Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gyõr-Moson-Sopron megyei rájderek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2481 hozzászólás a témában

#161
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nem volt nagy szembeszeled?


63kmt mentem, ravazdtol visszafele szembeszel volt, de terepen annyira nem erdekelt, viszont ecsnel mar erosen sotetedett, igy kenytelen voltam lemenni aszfaltra, nah onnantol 13km total szelben az teljesen kikeszitett :) sokkal szarabb, mint felfele tekerni.

#162
slippy

slippy

    vendég

  • fórumtag
  • 83 hozzászólás
mai tekergés egy részlete: YouTube - 2011-05-08 slippy @ Gyõr
sikerült megtalálni a tökéletes helyet, még a szöget kell kicsit belõni, és jóféle kis onbórd videjók lehetnek :)
majd jó volna terepen is letesztelni :) de ez nagyon idõfüggõ...mármint kevés a ráérõs idõm :(

#163
norok999

norok999

    vendég

  • fórumtag
  • 246 hozzászólás
Szívesen mentem volna de sajnos pecaturán voltam :D :D,De megérte.50cm 1,5 kg-os Süllõ,küldjek róla képet? :) :) Mindenesetre nagyon szép idõ volt,ugyhogy kifogtuk szintén mint te is. :)De majd talán legközelebb.Nem volt nagy szembeszeled?


ma du (15-16h) jon vki tekerni? ikva utrol indulok gyorujbarat fele - laza tekeres lesz.



#164
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ma du (15-16h) jon vki tekerni? ikva utrol indulok gyorujbarat fele - laza tekeres lesz.

#165
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás
köszi a tippet!
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#166
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
Szerintem írj egy privátot Gabe84 nek, õ soproni.


sziasztok!
elsõ sorban a soproniaktól szeretnék kérdezni.
még pedig, hogy hol van Sopronban (ha van) olyan bolt ahol nagyobb választékban tartanak bringás szemüvegeket?
Sajna nálunk Szombathelyen nincs nagy választék egyik boltban sem(kb 3-4 db/bolt)
az sem baj ha több boltot kell bejárni, ha több márkát-modellt is fel tudok próbálni..
a válaszokat elõre is köszi!



#167
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás
sziasztok!
elsõ sorban a soproniaktól szeretnék kérdezni.
még pedig, hogy hol van Sopronban (ha van) olyan bolt ahol nagyobb választékban tartanak bringás szemüvegeket?
Sajna nálunk Szombathelyen nincs nagy választék egyik boltban sem(kb 3-4 db/bolt)
az sem baj ha több boltot kell bejárni, ha több márkát-modellt is fel tudok próbálni..
a válaszokat elõre is köszi!
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#168
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
Félig, ha minden jól megy holnap kinyomom a másik felét (vagy belét) is :)



[quote name='RedEagle']Én voltam a cimbivel hétfõn a dombon. Délután 4 körül értünk ki és egy-két kanyar után vetettük be magunkat az erdõbe, de nem mentünk messze, csak Nyúl felett nyomattuk. Jó volt.

Big30: és akkor végül is sikerült kinyomni a belét?

#169
RedEagle

RedEagle

    vendég

  • fórumtag
  • 151 hozzászólás
Én voltam a cimbivel hétfõn a dombon. Délután 4 körül értünk ki és egy-két kanyar után vetettük be magunkat az erdõbe, de nem mentünk messze, csak Nyúl felett nyomattuk. Jó volt.

Big30: és akkor végül is sikerült kinyomni a belét? :D
Olyan hegyre mentem, aminek nem volt teteje csak vége. Úgy hívták szél.

#170
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás

Ugy gondolom akkor majd egy jó tekerés eredményeképpen koccinthatunk.;)


OKés:)


Nem járt ma valaki Gyõrujbarát dombjain? Csak mert látunk két kerekest felmenni a hegyre, akiknek aztán a nyomát követtük mivel ma jártunk ott elõször... :D De mondhatom jo kis utak vannak arra. Még biztos visszatérek párszor...


Én biztos nem voltam arra, mert 3an nyomtunk egy Bakonybelet aszfalton
el is fáradtam rendesen

#171
Balázs v8

Balázs v8

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás
Nem járt ma valaki Gyõrujbarát dombjain? Csak mert látunk két kerekest felmenni a hegyre, akiknek aztán a nyomát követtük mivel ma jártunk ott elõször... :D De mondhatom jo kis utak vannak arra. Még biztos visszatérek párszor...

#172
norok999

norok999

    vendég

  • fórumtag
  • 246 hozzászólás
Akkor meglehetõsen egyezik az izlésünk. :) Nálam is az elsõdleges kedvenc a buzasör,ezenkívûl a Dreher és a Soproni ami még bejön.Kostoltam Pilsnert is nem panaszkodom jól esett.Ugy gondolom akkor majd egy jó tekerés eredményeképpen koccinthatunk.;)

ha tekerünk akkor vmilyen csapoltat iszunk, ha tehetem akkor buzát, vagy Pilsnert



#173
Tekercs

Tekercs

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

a Zöld-ek és az okosságaik....Az erdõbe nem mehetsz be mert letaposod a növényeket meg kárt teszel,de mikor fázik a seggük biztos vagyok benne,hogy begyujtanak otthon fával.A vélemények megoszlanak.Tekercs neked mi errõl a véleményed?

Az általánosítás valóban leegyszerûsíti az életet, de kétélû fegyver. Az én véleményem az, hogy legalább próbáljunk meg logikusan gondolkodni, még annak ellenére is, hogy néha nyilván tévedünk. Még így is kevesebb hibát követünk el, mintha valami naaagy áááltalános szabályt követnénk.
Amikor elõször voltam a Tátrában, gyerekként csodálkoztam, hogy ott az emberek nem vágják le az ösvények kanyarjait, nem visznek haza virágcsokrot, de megértettem, ha sokan így tennének, károsodna a természet.
Erdõjárás közben, ha mondjuk gombászom, szívfájdalom nélkül bemegyek a fák közé, vagy simán hasra vágom magam, ha a fotótémám úgy kívánja. De megnézem, legalábbis meg próbálom ítélni, hova lépek, mire fekszem, és ha úgy érzem, túl sokat pusztítanék el, inkább hagyom a csudába.
Arasznyi növényre itt, a Kisalföldön simán rálépek, de egy napégette sziklás területen nem, mert tudom, ott akár száz évébe is kerülhet a természetnek, hogy pótolja a letört ágat. Ha egyáltalán tudja.
Nem vagyok olyan ügyes, lelkes hegyibringás, mint itt a többség, valószínûleg ezért kicsit másként látom a természetben járást. Amíg lehet, az utakon közlekedem, meg a gyalogos ösvényeken, az esetek döntõ többségében ez nekem elég.
Ahogy az alkoholfogyasztással is történt: néhány, fékevesztett szamár miatt olyan szabályt hoztak, amit majdnem mindenki túlzásnak tart, úgy néhány, védett, vagy legalábbis különösen értékes területet tönkretevõ természetjáró miatt mindenkit az ösvényekre parancsolnak.
Nyolcvan-száz évenként kivágják az erdõt, évszázadok óta mûködik így ez a rendszer, mondhatjuk, bizonyított. De mûködhet-e, ha napi rendszerességgel letapossuk az aljnövényzetet, elindítva ezzel az eróziót? Nem hiszem.
Kompromisszumot keresnék: izgalmas, változatos pályák létesítését megfelelõ helyen nem ellenezném, de ha már van pálya, szorgalmaznám azok használatát, kímélve ezzel a megmaradt többi területet.

#174
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás

Melyik fajta sörfajta a nyerõ felétek?


ha tekerünk akkor vmilyen csapoltat iszunk, ha tehetem akkor buzát, vagy Pilsnert

#175
norok999

norok999

    vendég

  • fórumtag
  • 246 hozzászólás
Nálam is kizárt,hogy ittasan autóba üljek.Még ha egy cseppet is iszom.Ha elmegyek tekerni nem tagadom néha nagyon jó tud esni egy üveg sör ,vagy éppen egy pohár bor.
A szabályok általánosításával teljesen egyet értek veled de mit lehet tenni,nem mi hozzuk a szabályokat.Ameddig ilyen sok az okos ez igy is marad.Ami még szokott ezzel kapcsolatban foglalkoztatni azok a Zöld-ek és az okosságaik.Hihetetlen mire képesek néha.Az erdõbe nem mehetsz be mert letaposod a növényeket meg kárt teszel,de mikor fázik a seggük biztos vagyok benne,hogy begyujtanak otthon fával.A vélemények megoszlanak.Tekercs neked mi errõl a véleményed?

#176
norok999

norok999

    vendég

  • fórumtag
  • 246 hozzászólás
:DValoban érdekes lenne egy fullos bicos elszinezödött szondával.:D:DPláne ha még furcsán szalonozna is :D

De aki a sört szereti az már rossz ember nem lehet;).Melyik fajta sörfajta a nyerõ felétek?

#177
Tekercs

Tekercs

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Mit szoltok hozzá,hogy az emberek többsége kerékpárral ment el locsolni,pedig köztudott,hogy büntetik az ittas kerékpározást(tisztelet a kivételnek) is ??Én személyem szerint dél környékén nem is egy bepiált furcsán tekerõ ittas bringást láttam :)) Nem is beszélve arrol,hogy utánna még a hiradó is foglalkozott ezzel a kérdéssel.


Nem várhatok el több tiszteletet, mint amennyit én mutatok a többi közlekedõ irányában. Mindegy, hogy kocsival, gyalog vagy bringával vagyok, vigyázok magamra, és igyekszem minél kevésbé ráhozni a frászt másokra. Ez csak józanul megy. Kizárt, hogy autót ittasan vezessek. Azt viszont nevetséges túlzásnak tartom, hogy ugyanazok az alkoholfogyasztási szabályok érvényesek egy autóbusz vezetõjére az autópályán, mint egy kertvárosi földúton tekerõ biciklisre.
Számomra ez a szigorú szabályozás azt mutatja, a rendõrség ezt (sem) képes a normális mederben tartani.
Ha ittam egy pohár bort, és tekerek, harmincezerbe kerül, de lehetnék tajtrészeg, gyalogosként a mai törvény szerint nem jelentek veszélyt a közlekedõkre?! Nem a fenét!

#178
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
Én nem voltam locsolni, már egy jó ideje nem megyek...
Szerintem ilyenkor nemcsak piás bringásokat, hanem piás autóvezetõket is lehet látni.
Vasárnap több helyen is láttam sünöket, gondolom szondáztattak.
Nekem mindegy, csinálják csak ez a dolguk.
Mi a bringázást ugy szoktuk befejezni, hogy legurítunk egy sört,/amit ugye nemszabad/
és ugy tekerünk haza kb pár km-t
Még eddig nem állítottak meg pedig lenne csodálkozás mikor a fullos ruhába beöltözött bringásnál elszinezõdne a szonda :)

Mit szoltok hozzá,hogy az emberek többsége kerékpárral ment el locsolni,pedig köztudott,hogy büntetik az ittas kerékpározást(tisztelet a kivételnek) is ??Én személyem szerint dél környékén nem is egy bepiált furcsán tekerõ ittas bringást láttam :)) Nem is beszélve arrol,hogy utánna még a hiradó is foglalkozott ezzel a kérdéssel.



#179
norok999

norok999

    vendég

  • fórumtag
  • 246 hozzászólás
Mit szoltok hozzá,hogy az emberek többsége kerékpárral ment el locsolni,pedig köztudott,hogy büntetik az ittas kerékpározást(tisztelet a kivételnek) is ??Én személyem szerint dél környékén nem is egy bepiált furcsán tekerõ ittas bringást láttam :)) Nem is beszélve arrol,hogy utánna még a hiradó is foglalkozott ezzel a kérdéssel.

#180
norok999

norok999

    vendég

  • fórumtag
  • 246 hozzászólás
Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok Mindenkinek !!!!!!

Tessék ám majd menni LOCSOLNI !! :D