Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#121
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
szerintem nem!
de ez lehet fugg attol is milyen fajl formatumban van a kep keszitve/mentve.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#122
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Képszerkesztõ guruk! Van egy korábban szerkesztett képem, van bármi esélyem, hogy le tudjam szedni valahogy a szerkesztést a képrõl és az eredeti állapotot visszaállítani? A kép nem ezen a gépen volt szerkesztve, ha ez számít. Elõre is kösz.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#123
noel2009

noel2009

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

Hmm, ez érdekes, nekem sem :)
Firefox alatt próbáltam, aztán Opera-val, ott már mûködik.

mod.: Chrome és IE alatt sem megy


Köszi a segítséget.Opera-val sikerült a regisztráció.:)

#124
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Hmm, ez érdekes, nekem sem :)
Firefox alatt próbáltam, aztán Opera-val, ott már mûködik.

mod.: Chrome és IE alatt sem megy

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#125
noel2009

noel2009

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

Az ismétlésnél használj copy, paste-et.


Már próbáltam.a paste nem mûködik,de csak ebbe a mezõbe.

#126
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Az ismétlésnél használj copy, paste-et.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#127
noel2009

noel2009

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Üdv!
Szeretnék regisztrálni a BIKE-COMPONETS.Webshop-ba?de az e-mail cím ismétlésnél a @ jelet nem veszi be a mezõ.Máshol mûködik.
Tudna valaki segíteni,hogy mi lehet a gond?Köszi!

#128
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Megoldottam...ekkora hülyeséget, hogy a win 7 alatt csak annál a zenénél szól 5.1-ben a hangfalszett amelyik 5.1-ben lett feltöltve...Kiküszöbölhetõ, de nem egyszerû. Ha valakit érdekel majd leírom.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#129
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Az alábbi (további) problémám lenne a "kiváló" win 7-tel: 5.1-es hangfal szettem van, hozzá egy kiváló minõségû (anno 75ezer forint volt) 5.1-es hangkártya (creative soundblaster audigy). Valamint van egy alaplapra integrált 5.1-es hangkártya is. Mindkettõvel próbáltam - egymástól függetlenül, egy letiltva bios-ban, vagy a másik kivéve, tehát nem egymást zavarták -beállítani az 5.1-es szettet. A hangbeállításoknál kiválóan meghallgatható az 5 hangfal és a mélynomó, mind jól szól, tehát a 6 lyukból a jó 3 helyre dugtam a kábeleket. Na mármost hogy a viharban lehetséges, hogy ott szólnak mind, valamint egy-két youtube video alatt is szól az 5.1, de vlc, itunes stb. alatt csak a sztereó szól, ráadásul az is elég gyér minõségben? A creativ kártyát már kiszereltem és ott vagyok, hogy széttaposom, de az alaplapra integrált szarral is ugyanezt csinálja. Ötlet, javaslat? Elõre is köszönöm!
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#130
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Milyen régi XP futott azon, hogy FAT32-es volt? :) W2k óta illik NTFS-re formázni.
A Win7 normál telepítés után kb. 10-12 GB, ha a telepítõ talál valamit, ami szerinte egy elõzõ telepítésbõl maradt ott, akkor azt elrakja valami win_old nevezetû mappába. Azt sajnos nem tudom, hogy az XP-t is igy kezeli, vagy csak a saját fajtáját, nézd meg fájlkezelõben, hogy mi foglal ennyi helyet.
A konvertálásos mókát még nem próbáltam, de úgy általában fenntartásaim vannak az ilyen mûveletekkel (partíció átméretezést már sokszor csináltam, egyszer sem volt hiba, de azért elõtte mindenrõl csináltam backup-ot).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#131
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Amúgy elvileg lehet FAT32-t konvertálni NTFS-re: FAT16 vagy FAT32 típusú kötet átalakítása NTFS fájlrendszerûvé Windows XP rendszerben
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#132
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Valószínûleg a formázással lesz a gond. Ugye az XP-n még FAT 32-esek voltak, a win7 pedig NTFS. A problémám csak az, hogy ha átformázom NTFS-re nyilván legyalul mindent a meghajtókról. Egyébként látszanak, van betûjelük is. Úgyhogy reményeim szerint valami mini XP futtatás lesz a megoldás.
Mekkora egyébként kb. egy Win 7 Pro mérete? 20 gb körül szabad helyet ír a 90 gb-s C meghajtón. Lehet, hogy ott is megmaradt pár dolog az XP-rõl...
Egyébként köszönöm az eddig segítséget.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#133
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Ez a bizonyos könyvtár az avast! víruskeresõ egyik munkakönyvtára, jó esetben üres.
Az eltûnt partíciók a fájlkezelõben rendesen látszanak, azaz van betûjelük? Ha esetleg nincs, akkor a lemezkezelõben adni kell nekik.
Lehet, hogy értelmetlen a kérdés, de az egykori XP és most a Win7 ugyanolyan bit-es?
Meg lehet még próbálni másik gépbe átrakni, esetleg az XP-t visszatenni, vagy jöhet a svájci bicska, a Hiren's boot cd. Boot, Mini XP indítása, A recovery programok közül mondjuk a Recuva-t tudom ajánlani (ez utóbbi ingyenes program, simán telepítheted a C-re is és indíthatod onnan).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#134
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
PC guruk segítségét kérném. Volt nekem egy 3 partíciós 500 gb-s winchesterem, rajta xp. Feltelepítettem win 7-t, a C-re, mondván a D és E meghajtókon 20 gb zene és kb. 250 gb film és sorozat van. Szuper a win7 minden fut, maga telepít sok driver-t, viszont a D és E meghajtómon nincs semmi. Illetve jelzi, hogy mennyi foglalt (annyi amennyi korábban volt az XP alatt), de nem látok semmit kivéve ezt a könyvtárat: ### aswSnx private storage, ezen belül r931, de ez is üres. Van rá mód, hogy a felbecsülhetetlen értékû anyagot vissza tudjam állítani? A segítséget elõre is köszönöm.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#135
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.337 hozzászólás
Na, engem is elért egy merevlemez probléma. Fiókban állt egy szûk évig egy 500Gb-os Hitachi noti winyó. Akkor a laptoppal együtt újonnan került beszerzésre. Külsõ adattárolóként használtam, de nem lett bekapcsolva már jó ideje. Most beüzemeltem volna, viszont vagy nem csinált semmit vagy szörnyûséges hangokat adott ki magából.
HD Sentinellel végignézettem párszor, minden második alkalommal "Sikertelen szervó/fejmozgató egység hibát" detektál. Álltában ennyire beszarhatnak ezek? (Másik kérdés; a laptop garanciás, de ugye a winyó azon kívül parkolt. A házilagos merevlemez-csere belefér a gariba? :)

#136
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Ez esetleg?
Nincs rajta egy autorun.inf nevezetû fájl (elõtte a win intézõben valószínûleg engedélyezni kell a rejtett fájlok megjelenítését)?
Elképzelhetõ, hogy egy kártevõ kúszott fel rá (az sokszor létrehozza ezt a fájlt) és természetesen nem engedi törölni.
Vírusirtóval rá kell menni (meg persze elõtte a gépre is, mert lehet, hogy ott is jelen van).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#137
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Tudna valaki segíteni? A pendrive-om egyszer csak azt írta ki, hogy "írásvédett" lett és azóta semmit se tudok törölni vagy rámásolni, formatálni se.
Én ilyet nem állítottam be, nem tudom honnan szedte ezt. Hogy lehet ezt megszüntetni?

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#138
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Tudna valaki ajánlani olyan programot, amivel lehet képekbõl slide show-t csinálni zenei aláfestéssel, lehet feliratokat beletenni és mindezt egy video file-ba lementeni?
Az se baj ha ingyenes. :) Köszi!


Video Editing Software. Download Free Video Movie Editor

#139
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Na ezt nem is tudtam, meglesem, köszi a tippet! :)

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#140
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
Gyári win movie maker nem jó? Az tudja ezt mind és egyszerû kezelni