Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló helyett merevvilla

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
510 hozzászólás a témában

#401
GerMo

GerMo

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
PolarX-ben a merevvilla jól néz ki sztem. Legalábbis a tavalyi sötétzöld váz fekete villával slick gumikkal építve jópof.
Viszont az olcsóteló nem biztos h jó ötlet.... Ha most kezded, akkor a merevvilla kinyírja a csuklódat. Az olcsó teló meg szétmegy egy év alatt...
Végülis minden attól függ h mire használod.
__...:::///Campona Bike Park\\\:::...___

#402
Kicsa

Kicsa

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Hy All!
Egy Magellan Polar - -Xbe mi lenne a jobb?Egy gagyibb teló vagy egy merevvilla?
Merevvel nem nézne ki nagyon hülyén? :)

#403
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
1-2 bájkon láttam ilyet az utcán, de az Author árul is országútit discel(asszem),szal létezik. Hegesztetni tuti nem fogok, macerás.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#404
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Ja, hogy 1".
Ilyet tuti nem kapsz. De szerintem vegyél valami combosabb V-fékest, és hegesztesd át. Ezek úgyis mind CroMo ötvözetek. Luongo-ban összecsinálják neked jól.
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#405
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
ja szerintem a v fék a legjobb ebben a nyakméretben metr azét van az 1 1/8 nyakméret mert az kicsivel erõsebb meg nem fog kitágulni a fejcsöved se.
az meg a másik h tényleg elég kolbászok ezek a villák. szalha kapsz ia akkor csak vastag szárút.
meg még az is hasonlóan viccesen nézne ki mint az én caprine dualom 3.0-s jokejában egy 1,3-as slick 140-es duplavállassal meg dh kormánnyal ... :D

#406
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

paligap az englis cona disztri....
de sztem bármelyik tárcsás merevvila jó...amelikbe befér egy 2,4 es 26-os külsõ, abba befér egy 700-as is sztem....

Ja, de a parám,h nekem elég vékonyka kell (asszem 1" vagy mi a nyakméret), és elég ritka ilyenben a disces:( Itt még sehol nem láttam,ebayen se. Szal lehet harad a V-fék:(
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#407
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Paligap?! Ammegmi? Kösz a linket, de ócsóér szeretném összehozni, a bringaboltok meg drágák, használtat meg eddig sehol nem találtam.:(
Ugyanez a parám a 7ooas disces elsõkerékkel is, de azt legalább lehet fûzni.
De nem adom fel, majdcsak találok villát, hameg nem, akkó majd jól megfogatom szigszalaggal a féket, az is megtarcsa szerintem...:)

paligap az englis cona disztri....
de sztem bármelyik tárcsás merevvila jó...amelikbe befér egy 2,4 es 26-os külsõ, abba befér egy 700-as is sztem....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#408
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...
itt van e :
http://www.konaworld...egoryid=207#TOP
de londonba biztos viszi a Paligap....:)

Paligap?! Ammegmi? Kösz a linket, de ócsóér szeretném összehozni, a bringaboltok meg drágák, használtat meg eddig sehol nem találtam.:(
Ugyanez a parám a 7ooas disces elsõkerékkel is, de azt legalább lehet fûzni.
De nem adom fel, majdcsak találok villát, hameg nem, akkó majd jól megfogatom szigszalaggal a féket, az is megtarcsa szerintem...:)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#409
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Mintha Kona gyártana ilyet, persze lehet, hogy külön nem árulják, de valamelyik Dew(?)-ban mintha lenne. X-Factor meg majd jól beszerzi fél év alatt... :)

ilesmi :
http://www.konaworld...80&parentid=182
de az a normál disces project two, az a neve hogy "Project Two Disc Fork 26"/700C"....15rúgó körül ha jók az emlékeim...má persze ha van....
itt van e :
http://www.konaworld...egoryid=207#TOP
de londonba biztos viszi a Paligap....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#410
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Mintha Kona gyártana ilyet, persze lehet, hogy külön nem árulják, de valamelyik Dew(?)-ban mintha lenne. X-Factor meg majd jól beszerzi fél év alatt... :)
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#411
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
700as kerékmérethez keresek merevvillát, disceset. Létezik ilyen, vagy barkácsolni kell?
Ja, és nem csavarná nagyon a disc a 7oo-as villát (elég vékonykák ezek)?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#412
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Szerintem itt senki nem akarja azt mondani, hogy egy merev az jobb mint egy teló.
Az persze igaz, hogy annál a telónál, mint amit egy jó(!!!) merevért kapsz, sokkal jobb a merev. Persze olcsóbb karbantartani is... :)
És igen, bizonyos helyeken (Bukk rovidtav), talán még gyorsabb is lehetsz. De ez úgysem errõl szól... A merevnek "fílingje" van... :)
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#413
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Na mind1, itt elvileg arra akartam rámutatni, hgy 80 vagy 100 mili az nem 0 mili (merevvilla). A régesrégi Cruxom is úgy fordul merevvel, mint a veszettrigó.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#414
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Bizti vagy benne? Mert én még anno úgy volt, hogy merev CC Konát veszek, s ezzel tántorítottak el.

majd egyszer egymásra teszem Neked a 2000-es meg a 2004-es cinder cone vázat....csak az anyag meg a szín más ....sztem.....meg most nem találok képet a 2 gyári xc-srõl, de sztem õk is 80as teló...meg a bringa tavalyi kula tesztben is 80-as skarebet csattintottak bele, és azzal volt jó a geója a teszter szerint......
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#415
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Bizti vagy benne? Mert én még anno úgy volt, hogy merev CC Konát veszek, s ezzel tántorítottak el.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#416
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
"mégpedig, hogy a vázgeometria telóra van kihegyezve sok vázon, pl próbálj meg egy Kona CC géppel (amit ráadásul 10 centi rugóutasra optimalizáltak) lejtõn manõverezni,s fel fog tûnni. "

off...
ez a 10 centihez van optimalizálva, annyit jelent hogy 2003-tól 10 centit mozgó telót raktak ugyanabba a vázba....:)
end off
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#417
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
A cromo soha nincs 1 kiló alatt, csak a veszettdrága. Titánvilla árát meg kéretik lecsekkolni...:D

A telókarbantartásról meg annyit, hogy egy dolog, hogy mit mond a gyártó, s egy dolog, hogy a magyar amatõr mit engedhet meg magának. Én átépíttetem a SID-et 2-3 évente, 20.000 Ft oszt csókolom, ne számold a villa árát évente, azért gáz lenne, ha évente cserélni kellene. (egy telóval illik 5-6 évet menni, max nyakcsere ha hajlékony fajta, de ez így évre kivetítve maximum 30.000 Ft, ami azért nem 150)

A teló nagy elõnye hosszútávon mutatkozik meg, merevvilla igenis ad köves terepen az embernek, bár vannak olyan tájegységeink, ahol mondjuk nem hemzsegnek a fejnagyságú kövek - ha ilyenen laksz, talán nem hülyeség a merevvilla. A pogo meg technikai kérdés, az enyém pl zárható, a hátsó rugóstag meg nem pogózó fajta (NRS), de ha jól emlékszem a Skareb is lockoutos. És hát van egy másik szempont, amit sok cég "elfelejt" említeni amikor telópótlós modellt árulnak ócsóért (pl Magellán), mégpedig, hogy a vázgeometria telóra van kihegyezve sok vázon, pl próbálj meg egy Kona CC géppel (amit ráadásul 10 centi rugóutasra optimalizáltak) lejtõn manõverezni,s fel fog tûnni. ;)

Szerintem ez a merevvilla dolog sokkal inkább trendkérdés, hogy hogyan lehet low-budget, de hatékony gépet építeni. Lehet, de hosszútávon úgyis a teló nyer. (nem zárja ki persze, hogy marhajót tekerj merevvillával)

Az, hogy CC maratonra, az meg ugye terepfüggõ - ha engem kérdezel, ajánlásom néhány magyar maratonokra a következõ lenne:

-Sziklvás - összteló
-Tisza - merev
-Duna - teló
-Zemplén - összteló
-Bükk - merev
-Mátra - teló

stb...(sajna nincs ennyi gépem...)

De próbálnál egy Saalbach Maratont merevvillával - hát, tapsvihar köszöntene a célban, vagy a baleseti sebész. ;)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#418
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Egy jó téma, érdekes a kérdés.

CC maratonra rigid, vagy suspended?
Rövid kerós pályafutásom alatt (12 év, ebbõl 2 komolyabban), az utóbbi idõben lett telós gépem. Elõször egy "retro", aztán egy modern versenyvilla. A kettõ között ég és föld különbség. Bõ fél kiló mínusz, aztán millió állítási lehetõség. Tehát, elvileg sokkal jobb. Telók közt biztosan. De azért ára is van.
Érzem magam annyira haladónak, hogy egy Skareb villa alá ne adjam (nem sznobságból, inkább két hónapig zsíroskenyér, de inkább, mint pl. Pilot). Egy ilyen villa 100-120ezer. És nem beszéltünk a karbantartásról, ami kb. 2-3 havonta illene elvégezni. Mindent összeszámolva, évi szinten 150ezer.
Igaz, 1,5 kiló, de elég rugalmas. Ezt akkor vettem észre, mikor újra merevvillás gépre ültem. A másik meglepetés, hogy nem megyek sokkal rosszabbul lefelé, mint amit felfelé nyerek- gép orra lejjebb van, könnyebb. Ráadásul no pogo, biztos, kiszámítható menetteljesítmény, de könnyen elpattog (a teló sem isten azért). A költségei? Nevetségesen olcsó. 1-2ezerért kapsz használt acélt, ami 1100-1300 g körüli, a cromo bõven 1kg alatt van. A titánról még nem beszéltünk, de beleültette a bogarat a fülembe, hogy 300 km terepezés után sem a kezem, hanem a derekam fájt, ami telóval is elõfordul.
Másik, minél többet megyek a merevvel, annál jobban tetszik. Teljesen más élmény a tekerés. Közvetlenebb, agilisabb az irányítás, aminek némi kényelemvesztés az ára.

#419
mihpal

mihpal

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Üdv!

Én nemrégen építettem egy ss bringát, amiben egy alu merev villa (merevvilla?) figyel. A telóhoz szokott csuklóm egy tegnapi budapesti menet után (kb. 35 km járda fel-le, kátyúk, kátyúcskák, padkák, stb.) igencsak megérezte. Sima cro-mo-t akartam venni, de 1,1/8-as A-headest (se olcsón se drágán) seholsem kaptam.
Aszfaltra azért jó.

#420
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás

Én is úgy tudom, ahogy málna írja.
ugrálásra Kona Jump Fork


Vicces ez.
Épp tegnap jártam (mindkét) X-Factorban merev villa ügyben. katalógus alapján ki is néztem magamnak a Projekt2-est tárcsafékszemekkel. Télire kellene, betonos edzegetéshez (nem akarom szétkúrni a telómat, meg betonra minek). Tök olcsó: 9.9eFt, de nem lehet kapni. Majd talán szeptemberben... Ha jön. :o X-Factor... :snajper:

Ja! A Jump Fork-on is van Projekt 2 felirat. :o Ki érti ezt? Csak az drágább, nehezebb, és rövidebb. Na, ezért idéztelek... ;)

Bár, télire, betonra nem is kell elsõ fék.. És akkor nem is kell várnom a Kona-ra. Vehetek harmad ennyiért valami noname cuccot. Aztán legfeljebb tavasszal beteszem a kukába és rácsukom a tetejét.
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"