Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló helyett merevvilla

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
510 hozzászólás a témában

#461
Juhi

Juhi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 735 hozzászólás
Hali!
Na engem az érdekelne hogy milyen merevvillát ajánlanátok zúzni ami bírlya és mennyi?Hol lehet ilyeneket kapni?

#462
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 hozzászólás
Én egy Kona Jump villát nyúzok júni vége óta streettel,meg egyebekkel és nagyon állat szerintem.Több mint egy méter magasból leugrottam vele(nem is egyszer ;D) és semmi.Szerintem nem kell félni a merevvillától,csak erõs felni kell hozzá.

#463
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
émmeg egy aluvázat használok merevvillával (thx to gyalogkakukk:))... a villa jó kis hi-ten acél... és nem szeretem:) azaz... a gond annyi, hogy bármi kis terepen már rohadt merev a bicikli, minden rázkódást te mozogsz ki, és a váz elejébõl pedig hiányzik az a kb.8 cm, amire tervezték a vázat... viszont viszonylag könnyû:)

#464
vendég__*

vendég__*
  • vendég
én magellan cr mo villával nyomom, még a t0mtol "örökölt" vázhoz járt és elég kényelmes. jancsihegyet nem szeretgeti, de a váz se. a 2 együtt meg király ;) szvsz váz függõ is a merewilla

#465
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Az Authort.8e-ért megkapod tõlem,vágatlan nyakkal,dióval. ;D
A papucsról meg annyit,h a lemezpapucs ritkán merevebb,csak akkor,ha dög sok anyag van benne...
Azt,h melyik villa erõsebb,azt senki nem tudja megmondani....
Design megint kérdéses.A Kona kicsit BMX villára hasonlít,az Author meg hagyományos kialakítással rendelkezik.

#466
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Kona mindenképp jobb is erõsebb is és szebb is... És nem sokkal drágább..

#467
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 hozzászólás
Author-A-Gang:9900
Kona Jump:15000

Szterintetek melyiket vegyem?A Konának jobban tetszik a papucsa.

#468
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Hi!
Mostanság kishazánkban milyen normális árú acél MTB villákat lehet kapni? (Kona? GT?). Ha vki tud vmilyen forgalmazói honlapot, azt is szívesen venném. Thx

#469
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
A PACE karbon villat Angliabol hoztuk ugy emlekszem.
Az arat nem tudom, de ha ezen akarsz sporolni akkor felejtsd el, mert egy jo marzo telo araval vetekszik.

#470
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás

egy durva edzés közben nagyon nyomtuk lefele és én nyertem a lefelén a telóval szemben, DE kicsit nagy lehetett a terhelés a keréken ert másnap mikor mentem haverhoz az egyik kis kanyarban 10km/h-val egy kis pattanásos hang és eltört a az ekerék tengelye


Aha, és mit szóltál volna, ha az a bizonyos elsõtengely egy kicsivel kevesebbet bír, és már elõzõ nap eltörik, miközben durvulsz lefele? :o


Talán abba nem mennék bele, de a mostani Yasec agyal tutira nem lenne gond ilyesmire.

Ja a Pace kontra Yasec mester kérdésre meg: -szerintem biztos akad még, szoktam benn látni ilyesmiket, ha gondolod legközelebb megnézhetem amikor végre elkészõl a hkerekem akkor megyek megint hozzá.

#471
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Jaj, egy kérdés. Forgalmazza még Yasec a Pace villákat, van neki nagyon könnyû (650 gramm környékén) CrMO v. Karbon CCs merev villája? Mennyiért?
Vagy esetleg tud valaki ilyen villát ami Mo- on beszerezhetõ??
Elõre köszi ;)

#472
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Hi!
Nem biztos hogy szólt volna :-[
Viszont nekem sincsenek rossz tapasztalataim a merev villákkal, volt már CrMo, meg Hiten is, meg telókat is próbáltam már. Magyarországon ccre egész jól használhatóak. Mondjuk nem verseny körülmények között.
A másik ok a pénzhiány lehet. Ha szoktál országútizni, meg nem túl durván terepezni, de csak egy montira telik, akkor szerintem megéri egy könnyü és rugalmas CrMo villa, mondjuk egy Kona P2-es.
by

#473
Protaper

Protaper

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Létezik egy jó megoldás (ez sem a tökéletes), de drága és jelenleg csak Ausztriából szerezhetõ be. A neve: Cannondale Fatty R. Igazából ez is triálspecifikus, de mûködik egyéb területeken is.

#474
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás

egy durva edzés közben nagyon nyomtuk lefele és én nyertem a lefelén a telóval szemben, DE kicsit nagy lehetett a terhelés a keréken ert másnap mikor mentem haverhoz az egyik kis kanyarban 10km/h-val egy kis pattanásos hang és eltört a az ekerék tengelye


Aha, és mit szóltál volna, ha az a bizonyos elsõtengely egy kicsivel kevesebbet bír, és már elõzõ nap eltörik, miközben durvulsz lefele? :o

#475
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Az a gaz hogy ezeket a villakat trialra gyartjak. Oda tok masmilyen kell. Meg mas vazak is vannak. Max egy cm rel hosszabbak.

heggesztetni kene egyet ;)

De egyebkent dualnal meg kell a telo, mert gyakran gorongyos a palya... szoval biztos hogy ilyen egyszeru okai vannak hogy nincs ilyen.

#476
alligator

alligator

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
A merida jumpvilláról nem hallottatok még?
Én már láttam!Nálunk van is egy a boltban itt Gyõrben majd holnapra lemérem a hosszát.
Egyébként brutálul néz ki.
Ha kint voltatok a dirtride-on akkor Gizmo gépében is olyat láthattatok.
Egyébként kb. 14e. körüli áron rohangál
Ez egyébként 2003-as cucc,már kapható!

Üdv és remélem segítettem!

#477
HeGe

HeGe

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Hát ja. A PlanetX Kniffenje(képen) 400 ill. 435mm hosszúságban kapható.

HeGe

#478
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
télleg!Planet-X cuccok a Mechwart térnél,a Nordicia boltnál...de ez sincs 530mm beép. hosszúságú sztem ::)

#479
HeGe

HeGe

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Ugri-bugri villa ez is:
Feltöltött kép

Részletesebben itt: http://www.planet-x-...nifenlong.shtml

Amúgy ha jól tudom a Brave Machine-nek is vannak elég brutál m.villái.(Eurobike Bikemag)

HeGe

#480
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Igazán hosszú merevvillát sztem nem fox találni!Van a Konának egy szál Jump villája,aztán annyi.
De ez így logikus,mert hosszú utas villa ált. össztelós vázba kerül,amit DH-ra (is) használnak,akkor viszont értelmetlen nem teleszkópot belerakni...Jumpos vázakba ellenben ideális (Merida DF,Polariksz,Caprine Dual,stb).
Duplavállasra 5let a Showc Works széria.Dh1-2-3 ilyenek,meg Big One (bár az meg már gondolom túl hosszú)
Zolle bátyónak van egy eladó DH-ja 30ért,és az nincs lezúzva,sztem érdemes nála rákérdezned!