valami baja? Vagy esetleg a rugó beáll egy idõ után és megszûnik a csavarónyomatéka? Vagy ennyit nem fog egyik végén se fordulni,h megszûnjön a nyomaték?

Támcsapágyat?


Ez soha nem fog megszûnni. Ha összenyomsz egy rugót akkor mindig keletkezik egy tengely irányú elfordulás.
támcsapágy meg pont az ilyen mozgások végett találták ki (többek közt).
Feltöltött kép

#119
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
De ettõl amúgy lesz vajon valami baja? Vagy esetleg a rugó beáll egy idõ után és megszûnik a csavarónyomatéka? Vagy ennyit nem fog egyik végén se fordulni,h megszûnjön a nyomaték?

Támcsapágyat?

#120
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Van benne valami,amit mondasz. Majd akkor keresek valamilyen megfelelõ alátétet. :)


Még szép h van benne vmi :)
Én azon gondolkodtam h az enyémbe támcsapágyat rakok, de végül levegõsre alakítom át a villát. Ahhoz meg már majdnem minden készen is van.