Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Marzocchi

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2845 hozzászólás a témában

#161
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Üdv. megint én írok! Az lenne a probléma hogy amikor összeraknám a villát akkor a becsúszóban lévõ persely megakad a csillapításban, nem tudom tovább összetolni a villát!Minden úgy van benne mint amikor szétszedtem, de mégsem lehet összetolni! Itt egy kép róla: TestBike Fotó - egyéb - #3 - kerékpár kép, fotó


Nem bántásból mondom, de elõbb gondold végig, aztán kezd összerakni.
Sok kellemetlenségtõl megóvod így magadat.

Jó szerelést!

#162
adamrc

adamrc

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Közben megoldódott a probléma==) Elõször a becsúszókat kel a helyükre rakni, utána a csillapítást......ezt a 2 hsz-t akár törölhetitek is!

#163
adamrc

adamrc

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Üdv. megint én írok! Az lenne a probléma hogy amikor összeraknám a villát akkor a becsúszóban lévõ persely megakad a csillapításban, nem tudom tovább összetolni a villát!Minden úgy van benne mint amikor szétszedtem, de mégsem lehet összetolni! Itt egy kép róla: TestBike Fotó - egyéb - #3 - kerékpár kép, fotó

#164
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Ok, köszi a segítséget, szedtem már szét Rock Shox-ot is úgyhogy egy Marzocchi sem foghat ki rajtam!:D
esztergáltatok egy ilyen közdarabot és remélem hogy jó lesz..


Hajrá :)
Csak ne legyen túl hosszú a közdarab. Már mint az a része ahol két résznek ugye össze kéne érnie. nehogy ezért lekoppanjon a csillapítás!

#165
adamrc

adamrc

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás

Alul van egy 12es csavar, vagy egy 6 inbusz. Azt kell meglazítani, és míg nem csavarod le teljesen, gumi kalapáccsal vagy vmi mûanyaggal megütni. Nem kell nagyon csak h kijöjjön a helyérõl, lehet h nem is kell.
Utána teljesen kicsavarod és ki fog jönni.

Ennyi nem egy nagy ördöngösség.

A vissza tétele, meg ennek a fordítottja

De ha nem értesz hozzá, inkább hagyjad, és hozd el, vagy kérd vki jártasabbnak a segítségét!


Ok, köszi a segítséget, szedtem már szét Rock Shox-ot is úgyhogy egy Marzocchi sem foghat ki rajtam!:D
esztergáltatok egy ilyen közdarabot és remélem hogy jó lesz..

#166
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Igen én is gondolkodtam az esztergáláson, de elõször is ki kéne szedni a csillapítást,amit nem tudom hogy kell. Kicsavarom a lábon lévõ csavart és akkor ki is jön a helyérõl? Visszatekerni meg lehetettlen feladat lesz, mert nincs olyan szerszám ami leér a villa aljára!


Alul van egy 12es csavar, vagy egy 6 inbusz. Azt kell meglazítani, és míg nem csavarod le teljesen, gumi kalapáccsal vagy vmi mûanyaggal megütni. Nem kell nagyon csak h kijöjjön a helyérõl, lehet h nem is kell.
Utána teljesen kicsavarod és ki fog jönni.

Ennyi nem egy nagy ördöngösség.

A vissza tétele, meg ennek a fordítottja

De ha nem értesz hozzá, inkább hagyjad, és hozd el, vagy kérd vki jártasabbnak a segítségét!

#167
adamrc

adamrc

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Igen én is gondolkodtam az esztergáláson, de elõször is ki kéne szedni a csillapítást,amit nem tudom hogy kell. Kicsavarom a lábon lévõ csavart és akkor ki is jön a helyérõl? Visszatekerni meg lehetettlen feladat lesz, mert nincs olyan szerszám ami leér a villa aljára!

#168
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

:confused:Honnan szerezzek új RC2 Csillapítást?Ez itt a kérdés...;)


Szerintem nem kell új csili.
Azt kéne megnézni, h nem e lehetne egy olyan közdarabot esztergálni, aminek az egyik végén olyan menet van, ami belemegy a kupakba. A másik végén meg egy belsõ menet lenne ami meg jó a törött részre!

#169
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Milyen PDF-ben? A villa pontos típusa: Marzocchi Z1 FR1 ETA, úgy tört el a menet hogy amikor rátekertem a zárókupakot mert ugye az alapból is nagyon megvolt húzva,akkor megakdt kb. a menet közepén és beletört a zárókupakba, utána abból abból kicsavartam.....Van a csillapításban egy tengely és rajta a dugó ami szívja az olajat, na ennek a tengelynek a menetes vége tört el. Remélem így már érthetõ!



Bocsi, elfelejtettem beilleszteni a linket :)
http://www.windwave.... Free Ride .pdf

#170
adamrc

adamrc

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
:confused:Honnan szerezzek új RC2 Csillapítást?Ez itt a kérdés...;)

#171
adamrc

adamrc

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás

Ha jól látom ezen a PDF ben "A" jelölt oldal ment szét, ugye?
Szerintem egyébként meg lehet csinálni. Inkább az lenne a kérdés h ez mitõl tört el?

Milyen PDF-ben? A villa pontos típusa: Marzocchi Z1 FR1 ETA, úgy tört el a menet hogy amikor rátekertem a zárókupakot mert ugye az alapból is nagyon megvolt húzva,akkor megakdt kb. a menet közepén és beletört a zárókupakba, utána abból abból kicsavartam.....Van a csillapításban egy tengely és rajta a dugó ami szívja az olajat, na ennek a tengelynek a menetes vége tört el. Remélem így már érthetõ!

#172
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=9456&id=1&cat=2

ezen a képen látszik a törött menet, kb. 3x ilyen hosszú volt, de most a másik fele a csillapítás alsó részén van a villában....


TestBike Fotó - egyéb - #2 - kerékpár kép, fotó

A törött menet alsó fele!!Ezt nem hiszem hogy külön ki lehetne cserélni.


Hali

Ha jól látom ezen a PDF ben "A" jelölt oldal ment szét, ugye?
Szerintem egyébként meg lehet csinálni. Inkább az lenne a kérdés h ez mitõl tört el?

#173
adamrc

adamrc

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
http://foto.testbike...9456&id=1&cat=2

ezen a képen látszik a törött menet, kb. 3x ilyen hosszú volt, de most a másik fele a csillapítás alsó részén van a villában....


TestBike Fotó - egyéb - #2 - kerékpár kép, fotó

A törött menet alsó fele!!Ezt nem hiszem hogy külön ki lehetne cserélni.

#174
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

SEGÍTSÉÉÉÉGGG!!!!!!!!:(
Z1 RC2 csillapítás menetes végén kettétört a menet! Az a része ahol a zárókupakot és konkrétan a csillapítás tetejét lehet rögzíteni egymáshoz!Mit lehet ilyenkor tenni, hogy úsznám meg legolcsóbban?az a gond , ha jól néztem, a menet a csillivel van együtt és így kicserélni sem lehet....


Képet töltsél már fel, mert én nem egészen értem. És lehet h meg lehetne oldani.

#175
adamrc

adamrc

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
SEGÍTSÉÉÉÉGGG!!!!!!!!:(
Z1 RC2 csillapítás menetes végén kettétört a menet! Az a része ahol a zárókupakot és konkrétan a csillapítás tetejét lehet rögzíteni egymáshoz!Mit lehet ilyenkor tenni, hogy úsznám meg legolcsóbban?az a gond , ha jól néztem, a menet a csillivel van együtt és így kicserélni sem lehet....

#176
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
RS Totem, Shock Works Big One pl.

#177
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

elöször is : kösz !
másodszor : bocs lemaradt az elejéröl egy 4-es
szoval 40mm-es becsuszot keresek ,vállakal


Olyan nincsen! Illetve DJ ben
Két teló készült ilyen becsúszóval mirõl én tudok, az egyik a Fox40, a másik meg a Marzo Monster sorozat.

#178
szedrik5

szedrik5

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás

Hali
Az eddig készült összes DJ-nek 32 mm a becsúszójának az átmérõje.
Amit meg a zárójelben írtál nem értem.


elöször is : kösz !
másodszor : bocs lemaradt az elejéröl egy 4-es
szoval 40mm-es becsuszot keresek ,vállakal
szedrik

#179
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

hello !
Tudja valaki ,h egy Marzocchi Dirt Jumper 3 nak milyen átméröjü a becsuszoja ?
(0 mm-est keresnék,ha valakinak van ,vagy tud eladot szolhat)


Hali
Az eddig készült összes DJ-nek 32 mm a becsúszójának az átmérõje.
Amit meg a zárójelben írtál nem értem.

#180
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Gege911:

Hogy vált be az SKF szimering vagy mi amit a másik topicban mondtál hogy vettél.
Arról nemírtál semmit vagy csak nekem nem tünk fel. Nomeg én ahol lakok nem is tudnák olyat szerválni.
Meg nem is tudom mik a pontos paraméterei neki ezért vettem az EFS-t ami eddig tökéletesen bevált. Régi szimering már elrehülõdött(elfáradt a gumi) azért köpte az olajat.


Bakker, nem láttam h írtál bocsika.
Nekem teljesen bevált az SKF szimering. Teszi szépen a dolgát, és az ára meg 1200 ft/db volt.