Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#161
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezzel a netbookkal? Én nem értek hozzá, ezért szükségem lenne a segítségetekre:

Extreme Digital: digitális fényképezõgép, videókamera, televízió, hardware! Ingyenes házhoz szállítás, hitelakció

Ennyiért jó vételnek számít vagy van jobb alternatíva is?

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#162
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Az egész státusz sor eltûnt, vagy csak a funkció? Ha a sor hiányzik, akkor a nézet menüben lehet visszakapcsolni (esetleg), ha a funkció, akkor meg elképzelhetõ, hogy valamelyik kiegészítõ frissülése vágta haza. Végsõ esetben érdemes kipróbálni egy verzió váltást (akár visszafelé is).

Nálad a pont !
Átnéztem az összes kiegészítõm, ki-be kapcsoltam õket és meglett a bûnös. Az egyik letiltja ezt a funkciót de úgy be lehet állítani, hogy a címsorban kijelezze.
Köszi az ötletet !
Marci

#163
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Az egész státusz sor eltûnt, vagy csak a funkció? Ha a sor hiányzik, akkor a nézet menüben lehet visszakapcsolni (esetleg), ha a funkció, akkor meg elképzelhetõ, hogy valamelyik kiegészítõ frissülése vágta haza. Végsõ esetben érdemes kipróbálni egy verzió váltást (akár visszafelé is).
Amúgy melyik verziót használod?
Nálam még mindig a 3.6.x van fent és volt olyan, hogy valamelyik "kis frissítés" után kiírta, hogy xy kiegészítõt letiltja, mert nem kompatibilis az adott verzióval és stabilitási problémák léphetnek fel. A kiegészítõ nélkül meg voltak apróbb problémák. Talán nálad is valami hasonló lehet.

Legújabb, 11es verzió van. Szerintem is valamelyik frissítés után tûnt el de csak ez az "url-t alul megjelenítõ" funkció. Amúgy miden jó és szép.
Marci

#164
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Tudom :), de már a 4-es sem tetszett. Volt egy próbálkozásom valamikor a 8-assal, de mivel semmivel sem volt jobb, szépen visszatettem a mostanit.
Egyébként egy következõ kis frissítés aztán rendbe tette a kiegészítõt, szóval 'öröm é bódottá'.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#165
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest

Nálam még mindig a 3.6.x van fent és volt olyan, hogy valamelyik "kis frissítés" után kiírta, hogy xy kiegészítõt letiltja, mert nem kompatibilis az adott verzióval és stabilitási problémák léphetnek fel. A kiegészítõ nélkül meg voltak apróbb problémák. Talán nálad is valami hasonló lehet.


Akkor húzz bele, mert már 11-es verziónál jár a Firefox.

#166
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Az egész státusz sor eltûnt, vagy csak a funkció? Ha a sor hiányzik, akkor a nézet menüben lehet visszakapcsolni (esetleg), ha a funkció, akkor meg elképzelhetõ, hogy valamelyik kiegészítõ frissülése vágta haza. Végsõ esetben érdemes kipróbálni egy verzió váltást (akár visszafelé is).

Amúgy melyik verziót használod?

Nálam még mindig a 3.6.x van fent és volt olyan, hogy valamelyik "kis frissítés" után kiírta, hogy xy kiegészítõt letiltja, mert nem kompatibilis az adott verzióval és stabilitási problémák léphetnek fel. A kiegészítõ nélkül meg voltak apróbb problémák. Talán nálad is valami hasonló lehet.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#167
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
Aha.
Ez jól megoldotta a Mozillás gondomat. Köszi szépen !
Marci

#168
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás
Használj Chrome-ot.

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#169
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
Mikor a kurzort mozgatjuk a weboldalon, ha aktív, klickelhetõ sorhoz, mezõhöz ér, akkor a képernyõ alján megjelenik az url cím. Namost, ez a funkció nekem valahogy eltûnt a Firefox-ból. Valakinek van esetleg ötlete, hogy lehetne ezt visszaállítani ? A "Beállítások"-ban nem látok erre vonatkozó részt.
Marci

#170
Szabii

Szabii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, vettem egy hangcuccot (Edifier HCS2330/c2 plus) géphez, és majd a jövõben kéne hozzá egy hangkártya.
Két gyártó jött szóba, és ezen belül 2 kártya, amit kinéztem, és nagyjából egy árban vannak: Creative SB X-FI Titanium, Asus Xonar DS.

Szoftvertámogatásban az ASUS elõrébb jár, viszont hangzásban jobb a Creative.
Ha valakinek van valamelyik, véleményezhetné.. :)
Creative-val kapcsolatban a szoftvertámogatás érdekel, az Asussal pedig a hangzás, mennyire lehet beállítani, azt mondják ez inkább a beszédhangokat javítja, mint a mélyet...

Ugye Xonar DS-ben a mûveleti erõsítõ (opamp) foglalatos, így cserélhetõ, ha beleteszem a legjobbat, az tudtommal a BB OPA2604-es családja, akkor veri-e a Creative-ot, vagy még így is mögötte van..

Ha valaki tud segíteni, megköszönném.

#171
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
dell, asus, hp ami volt és mindegyikkel meg voltam elégedve.

msi-t viszont véletlenül se.

#172
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
A Toshiba-nak is nagyon jó szervizhálózata van és a gépeik is OK-k szerintem.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#173
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás
Dell.

Lehet azzal is gond természetesen (van is), de az egyetlen normális garanciális ügyintézéssel rendelkezõ márka itthon. (Négy év, helyszíni garancia is kérhetõ, egyedi konfiguráció stb. De ez már persze a 200< kategória. De 100-ért is dell-t vennék otthonra, ha létezik annyiért.)

#174
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
Dell, Lenovo TP ebben a sorrendben. :-) A Fujitsu-t meg messzirõl kerüld!!!!

Ridley Noah Fast 


#175
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Nem a gépek nem szokták bírni a 3 évet, hanem a zsanérok. Arra kell odafigyelni milyet veszel.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#176
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
Biztosan tök jó a Dell is DE inkább azt kérdezném, szerinted melyik piacon lévõ nagy cég laptopja nem fogja megérni a min. 3 évet ? Szerintem ilyet nem tudsz mondani, tehát nagyjából bármelyik cégtõl vehetsz laptopot. (Toshiba,Asus,Acer,Samsung,....bármi. Sony-k viszont nagyon drágák.)
Nézd meg Auchan, ...stb. helyen is, õk is sokszor akcióznak, hátha belefutsz egy jó ajánlatba.
Marci

#177
WD-40

WD-40

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás

Szerintem DELL-t érdemes venni. Minden általad felsorolt kritériumnak megfelel és a laptop gyártók között a leghosszabb és megbízhatóbb szerviz szolgáltatással rendelkeznek. Ezeket saját tapasztalatból írom.


nekem is Dell-em van, Inspiron szériás. nálam a 3 év garancia és a nagyon jó ár-teljesítmény arány miatt gyõzött (Intel i7, nyolc giga ram, 1GB GF 525m videokártya, és így is bõven 200 ezer alatt volt.) ámbátor... negatívumok: a monitorja sima "csillogós" LCD, a billentyûzet "süppedõs" (érezni, hogy lenyomódik és huplisodik, mikor a középsõ fertályon gépelsz), m eg olyan fapados hajlós-kopogós mûanyag az egész, dehát valamit valamiért.
csak hab a tortán, hogy a driverjeivel rendesen meg kellett szenvedni, mivel oprendszer nélkül vettem és nem adtak hozzá semmi segédprogramot. a hangkártya driverrel mai napig meggyûlik a bajom, egy-egy windows frissítés után nem akar mûködni a mikrofon bemenet...

szóval jól ismerem a mostani olcsóbb Dell-ek kidolgozottságát, de ha azt mondjátok, hogy ebben az árszegmensben egyik márka modellje sem megbízhatóbb, én hiszek nektek és nézek huginak egy jó kis Inspiront valami szép színben i3-as, vagy hagyományos kétmagos procival (:

volt kezemben tavalyi Studio szériás Dell is, na arról már elhiszem, hogy bõven túléli a 3 éves garancia idõt!

#178
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
Szerintem DELL-t érdemes venni. Minden általad felsorolt kritériumnak megfelel és a laptop gyártók között a leghosszabb és megbízhatóbb szerviz szolgáltatással rendelkeznek. Ezeket saját tapasztalatból írom.

#179
WD-40

WD-40

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
sziasztok!

húgocskám idén ballag gimnáziumból, és valószínû, hogy messzire kerül szeptembertõl továbbtanulni.

saját laptopot fog kapni ballagáskor, az én feladatom kiválasztani a neki megfelelõt. mivel nagyjából átlag felhasználó (jó, az Office programokat azért elég jól keni), nem kell neki kimondottan izmos gép. fõ szempont a masszív felépítés, tartósság, nem túl nagy méret.
szerintetek a 100 ezer forint körüli szegmensben mely márka (márkák) (mely típusai) a legigényesebb - legtartósabbnak megítélt konstrukciók? mint mondtam, a teljesítmény nem számít, az egyetlen kikötésem, hogy Intellel legyen szerelve, ne AMD-vel, mert véleményem szerint az AMD-k remek, de nem laptopba való procik. melegednek, mint a háborodás.
netbook annyira nem jön szóba, jó, ha van benne dvd író-olvasó.
elõre is köszi a tippeket!

#180
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
Sziasztok! Vettem egy 22" 1080p led monitort amin csak vga csatlakozás van. Mivel a videokártyámon csak dvi csati van, dvi-vga átalakítóval használom.
A kérdésem az lenne hogy hogy tudom elérni a legjobb minõséget a monitoron, mivel több fajta DVI átalakítót láttam és nem tudom hogy ez számít e valamit.
Feltöltött kép