Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló helyett merevvilla

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
510 hozzászólás a témában

#481
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Nekem is dual vazba kene villa, de nem 74 -71 fokos szogben hanem pl 70-69

Hat a boltban nemTom miert sztaroljak ugy az Agang villat. Neztem, hat ranezesre se telokompatibilis, nemhogy a 11-13 cm es villakhoz tervezett vazakba.... dehat a boltos is csak eladni akar... na mindegy amugy nagyon tetszett a villa...

Neztem a komolyabb Author vazuknak a geometriaja is mas, nem csak a csove, dehat mind1

A MOZO500 ez allna legkozelebb, de hat az a 9-10 cm nem igazan eleg. De legalabb van, es ez mar jo, csak kicsit hosszabba kellene ugyanez es meg lennek elegedve

Probaltam egy PACE Carbon villat is /egy TREK 8000 v 8500 ben/ persze cc re, hat ez eleg finom kis joszag, a tulaj nem arulta el mennyit kostal, de szerintem egy jo kozepkategorias marzocchi telo arat biztos veri. Az XT fekek kicsit szetnyomtak eros huzasnal, de szerintem kelloen merev ilyen iranyba is. Na ez pl szepen allt a nagy vazban is. Es tenyleg telokompatibilis volt.

Most vmi duplavallas acelvillan gondolkozok, de ilyen csak nagyon regi tipusokban van, azok meg mar le vannak zuzva :-(
otlet?

#482
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
nehablo;
sztem ha ennyi zséd van,akkor inkább Mozo,vagy vmi régebbi,esetleg használt Suntour.
A Malival meg vigyázz,nekem is ilyen van,szoptam is vele rendesen,h nem minden villának elég hosszú a nyaka a vázhoz (pl. author agang)
Winethhoo;nekem is ue. volt a dilemmám,aztán agang lett belõle ;D Csak az meg,mint fent írtam,rövid,és ezért lehet,h túladok rajta,mert parás így használni... :-X

#483
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Nézz körül az apróban...25e-ért már van Marzocchi (legalábbis volt régebben ::)).

#484
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 hozzászólás
Én is köszönöm,de ha az embernek csak gány telóra tellik,akkor :( :-\

#485
nehablo

nehablo

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
koszonom a tippeket!

akkor a kerdes a kov-re modosul:
ROCK SHOX JUDY TT, vagy RST 321CL, vagy SUNTOUR M8040? a vaz mali python lesz.

#486
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Uff
Én is nyomtam sokat merevvillával és azt kell, hogy mondjam, nagyon jó tuliai vannak:
Úgyebár mint minden rendes ember nekem is merevgép volt kiskoromban alattam, aztán váltottam montira, egy közép környékére, kicsit alatt, egy gánya telóval de jó érzés volt, aztán merev aztán teló, másik teló... aztán merev villa sok ideig, ezzel is lehet durván lejtõzni, majd jött egy Shock Works aztán meg életem legjobbja egy Z2-es Ez a rendszer szerintem a legkirályabb tapasztalatom alapján.
De ekkor is voltak merevvilás idõszakaim karbantartási okból, és durván lejtõztem a merevvel is, egy haverral egy durva edzés közben nagyon nyomtuk lefele és én nyertem a lefelén a telóval szemben, DE kicsit nagy lehetett a terhelés a keréken ert másnap mikor mentem haverhoz az egyik kis kanyarban 10km/h-val egy kis pattanásos hang és eltört a az ekerék tengelye, azóta Yasec van h. bírjon mident.

Szó, a mervevillával is nagyon lehet durvulni ;D, csak tudni kell hozzá kezelni a gépet+a gumibeállítás+erõs tengely a keréknek.
Az aluvázakat többnyire szétveti, :'(nekem a hosszú idõs felhasználásnál egy HT Comp több részen megrepett úgyhogy fasza cro-movillához fasza cro-mo váz kell ;D, de vigyázni kell mert könnyen fellehet ütni a felnit meg szétrázza az izûleteidet. :o

:PAz izületeid érdekében meg az aluvázad miatt jobb egy teló de akkor már ne egy gányát vegyél sztem.

Na ez az észtágítás kicsit hosszú lett. off

#487
Turbo_G.Pityu

Turbo_G.Pityu

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Hát én '95 óta járok egy Gepida Ashgard vázzal+GT acél villával. Aztán tavaly a nagyobbik fiam elkezdett
xc versenyekre járni, és persze nekem kell edzenem vele,amit szívesen csinálok, csak egy pár hét után a csuklóim megfájdultak, tenisz könyököm lett,és a derekam sem élvezte a traktor-nyomokat...Hát igy 40 körül már elkényelmesedik az ember, hát rászántam magam egy RS-Jett-re, amit persze nem lehetett a gepidába beépíteni, mert csoppert csinált belõle ,de vettem egy használt alu-vázat ,amivel a geometria többé-kevésbé helyreállt. Na szóval megszüntek a csukló és könyök nyavaják, hosszú lejtõkön sokkal jobb a menetstabilitás, úttartás. Emelkedõn szeret pogózni, de ha feltudsz menni ülve ,nem okoz nagy gondot.Minap kiváncsiságból elmentem edzeni a merev Gepidával . Szétrázott mint rongyot, meg még el is szálltam egy jó kis lejtön, mert össze-vissza pattogott a bicó. Városba , munkába járni a szar magyar aszfalton arra jó a merev gép,de ha rendszeresen mész terepen elõbb-utóbb érdemes telóra váltani.( Egyébbként jó dolog a saját kölykömmel edzeni, csak ne volnék ilyen lassú meg béna, de ez egy másik történet...)

Üdv:G.Pityu

#488
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 hozzászólás
Az én szemszögembõl úgy néz ki a kérdés,hogy:MOZO R500,vagy Author A-Gang(street,enyhe lejtõzés)az a baj,hogy félek a MOZO 3 kilójától.

#489
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
hát nekem alu gépem van és azért ha vigyázol rájuk merevvillával simán bírják ezek is..
csak ne hiperkönnyût vegyél és tegyél bele CroMo villát ;)

#490
nehablo

nehablo

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
marmint a gagyi merevgepem jol birta tiz evig a lakotelepi padkazast. az alkatreszei nem annyira :)))

#491
nehablo

nehablo

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
nekem is jo a tapasztalatom a merevgeppel (gagyi),
de most szeretnek egy montit... mali python-ra gondoltam, de az alu, es ha tenyleg all a fenti, akkor a merev villa kinyirna... meg crmo vazakbol manapsag kicsi a valasztek: vagy hi-ten keverekkel van, vagy sehogy :(((


#492
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Hi!
Nekem nem egy túl high-tech 5 éves (ergo acélvázas és full merev) bityiklim van. A felh. terület fõleg túrázgatások, ill maratonok, és eddig kibírtam teleszkóp nélkül, és szívesen vennék egy új merev villát, mert hát egy fejreállás alkalmával sikerült elgörbítenem a mostanit, de az a baj, hogy tárcsafékesben csak hyper-brutál ( v. triál) felhasználásra szánt dolgok vannak, amik nekem nem is nagyon tetszenek, meghát nem ilyen kell. Ez most mind1, a lényeg, hogy ki lehet merev géppel bírni a bükki ösvényeket is.

bye

Ja, vki említett vmi olyasmit, hogy az acél nem fárad ki, meg "nem marad úgy" vagy vmi ilyesmi. Hogy is van ez? Érdekelne.

#493
nehablo

nehablo

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
latom, hogy regi a topic, de hatha... nekem is aggalyaim vannak az olcso telokkal kapcsolatban, DE:
valahol azt olvastam, hogy terepen az aluvaz eleg hamar meghal, ha nem hasznalsz telot. velemeny?

#494
F1

F1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 422 hozzászólás
Teljesen egyetértek.A jó cro-mo villa még azokon a nehéz napokon is átsegít

#495
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
jah es szerintem egy villa legyen acel.
-ugye ez mar eleve csillapit
-az acel felejt az aluval szemben...
-azert eszreveszed hogy elhajlott mielott teljesen eltorik...

#496
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Szerintem ugrabugralni teljesen jo a merevvilla.

tobb okbol is.
-ha ugrabugralsz /nezd meg pl a bmx crossos sracokat(lanyokat) ok is avval toljak, sot sokuk virsligumikkal/ es ivre teszed a gepet semmi gond. Ha meg szarul akkor meg ugyis mind1.
-ugye ezek SingleSpeedek, jobban lehet gyorsitani telo nelkul, nem akadalyoz.
-az egyetlen fogas kerdes hogy a geometria legyen jo monti vazaknal. Ezert kene valami eXtrahosszu villa.
Egy BMX es sraccal beszeltem, o is vmi hasonlon gondolkozott, egy regi telonyak-vall felhasznalasaval. Bele egy acelcso aszt hajra!

SZerintem varosban orultkodni is siman jo a merevvilla, pont a robbanekonysagabol adodoan, ha durvabban nyomod, max 2,1 helyett beraksz egy - ket szammal nagyobb gumit es csillapit elehet.
Evvel az osszeallitassal meg az erdoben is lehet nyomni a lefeleket. Igaz csak lassabban..

#497
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
meg jó, hogy van tárcsafékkonzolos is. Az egyik gyerek egy Kona villára hegesztetett tárcsafékonzolt  de úgy is király.

#498
F1

F1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 422 hozzászólás
Boltban még én sem csak beépítve.Relatív könnyû villa

#499
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Ja igen ez benne volt vmelyik bikemagba.- De én még boltban nem, láttam csak az újságban.

#500
F1

F1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 422 hozzászólás
Az egy Alu triál villa lenne.Elég állatul néz ki.De az ára tudtommal 'csak' 12000 pengõ