Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#181
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Azokat a szoftvereket, amelyek szûrik az internet bizonyos oldalait (social, mail stb.) meg lehet valahogyan kerülni?

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#182
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
Tud valaki megoldást?
Vettem egy kis pár száz Ft-os usb bluetootht a laptophoz. Bedugom, elkezdi a csatlakozást, kiírja hogy csatlakozott, de nem tudok kapcsolatot létesíteni. Sem a telefonnal, sem a fejhallgatóval. A telefon azt írja ki, " a kapcsolódás sikertelen".

#183
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.694 hozzászólás

Kérdezném,mit érhet nagyjából egy jó állapotú Powermac G4,2gb ram,dvd-író,ethernet..?

Feltöltött kép


nekem megvan még az elsõ almám, most kíváncsiságból néztem neten, ilyen 30 körül mennek...ez valahol kicsit felette lehet - bár eladni kb lehetetlen
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra

#184
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Sikerült :)

#185
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.694 hozzászólás
honnan tudom meg hogy max mennyi mhz-n üzemelnek a ramok? annál hiába teszek bele gyorsabbat, nem fog menni gyorsabban?

illetve hogy járok jobban, ha duálba megy benne 2x2gb ram vagy egy 4gb-meg egy 2gb azaz több memóriám lesz,de nem használja ki a duálc. gyorsaságot?

köszi
Idéz
Multi-idézet
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra

#186
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
PC- HDMI kábel - TV összeköttetéssel küzdök. Addig jutottam, hogy látja a gép a tv-t, de a tv-n mindössze egy ló..szó windows jelet tudtam összeidegeskedni, mást nem hajlandó megjeleníteni. Mi lehet a probléma? Tudtok segíteni?

#187
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Köszi, de ez a linux verzió is túl modern az én gépemhez :)
XP-bõl sem a szokásos rendszert tenném, hanem annak egy kisebb igényû változatát (WinFLP).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#188
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Vékonykliensbõl akarok letöltõ gépet csinálni, de a gép alaplapja annyira minimalista, hogy maximum egy noti merevlemezt tudok rácsatlakoztatni, nincs normál méretû IDE csatlakozó rajta (ha lenne, akkor az asztali gép cd olvasóját rá tudnám kötni), nincs usb-s cd olvasóm, így nem tudok XP-t telepíteni.
Találtam leírásokat arról, hogy egy pendrive-ra is fel lehet tenni a telepítõkészletet, de bármelyik módszert is próbáltam, egyik sem mûködött.
A 'B-verzió", hogy win helyet valami teljesen egyszerû linux, amiben van torrent kliens (vagy tudok bele tenni), másra úgysem lenne használva.

Munkahelyi gépünkön most cserélték át az XP-t Linux Mint-re. Úgy tudom, azt kifejezetten ajánlják is ilyen régi gépekre, a miénk is ilyen. Nagyon jó szerintem, egyszerû, gyorsan, jól mûködik. És van benne torrent kliens is ! :-))

#189
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
munkahelyi pc
win 7 mozilla thunderbird szoftver 9.01 legujabb frissites
ket t-online-os mailbox hozzaadva josok maillel
kb 5000 es 1000
7 ill 1,5GB
letoltesnel beszol, hogy nincs tobb hely takaritsak toroljek, hogy legyen hely

ez mi ez?

/korabban a wines outlook express jatszott ilyet tok komolyan azota hagyom picsaba/

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#190
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Windows 7-re van más megoldás is (egyszerûbb), de az a rendszer nekem nem jó.

Vékonykliensbõl akarok letöltõ gépet csinálni, de a gép alaplapja annyira minimalista, hogy maximum egy noti merevlemezt tudok rácsatlakoztatni, nincs normál méretû IDE csatlakozó rajta (ha lenne, akkor az asztali gép cd olvasóját rá tudnám kötni), nincs usb-s cd olvasóm, így nem tudok XP-t telepíteni.
Találtam leírásokat arról, hogy egy pendrive-ra is fel lehet tenni a telepítõkészletet, de bármelyik módszert is próbáltam, egyik sem mûködött.

A 'B-verzió", hogy win helyet valami teljesen egyszerû linux, amiben van torrent kliens (vagy tudok bele tenni), másra úgysem lenne használva.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#191
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

Van olyan XP telepítési módszer, amikor a telepítõkészletet felteszik a vinyóra és az elsõ boot alkalmával az install indul? A lényeg, hogy ne kelljen semmi külsõ cucc (pendrive, cd).


Windows 7 OPK

Lehet, hogy xp-hez már nem is létezik. A pc gyáróknak (dell, hp stb.) találták ki, és csak oem partnereknek érhetõ el.

Miért kell ez neked?

#192
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Kérdezném,mit érhet nagyjából egy jó állapotú Powermac G4,2gb ram,dvd-író,ethernet..?

Feltöltött kép

#193
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Van olyan XP telepítési módszer, amikor a telepítõkészletet felteszik a vinyóra és az elsõ boot alkalmával az install indul? A lényeg, hogy ne kelljen semmi külsõ cucc (pendrive, cd).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#194
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Az hogy lehetséges, hogy LG TV-n lejátszva egy 1080p mkv fájlban lévõ H.264 videoból látszik a spektrum HD lógó és a 12-es karika, de amúgy fekete a kép? Hang megy rendben, PC-n jó a kép is.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#195
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Így gondoltam:

http://imagerz.com/Q...0tvAwMGAglEEQVR

de ez csak akkor jó, ha a kiválasztott cellákba közvetlenül te írod be az értékeket
Ha az érvényesítendõ cella tartalma egyéb cellák tartalmából van származtatva, akkor ez nem fog mûködni.
A másik probléma, hogy ez a módszer inkább arra jó, hogy a felhasználó figyelmeztetve legyen a hibás, vagy tartományon kívüli értékre...megoldható az, hogy figyelmeztessen és ne is engedjen érvénytelen adatot beírni, de az is, hogy figyelmeztessen, de azért be lehessen írni.
Ha mindezektõl függetlenül szemléletesebbé akarod tenni a cella értékének a nem megfelelõségét, akkor a feltételes formázásra is szükséged lesz.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#196
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nezegetem ezt az ervenyesites dolgot nem teljesen ertem a mukodeset.

egy cella essen pl 130,046 es 130,072 koze
de nem birok rajonni

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#197
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
ha színes cellát akarsz, akkor ott a Formátum, Feltételes formázás, amivel megváltoztathatod a cella színét, a betûk stílusát stb
ha azt szeretnéd, hogy a beírás után ellenõrzést csináljon a beírt értékre, akkor Adatok, Érvényesítés
(Excel 2003)

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#198
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
word-ben lehet hivatkozast csinalni, mint pl excellben?
ez a cella=az a cella-2*5476-54(4+6)
?
esetleg mas fajlra hivatkozni?
marmint, hogy annak valamely cellajabol vegye ki?
gondolom nem
szoval at kell terjek excellre
es akkor ott lehet-e vmifele figyelest csinalni
pl van egy tureses meret 180 +0,2 -0 es ha az adott mezobe ettol eltero adatot ir akkor beszinezi pirossal vagy vhogy jelez, hogy gebasz van.

na?

/elozo megoldast sokaddszorra sok formazas utan es csak ugy fogadta el ha a fenti fgv mezobe irtam be./

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#199
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Próbáld meg egy másik venti csatlakozóra átdugni.
Aztán ha azon is max fordulaton pörög, akkor jöhet egy másik venti.
A BIOS-ban is meg lehet nézni, hogy:
- milyen processzor hõfokot érzékel (ha rossz a proci alatti érzékelõ. akkor másik ventilátor sem fog normálisan mûködni)
- milyen venti fordulatszámot jelez ki


van olyan bios, amiben alapbol ki van kapcsolva a ventivezerles.

#200
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Szia Lor!
Én ezt úgy szoktam, hogy pl az a2es cellába beírom, hogy a2-be, hogy "=a1" ha fixálni akarom az a1-es akkor az a elé után is beírok egy $-et.
Nekem ez eddig mindig mûködött, akkor szokott elcs..dni, ha egyik munkalapról másolom ezt a másik munkalapra.û
Üdv
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!