Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#1
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

biztos én vagyok vaksi, azért nem találom, de a gmail-ben hol lehet beállítani a kimenő levélhez a kézbesítési értesítést?

 

Sehol, még valahol ezt meg is magyarázzák, hogy ha ezt szeretnéd, akkor ne a webes gmailt használd, hanem valamelyik levelező klienst. Illetve elérhető ez a fícsör webes gmailben is, de csak a g-suite-nál: support.google.com/a/answer/1385059



#2
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Fogas kérdés jön !

Upc Wi-Free-t használok. Egy ideig csak Linux alatt vagy az ios-es telefonom tudott erre rácsatlakozni, Windows alatt nem ment.

Néhány hete egyik napról a másikra ez megfordult, csak Win alatt megy, Linux v. ios nem tud rácsatlakozni. Látni látják, próbál rálépni de csak pörög-pörög de nem csatlakozik rá.

Ez vajon mért lehet ? Valami hitelesítési beállítást kéne esetleg átállítani ?


Marci

#3
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

biztos én vagyok vaksi, azért nem találom, de a gmail-ben hol lehet beállítani a kimenő levélhez a kézbesítési értesítést?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#4
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Akármennyire rossz a 8.. a Win 10 egy nagy spyware úgy ahogy van. Én is maradnék a 7-nél, csak ki kell arra is kapcsolni a frissítéseket mert most már azon belül is majdnem kötelező a 10-es upgrade (a GWX Control Panel ellen már naponta 2x újraírják a registry-t..).

 

Szerencsére van Linux, manapság majdnem fölösleges a Windows. Amire muszály arra kihúzott hálóval is jó.

Nekem dual-boot -os a gépem, van Win7 és van Linux Mint is rajta. Eleinte kicsit szokatlan volt de most már 95%-ban a Linuxot használom. Igaz, speciális igényeim nincsenek, leginkább csak netezek, filmet nézek rajta, szóval alap felhasználás.


Marci

#5
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

A 10-esről találtam egy cikket.

"Csinálhat bármit, a Windows 10 tovább kémkedik"

 

http://www.origo.hu/...-kemkedik.html 


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#6
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás

Akármennyire rossz a 8.. a Win 10 egy nagy spyware úgy ahogy van. Én is maradnék a 7-nél, csak ki kell arra is kapcsolni a frissítéseket mert most már azon belül is majdnem kötelező a 10-es upgrade (a GWX Control Panel ellen már naponta 2x újraírják a registry-t..).

 

Szerencsére van Linux, manapság majdnem fölösleges a Windows. Amire muszály arra kihúzott hálóval is jó.

Én ezt úgy oldottam meg hogy megkerestem a system32 ben a gwx mappát, átírtam a mappanevet és a frissítéseknél a win10 frissítés elrejtése. :)



#7
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Akármennyire rossz a 8.. a Win 10 egy nagy spyware úgy ahogy van. Én is maradnék a 7-nél, csak ki kell arra is kapcsolni a frissítéseket mert most már azon belül is majdnem kötelező a 10-es upgrade (a GWX Control Panel ellen már naponta 2x újraírják a registry-t..).

 

Szerencsére van Linux, manapság majdnem fölösleges a Windows. Amire muszály arra kihúzott hálóval is jó.



#8
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás

Win7 2020-ig támogatott, 8.1 2023-ig, szal nagyon nem kell kapkodni.

 

Helló !

Windows 10-el van már valakinek tapasztalata ?

2 gép van a családban, egy Win7-es és egy Win8.1-es. Kissé tartok a frissítések megszűnésétől, meg még most néhány hónapig ingyenes az átállás. Mondjuk a 8.1-et nem szeretem, annál csak jobb lehet a 10es. A Win7 viszont szerintem kb. hibátlan, szívem szerint azt úgy hagynám.


"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#9
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

A 10 még mindig egy félkész rendszer, egy bughalom. Én nem vagyok benne biztos, hogy a frissítés megszűnik, lévén hogy pénzért egyelőre a kutyának se kell ez a szar, csak azért tudják kozmetikázni a számokat, mert undorító agresszív módon tolják bele mindenki képébe, ha kéri, ha nem.


  • _Alex_ kedveli ezt

#10
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Helló !

Windows 10-el van már valakinek tapasztalata ?

2 gép van a családban, egy Win7-es és egy Win8.1-es. Kissé tartok a frissítések megszűnésétől, meg még most néhány hónapig ingyenes az átállás. Mondjuk a 8.1-et nem szeretem, annál csak jobb lehet a 10es. A Win7 viszont szerintem kb. hibátlan, szívem szerint azt úgy hagynám.



#11
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Sziasztok,

ha él még a topik, tanácsot szeretnék kérni. 
Csak videóvágásra keresek gépet. A Kdenlive alá elég lehet ez is http://hardverapro.h...320gb_hdd_nagy… vagy inkább ezt lőjem be célnak? http://hardverapro.h..._p45_platinum_… Megér ez majdnem 2x annyit? Jöhet bármilyen tipp. Köszi! 

 

Vágásra nem ér meg 2x annyit, renderelésre talán igen. Renderelés alatt értendő hogy amikor megvágtad akkor exportálod és a készterméket újra kell tömöríteni, mert akkor hasonló de 2x annyi maggal elvileg lehetne 2x olyan gyors (de csak elvileg, a memória sávszélességek annyira nem különböznek a P35 és P45 között - attól függ hogy mennyire CPU, mennyire memória súlyos a program), de ez kb. annyira érdekes hogy fontos e hogy a fél éjszakát gondolkozik vagy az egészet, ha csak reggel nézed meg akkor mindegy. Ha viszont rövid clip-eket csinálsz és nem birod megvárni akkor lehet érdekes.

 

Ez persze abból indul ki hogy a KDEnlive tökéletesen ki tudja használni a 4 magot. Annó kipróbáltam de elvetettem mert nem volt elég stabil (3-4 éve?), azóta jobb lett? Blenderrel is szórakoztam nemrég de az egy tortúra videóvágásra, túl bonyolult, túl sok művelet kell lépésenként és alapvető dolgokat még nem tud (csak 1 betűtipus pl., ha csak nem csinálod meg a jóval komplikáltabb 3D részen keresztül). Remélhetőleg tovább fejlesztik, jó lenne egy színvonalas szabad alternatíva.



#12
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Sziasztok,

ha él még a topik, tanácsot szeretnék kérni. 
Csak videóvágásra keresek gépet. A Kdenlive alá elég lehet ez is http://hardverapro.h...320gb_hdd_nagy… vagy inkább ezt lőjem be célnak? http://hardverapro.h..._p45_platinum_… Megér ez majdnem 2x annyit? Jöhet bármilyen tipp. Köszi! 



#13
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Hát, nagy tragédia nincs, Linux-al használom és kész. Azt vettem észre, néha a Linux alatt is megszakad a kapcsolat de az azonnal vissza is állítja a kapcsolatot.


Marci

#14
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Wifi szakértő kerestetik !

Windows alatt 1 percenként ledob a wifi. Vagyis újra kell tölteni az oldalt és akkor jó megint egy ideig.

Linux alatt használva ugyan azt a laptopot hiba nélkül fut, semmi megszakadás.

Valakinek van valami ötlete ?

Nálam ugyan ez volt a jelenség xp alatt, tplink wifi stick-el, mivel csak a drivert telepítettem, viszont ha a gyári szoftverrel kapcsolódtam akkor jó volt.



#15
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Wifi szakértő kerestetik !

Windows alatt 1 percenként ledob a wifi. Vagyis újra kell tölteni az oldalt és akkor jó megint egy ideig.

Linux alatt használva ugyan azt a laptopot hiba nélkül fut, semmi megszakadás.

Valakinek van valami ötlete ?


Marci

#16
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás

Sziasztok!

Nem tudom használni a skype-om. Bejelentkezés után pár másodperccel azonnal ki is jelentkezik. Leszedtem töröltem az apdd data/roaming/skype mappát is, újratelepítettem ugyanez a probléma. Felraktam régebbi verziót, ugyanez a probléma.

Előre is köszönöm a segítséget.


"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#17
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Számomra úgy tűnik, hogy lassan meghal az alaplapom, de feldobnám a problémát, hátha akad még kiaknázatlan tesztelési lehetőség/megoldás rá.

Meghalt. (Ez volt a hiba végül, nem az SSD).

Van valami bevált laptopüzemeltetési tanács, a klasszikus bga forrasztásos hibák elkerüléséhez?

Kaptam olyan tippeket, hogy a gyakori ki/bekapcsoláskor fellépő hőmérsékletváltozás teszi a legrosszabbat hosszútávon, de igazából semmi konkrétat nem találok a témáról. Eddig két saját gépem halt meg kerek három évesen, ez jó lenne ha vagy elromlana a 2 éves garin belül, vagy egy kicsit tovább húzná, mint a három év.

Az eddigiek napi 8-14 órát mentek, 2-3 bekapcsolással, a mostani új (Lenovo Z50-75) viszont gyakorlatilag megállás nélkül megy a vétel óta.
 



#18
ridebalaton

ridebalaton

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Sziasztok!

A ridebalaton.hu továbbfejlesztéséhez keresünk GWT-ben és Java-ban rutinos programozót - olyat, aki maga is mountain bike rajongó.

A túraszerkesztést szeretnénk könnyebben használhatóvá tenni, és további terepekhez (Bükk, Mátra, Mecsek, Pilis) szeretnénk az oldalt előkészíteni.

Ha ismertek ilyet, az nagy segítség lenne! Ha megosztjátok az infót az szintén!

Az info@ridebalaton.hu-ra írjatok.

Előre is köszönöm!

Attila



#19
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ha nem az EVO fw miatt van akkor a hirtelen lelassuló SSD általában a TRIM hiányát jelzi (a fw nem tudja melyik szektort törölheti, ezért amikor te azt mondod hogy írd meg x-t, akkor először töröl, aztán ír, ami lassúbb mint ha már készenállnak előre törölt szabad szektorok). A TRIM csak akkor működik ha az egész lánc tudja (BIOS->AHCI, MSAHCI/Intel IaStor/AMD ?, újabb Linux vagy Windows, pl. az XP még nem tudja, Ubuntu 12.04-nél kell egy discard arg az /etc/fstab-ba, RAID-ben a driver nem adja át stb.).

 

Ezt két féle képpen lehet orvosolni: Linux-al indítasz (egy AHCI-vel ellátott gépen), a szabad területet is teleírod egy "dd if=/dev/urandom bs=1M of=/mnt/foo/tmp.dd"-vel, ezt törlöd (ezzel az összes eddigi szabad szektor amit a tmp.dd fájl felhasznált is kap egy TRIM-et), átmásolsz és törölsz minden más fájlt, aztán visszamásolsz mindent, vagy Secure Erase (pl. hdparm-al, az egyszerre az összes sejtet leföldeli (21V asszem), egy-két másodpercen belül kész, de persze minden adat/partició is eltűnik). A másolós módszer viszont nem érint minden oldalt (többek között a 7% overprovisioning részt SF controllerek esetében) és persze jóval lassúbb, adott esetben problémás (boot fájlok amik fix szektort várnak el, DRM ami rejtett szektorokkal dolgozik).

 

A Diskfresh HDD-re van kitalálva, SSD-vel nem működik mert a Firmware Translation Layer egy megadott szektort először egy szabad (törölt, készenálló) page-be írja, a régi sejttel nem csinál semmit amig nem kell (és ha lehet ezeket összeszedi és egy törlési ciklus alatt egyszerre egy egész oldalt (4KiB) töröl), tehát az hogy újraírsz egy adott szektort nem azt jelenti mint a HDD-nél hogy törli és tényleg újraírja, hanem elővesz egy másikat a szabad/OP részből. Más néven ha van FTL akkor elrejti hogy melyik fizikai flash szektor tartozik melyik SATA address space szektorhoz.

 

Van FTL nélküli flash is de az vagy drága enterprise cucc vagy azért olyan mert egyszerű USB memória ami nem folytonos újraírásra van kitalálva és semmiféle write leveling nincs benne.

 

Mindenesetre az alaplap hibát kizárni úgy a legegyszerűbb hogy átrakod egy másikra. Ha ott is ugyanazt produkálja akkor nem sok marad, talán még más SATA kábel.



#20
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
Az a baj, hogy nem is ezzel van a gond. A firmwaret megkapta rögtön, amikor kijött (jó is volt utána még). Meg azt a fajta lassulást ugye manuálisan is megoldja a reinstall/szoftveres cellafrissítés (diskfreshsel átforgattam anno még a gyári megoldás előtt).
A driverekről én is olvastam, próbának tettem fel, aztán vissza is állítottam a MS-ra.