Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Flash Across Maraton | Sopron

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1773 hozzászólás a témában

#21
togo

togo

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
mondom én! :)

#22
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
OFF Azon én is, annyit ittam...;) :D

Egyébként pont az szól be, akinek még egyszer sem sikerült a Zemplénmarcin megtalálni a pályát? :D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#23
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás

Igen, de az elsõ itató elõtti eltépést sokan benéztük, az ott gáz volt...ott egyértelmû, hogy ki kellett volna keresztbe tenni egy szalagot...persze én hibám is volt, mert az elõttem lévõt követtem...s nem a jelekre figyeltem.


Nem adott az Úr Jelet!

Mondjuk nem te lennél, ha nem tévedtél volna el.
Kenutáborban azon is csodálkoztam, hogy a sátorhoz visszatalálsz éccakai luttyantás után :)
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#24
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Az egyik osztráknak a kocsijánál szétesett a "kupa". :D

#25
togo

togo

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Hát én csak most kerültem gép elé. Tegnap lenyomtam Kõszeget is és úgy tûnik, hogy 2 nap 2 maraton túl sok nekem.
Az osztrák srác mellettem, is úgy ment el mintha tócsát kerülne, szerintem alázná a magyar élmezõnyt is.

Srácok hagyjátok már ezt az eltévedõsdit! A szervezõknek egy maratonon nem feladatuk egy "zárt" pályát kialakítani, ez lehetetlen. Magyarországon még nem volt olyan verseny ahol valaki valamilyen okból nem tévedt volna el. Ebbe benne vagyunk mi a versenyzõk is. A maraton nemcsak izomerõt, hanem tökéletes koncentrációt is igényel, megmutatja, hogy ki mennyira van ott fejben!
A rajtnál bemondták, hogy a narancssárga táblákat kövessük. Én követtem és célba értem.

+++ A frissítõn az ellátás példás volt!!!

Egyébként tökéletes versenyközpont ez a tófürdõ, nálam az elsõ helyre ugrott az eddigi versenyekhez viszonyítva. Már csak a jó idõt kell megrendelni.

+++ Ja, és a díjazás sem a megszokott eloxált alu kupák voltak!

tecccett! irány Nagykovácsi!

#26
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Igen, de az elsõ itató elõtti eltépést sokan benéztük, az ott gáz volt...ott egyértelmû, hogy ki kellett volna keresztbe tenni egy szalagot...persze én hibám is volt, mert az elõttem lévõt követtem...s nem a jelekre figyeltem.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#27
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Kritikus helyeken lehetett volna egy szalagot keresztbe kifeszíteni, ha már nem volt ember.
60+ száguldásnál az aszfaltra festett jelet nehéz észrevenni, hogy akkor most balra vissza az erdõbe, meg ilyesmi...
Egyébként jó volt a a jelölés, gyakran megerõsítette az embert, hogy ha jó fele haladt.

#28
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
Hát, nem tudom srácok ti, hogy tájékozódtok, de nekem mindenhol egyértelmû volt a jelzés, és még lassan se menetem, mert lefele végig elõzgettem. Meg azért az a pár tucat keréknyom elég erõs nyomot hagyott a sárban.

Egyedül az osztrák rész egy részén volt megtévesztõ a földön szétváló két fehér nyíl, de a pálya logikájából (addig is csak narancs, a földön meg csak piros nyilak voltak) ezt is könnyen ki lehetett következtetni.

A pálya amúgy szerintem sem volt technikás, sár nélkül kimondottan unalmas lett volna a sok egyforma dózerút miatt. Az idõvel meg nagy mákunk volt.

#29
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
Ja igaz, tényleg írtad, sorry ;)
Ott elõttem is megálltak többen, mert a nyíl a kanyar után volt kirakva, és a fák közé mutatott.


#30
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Csak úgy jelzem, hogy mi is eltévedtünk, az elsõ frissítõ elõtt...(be a faluba 60-al...)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#31
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
Én is beértem a célba. Hogy hogyan és milyen úton, azt nem tudom, de errõl késõbb, kezdem inkább azzal, ami tetszett:
- a tófürdõ nagyon jó volt, jobb csak akkor lehetett volna, ha 20 fokkal melegebb van, de hát errõl nem a szervezõk tehetnek. És amint halhattuk, a helyi polgármester jobb idõt rendelt :)
- a végén a fürdési lehetõség
- a tészta nagyon jó volt
- a kajás frissítõnél jó volt a választék
- az autóval érkezõknek a rajtterület kitáblázása is tetszett
- chip, de miért kellett külön fizetni érte, miért nem lehetett a nevezési díjjal együtt?
Ami viszont nem jött be:
- a fejkendõ -> ez a 3.
- nem volt fent a honlapon, hogy hány frissítõ lesz. Megkérdeztem rajt elõtt, és azt a választ kaptam, h közép távon 2. Egy itatós és egy etetõs. Mikor az etetõshöz értem, ott azt mondták, h ide mégegyszer visszajövök - de ez már nem derült ki számomra...
- ... azért nem derült ki, mert eltévedtem. Vagyis nem tévedtem el, csak úgy tettem meg az etetõs frissítõ után az utat, h nem jutottam vissza megint a frissítõhöz, hanem a szõlõhegynél találtam magam. Mindenhol, amerre jártam volt Shimano szalag és nyíl is. Mikor hétfõn hazajöttem, akkor láttam itt a fórumon, hogy a földön lévõ fehér nyilakat ne kövessük. Én követtem, ahol volt, mert ott senki nem hívta fel rá a figyelmet (az Ádám mondta, h vannak más versenyek is az erdõben, ezért figyeljünk - például vaddisznókergetés, így ezt poénra vettem). Ha már tudtátok, hogy több verseny és több pályajelölés van, akkor kirakhattatok volna szervezõket legalább ezekhez a keresztezõdésekhez! Szerencsére találkoztam egy osztrák sporttárssal, aki szintén úgy járt, mint én, és közösen begurultunk a célba aszfalton.

Sikerült közép távon 68 km-t tekernem. Mivel eddig én vagyok az elsõ fórumos, aki szólt, hogy eltévedt, ezért nem mondom azt, h ez csak a szervezõk hibája. De azért nagyrészt az övék, hiszen nem tájkerékpározásra neveztem...
Eddig ez volt az egyik kedvenc versenyem, de jövõre biztos kihagyom.


#32
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Gold Fren "SD" anyagú fékpofák - vadiújakat raktam be a versenyre, hihetetlen gyorsan bekopott és az eddigi legjobb fékerõt nyújtotta, amit valaha is éreztem, plusz a végére sem fogyott belõle szinte semmi.

#33
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Van még hová fejlõdni, fõleg regenerálódás terén, azt hiszem.


Azt hiszem én is éreztem a Szilvás fáradtságát...

#34
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Nekünk jó lett volna az osztrák kör féltávhoz is egy szimpla itató, vagy legalább pár biztosító ember. Eléheztem és kiszáradtam - több piát kellett volna magunkkal vinni. Egyébként az itatópontnál jó volt az ellátás abszolúte.

Aki ismerte a pályát, az hosszú távon akár rövidíthetett is látva, hogy nincs ember csak a két felvezetõ quados.
(akikkel mellesleg tök jót beszélgettünk)

Az elsõ hosszútávos osztrák úgy ment el melettünk 25 kilcsi plusszal a lábában, mint ahogy mi az elsõ száz méteren. Iszonyat erõs volt!!!
Az ideje abszolút reális.

Szilvás marci rendezõinek üzenhetném egyébként, hogy NA EZ A CHIP!!!! :-)

#35
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Hááát, ettõl függetlenül nekem nagyon nem ment...sebaj, úgy tûnik 2 maraton lácban nem megy, ha az elsõt jól megnyomom. Van még hová fejlõdni, fõleg regenerálódás terén, azt hiszem. Meg hát olyan beteg voltam (vagyok) hogy csak na, lehet, hogy bejátszott az is.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#36
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Dante, a viszonylag könnyebb pályát ellensúlyozta a nagyobb tempó. A végére én is teljesen kész voltam.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#37
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Attól függ, mihez szoktál. Nekem a Szilvás pl könnyû, ez kemény. A sok le-föl-le-föl engem jobban elfáraszt. Technikailag nem volt nehéz, max az elején volt vicces a sok sárátfolyás, ebben igazad van. Kistányért csak a második osztrák körben használtam, de addigra már kész voltam, nem bírtam izomból nyomni.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#38
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Kemény volt a pálya? Sztem meg könnyú. Technikailag alapszint, felfelé sehol nem kellett kistányér. Azért a terepadottságokból kihozták a lehetõ legtöbbet.

Némi rizsa itt:

http://forum.index.h...02046&t=9085550
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#39
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Nagyon jó hangulatú veseny volt.
Állat klassz a tó a célterületen. Kb 10 C körül lehetett a hõmérséklete úgyhogy csak pár tempót úsztam. Hõségben kéne egyszer arra tekerni, ott lenne az elsõ tíz között a hely.
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#40
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Jaja feczo, versenyre nem szabad semmi ilyesmit kivinni, nagy gond nem lehet, ha nincs nálad (vannak frissítõk stb), kábé elég, ha a mezt jól telepakolod, más úgysem kell. De a végére meg alap egy törülközõ / száraz ruha / nmi saját kaja, ezeket le kell tenni a rajtterületen, szervezõk tutira kooperálnak, de ha sokat jársz, akkor 1000 % hogy lesznek ismerõsök mindig a rajtterületen (akik pl kocsival vannak), szóval biztosan odaadhatod valakinek a verseny idejére. Gratula az elsõhöz, jó keménnyel kezdted! ;)

És mi a baj a V-fékkel? Én is azzal nyomtam, s fogott...;)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)