Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló helyett merevvilla

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
510 hozzászólás a témában

#501
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Hol 15 rop ? ? ?  :o :o :o

Vagy melyikre gondolsz ? ? ?

#502
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Ott a Magellán triálvilla, 15 ropi, és van rajta tfék szem.

#503
B._Szabi

B._Szabi

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
AZ eurobájkos cikkben van carbon-titán merevvilla, tárcsafékes rögzitéssel!!!!

Ha valaki tud ilyet azonnal szóljon!!!!

#504
F1

F1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 422 hozzászólás
Nekem is csak városban játszik ez a vélemény.DH-ra min. 20-20cm 8)

#505
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Többnyire Dirtre az emberek merevvillát használnak. Kivéve aki nem, vagy aki össze akarja törni a 100es telóját :)

#506
F1

F1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 422 hozzászólás
Van valami a 2 méteres ugrás mögött,de a cc felhasználásnak Magyarországon azért van némi létjogosultsága.Az egyik új bikemagban pl tárcsafékkel használja az ürge.Láttam amúgy már merevvillát Ruckusban,Mongooseban és Napalmban is.Full XT mellett. :D

#507
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Ennek igazán csak dirtjump témában van létjogosultsága, ahová kell a merevség. Még streetre is inkább vegyél gány villát, ami merev (pl: MOZO), tanulj meg vele biciklizni rendesen, majd vegyél rendes villát, ami könnyû/szépen mozog, és nem fogod eltörni...

#508
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Hát én a cím olvastával teljesen más topicra gondoltam.

Egy bazi nagy csõrösnél lehet, hogy az a bizonyos merevvilla nem fog eltörni, de gondolj bele, hogy az a 2-3 vagy 50-100 "egy-kétméterrõlleugrok" mennyire lehet sz.r érzés a csuklóidnak, a felninek meg úgy egyáltalán mindennek. Meg arra is érdemes gondolni, hogy hányan streetelnek rugós villákkal, és hány embernek tört már el.

Viszont ha a maratonokra/cc versenyekre gondolunk, akkor talán jobban megfontolandó a helyzet. Talán a BikeMagban az egyik verseny pályájáról írták, hogy 30-60 perc fájdalmas felfelé után,  5 perc lefelé száguldás következett. Szerintem ez esetben inkább kérdéses, hogy megéri e cipelni azt a plusz akár egy kilót...

BRUCE

#509
mbalazs

mbalazs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
na igen de a teló az csillapít, így csak jó nagy nyolcasokat lehet szerezni amikor nekem tört a telóm én is merev villával nyomultam...hát már nagyon vágytam a rugozásra én inkább telóval streetelnék

#510
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
..hat nem tudom koolyan gondolod hogy igy lenne ez..??

#511
F1

F1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 422 hozzászólás
A téma neve lehet hogy elsöre nem tetszett,de a következökröl lenne szó.Ma a telók fénykorában senki sem részesiti tul nagy megbecsüléssel a merevvillákat.Pedig olykor olykor van értelme Pl:A telótörös cikkben eltörött egy teló.Városi állatkodásra merev villát szerintem érdemesebb venni mint telót annak akinek nincs tul sok lóvéja.10000-böl már lehet kapni AUTHOR villát.ha azt valaki eltöri az egy telót is lazán hazavág.Meggondolandó.