Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Marzocchi

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2845 hozzászólás a témában

#141
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Rosszul raktad vissza, elsõre ez lenne a tippem.
Illetve vmi kosz pl hajszál, anyagszál ragadt a szimeringek ajkai közé ami meggátolja a tökéletest záródást!

Szedd szét és patika állapotra tisztítsd meg, és úgy rakd össze. Persze kenésrõl gondolkodjál a szimering két ajka között!

#142
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Szia ismét lenne egy kérdésem,kicseréltem a 66-ban az olajat(meg megjavítottam a törött csillapító csavart)elmentem vele tekerni és orbitális szinten elkezdett folyni az olaj a szimering eknél,eddig nemhogy nem folyatta de csont száraz volt,természetessen becsúszok makulátlanok.
Miért van ez?
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#143
szedrik5

szedrik5

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
Segitség !
Volna nekem egy 2003-as monsterem.
Hogy kell szabájszerüen szétszedni és összerakni ?
Már egyszer nekiálltam ,de az alsó csavar kitekerésekor ,a nyomás elöte a csavart a picsába.
Összeszereléskor felülröl töltötem 430ml olajat száranként, rátekertem a felsö szabályzo anyát.
A villa igy 140mm mozog .
szedrik

#144
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Hát ha lesz rá pénzed vedd meg, mert az a csúcs!

#145
Munkrusz

Munkrusz

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Ipari hulladék:D:D ez jó:D Már várom, hogy végre áprilisban hazamenjek azt csapassak egy kicsit azzal a hulladékkal:D Hát az élet itt angol honban teljesen más, már szétfolyattam a nyálam mindenféle bringabolt elõtt, szóval csak ámulok és bámulok. Olyan bringavázak vannak itt amikrõl még nem hallottam, viszont az utcán nem igazán szaladgálnak ilyen márkás cuccok, hanem ilyen átlagos Holland bike feeling van:) Igaz ez London, nincsenek hegyek:D
De az igazság, hogy itt sincs annyira sok 1,5-s kormánycsapágy:D csak ilyen Chris King féle 100fonttól 150-ig bezárólag:) Tényleg valamit kell csinálni azzal a teleszkóppal:D

#146
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

A fenébe, akkor ha a Manitoukat nem sorolod a teleszkópok közé, hm mi van a biciklim elejében?:D:D:D:D


Ipari hulladék? :)
Azért ennyire nem súlyos a helyzet. De én azt érzem h elég kiforratlanok azok a telok, meg a tagok is.


Milyen kint az élet angol honba?

#147
Munkrusz

Munkrusz

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
A fenébe, akkor ha a Manitoukat nem sorolod a teleszkópok közé, hm mi van a biciklim elejében?:D:D:D:D

#148
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Jaj dehogynem a Sherman-ban az a tpc-izé csak imitálta a mûködést olyan szépen kidobtam belõle hogy csak úgy porzott.
De itt valóban más a helyzet gondoltam hogy ennek az izének van valami értelem csak nem tudtam mi.
Olvastam egy srác villájáról aki kiszedte a rugót belõle és csak simán levegõvel használta,az életszerû vagy variálni kell hozzá,pl :más szimering vagy ilyesmi.



Levegõvel mûködhet, cserébe szarúl fog megindulni :S Mert azért a rugó sokkal finomabb.

A Manitout meg nem sorolom teleszkópok közé!
Shermant pl már javítottam: persely csere, csillapítás. De pl a csillapítása is egy szar, meg az U-tunrja is. Szar szinte az összes!

#149
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Mondjuk a Sherman-ban több konstrukciós hiba volt,de talán nem több mint a korabeli nagy rugóutas szimpla-válas villákban ezt nem tudom csak gondolom.
Úgy látom itt nem fog mûködni hogy kiszórom a kacatokat reszelgetem itt-ott és talán mozog is valamit,mondjuk attól még kolbász maradt:)
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#150
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Jaj dehogynem a Sherman-ban az a tpc-izé csak imitálta a mûködést olyan szépen kidobtam belõle hogy csak úgy porzott.
De itt valóban más a helyzet gondoltam hogy ennek az izének van valami értelem csak nem tudtam mi.
Olvastam egy srác villájáról aki kiszedte a rugót belõle és csak simán levegõvel használta,az életszerû vagy variálni kell hozzá,pl :más szimering vagy ilyesmi.
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#151
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Igen elég jól hangzik,ez a vacak az alsó likak felé tereli az olajat így ad értelmet a felsõ résznek,különben elmenne fölfele az olaj.
Pedig olyan boldoggá tett volna ha kidobhatom:)
Köszi akkor marad.


Hát ezért ha jól belegondolsz csak úgy habira nem szoktak belerakni telokba alkatrészeket :)

#152
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Igen elég jól hangzik,ez a vacak az alsó likak felé tereli az olajat így ad értelmet a felsõ résznek,különben elmenne fölfele az olaj.
Pedig olyan boldoggá tett volna ha kidobhatom:)
Köszi akkor marad.
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#153
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Nagyon állat ez a szétszedett rajz,nagyon sokat kerestem de nem találtam ilyet sehol,köszi.
Igen az a három alkatrész.
Kifejezetten zavarnak mivel ahogy kézzel húzogattam,olyan akadozónak éreztem,és tudom hogy nem tudom kézzel központosítani,ezért mikor a helyén van talán nem akadozik,de nekem mégsem szimpatikus,és likvidálom ha nincs haszna:)



<exploded diagrams> itt van az összes robbantott rajz.

Ne szedd ki!
Ugyanis annak az a szerepe h szabályozza az olaj áramlását. Ha kiszeded több mint valószínû h nem lesz csillapításod, ugyanis nem a szelep felé fog menni az olaj hanem másfelé.

#154
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Nagyon állat ez a szétszedett rajz,nagyon sokat kerestem de nem találtam ilyet sehol,köszi.
Igen az a három alkatrész.
Kifejezetten zavarnak mivel ahogy kézzel húzogattam,olyan akadozónak éreztem,és tudom hogy nem tudom kézzel központosítani,ezért mikor a helyén van talán nem akadozik,de nekem mégsem szimpatikus,és likvidálom ha nincs haszna:)
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#155
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Kép?

Tudom h nem 888 van, de hirtelen ezt találtam.
http://www.windwave....008_888_RCV.pdf
45-46-47 számú alkatrészeket nézd meg. Azokat kérdezed?

#156
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Háj!
Kibeleztem az rcv-t és van az egyik oldalon,(ez nem az rc3 amiben a patron van azt is kibeleztem a rend kedvéért)szóval ez az enyém és ebben nem patron van hanem egy alurúd likakkal:)
Nem is ez a lényeg hanem az egyik ilyen alu rúdon a koppanásgátló kisebb rugó alatt van egy ilyen értelmetlennek tûnõ vékonyabb pici rugó meg egy acélgyûrû,na az minek?
Mert szerintem inkább gátolja az egészet a mozgásban és kihajintanám belõle ha senki nem ismeri a funkcióját.
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#157
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás

A 66 ba 7,5 W olaj kell ,mint minden marzóba.
A "patron" meg majd felszívja az olajat.


Köszönöm a választ.
A rugóstagra vonatkozó kérdést felteszem a topikjában.
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#158
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Sziasztok!
2009-es 66 rcv-ben milyen viszkozitású olaj van?5w,vagy 7w?
Ill.rocco wc-s tagban.
+a bal oldali szárban lévõ patron szerû izét összeszerelés elõtt külön fel kell tölteni olajjal vagy majd szépen feltelik magátol.


A 66 ba 7,5 W olaj kell ,mint minden marzóba.
A "patron" meg majd felszívja az olajat.

#159
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Sziasztok!
2009-es 66 rcv-ben milyen viszkozitású olaj van?5w,vagy 7w?
Ill.rocco wc-s tagban.
+a bal oldali szárban lévõ patron szerû izét összeszerelés elõtt külön fel kell tölteni olajjal vagy majd szépen feltelik magátol.
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#160
adamrc

adamrc

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Sziasztok! Nem tudja valaki hogy a rc2 csillinek hogy tudnám leszeni az alu kupakját, már eljutottam oda hogy elforog rajta, de nekem úgy tûnik hogy nincs rajta menet és csak forog.